Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Czy osocze bogatopłytkowe pomaga na włosy?

28 października 2022; 08:58

Materiał promocyjny

Wypadanie włosów i łysienie to krępująca, a jednocześnie powszechna dolegliwość. Chociaż z wypadaniem włosów z oczywistych względów najtrudniej jest pogodzić się kobietom, coraz częściej także panowie szukają różnych sposobów na to, by zatrzymać postępujące łysienie. W ostatnich latach głośno mówi się o terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Czym jest osocze bogatopłytkowe, na czym polega terapia i czy faktycznie jest ona skuteczna przy wypadaniu włosów? Między innymi na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

News will be here

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Zanim opowiemy o tym, czy osocze bogatopłytkowe na włosy faktycznie jest skutecznym rozwiązaniem, należy wyjaśnić, czym w ogóle ono jest. Mówiąc najprościej, osocze bogatopłytkowe (platelet rich plasma, PRP) to preparat krwiopochodny, wytwarzany poprzez obróbkę własnej krwi pacjenta.

Produkcja osocza bogatopłytkowego polega w pierwszej kolejności na pobraniu krwi pacjenta z wykorzystaniem specjalnego zestawu zabiegowego, a następnie poddaniu jej obróbce. Przeprowadza się odwirowanie i separację elementów morfotycznych krwi: leukocytów (krwinek białych), erytrocytów (krwinek czerwonych) oraz trombocytów, czyli płytek krwi.

Proces separacji przeprowadza się w celu uzyskania jak największego stężenia płytek krwi w osoczu – to właśnie w trombocytach znajduje się kilkadziesiąt substancji czynnych, które odgrywają kluczową rolę w regeneracji narządów, przebudowie naczyń, czy naprawie tkanek. Dostarczenie pod skórę takiego naturalnego „koktajlu” wywołuje komórkowe i molekularne mechanizmy regenerujące i odbudowujące.

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym – jak wygląda?

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym, nazywany też wampirzym liftingiem, nie jest skomplikowany, a najtrudniejszą jego częścią jest odwirowanie i separacja elementów morfotycznych. Terapia przebiega w następujący sposób:

1. W pierwszej kolejności pobierana jest krew pacjenta, zazwyczaj ok. 6-60 ml.

2. Następnie pobrana krew jest poddawana wirowaniu, co umożliwia oddzielenie płytek krwi od erytrocytów i leukocytów. Uzyskuje się osocze bogatopłytkowe.

3. W kolejnym kroku osocze bogatopłytkowe jest umieszczane w specjalnej strzykawce.

4. Osocze bogatopłytkowe przy użyciu strzykawki wstrzykiwane jest pod skórkę pacjenta – liniowo, czyli wzdłuż fałdy, lub punktowo, czyli wykorzystując technikę mezoterapii.

5. Znajdujące się w osoczu bogatopłytkowym substancje czynne stymulują organizm do odbudowy i regeneracji.

Sam zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut. Co więcej, ryzyko powikłań w jego przypadku jest bardzo niewielkie. Ze względu na to, że preparat i tak jest pozyskiwany z krwi pacjenta, ryzyko reakcji alergicznych praktycznie nie występuje.

Gdzie stosuje się osocze bogatopłytkowe?

Dużą zaletą liftingu wampirzego jest fakt, że można go przeprowadzać w różnych obszarach ciała i przy różnych dolegliwościach. Przede wszystkim, terapia z osoczem bogatopłytkowym jest polecana osobom, które zauważają u siebie pierwsze objawy starzenia się organizmu. Wstrzykiwanie osocza bogatopłykowego jest skutecznym rozwiązaniem przy niwelowaniu zmarszczek, zapadniętej skóry, fałd czy zmniejszonej gęstości skóry.

Zabieg ten jest polecany również wtedy, gdy pacjent obserwuje u siebie niedoskonałości skóry, będące efektem przewlekłego zmęczenia czy niewłaściwego stylu życia. Mogą się one objawiać poprzez utratę blasku skóry, wiotkość czy brak napięcia skóry.

Osocze bogatopłytkowe na włosy

Coraz więcej salonów medycyny estetycznej, takich jak klinika medycyny estetycznej Fabskin Warszawa, przeprowadza wampirzy lifting także na skórze głowy. Okazuje się, że osocze bogatopłytkowe na włosy to znakomity sposób na radzenie sobie z łysieniem typu męskiego i wypadaniem włosów.

Wtłaczane do naskórka osocze bogatopłytkowe inicjuje procesy wzrastania liczby włosów mieszkowych i poprawy mikrokrążenia. To z kolei przekłada się na przejście mieszków włosowych ze stanu uśpienia (tzw. fazy telogenu) do stanu wzrostu (czyli fazy anagenu). W ten sposób zatrzymywane jest wypadanie włosów i stymulowanie nowych włosów do wzrostu. Szczegółów na temat osocza bogatopłykowego na włosy możesz dowiedzieć się tutaj: https://fabskin.pl/osocze-bogatoplytkowe-na-wlosy/.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.