Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Czy ostatnie takie Okociny?

13 października 2016; 09:10

Grojec24.net

0 komentarzy

Okociny w grójeckim gimnazjum Okociny w grójeckim gimnazjum

W czasach studenckich Jana Kochanowskiego nazywano ten obrzęd Beanią czyli Otrzęsinami. W Publicznym Gimnazjum w Grójcu nazywamy go Okocinami.

News will be here

Zabawowe włączenie uczniów klas pierwszych w poczet  gimnazjalistów godnych wejścia do przybytku nauki i picia ze źródeł wiedzy odbywa się na początku października każdego nowego roku szkolnego. Uczniowie wyznaczonych klas drugich, w tym roku byli to uczniowie klasy II A  i  II D z wychowawcami, panią A. Kawalec i panem M. Kalinowskim , przygotowali dla pierwszaków zestaw zabaw sprawnościowych, kulinarnych i plastycznych,  z którymi ich młodsi koledzy poradzili sobie bez zastrzeżeń. Po konkurencjach sprawnościowych nastąpiła prezentacja poszczególnych klas, które wystąpiły przed społecznością szkolną w wybranych przez siebie barwach i z pomysłowymi transparentami reklamującymi klasę, np. „Czarno na białym widać, że najlepsza jest I J”, „I D fajna jest, a  zielone jest the best”, „I A Cota Ma”, „ Nasza klasa I E z wszystkich klas najlepsza jest”, „Krulowe Rurzowe”, „Dobre Pomarańczowe”,   „ I i jest the best,  mówi o tym każdy   gest” ,    „Kici, kici -pierwsza K- pokochacie nas raz , dwa” , I C jest wytrwała, w nas jest moc i chwała”, „ Klasa I B . Nasza klasa jest the best/ Zawsze będzie no i jest./ Mamy tutaj fajnych ludzi/ Pani z nami się nie nudzi./ Dobry humor to podstawa/ Dla nas liczy się zabawa”. Umiejętności rymotwórcze  wystąpiły w pełnej krasie. Może jest to zadatek uzdolnień poetyckich?

Na zakończenie prezentacji wszystkie klasy  złożyły ślubowanie, otrzymały pamiątkowe dyplomy upamiętniające imprezę integracyjną i słodycze ufundowane przez panią dyr. Teresę Winkler, która świetnie się bawiła z uczniami, natomiast grupy taneczne  złożone z uczniów klas II i III pod kierunkiem pani K. Maciejewskiej zaprezentowały pierwszakom  układy taneczne wypracowane na zajęciach artystycznych. Po tej części była już klasyczna dyskoteka. DJ spełniał życzenia muzyczne młodzieży , która bawiła się, zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły, do 21.00. Było miło, ale się skończyło. To ostatnie taaaaakie Okociny.

Info. Gimnazjum. U. N.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.