Czy rozbudowa fabryki obok bloków to dobry pomysł?

2 marca 2021; 13:07

Grojec24.net

49 komentarzy

Tereny po dawnej fabryce FSO przy ul. Zdrojowej w Grójcu Tereny po dawnej fabryce FSO przy ul. Zdrojowej w Grójcu

Wrócił temat zagospodarowania terenów po dawnych zakładach FSO. Obecnie w tej części miasta prężnie rozwija się budownictwo mieszkaniowe, a w halach produkowane są części do foteli samochodowych.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, przewodniczący Karol Biedrzycki odczytał pismo od przedstawiciela firmy Amvian Automotive Poland. Firma zajmuje się produkcją części oraz podzespołów montażowych do szkieletów siedzeń samochodowych.

Firma planuje poszerzenie zakresu działalności o produkcję kompletnych szkieletów siedzeń oraz innych części samochodowych. Jak jednak zaznaczono w piśmie, teren, który obecnie posiada firma, jest niewystarczający. W związku z tym zarząd Amvian podjął rozmowy z FSO w sprawie zakupu pozostałych nieruchomości. Przeszkodą w poszerzeniu działalności jest obecny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Na zakupionych działkach o powierzchni ponad 3 hektarów firma chciałaby wyburzyć istniejące hale, i wybudować nowy budynek produkcyjny o powierzchni 6000 m2, z możliwością rozbudowy do 15 000 m2. W nowych budynkach miałyby odbywać się procesy spawalnicze i montażowe. Firma przekonuje, że nie będą one powodowały hałasu i zanieczyszczeń, a poszerzenie działalności przyniesie spółce dodatkowe 50 mln euro przychodu, a także przełoży się na zwiększenie zatrudnienia o 200 osób.

W piśmie zwrócono uwagę, że były burmistrz, Jacek Stolarski, podjął działania w tej sprawie, jednak nie są one obecnie kontynuowane. Firma zwróciła się więc do Rady Miejskiej o zajęcie stanowiska.

Podczas dyskusji, naczelnik wydziału Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu – Dariusz Iwańczyk – poinformował, iż miejscowy plan dla tej części miasta został uchwalony w 2014 r., a w trakcie jego sporządzania firma Amvian nie wnosiła żadnych wniosków. – Z uwagi na otoczenie zabudową mieszkaniową cały ten teren został przeznaczony pod usługi, a nie pod produkcję. Zapisy planu umożliwiają jednak funkcjonowanie obiektów, które tam obecnie się znajdują – wyjaśnił.

Dariusz Iwańczyk przypomniał także, że dopiero później na wniosek Amvian rozpoczęto procedurę zmiany miejscowego planu, jednak zaproponowane rozwiązania, dotyczące produkcji i jej rozwijania na tym terenie, zostały oprotestowane zarówno przez indywidualne osoby, wspólnoty mieszkaniowe, jak i deweloperów.

Burmistrz Dariusz Gwiazda podkreślił, że trzeba zadbać przede wszystkim o interesy mieszkańców. – Wybudowanie na 3 hektarach centrum produkcyjnego wokół osiedli nie jest dobrym rozwiązaniem, i na pewno nie będę takiego rozwiązania rekomendował – stwierdził burmistrz.

Radny Jacek Stolarski mówił, że nie należy lekceważyć takiej firmy, jak Amvian. Uważa on, że dobrym rozwiązaniem byłoby złożenie dwóm firmom – działającym na terenach dawnego FSO – propozycji odsprzedania im na korzystnych warunkach terenów inwestycyjnych w Słomczynie. Tak, żeby właśnie tam firmy wybudowały swoje nowe zakłady.

Odpowiadając radnemu, burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że na tereny inwestycyjne w Słomczynie są potencjalni nabywcy. – Jeślibyśmy zastosowali ulgi w przypadku Amvian, to musielibyśmy też takie ulgi zastosować dla innych firm – zauważył burmistrz. Zaznaczył, że negocjacje były prowadzone od 2019 r., i spółka nie była zainteresowana terenami w Słomczynie, bowiem posiada uzbrojone działki w Grójcu.

Cały artykuł można przeczytać w gazecie „Życie Grójca”: https://zyciegrojca.pl/index.php/informacje/1053-czy-rozbudowa-fabryki-obok-blokow-to-dobry-pomysl

TAGI:

Komentarze (49):

WGR; 2 marca 2021, 13:38

Badylarze i słoje nakupili sobie mieszkanek na wynajem w obok kilkudziesięcioletniej fabryki i nagle wszystko im wokół przeszkadza!

Badylarz; 2 marca 2021, 14:05

Mieszkanko na wynajem kupiłem, a owszem, bo mogłem &#128516; całe szczęście, że jestem słojem <?>, a nie WGR-em, bo wstyd byłoby się odezwać &#128517; Pozdrawiam

Jurek; 2 marca 2021, 14:50

Wszyscy inwestorzy zajmujący się budownictwem doskonale wiedzieli w pobliżu czego kupują grunt pod osiedla, jeżeli jest chęć rozbudowy zakładu który może dać miejsca pracy to oczywiście trzeba iść w tym kierunku.
Gwiazdą jak zwykle , aby się nie narazić potencjalnym wyborcom, pomyśleć trzeba trochę Panie Burmistrzu , Ci którzy zaczną tam pracować też mogą na Pana zagłosować.

Gepard; 2 marca 2021, 15:14

FSO była pierwsza i koniec dyskusji!

Karol z Grójca; 2 marca 2021, 15:45

Ja jestem za na naszym terenie brakuje dużych firm fabryki takie jak Ferrero albo faurencja nie oferują na obecną sytuację ciekawych zarobkuw A z doświadczen wiem że można było dobrze zarobić w Amvianie swego czasu

kris 26; 2 marca 2021, 15:59

i tak zatrudnia ukraincow

Bubu; 2 marca 2021, 16:54

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ramzes; 2 marca 2021, 16:58

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Badylarzu; 2 marca 2021, 17:07

Rozbuduj sobie kurną chatkę i bądź łaskaw trzymać swoje gumowce jak najdalej od miasta!

Mm; 2 marca 2021, 17:09

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

WGR; 2 marca 2021, 17:17

@ Jurek, Karol & Gepard
Panowie, zdecydowanie macie rację. Zaklad był tu duzo dłużej i nikomu nie powinien przeszkadzać. Obok chociażby Faurecii też mieszkają ludzie i nikomu zakład nie przeszkadza. Ale niektórzy tak już mają że lubią sobie poprotestować - byleby komuś na złość zrobić. Co do Gwiazdy to choć sam na Niego głosowałem to widzę żeby przypodobać się wyborcom podejmuje coraz głupsze decyzję (byle na przekór Stolarskiemu).

Sąsiad ; 2 marca 2021, 17:23

Był czas na zmianę planu. Teraz już pozamiatane. Albo przenoszą się do Słomczyna albo ... do Słomczyna. Pozdrawiam sąsiadów z osiedla po drugiej stronie ulicy.

Robotnik ; 2 marca 2021, 17:44

Przeciez nikt Amwiana nie wyrxuca stamtąd. A tym bardziej Gwiazda. Proszę pamiętać że to za rządów poprzedniego wlodarza w 2014 radni UCHWALILI plan zagospodarowania i zdecydowali ze na tym terenie beda mogly być tylko uslugi a nie produkcja. Takie decyzje podejmuje rada miejska a nie burmistrz.

Jestem księdzem; 2 marca 2021, 19:43

Jednoznacznie i nie wątpliwe powstać powinny hale i zakłady produkcyjne. Brak pracy będzie skutkować wzrostu przestępstwa. Im więcej miejsc pracy będzie tym bardziej spokojniejsze życie.

Mm; 2 marca 2021, 19:59

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Kaska; 2 marca 2021, 20:34

Marcinkowski płacze, że głośno jest od fabryki. To po co kupował tam mieszkanie ?? Fabryka juz tam była jak jeszcze go na świecie nie było. Żenada ....

Do: "Mm"; 2 marca 2021, 20:42

Już "polski kapitał" pokazał co potrafi. Gdyby nie Amvian który przejął gruzy po FSO to nawet ta garstka pracowników nie miałaby źródła dochodu.

WGR; 2 marca 2021, 20:55

Wydaje mi się że pan radny Jacek S. Już wystarczająco pokazał po przegranych wyborach jak bardzo zależy mu na mieszkańcach ...ceny śmieci były tak wysokie ,że brak słów !!! Wydaje mi się również że nie powinien się się zbyt mocno angażować w to miasto bo ludzie mają już dosyć jego genialnych pomysłów !!!

Ferdek; 2 marca 2021, 22:01

Do Mm
Polskie firmy są już tylko po to,żeby ci z rządu mieli z czego wysysać kasę,to jest wstyd i hańba.

do WGR; 2 marca 2021, 22:56

Raczej na odwrót, były Burmistrz i jego zastępca robią na przekór obecnemu. Z tym amvianem to też ściema, zwykłe bicie piany. Podczas dobrych czasów FSO w tym zakładzie pracowało ponad 1000 osób, tu nic nie trzeba burzyć, tu po halach wieje wiatr, gdyby chcieli to by uruchomili . Druga sprawa nie mają pozwolenia na produkcję, a na usługi.To był zbędny temat na ostatniej sesji,

Maurycy; 2 marca 2021, 23:40

Mieszkam tu i niech sobie w Słomczynie rozbudowywują. Jeszcze mi tu fabryki brakowało&#128545;&#128545;&#128545;&#128545;. Była wcześniej czas przeszły. Niech sobie szukają miejsca gdzie indziej. To juz wolę dalszą rozbudowę osiedli mieszkalnych.

Ktoś; 3 marca 2021, 07:33

Hale po FSO są stare, delikatnie mówiąc "wyeksploatowane" i do tego w części niemałej powstały z materiałów i kompozytów zawierających azbest. Ale widać takie sąsiedztwo mieszkańcom nowych osiedli nie przeszkadza.

Druga sprawa, jeżeli nie będzie nowych miejsc pracy to nowe osiedla oczywiście będą powstawały, ale nie będą ich zamieszkiwali mieszkańcy Grójca, tu płacący podatki, tak jak chciałby Pan Burmistrz, tylko ludzie napływowi, którzy tylko wynajmują mieszkania (bo taniej) a pracują w stolicy i jej najbliższych okolicach. A mieszkania nabywali będą inwestorzy, i to też nie z Grójca. I jedynymi wygranymi będą deweloperzy. Zresztą to już się dzieje.

Mieszkaniec ; 3 marca 2021, 07:59

Fabryka tu jest zawsze a wokół każdy wiedział gdzie kupuje mieszkanie i niech tylko pretensje ma tylko do siebie i developera ze go w błąd w prowadził a nie do tego że fabryka chcze sie rozbudować i dać miejsca prac

Armagedon2020; 3 marca 2021, 10:28

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Antek; 3 marca 2021, 12:38

A czy przypadkiem nie jest to protest starego,upadłego,bardzo źle(delikatnie powiedziane) zarządzanego zakładu,którego to amvian zastąpił?zakład chce się rozwijać,więc w interesie miasta jest mu pomóc,browary wareckie nie miały takich problemów.

@#$; 3 marca 2021, 15:04

" Grójcokom " podrzucą odgrzewane mielone kotlety, a Ci sobie do gardeł skaczą. Głupie porównania typu: fabryka była pierwsza, a potem mieszkania. No tak,, młyn tez był kiedyś pierwszy, a teraz są mieszkania, na targowicy też świniaczkami handlowali, a teraz są mieszkania.Co jeszcze gorzej to wszystkiemu jest Gwiazda winien hi,hi,hi. Na miejscu dawnego FSO nie będzie produkcji. Cieszy mnie to, że w pobliżu powstało bardzo ładne osiedle mieszkaniowe z miejscami parkingowymi, garażami podziemnymi, placami zabaw dla dzieci, wszystko z głową jest tu robione. Za poprzedniej władzy na terenie b. FSO sortowali nie nasze śmieci i wtedy to dobrze było nikt listów nie pisał do Rady.

Bar; 3 marca 2021, 16:04

Niestety fabryka była wcześjej niż bloki i ludzie którzy kupowali mieszkania obok byli tego świadomi.

wgr; 3 marca 2021, 17:39

kupiłem mieszkanie na Zdrojowej za dawnym zakładem w którym nawet pracowałem. była fabryka , jest i powinna działać. dajmy mieszkającym na tym terenie pracować blisko domu. kupujący godzą się z obecnością fabryki i ok. usługi zamiast miejsc pracy to zły pomysł.

Ktoś; 3 marca 2021, 17:43

Jak budowano wielkie osiedla obok jednorodzinnych domów to mnie nikt nie pytał czy w dotychczas zielonym fajnym miejscu chce obrzydliwe betonowe blokowiska. Gdzie wtedy było zagospodarowanie przestrzenne!!? Deweloper pomógł podjąć decyzje ?!! Najwyraźniej!! Kto myślał o ludziach którzy tam mieszkają od 50 lat i którym ktoś stawia wielkie blokowiska pod jednorodzinnym domami. W całym Grójcu jest chaos budowlany jak się patrzy gdzie i co stawiają.

gosc nie do poznania; 4 marca 2021, 00:32

a czy przypadkiem Amvian nie przespał sprawy kiedy za poprzedniego włodarza uchwalono plan zagospodarowania, który wyklucza oecnie produkcje na terenach FSO.
Czemu wtedy nikt nie protestował i poprzedni włodarz nie zatroszczył sie o miejsca pracy, też myślał tylko o developerach?

onna; 4 marca 2021, 06:42

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

emerytowany pedagog ; 4 marca 2021, 08:16

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ktoś; 4 marca 2021, 10:43

Żeby móc korzystać z usług, czyli wydawać pieniądze, trzeba je najpierw gdzieś zarobić, czyli potrzebne miejsca pracy.

W 2014 Amvian mógł raczej nie przewidywać takiego wzrostu swojej działalności, która będzie wymagała rozbudowy. Niezależnie od sympatii, firmę która już zatrudnia ludzi, chce inwestować (w artykule mowa o budowie nowych jak) i dawać zatrudnienie kolejnym osobom (mowa o 200), należy traktować poważnie i nie zniechęcać na samym starcie. Nie samymi serduszkami człowiek żyje.

Mix; 4 marca 2021, 12:37

Niech RM przemyśli sprawę i zadecyduje.

Dariusz; 4 marca 2021, 13:16

Mieszkamy na takim terenie że ludzie się nie liczą.Mieszkam w gminie Chynów sasiedzi i wójt gminy założyli pod moimi oknami sklad materiałów sypkich ,sklad węgla .skup złomu . Palą miałem . Czasami z domu nie można czasami wyjść . Kurz i spaliny mamy wplucach . Jesteśmy emerytami .Nabawimy się w gminie Chynów pylicy . Piszę pisma ale urzędnicy nic nie widzą liczy się kasa ,a wszystkim steruje wojt i lokalne uklady .

Baśka; 4 marca 2021, 16:28

Wszędzie liczy się kasa. W Grójcu lobbują skutecznie deweloperzy. Burmistrz co zaskakujące na ostatniej sesji ich bronił. Rozumiem, że czasy nie są łatwe. Z jednej strony Burmistrz wprowadza oszczędności w szkołach a z drugiej wydaje kasę na audyty firm zewnętrznych. Na sesji juz kilkukrotnie zabierała głos kompetentna pani chyba z Zapo. Z pewnością jednostka mogłaby dokonać takich analiz finansowych bez angażowania firm zewnętrznych. Nie mylić z Kozłowską. Nie znam tej pani ale jak słucham jej na sesjach to zastanawiam się co ona robi na tym stanowisku. Wiele ulic nie było tej zimy w Grójcu posypanych. Było bardzo ślisko. Na ostatniej sesji porażka wizerunkowa pani Darii. W gminie Jasieniec jest zdecydowanie lepiej. Mniej polityki a więcej pracy merytorycznej. W Grójcu co niektórzy radni nie powinni znaleźć się na tym stanowisku. Więcej merytorycznej pracy. Co robi pani Lubowiecka w radzie grójeckiej ??? Czy ktoś widział jej jakiekolwiek zaangażowanie w jakimś obszarze ? ??

Paweł; 4 marca 2021, 21:14

Do Dariusza, w całym naszym Państwie tak to wygląda że dla rządzących liczy sie tylko kasa i ich własny zysk jaki mogą na tym uzyskać. A my zwykli obywatele jesteśmy na szarym końcu tej układanki... Myślę że miasto powinno za wszelką cenę dążyć do tego aby mieszkańcy mieli gdzie pracować jak najbliżej domu. A kupujący mieszkania widzieli co maja za oknem i najwyraźniej nie zdawali sobie sprawy z czym to sie może wiązać... Także sorry gamonie!

Seba; 4 marca 2021, 22:40

W Grójcu jest już na tyle bloków ze zaraz nie będzie się jak poruszać po mieście. Jestem zdecydowanie za fabryką a nie kolejnymi terenami które zaraz kolesie okoliczni niby pseudo deweloperzy rozkupia. Myślcie przyszłościowo a nie tylko o jutrze. Kolejna fabryka to dodatkowe miejsca pracy

Ktoś; 5 marca 2021, 07:32

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ktoś; 5 marca 2021, 10:25

Bardzo dobre antyprzykłady radnych. Połowa Rady nie wie po co tam jest (poza dietami).

Pani naczelnik od oświaty i promocji to druga osoba po burmistrzu w urzędzie, aż korci powiedzieć, że to ogon merda psem.

Działania burmistrza w zakresie deweloperki chaotyczne. Na początku kadencji stawiał się i próbował blokować chaos w tym zakresie. Teraz już deweloperzy są cacy bo mieszkania budują. Tylko Pan Burmistrz nie zauważył, że coraz większa pula tych mieszkań stanowi przedmiot inwestycji osób i podmiotów spoza Grójca, a zasiedlają je tymczasowi najemcy niezwiązani z tym regionem, nie osiedlający się tu na stałę. Oni biorą udział w wyborach w swoich macierzystych okręgach Panie Burmistrzu.

Barbara plus; 5 marca 2021, 12:42

Wiesz Baśka z tą kasa nic nowego nie wymyśliłaś, zawsze "kapusta" jest i była najważniejsza. Gdyby nie ona, to nie było by chętnych na Burmistrzów , Posłów i różnych maści polityków. Co do oszczędności w szkołach tu się z Tobą nie zgodzę. Tu tez trzeba szukać oszczędności w czasach pandemii. Nauczyciele to najbardziej roszczeniowa grupa. Tak, tyle mamy urzędników znaczy księgowych, ze analizy powinni robić sami, a nie ktoś z zewnątrz trzepie kasę uszczuplając nasz budżet. Co do Pani Kozłowskiej mam inne zdanie, ta Pani widzi co sie dzieje w Oświacie i dlatego jest nie wygodna. Tak, było w Grójcu ślisko, ale tak zawsze było. Odśnieża ta sama firma od lat co i za poprzedniego Burmistrza. Porażka Pani Darii, Tak to wyglądało, ale nie koniecznie. Kobieta pokazała wszystkie dotacje na wykresie i te covidowe, ale i tak przebiła dotacje poprzedników i rozpoczął sie atak, bo kogoś zabolało, ze można. Tak samo sie chwalił dotacjami tez tymi covidowymi Jasieniec na forach społecznościowych tak uwielbiany przez Panią. Pani Wójt jest tez polityczna, ale Pani tego nie widzi. Co do tematu radnych w 100% się z Panią zgadzam, a w szczególności do wspomnianej radnej Anny jak i w zasadzie całej rady. Przewodniczący pisze interpelacje do Burmistrza w sprawie drzew wokół przedszkola, ale jak usunięto teraz kilka zdrowych drzew na Piłsudskiego to już pewnie nie napisze.

nikt; 5 marca 2021, 13:02

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ktoś; 5 marca 2021, 13:10

Do Barbara plus

"Obyś cudze dzieci uczył" - aktualne zawsze.

Nie, nie jestem nauczycielem, ale podobnie jak Pani naczelnik, znam problemy oświaty od tej drugiej strony. Pani naczelnik miała inne podejście jak była aktywnym nauczycielem, teraz chwilowo jej się odmieniło. Ale tylko chwilowo.

Re Barbara plus; 5 marca 2021, 15:51

Baska, Ty chcesz żeby księgowe ZAPO robiły audyt same sobie. Dobre.

Sama pani dyrektor ZAPO na sesji mówiła, że ttaK zaplanowano budżet, że od razu było wiadomo że zabraknie na pensje dla nauczycieli. Planując budżet nie przewidziano podwyżek dla nauczycieli. Stąd przesunięcia z remontów.

ktosiu; 5 marca 2021, 16:00

a za którego burmistrza działania w zakresie deweloperki były nie chaotyczne, za poprzednika było lepiej? Na ostatniej sesji w starym roku zabrała głos radna z PIS która zwróciła uwagę na chaos architektoniczny w naszym mieście. Klub ten zawsze podczas głosowania był przeciw zmianom planu przestrzennego zagospodarowania. Pan Przewodniczący odpowiedział, ze Rada zajmie sie tematem po nowym roku. Po nowym roku były poprawki do zmian planów zag. przestrz., które rada przyjeła bez sprzeciwu, a tematem sie nie zajęła.

Ktoś; 5 marca 2021, 18:51

A w którym miejscu mojego wpisu stoi, że za poprzednich władz było lepiej? Moja opinia odnosi się do poczynań obecnie panujących, którzy napinali na początku kadencji muskuły, a teraz pod pozorem troski o mieszkańców, jedzą deweloperom z ręki.
Jak pisałem wyżej już znaczny odsetek mieszkań na nowych osiedlach to instrument inwestycyjny dla niemieszkancow. Głosów poparcia w wyborach i pieniędzy w podatkach do kasy miasta z tego nie będzie. Wystarczy popatrzeć po nr rej samochodów na parkingach na tych osiedlach.
I jeszcze jedno wbrew słowom pana burmistrza, to nie fabryka zabudowuje tereny wokół osiedli tylko osiedla zabudowują teren wokół fabryki.

Armagedon2020; 6 marca 2021, 22:48

Skoro fabryka ma tam swój własny teren, to co mieszkańcom przeszkadza. Wiedzieli że tam jest fabryka, a ludziom potrzebne są nowe miejsca pracy, a nie jeżdżą po30-40 kilometry, jak poprzednik powiedział,że do Warszawy można jeździć do pracy. Co do deweloperów, niech budują, a burmistrz i rada miejska niech zaczną myśleć o budownictwie komunalnym skoro można od rządu dostać na ten cel pieniądze, a nie politykować chyba jesteście dla ludzi, a nie ludzie dla Was. Nawiązując do usług i handlu to przewodniczący rady miasta powinien rozmawiać z Lidlem ,żeby w mieście Grójec od południowej strony miasta pobudować taki market. W Warce będzie, w Tarczynie będzie , a co Grójec gorszy tu też ludzie będą robić zakupy, a i miejsca pracy będą, a nie przygryzać na sesjach burmistrzowi powinien mu pomagać od tego jest rada. Wracając do miasta kiedy będzie porządek po starym dworcu PKS który to został i szpeci miasto to wstyd jak obcy przyjeżdżają i widzą taki obrzydliwy budynek, co gmina nie może się dogadać z powiatem? Pozdrawiam włodarzy miasta mają co do przemyślenia.

Jerry; 7 marca 2021, 08:50

FSO wybudowała pierwsza i ma prawa głosu co można wyboduwac większe hali a bloki wybudowali dopiero później a jednak ma pierwszeństwo to FSO

do Armagedon2020; 7 marca 2021, 10:59

Po co ci Lidl w Grójcu, tam sama niemiecka chemia nienadająca się do jedzenia a ceny wcale nie takie małe. Kolejny zbędny supermarket, który będzie na dodatek szpecił okolice. Może ktoś wreszcie zainwestuje w jakąś rozrywkę w tym mieście, bo teraz to jest gorzej niż na wioskach, gdzie przynajmniej na spacer jest gdzie iść. To też by były miejsca pracy a nie tylko handel i handel. Ile można tego wciskać w tak małe miasteczko.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Ukradł torebkę z baru na Placu Wolności. W środku było 1000 zł Policjanci zatrzymali 45-latka, który wszedł na zaplecze...
Rząd podzielił kasę na budowę i remont dróg w powiecie grójeckim W środę Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań...
55 tysięcy złotych na spełnianie marzeń lokalnych społeczności Od 2005 roku Fundacja pomaga społecznościom spełniać...
Chorzy ozdrowieńcy Luki w pamięci, dezorientacja, bezsenność. Przebycie...
Zakupy dla Seniora - nowa usługa dla potrzebujących w Grójcu Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grójcu (MGOPS)...

Najnowsze ogłoszenia

Wycinka/ Karczowanie/ Likwidacja... PLURIMO jest wiodącą firmą na rynku Polskim jak i zagranicznym. Działamy...
Kierownik Zmiany Produkcyjnej LeasingTeam Professional wspiera polskie i globalne przedsiębiorstwa...
Elektromechanik LeasingTeam Professional wspiera polskie i globalne przedsiębiorstwa...
Usługi graficzne, projekt logo, ulotki,... www.pogografika.pl

PROJEKTOWANIE GRAFICZNE:
-...
Mistrz Produkcji LeasingTeam Professional wspiera polskie i globalne przedsiębiorstwa...

Firmy z Grójca i okolic

Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz
... Zapchany filtr cząstek stałych DPF to nie problem! Z naszą pomocą, w...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.