Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Czy warto posiadać zastępczy zestaw dywaników gumowych w samochodzie?

9 października 2020; 09:43

Materiał promocyjny

Andrii_Klapko / Shutterstock.com Andrii_Klapko / Shutterstock.com

Dla niektórych kierowców posiadanie dodatkowego zestawu dywaników samochodowych to absolutna podstawa. Natomiast niektórzy jeżdżą korzystając jedynie z jednego zestawu. W związku z czym w niniejszym artykule spróbujemy zastanowić się kiedy drugi komplet dywaników może być rzeczywiście przydatny.

News will be here

Dywaniki gumowe na niesprzyjającą pogodę

Należy rozpocząć od tego, że zazwyczaj wybór dywaników samochodowych jest mocno powiązany z pogodą. Latem do samochodu wnoszony jest piasek z chodnika oraz sporadyczny deszcz. Natomiast jesienią i zimą na drogach zalega więcej błota lub nawet śniegu. Oznacza to, że wnętrze samochodu jest znacznie bardziej narażone na ewentualne zabrudzenia. Tarczą chroniącą wnętrze samochodu przed brudnymi butami jest oczywiście dywanik. W przypadku niesprzyjającej utrzymaniu czystości pogody najlepiej będą się sprawowały dywaniki gumowe, z których bez problemu można pozbyć się błota i innych zabrudzeń.

Zastępcze dywaniki gumowe

Zakup drugiego kompletu dywaników na słabszą pogodę wydaje się w pełni zrozumiały. Jednak, poza tym aspektem, wielu kierowców kupuje drugi komplet dywaników gumowych po prostu ze względów estetycznych. Nowe i świeże dywaniki sprawiają, że wnętrze samochodu wygląda na odświeżone i zadbane. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio dopasujesz dywaniki do swojego modelu samochodu. Dlatego też, jeśli posiadasz Skodę to powinieneś zainwestować w dywaniki Skoda tak, żeby zachować najwyższe standardy estetyczne.

Podsumowując, zapasowe dywaniki pełnią funkcję estetyczną oraz są pewnego rodzaju kołem ratunkowym w przypadku zabrudzenia pierwszego zestawu dywaników. Naszym zdaniem posiadanie dodatkowego kompletu jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem, która pozwala zachować wnętrze auta w nienagannym stanie.

 

Najnowsze artykuły

Działania grupy SPEED: aż trzech kierowców straciło prawo jazdy W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego...
Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.