Czy warto założyć konto na Litwie?

1 sierpnia 2022; 08:48

Materiał promocyjny

Coraz gorsze prawo i perspektywy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce zachęcają przedsiębiorcze osoby do poszukiwania zagranicznych, korzystniejszych alternatyw w celu przygotowania do zabezpieczenia majątku. Konto na Litwie to jeden z ciekawszych pomysłów przeznaczonych przedsiębiorcom, ale nie tylko. W Polsce od lipca obowiązuje nowe prawo umożliwiające przegląd rachunków osobistych właściwie bez żadnych dodatkowych powiadomień. To zatem najlepszy moment, żeby zrezygnować z drastycznie patologicznego systemu podatkowego w kraju na rzecz zagranicznego, chociażby litewskiego.

Dlaczego warto sięgnąć po osobisty rachunek bankowy na Litwie?


- Litwa nie ma tak drastycznego prawa umożliwiającego wgląd na konta obywateli z pominięciem tajemnicy bankowej w porównaniu do Polski,
- Geograficzna dywersyfikacja majątku to opłacalne rozwiązanie dla każdego człowieka. Nigdy nie wiadomo, skąd przyjdzie następny kryzys i w jakie branże uderzy przede wszystkim.
- Dostęp do środków z każdego miejsca na świecie, duże ułatwienia dla Polaków pragnących ubiegać się o rezydencję podatkową na Litwie.
- Konto pomaga w szybkim przemieszczeniu się za granicę w przypadku wystąpienia problemów administracyjnych w kraju,
- Sytuacja gospodarcza w Polsce pogarsza się z dnia na dzień, a prawo celuje w osoby przedsiębiorcze, które powinny podjąć już decyzję o ucieczce do optymalnego systemu, w tym bankowości cyfrowej.

Kto pomoże przy założeniu konta na Litwie?


Większość procedur można powierzyć wyspecjalizowanym kancelariom, chociażby https://www.thompsonstein.com/zagraniczny-rachunek-bankowy/osobisty-zagraniczny-rachunek-bankowy/osobisty-rachunek-bankowy-na-litwie/. To opłacalne rozwiązanie, ponieważ zabezpieczone umową i niezbędnymi potwierdzeniami formalnymi. Przed rozpoczęciem działań dotyczących uruchomienia zagranicznego rachunku osobistego warto przygotować przetłumaczone dokumenty, czy nawet regulamin banku. W przypadku nierezydentów można spotkać się z dodatkowymi opłatami, ale raczej niewielkimi w porównaniu do krajowych standardów.

 

Najnowsze artykuły

Policjanci z Grójca dostali kartkę i ręcznie wykonane anioły Pani policjantka, która mnie przesłuchiwała i Pan Łukasz...
Derby gminy Grójec dla Głuchowa! Ważne zwycięstwo GPSZ W niedzielnych derbach piłkarze GPSZ Głuchów pokonali na...
Wysoka porażka Mazowsza Grójec z Orłem Wierzbica Podopieczni Jerzego Engela juniora przegrali na własnym...
W niedzielę piłkarskie derby gminy Grójec W sobotę o godzinie 16.30 na boisku w Głuchowie miejscowy...
Grójecka policja: Dostałeś mandat? Możesz zapłacić kartą lub blikiem Policjanci grójeckiej drogówki pełniąc służbę na drogach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.