Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Czy warto zostać krytykiem?

9 lipca 2019; 12:19

Materiał partnera

Krytyk jest zawodem związanym z szeroko pojętą kulturą – może zajmować się oceną dzieł literackich, spektakli dramatycznych czy wydawnictw muzycznych. Na tym stanowisku sprawdzą się wyłącznie osoby, które posiadają wiedzę z konkretnej dziedziny sztuki.

News will be here

Gdzie może pracować krytyk?

Oferty pracy dla krytyków są dość zróżnicowane, co powiązane jest z różnymi obszarami ich działalności. Krytykiem może zostać osoba posiadająca wyższe wykształcenie, na kierunkach teatrologii, muzykologii, krytyki literackiej czy filmoznawstwa. Najczęściej oferty pracy są wystawiane przez wydawnictwa oraz portale internetowe zajmujące się wybraną gałęzią sztuki. Krytyk może zatrudnić się także w radiu lub w telewizji. W zależności od charakteru pracy istotna okaże się wiedza z zakresu teatru, filmu czy muzyki. Krytyk nie musi pracować w siedzibie redakcji lub radia – bardzo często tworzy on teksty w domowym zaciszu, pamiętając o dostarczeniu gotowej recenzji w ustalonym terminie.

Kto sprawdzi się w roli krytyka?

Dobry krytyk nie powinien mieć problemów z subiektywnym wyrażeniem swojej opinii na temat konkretnego dzieła. Ważne jest, aby jego ocena była zrozumiała dla potencjalnego odbiorcy. Krytyk musi mieć na uwadze adresatów swoich recenzji, szczególnie jeśli pracuje w branżowym czasopiśmie. Powinien bez problemów tworzyć teksty poprawne stylistycznie i ortograficznie, które jednocześnie zainteresują odbiorcę. Musi doskonale orientować się w zarysie historycznym wybranej gałęzi sztuki. Ważne jest także, aby w swoich tekstach nie kierował się sympatią lub antypatią do konkretnego twórcy.

Krytyk to jedna z ciekawszych propozycji zawodowych dla osób, które świetnie odnajdują się w takich dziedzinach sztuki, jak literatura, malarstwo, film czy muzyka. W tym zawodzie można również pracować jako freelancer.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.