Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Czy wszystkie ubezpieczenia na życie są korzystne?

12 listopada 2021; 09:27

Materiał promocyjny

Dookoła nas jest mnóstwo firm ubezpieczeniowych, które wychodzą nam naprzeciw tworząc coraz to nowsze produkty. Ale czy każde ubezpieczenie jest dobre?

News will be here

Chcąc zakupić dobrą polisę ubezpieczeniową, trzeba dobrze się rozejrzeć – wybór nieprawidłowego może się skończyć dużą stratą pieniędzy i tzw. pobudką z ręką w nocniku.

Czym różnią się ubezpieczenia?


Każde z ma inną budowę, inne opłaty i każda firma ubezpieczeniowa na innych rzeczach lokuje pieniądze. Dlatego kierowanie się niską składką, nie zawsze wyjdziemy dobrym pomysłem.

Co warto więc sprawdzić zanim wybierzemy polisę?
– dowiedz się na jakich inwestycjach lokowane są nasze pieniądze
– sprawdź wysokość opłat administracyjnych
– czy ubezpieczenie posiada zwrot kapitału
– przeczytaj w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) ile procent dostaniemy w przypadku konkretnych schorzeń i wypadków.

Ubezpieczenia ze zwrotem kapitału


W firmach ubezpieczeniowych zaczyna się pojawiać coraz więcej produktów ze zwrotem kapitału, czyli sumy naszych wszystkich składek jakie zgromadziliśmy przez cały okres trwania polisy.

Jest to bardzo dobra forma ubezpieczeń, gdyż włożone przez nas pieniądze wrócą do nas.

Ubezpieczenie czy inwestycja? A może dwa w jednym?


Obecnie najlepszymi produktami są platformy inwestycyjne. Są one zarówno inwestycją, jak i ubezpieczeniem. Cechują się dwoma kontami – kontem regularnym i dodatkowym. Na konto regularne wpłacamy naszą miesięczną (kwartalną, roczną) składkę, natomiast na koncie dodatkowym nie ma wymogu kiedy i ile wpłacamy – podobnie z wypłatą – możemy te pieniądze zawsze wypłacać. Nasze pieniądze są lokowane na różnych rynkach i co jakiś czas bezpłatnie przekładane na inny – dlatego korzystamy z samych zysków. Mamy stały dostęp online do naszych kont i możliwość samodzielnego administrowania, a jeśli nie chcemy się bawić w inwestora, wszystkiego pilnują eksperci. Oprocentowanie na tych inwestycjach to ok. 10%. Są świetnym zabezpieczeniem na emeryturę, gdyż w wieku emerytalnym dostajemy sumę naszych składek i procent jaki przez tyle lat się tam uzbierał. Nie musimy wpłacać składek do emerytury – najkrótszy okres składkowy to ok. 5-6 lat , a później pieniądze same na siebie pracują.

Warto je zakładać aby:
– zgromadzić pieniądze na naukę dzieci i/lub zgromadzić pieniądze na start dzieci w dorosłe życie; jest to alternatywa w stosunku do prostego planu oszczędnościowego na zabezpieczenie przyszłości dzieci
– zabezpieczyć siebie i bliskich w przypadku śmierci lub poważnego zachorowania, ale także w przypadku utraty pracy
– zadbać o spokojną i godną emeryturę

Plusy Platform Inwestycyjnych:
– brak podatku belki
– nasze pieniądze wchodzą w masę upadłościową firmy, gdyż są przechowywane przez Bank Depozytariusz
– pieniądze nie wchodzą w podział majątku w przypadku rozwodu ani w przymusowy podział majątku: https://pamietnikwindykatora.pl/przymusowy-podzial-majatku-wspolnego-malzonkow/
– środki nie są dostępne dla komornika, gdyż jest to ubezpieczenie.

Grupowe ubezpieczenie pracownicze


Ta forma ubezpieczeń wykorzystywana jest często w dużych zakładach pracy. Ale czy jest to warte zachodu? Chociaż ten typ ubezpieczenia cechuje się niskimi składkami, to tak naprawdę jest to jeden worek, do którego pakują wszyscy ubezpieczeni – jakaś nieszczęśliwa sytuacja stanie się koledze z pracy – z worka pieniądze są wyjmowane. Podobna sytuacja stanie się kilka razy u innych osób – z worka wyjmowane są kolejne pieniądze. Kiedy dojdzie do tego, że i tobie coś się przydarzy, może okazać się że tak naprawdę, worek jest już prawie pusty, a my wyjdziemy z kilkudziesięcioma złotymi w ręce.

Dlatego wybierając ubezpieczenie, warto jest się wpierw dobrze przyjrzeć, aby decyzja nie okazała się nietrafiona.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.