Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Czym jest automatyczny magazyn?

2 lutego 2023; 10:45

Materiał promocyjny

Coraz większą popularność wśród firm logistycznych zdobywają magazyny automatyczne,a także działania w kierunku automatyzacji już istniejących obiektów. Ma to związek z logistyką i przemysłem 4.0, które opierają się na wykorzystywaniu innowacyjnych technologii oraz integracji pracy ludzi z maszynami w celu jak największej efektywności realizacji założonych zadań i osiągnięcia zysków. Czym są automatyczne magazyny i jakie mają zalety?

News will be here

Czym jest magazyn automatyczny?


Magazyn automatyczny jest typem obiektu składowania, w którym przebieg procesów logistycznych, czyli przyjęcia, magazynowania, kompletacji i wysyłki, jest zoptymalizowany poprzez zastosowanie automatycznie sterowanych urządzeń mechanicznych oraz systemu zarządzania magazynem WMS.

Dlaczego warto zautomatyzować magazyn?


Istnieje wiele powodów, dla których firmy powinny rozważyć automatyzację magazynu. Są one najczęściej zależne od indywidualnej specyfiki każdego przedsiębiorstwa i prowadzonej przez nie działalności. Analizując jednak ogólną sytuację branży logistycznej można wyróżnić trzy główne powody, dla których warto zautomatyzować magazyn. Wśród nich wymienia się:- wzrost cen nieruchomości i powierzchni magazynowych, a także większe koszty zatrudnienia pracowników,
- wzrost skomplikowania i złożoności procesów zarządzania zamówieniami,
- większe oczekiwania klientów - wymaganie szybszej realizacji zamówień.

Patrząc na powyższe trzy punkty, nie powinno dziwić, że trend automatyzacji procesów logistycznych i produkcyjnych staje się coraz popularniejszy.

Jakie są zalety automatycznego magazynu?


Wdrożenie automatycznych rozwiązań do magazynów niesie ze sobą szereg korzyści bez względu na to, czy w obiekcie obsługiwane są pojemniki, palety, czy inny typ ładunków. Można więc wymienić kilka najważniejszych atutów automatyzacji w magazynach:

- szybszy proces realizacji zamówień,
- większa precyzja w zarządzaniu zamówieniami,
- wzrost i efektywność wykorzystania pojemności powierzchni magazynowej,
- większe bezpieczeństwo pracowników magazynu.

Wszystkie wymienione elementy będą mieć znaczący wpływ na obniżenie kosztów prowadzonej działalności oraz zwiększenie wydajności magazynu.

Jakie są poziomy automatyzacji magazynów?


Wyróżnia się trzy poziomy automatyzacji magazynów. Pierwszy z nich - niski poziom - oznacza to, że magazyny opierają swoje działanie na tradycyjnych rozwiązaniach. Planowanie zadań pozostaje w kwestii kierownictwa, natomiast pracownicy zajmują się dystrybucją ładunków w magazynie. Do składowania towarów wykorzystywane są tradycyjne systemy regałowe, które obsługiwane są przy pomocy wózków paletowych.

Średni poziom automatyzacji oznacza między innymi wdrożenie systemu zarządzania magazynem WMS, który przejmuje zadania planowania i zlecania pracy operatorom. Zazwyczaj implementacja systemu WMS wiąże się także z zastosowaniem urządzeń automatycznych w magazynie, które ułatwiają realizowanie zadań pracownikom.

Najwyższy poziom automatyzacji polega na tym, że niemal wszystkie procesy magazynowe związane z obsługą ładunków odbywają się w sposób automatyczny z minimalnym udziałem operatorów, których głównym zadaniem jest nadzorowanie poprawności pracy urządzeń.

Więcej aktualności i informacji z branży magazynowej znajdziesz na https://panattonieurope.com/pl-pl/aktualnosci

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.