Czytelniczka: Tesco w Grójcu dyskryminuje niepełnosprawnych w dobie zarazy. Natychmiastowa reakcja sieci

10 kwietnia 2020; 14:53

Grojec24.net

12 komentarzy

Jedna z naszych Czytelniczek opisała przykrą sytuację, jaka spotkała się pod sklepem Tesco w Grójcu. Sklep przeprosił i już dzisiaj przeorganizował strefę oczekiwania dla klientów.O przykrej sytuacji, jak miała miejsce pod sklepem sieci Tesco w Grójcu poinformowała w mailu do naszej redakcji, pani Magdalena.

 

Sytuacja miała miejsce 9.04.2020 o godzinie 21.30  we wspomnianym już powyżej Tesco w Kobylinie/Grójcu.  Zablokowano łańcuchem wjazd na miejsce postojowe dla osoby niepełnosprawnej. Drugie drzwi, które prowadziły od dwóch pozostałych miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych zostały zablokowane i jak widać na załączonych fotografiach zastawione zostały dodatkowo banerem wolnostojącym. Tak więc uniemożliwiono osobie niepełnosprawnej (parkującej na dwóch pozostałych miejscach parkingowych) bezpośredniego wejścia do sklepu z miejsca parkingowego. Proszę sobie wyobrazić sytuację, kiedy parkuje osoba, która porusza się na wózku. Kiedy już uda jej się przesiąść na wózek będzie zmuszona lawirować pomiędzy betonowymi słupami (stojącymi wzdłuż witryny) by przedostać się do drugich drzwi, bo te najbliższe są zamknięte. O drodze powrotnej do samochodu z zakupami już nie wspomnę.

Wezwany przeze mnie kierownik zmiany owszem, przeprosił mnie, jeśli poczułam się urażona i dyskryminowana, ale tłumaczenie, że w dobie epidemii trzeba było zrobić miejsce dla ludzi w kolejce, kosztem miejsca parkingowego niepełnosprawnego kierowcy, zupełnie mnie nie satysfakcjonuje. Gdyby choć drugie drzwi były otwarte, żeby osoba niepełnosprawna bezkolizyjnie mogła dostać się do sklepu, można byłoby wybaczyć zabranie jednego miejsca parkingowego. A zapewniacie jako firma dbałość o ludzi starszych i schorowanych. Zabrakło tu wyobraźni osób decyzyjnych.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do biura prasowego Tesco. Odpowiedź i reakcja były natychmiastowe:

 

Jest nam niezmiernie przykro z powodu zaistniałej sytuacji i pragniemy podkreślić, że kwestie związane z należytym dostępem do naszych obiektów stanowią dla nas jeden z absolutnych priorytetów. Stosowanie się do rozporządzeń Rządu w związku z epidemią koronawirusa może w niektórych sytuacjach wiązać się z koniecznością zmiany organizacji funkcjonowania najbliższego otoczenia sklepów. Nasi pracownicy dokładają jednak starań aby wszyscy klienci, w tym w szczególności osoby z niepełnosprawnościami, mogli robić zakupy w sposób bezpieczny i komfortowy.
 
Z uwagi na specyficzną lokalizację obiektu w Grójcu, stosując się do obowiązujących rozporządzeń, kierownictwo sklepu wyznaczyło strefy oczekiwania klientów po jednej stronie hallu wejściowego. Po tej stronie znajduje się jedno z miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Zostało ono czasowo wyłączone z użytkowania ze względu na konieczność zorganizowania bezpiecznej strefy oczekiwania; po drugiej stronie wejścia znajdują się kolejne dwa oznaczone miejsca postojowe.
 
Pragniemy podkreślić, że nie było niczyją intencją tworzenie jakiegokolwiek utrudnienia dla osób korzystających ze specjalnych miejsc parkingowych. Zapewniamy, że wszelkie powyższe kroki miały na celu jak najlepsze dostosowanie się do rygorystycznych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.
 
Jeszcze raz przepraszamy za zaistniała sytuację i dziękujemy za jej zgłoszenie. Informujemy, że  dzisiaj od razu przeorganizowano strefę oczekiwania dla klientów w taki sposób, że aktualnie dla osób niepełnosprawnych dostępne są wszystkie oznaczone miejsca postojowe na parkingu.

TAGI:

Komentarze (12):

Adam; 10 kwietnia 2020, 15:05

Pare metrow nie chce sie dupy ruszyc. Bezpieczenstwo epodemi wazniejsze. Jeszcze zaraz pracownikow tesco bo ma zal i pretensje.

komentator; 10 kwietnia 2020, 16:01

Bywam w tym sklepie często, mam blisko i po drodze. NIGDY nie widziałem tam osoby na wózku! Przez tyle lat od otwarcia nikogo. Ani razu. To jakaś bzdura z tymi niepełnosprawnymi. Osoba parkująca na tych dwóch miejscach po drugiej stronie spokojnie może przejechać do drugiego wejścia, tam żadnych przeszkód nie ma.

Pol287; 10 kwietnia 2020, 19:17

No naprawdę bohaterka .
Przykro

Kius; 10 kwietnia 2020, 19:21

Policja przez megafony kłamie. Nie mamy stanu epidemii tylko epidemiologiczny. To wielka różnica.

Antek Królikowski; 10 kwietnia 2020, 19:35

No naprawdę bohaterka .
Ciekawy jestem jaki ta pani miała stopień niepelnosprawności , podejrzewam że lekki.
Najbardziej roszczeniowy.

Popieram; 10 kwietnia 2020, 19:41

Bardzo fajnie że ktoś w końcu opisał jak Tesco w Grójcu zachowuje się wobec osób niepełnosprawnych. Około dwa lata temu sam byłem w punkcie Obsługi zgłosić że na miejscu stoi samochód dla osoby nie uprawnionej. Co lepsza ten samochód ten sam stał każdego dnia. Dopiero po wymuszeniu komunikatu na skale plus wyleczenie oochrony, okazało się ze wyszedł pracownik sklepu i przestawiał samochód. Przecież Każdy pracownik przychodząc na swoją zmianę widzi że codziennie stoi ten sam samochód, kierownik tak samo kończąc pracę i będąc zamkniętych dla klientów ten samochód dalej stoi. Przecież to pewne że pracownika. Obojętność
Potwierdzam- Tesco ma gdzieś nieplnosprawnych

Wujek sam; 10 kwietnia 2020, 21:45

Ludzie co się z wami dzieje,skąd was tyle jadu...???Każdy ma prawo zrobić zakupy,jeśli są miejsca dla niepełnosprawnych,to powinny być tak by w pełni bez przeszkód mogła osoba przejechać wózkiem.Ostatnio zauważyłem że ludzie są bardziej agresywni.

Martyna; 11 kwietnia 2020, 06:52

Bez przesady. Skoro można wózkiem poruszać się po dużym sklepie między regalami , to można dojechać kawałek dalej z parkingu.

Piotrek; 11 kwietnia 2020, 12:51

Na początku zaznaczę, że współczuję każdej osobie z jakąkolwiek niepełnosprawnością i nie chciałbym być na ich miejscu, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Niepełnosprawni domagają się (i słusznie!!!) żeby traktować ich jako osoby pełnosprawne, jednocześnie żądając przywilejów! Czemu niepełnosprawny ma naklejke na szybie w samochodzie? Zebym widział, ze jest niepełnosprawny i żebym nie trąbił, bo na osobę pełnosprawną mogę a na niepełnosprawną już nie?? Czemu wszędzie najbliżej wejścia są miejsca dla niepełnosprawnych?? Są gorsi i muszą mieć bliżej?? Nie brakuje mi empatii, tylko pokazuje, że jeśli niepełnosprawni chcą być traktowani na równi to niech ponoszą wszelkie trudności zycia codziennego jak pozostali.

Ela ; 11 kwietnia 2020, 14:35

Szkoda tylko że osoba niepełnosprawna robi zakupy jezdzac wózkiem przez pół dnia po markecie. I wtedy nic jej nie dolega.

hanna ; 11 kwietnia 2020, 18:19

Durnie , nie wiecie o czym mówicie, żałujecie miejsca dla niepełnosprawnych na kopercie .
Jeżeli wasza matka albo ktoś z rodziny byłby niepełnosprawny tez byście takie głupoty pisali ?
A może przyjdzie taki czas że tez będziecie niepełnosprawni co wtedy , poglądy wasze się zmienią.

Z Londynu; 11 kwietnia 2020, 19:48

Moi drodzy. Jestem osobą że znacznym stopniem niepełnosprawności. I nie oczekuję żeby zaliczano mnie było do pełnosprawnych. Całkiem odwrotnie! Niech nawet zwracają się po mojej chorobę którą nie da się ukryć. Ale jest jedno ale! Nie renta mnie pozwala nie pracować. Jednak że będąc ze stomią i nie tylko żeby normalnie żyć muszę pracować. Ponieważ worki stomijnę kosztują drogo, insulinę też dobre kosztują drogo... Nikt nic za darmo nie da.
Czyli zazdrości swoje do niepełnosprawnych możecie mieć, ale pamiętajcie że nikt nie wie co z nim może stać

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Koronawirus w powiecie grójeckim: absolutny rekord zakażeń Podobnie, jak w skali całego kraju, także w powiecie gró...
Justyna Kozdryk wystąpiła w teledysku „Bo mi się chce” We wrześniu br. miała miejsce premiera najnowszego utworu i...
Uczniowie uporządkowali groby na grójeckim cmentarzu Uczniowie z Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Obwodu „...
Koronawirus w powiecie grójeckim: 25 nowych zakażeń W środę sanepid w Grójcu poinformował o 25 potwierdzonych...
Gdzie kupić odżywkę, aby cieszyć się pełnią jakości i efektów? Poszukując odżywki do rzęs, która spełni nasze oczekiwania...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

HDOmedical zatrudni Opiekunkę, 27777... "HDOmedical zatrudni Opiekunkę, 27777 Ganderkesee,okolice Bremen...
Opiekunka do seniora w Niemczech,... Opiekunka do seniora w Niemczech, okolice Flensburga ...
Doświadczona opiekunka osoby starszej... "Doświadczona opiekunka osoby starszej w Niemczech, 76131 Karlsruhe
Opiekunka osoby starszej w Niemczech... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech w Karlsruhe 1400euro
...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, okolice Mannheim 1500 euro...

Firmy z Grójca i okolic

... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
Alerta - kursy i szkolenia BHP Prowadzisz firmę i potrzebujesz kompleksowej obsługi BHP i przeciwpożarowej?...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.