Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Czytelnik: przez rozkład autobusów młodzieży nie ma w domu ponad 10 godzin. PKS Grójec odpowiada

27 maja 2022; 10:16

Grojec24.net

1 komentarz

Przystane PKS w Goszczynie (fot. Grojec24.net) Przystane PKS w Goszczynie (fot. Grojec24.net)

Nasz Czytelnik, pan Karol zwrócił uwagę na problem z dojazdami uczniów do szkół autobusem z Goszczyna do Białobrzegów. PKS Grójec w odpowiedzi wskazuje m.in. na brak kierowców.

News will be here

Oto list, jaki otrzymaliśmy od naszego Czytelnika:

Moją wiadomość wysłałem do Państwa z prośbą o pomoc w ułatwieniu dojazdu młodzieży z Goszczyna do szkół w Białobrzegach. Podkreślam, że w PKS Grójec problem jest bardzo dobrze znany, ale nawet nie odpisano na żadną wiadomość wysłaną do PKS. Chodzi o to, że uczniowie, żeby dojechać z Goszczyna do Białobrzegów na godz. 08:00 na zajęcia, muszą wyjechać z Goszczyna już o 06:30 autobusem Goszczyn - Rykały - Białobrzegi, a powrót ze szkoły do domu wygląda tak, że w Białobrzegach uczniowie muszą czekać aż do godz. 16:00 na autobus Białobrzegi - Rykały - Goszczyn. Młodzieży nie ma w domu ponad 10 godzin. Jak ktoś ma możliwość, to jest podwożony albo odwożony autem, ale większość jeździ autobusem. To jest bardzo uciążliwe.

Tego kłopotu by nie było, gdyby PKS Grójec skierowało przez Długowolę i Goszczyn autobus Grójec - Broniszew - Białobrzegi (odjeżdża z Grójca o 07:00) oraz autobus Białobrzegi - Broniszew - Grójec (odjeżdża z Białobrzegów o 15:30). Jakby te autobusy jeździły przez Goszczyn, to wtedy rano uczniowie wsiadaliby do autobusu w Goszczynie o godz. 07:30 (zamiast o 06:30), a gdyby wracali ze szkoły z Białobrzegów do Goszczyna, to w Białobrzegach wsiadaliby do autobusu o godz. 15:30 (zamiast o 16:00). Gdyby zostało wprowadzone zaproponowane rozwiązanie, to młodzież na dojazdach i powrotach codziennie zyskałaby 1,5 godziny.

Bardzo Państwa proszę o nagłośnienie tego problemu. Autobusy 07:00 Grójec - Białobrzegi oraz 15:30 Białobrzegi - Grójec powinny jeździć przez Goszczyn. Jeszcze raz chcę podkreślić, że PKS Grójec zna ten problem od wielu lat. Niestety, nic nie zrobiono, żeby ułatwić dojazdy do Białobrzegów.


O komentarz do tej sytuacji zwróciliśmy się do PKS Grójec. Prezes spółki – Grzegorz Zalewski – w odpowiedzi na nasz e-mail przyznał, że temat jest jego firmie bardzo dobrze znany.

Wyjaśniamy, iż problem z naszej strony polega na braku kierowców, od wielu miesięcy jest ogłoszenie w urzędzie pracy, na naszych stronach internetowych oraz na spotted Białobrzegi, że zatrudnimy kierowców, jesteśmy w stanie sfinansować kurs na kierowcę autobusu, niestety nie ma chętnych na co absolutnie nie mamy wpływu. Zaznaczamy, że staramy się z naszej strony rozwiązać ten problem choćby przez sfinansowanie kursów na prawo jazdy na kategorie D.
 
Dodamy, że to pytanie powinno być skierowane do Powiatu Białobrzeskiego, ponieważ on jest  organizatorem  komunikacji na liniach Grójec, Goszczyn, Białobrzegi. Linie Wykonywane na terenie powiatu białobrzeskiego jak i grójeckiego ,są liniami deficytowymi, do których powiaty jako organizator dopłacają ze środków własnych oraz pozyskały dofinasowanie z FRPA.  Za stworzenie dodatkowych kursów deficytowych Samorząd będzie musiał ponieść dodatkowe koszty, a zmiany trasy z Grójca, spowoduje wydłużenie czasu dojazdu młodzieży, nie zdąży dojechać na godzinę 8.00 do szkoły. Ponadto na początku roku szkolnego te kursy są kompletne i nie możemy pozwolić na przepełnienie kursów. Przypominamy, iż przez ostatnie 2 lata była pandemia Covid 19 i ograniczenia z tym związane, nie wiem co nastąpi jesienią tego roku.

TAGI:

Komentarze (1):

Ja; 27 maja 2022, 17:41

Czytelniku z Goszczyna - kurs rzekomo wyjeżdżający o 15.30 z Białobrzegòw de facto wyjeżdża co dzień prawie o 16.00

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Wybory samorządowe 2024. Specjalna oferta reklamy - Grójec i Powiat Grójecki W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi portal...
Grójecka Policja: jazda motocyklem i quadem po lesie jest zabroniona! Grójeccy policjanci przypominają kierowcom quadów i...
Uwaga! Wzmożony ruch wojsk. To wielkie ćwiczenia Rozpoczęło się ćwiczenie DRAGON-24 - najważniejszy...
Zderzenie ciężarówki i trzech busów na DK50 Do zdarzenia z udziałem ciężarówki i trzech busów doszło we...
Mundurowi namierzyli volkswagena. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.