Czytelnik: przez rozkład autobusów młodzieży nie ma w domu ponad 10 godzin. PKS Grójec odpowiada

27 maja 2022; 10:16

Grojec24.net

1 komentarz

Przystane PKS w Goszczynie (fot. Grojec24.net) Przystane PKS w Goszczynie (fot. Grojec24.net)

Nasz Czytelnik, pan Karol zwrócił uwagę na problem z dojazdami uczniów do szkół autobusem z Goszczyna do Białobrzegów. PKS Grójec w odpowiedzi wskazuje m.in. na brak kierowców.

Oto list, jaki otrzymaliśmy od naszego Czytelnika:

Moją wiadomość wysłałem do Państwa z prośbą o pomoc w ułatwieniu dojazdu młodzieży z Goszczyna do szkół w Białobrzegach. Podkreślam, że w PKS Grójec problem jest bardzo dobrze znany, ale nawet nie odpisano na żadną wiadomość wysłaną do PKS. Chodzi o to, że uczniowie, żeby dojechać z Goszczyna do Białobrzegów na godz. 08:00 na zajęcia, muszą wyjechać z Goszczyna już o 06:30 autobusem Goszczyn - Rykały - Białobrzegi, a powrót ze szkoły do domu wygląda tak, że w Białobrzegach uczniowie muszą czekać aż do godz. 16:00 na autobus Białobrzegi - Rykały - Goszczyn. Młodzieży nie ma w domu ponad 10 godzin. Jak ktoś ma możliwość, to jest podwożony albo odwożony autem, ale większość jeździ autobusem. To jest bardzo uciążliwe.

Tego kłopotu by nie było, gdyby PKS Grójec skierowało przez Długowolę i Goszczyn autobus Grójec - Broniszew - Białobrzegi (odjeżdża z Grójca o 07:00) oraz autobus Białobrzegi - Broniszew - Grójec (odjeżdża z Białobrzegów o 15:30). Jakby te autobusy jeździły przez Goszczyn, to wtedy rano uczniowie wsiadaliby do autobusu w Goszczynie o godz. 07:30 (zamiast o 06:30), a gdyby wracali ze szkoły z Białobrzegów do Goszczyna, to w Białobrzegach wsiadaliby do autobusu o godz. 15:30 (zamiast o 16:00). Gdyby zostało wprowadzone zaproponowane rozwiązanie, to młodzież na dojazdach i powrotach codziennie zyskałaby 1,5 godziny.

Bardzo Państwa proszę o nagłośnienie tego problemu. Autobusy 07:00 Grójec - Białobrzegi oraz 15:30 Białobrzegi - Grójec powinny jeździć przez Goszczyn. Jeszcze raz chcę podkreślić, że PKS Grójec zna ten problem od wielu lat. Niestety, nic nie zrobiono, żeby ułatwić dojazdy do Białobrzegów.


O komentarz do tej sytuacji zwróciliśmy się do PKS Grójec. Prezes spółki – Grzegorz Zalewski – w odpowiedzi na nasz e-mail przyznał, że temat jest jego firmie bardzo dobrze znany.

Wyjaśniamy, iż problem z naszej strony polega na braku kierowców, od wielu miesięcy jest ogłoszenie w urzędzie pracy, na naszych stronach internetowych oraz na spotted Białobrzegi, że zatrudnimy kierowców, jesteśmy w stanie sfinansować kurs na kierowcę autobusu, niestety nie ma chętnych na co absolutnie nie mamy wpływu. Zaznaczamy, że staramy się z naszej strony rozwiązać ten problem choćby przez sfinansowanie kursów na prawo jazdy na kategorie D.
 
Dodamy, że to pytanie powinno być skierowane do Powiatu Białobrzeskiego, ponieważ on jest  organizatorem  komunikacji na liniach Grójec, Goszczyn, Białobrzegi. Linie Wykonywane na terenie powiatu białobrzeskiego jak i grójeckiego ,są liniami deficytowymi, do których powiaty jako organizator dopłacają ze środków własnych oraz pozyskały dofinasowanie z FRPA.  Za stworzenie dodatkowych kursów deficytowych Samorząd będzie musiał ponieść dodatkowe koszty, a zmiany trasy z Grójca, spowoduje wydłużenie czasu dojazdu młodzieży, nie zdąży dojechać na godzinę 8.00 do szkoły. Ponadto na początku roku szkolnego te kursy są kompletne i nie możemy pozwolić na przepełnienie kursów. Przypominamy, iż przez ostatnie 2 lata była pandemia Covid 19 i ograniczenia z tym związane, nie wiem co nastąpi jesienią tego roku.

TAGI:

Komentarze (1):

Ja; 27 maja 2022, 17:41

Czytelniku z Goszczyna - kurs rzekomo wyjeżdżający o 15.30 z Białobrzegòw de facto wyjeżdża co dzień prawie o 16.00

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Wykaz punktów kontroli autobusów w wakacje 2022 Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało...
Policjanci złożyli ślubowanie. Czterech rozpocznie służbę w Grójcu Na placu przed Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu...
Sprzątanie pobudowlane i poremontowe Sprzątanie po budowie - to skomplikowana procedura, której...
Kino GOK zagra ostatni raz przed wakacyjną przerwą Publikujemy repertuar grójeckiego kina na ostatni weekend...
Terytorialsi z powiatu grójeckiego mają nową jednostkę! 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przenosi 61...

Najnowsze ogłoszenia

Profesjonalne usługi informatyczne... Profesjonalne usługi informatyczne Grójec i okolice. Konkurencyjne ceny,...
Zatrudnimy opiekunki i opiekunów... PRM STOWARZYSZENIE od ponad 15 lat świadczące usługi opiekuńcze we współpracy...
... Pracuj jako Mechanik samochodowy w Niemczech ‼️🇩🇪
uczciwej osoby do pisania szukam uczciwej osoby do pisania prostych tekstów. W razie zainteresowania...
Kierownik Elektromarketu - Grójec Jesteśmy Expertem. Media Expertem.
Rządzimy na rynku elektro...

Firmy z Grójca i okolic

Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.