Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Dariusz Gwiazda: Jesteśmy za jak najszybszą likwidacją Związku "Natura"

2 stycznia 2019; 19:50

Grojec24.net

106 komentarzy

Burmistrz Dariusz Gwiazda (fot. Agata Matulka, UGiM Grójec) Burmistrz Dariusz Gwiazda (fot. Agata Matulka, UGiM Grójec)

Nie zagłosujemy za uchwałą zatwierdzającą budżet Związku Międzygminnego pod nazwą "Natura". Jesteśmy za jak najszybszą likwidacją Związku - napisał w wydanym w środę wieczorem oświadczeniu burmistrz Grójca, Dariusz Gwiazda.

News will be here

TAGI:

Komentarze (106):

Nika; 2 stycznia 2019, 20:11

Brawo Panie Burmistrzu. Leniwców liczących tylko na naszą kasę nie ma co dorabiać. Wychodzimy z tego chorego układu tylko mądrze i rozsądnie z przygotowaniem całej infrastruktury. Ale mamy na to cały rok więc powinno być ok. Gratuluję postawy. Zobaczymy co zrobi Rada Miejska. Będę to bacznie obserwować.

Piotr; 2 stycznia 2019, 20:33

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku. Jak widać trzeba było poczekać na działania Nowego Burmistrza. Jestem przekonany, że znajdzie właściwe rozwiązanie tego problemu.

Prawda; 2 stycznia 2019, 21:03

Przestańcie się podlizywać, proszę podać skład rady nadzorczej Natury zanim nastąpiła zmiana burmistrza. I wszystko będzie jasne

Zły ; 2 stycznia 2019, 21:04

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do prawdy; 2 stycznia 2019, 22:22

Natura nie ma rady nadzorczej. Natura ma dostać tyle pieniędzy od członków ile jej potrzeba do zbilansowana wpływów i wydatków. To biznes jak totalizator sportowy.

cały ja; 2 stycznia 2019, 22:30

Co zrobić z informacją od natury o podwyżce cen? W marcu będzie już pierwsza opłata z olbrzymią podwyżką. Proszę odpowiedzieć panie burmistrzu czy mam zapłacić, czy czekać na nowe decyzje?

Konkrety; 3 stycznia 2019, 00:10

Z całym szacunkiem ale obecny Burmistrz mowi tylko to co ludzie chcą słyszeć, usłyszą to czego oczekują i już się cieszą. Z tego pisma nie wynika nic konkretnego. Wyjdzmy z Natury, ok tylko gdzie Pan Burmistrz ma konkretne, logiczne rozwiązanie co zrobi z odpadami ???? Budżet jest zatwierdzony, który przygotował poprzedni Burmistrz zatem pytam gdzie środki na ten cel ????
Obecność na najbliższej sesji obowiązkowa bo zanim wyjdziemy z Natury to jako mieszlaniec chce wiedzieć co będzie z odpadami i czy będzie na pewno taniej ????

Star do Konkrety; 3 stycznia 2019, 08:08

Wg wstępnych wyliczeń po uszczelnieniu systemu, może być taniej, ale nie będzie dopóki istnieje "Natura", czyli do końca 2019 roku a może i dłużej. Chciałeś/aś konkretów, to masz. A tak naprawdę konkretnie, jeśli Ci zależy na dobrych rozwiązaniach, wysil się i zaproponuj coś. A swoje mądre pytania, i te z całym szacunkiem, kieruj pod adresem obecnego dyrektora "Natury".

I co z tego wynika?; 3 stycznia 2019, 08:33

I co z tego oświadczenia wynika dalej? Podwyżka ogłoszona od 1/12/2018 i co teraz - jak płacić???

myślący inaczej; 3 stycznia 2019, 08:43

Żałosne oświadczenie.... budżet Natury na rok 2019 został przegłosowany większością głosów 31 grudnia. Ciekawe czy pan Burmistrz był w tym całym związku i ma jakieś dane, czy prowadzi wojenkę z panem nowym dyrektorem. Z tego co się orientuję to nieruchomości niezamieszkałe, tj. nieruchomości na których powstają odpady komunalne a nie zamieszkują mieszkańcy, maja umowy indywidualne i żadne pieniądze do związku z tego tytułu nie wpływają bo nie mogą. Mylę się ? Nie popieram takich cen ale oczekuję jakichś konkretów, a nie machania pochodniami i pokrzykiwań. Ciekawy jestem jeszcze jednego.... skoro tam pracują same nieroby to kto nauczy nowych ludzi w 8 gminach tej roboty. System obowiązuje od 5 lat. Natura też istnieje 5 lat. Ludzie w gminach nie będą mieli zielonego pojęcia jak ugryźć ten temat. A cwaniaków w naszym społeczeństwie nie brakuje. Następna sprawa... jak wszyscy są tacy oburzeni sprawa Ukraińców to ja się pytam jaka uczciwość jest wśród 80% mieszkańców, którzy tych ludzi nie rejestrują? Przecież obowiązek zgłoszenia ludzi leży po stronie właściciela. Skoro 95% gospodarzy ma ludzi sezonowych to w takim razie 90% z nich jest oszustami, których trzeba ścigać jak p...w . Sami jesteśmy sobie winni tej sytuacji.

Do Myślacy inaczej; 3 stycznia 2019, 10:09

Sam sobie zaprzeczasz człowieku, a Twoje myślenie inaczej, jest nieprawidłowe. Po pierwsze, nie ma tu żadnej wojenki, lecz walka o poprawny, sprawiedliwy i spójny system finansowy gospodarowania odpadami, którego "Natura" pod dotychczasowym kierownictwem pana Stolarskiego nie stworzyła. Po drugie, nieruchomości niezamieszkałe nie są ewidencjonowane i nie ma danych, świadczących o zawarciu umów na wywóz śmieci przez ich właścicieli, to dopiero przed nami. Po trzecie w samym Urzędzie Gminy i Miasta Grójec pracują wystarczająco kompetentni ludzie, żeby nie trzeba ich było przyuczać, dadzą sobie doskonale radę. Po czwarte i ostatnie, p...…...w szukaj gdzie indziej i nie takie procenty pośród gospodarzy.

Bubu; 3 stycznia 2019, 12:26

Nie wiem czy będzie taniej ale można dalej Jackowi 15000 miesięcznie płacić za dyrektorowanie.

Ktoś; 3 stycznia 2019, 15:08

Żeby było wszystko jasne, trzeba dodać, że to oświadczenie zostało udostępnione wszystkim wójtom i burmistrzowi Warki przed rozpoczęciem Zgromadzenie Międzygminnego Związku "Natura" w dniu 31.12.2018r. Niestety tego dnia, panowie przegłosowali uchwałę budżetową z nowymi stawkami opłat i maja one pełną moc obowiązującą do końca br. roku. Jedynym głosem "przeciw" był głos burmistrza Gminy i Miasta Grójec.

WGR 2; 3 stycznia 2019, 15:36

W grudniu 2018 roku 75 % mieszkańców żądało wyjścia z ;Natury; to o jakie jeszcze poparcie Pan Burmistrz Gwiazda prosi ?

do piszących; 3 stycznia 2019, 19:31

Tu piszą raczej ludzie pracujący albo w Naturze, albo z gminy, broniący zaistniałą sytuację. Chyba zgodzicie się ze mną, że to najdroższa usługa w Polsce. Wstyd panowie i panie!

wgr; 3 stycznia 2019, 20:01

Nie wychodzić,nie rozwiązać a zlikwidować Naturę jak najszybciej by nie zajęli się tym zrozpaczeni mieszkańcy . Sprawy śmieci przejmą gminy,dogadają się z odbiorcą, znajdą urzędników którzy to ogarną i spokój.

Obywatel; 3 stycznia 2019, 20:11

Powinno się opuścic Nature jak najszybciej Po co płacić Stolarskiemu i jego ludziom kolosalne pieniadze przecież do puki nie było natury śmieciami zajmował się wydział środowiska - tam chodziłem po worki. Nature stworzono pod stołek ustępującego burmistrza i jego kolesiów . Nikt obcy w naturze nie pracuje.Po objęciu stanowiska Stolarski zwolnił 3 osoby i przyjął swojch

Bet; 3 stycznia 2019, 22:01

Brawo panie burmistrzu precz z naturą

#GR; 3 stycznia 2019, 22:39

Likwidacja lub opuszczenie Natury nie rozwiązuje problemu. Będzie to jedynie przejaw 'sprawiedliwości społecznej' - poniekąd słusznej.
Problemem są wieloletnie zaniedbania w zarządzaniu śmieciami i przede wszystkim dopuszczeniu do konsolidacji rynku. Przez to firmy startujące do przetargów mają monopol na te usługi (wystarczy zobaczyć oferty, które złożono do pierwszego przetargu na ok. 47 mln).
Dzisiaj trzeba zacząć rozdrabniać ten rynek a nie scalać tak jak zrobiła Natura - podzielili teren 8 (11) gmin na trzy sektory. To jest skandal! Wszystkie mniejsze firmy odpadły na starcie.

Star; 4 stycznia 2019, 08:38

W opłacie za wywóz śmieci, którą otrzymuje Tonsmeier można wyróżnić następujące elementy składowe: opłata dla Radkom wraz opłatą środowiskową i część pozostała. Część pozostałą można podzielić na rzeczywiste koszty samego wywozu i czysty zysk brutto firmy. Na ten zysk zapracowała pozycja monopolistyczna oraz złe zarządzanie w "Naturze". Do ustalenia jest, jakie są to procentowo pozycje. Krążą już wyliczenia, że tylko 60% podwyżki jest uzasadnione, reszta to zwycięstwo "zła".

kris 26; 4 stycznia 2019, 12:40

firma tonsmeier w przetargu zarzyczyla sobie 8milionow zl. natura na podwyzce zarobi okolo 17milionow zl. mam pytanie. na co pan prezes wyda reszte pieniedzy

wyborca; 4 stycznia 2019, 13:19

Nie przeszło kłamstwo, że to "Radkom" podwyższył usługę, to teraz trzeba wymyślić coś innego. Ale pamiętać będziemy.

007; 4 stycznia 2019, 13:58

W ekonomii funkcjonuje pojęcie produktu moralnie zużytego. Oznacza ono produkt o złej renomie, który kiedyś był dobry i którego w teraźniejszości nikt nie chce kupić, nikt go nie szanuje, każdy się go wstydzi i pozbywa. Produkt generuje tylko kłopoty i koszty, w związku z czym należy zakończyć jego żywot. Analogia nasuwa się sama. Kończmy z "Naturą", bo nie ma perspektyw na odzyskanie renomy, ani pod obecnym kierownictwem, ani pod żadnym innym.

Do 007; 4 stycznia 2019, 14:39

"Natura" jest nie tylko produktem moralnie zużytym, ale też oszukanym, przewartościowanym i toksycznym tworem, który skłóca ludzi, dzieli ich i prowokuje do nieprzewidywalnych działań. Starzy wójtowie i burmistrzowie bronią złej sprawy, należy i z nimi zrobić porządek - w każdej gminie.

007; 4 stycznia 2019, 14:56

Oczywiście, że jeśli w każdej gminie ludzie się ruszą, produkt prędzej zakończy żywot. Im prędzej, tym więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach tych uczciwych ludzi, którzy płacą za odpady, dokładając do niepłacących. Istnienie "Natury" nie sprzyja poszukiwaniu lepszych rozwiązań. Dlatego nie ma żadnych dobrych argumentów za kontynuacją.

Star; 4 stycznia 2019, 15:07

Gdyby po negocjacjach obniżyć wartość kontraktu z Tonsmeierem o 10% i doszczelnić system o 20%, stawki mogłyby być na poziomie 16 zł/osoba za segregowane i 24 zł/osoba za zmieszane. To jest realne.

Te stawki można jeszcze zbić w dół, zwiększając stopień segregacji, szczególnie w gminie Grójec, gdzie jest on na najniższym poziomie spośród wszystkich pozostałych gmin. Przykładowo w gminie Błędów jest ponad 16 razy więcej segregowanych odpadów niż zmieszanych, a w Grójcu na każde trzy osoby segregujące przypada 4 niesegregujące.

Ktos; 4 stycznia 2019, 15:07

Czekamy jak natura zniknie!! Tylko zeby hrabia Stolarski gdzie indziej nie byl dyrektorem! Ten czlowiek to pijawka!!

Do 007; 4 stycznia 2019, 15:11

Starzy wójtowie i burmistrzowie przekabacili na swoją stronę wójtów Jasieńca i Goszczyna. Bronią sprawy, bo w przeciwnym razie musieliby przyznać się do kardynalnej pomyłki.

kaczan; 4 stycznia 2019, 17:52

Mam pytanie do prokuratury, kiedy zajmie się tą sprawą i dlaczego nie?

Jurek z Grójca; 4 stycznia 2019, 18:47

Bardzo mądra i słuszna Decyzja Burmistrza Gwiazdy o opuszczeniu Natury i zacznijmy niezwłocznie działac ażeby podjąć odpowiednie działania wszystkich mieszkańców Grójca ażeby opłaty za wywóz śmieci zmniejszyć .nie wyłączając nawet przeprowadzenia referendum

Mieszkaniec; 4 stycznia 2019, 20:45

A może kontrolować na wsiach ludzie płacą za segregację a wszystko idzie do komunalnych taka chłopa tradycja unikać opłat i narzekać na wszystko

liza; 4 stycznia 2019, 21:26

Tu się strasznie mylisz. Właśnie na wsi ludzie mają najlepiej sortowane śmieci. Wiem to z autopsji. Mam pod domem kilka pojemników na segregowane a mieszanych nie mam wcale bo mam kompost i piec na papierowe. To chyba w mieście mają więcej mieszanych !

Yogi; 5 stycznia 2019, 01:09

Życzę burmistrzowi powodzenia. Ja właśnie jestem że wsi i zywie głębokie przekonanie, że po wyjściu miasta ze zwiazku cena spadnie. Życzę powodzenia w segregacji śmieci w blokowiskach. Jestem pewien, że wrodzona uczciwość mieszkańców miasta uczyni to zadanie prostym wręcz przyjemnym.

Cała prawda; 5 stycznia 2019, 08:07

Burmistrz Stolarski nigdy by nie dopuścił do takich cen za śmiecie. Dyrektor Stolarski nic nie ma wspólnego z ustaleniem cen na tak wysokim poziomie. To burmistrzowie i wójtowie gmin zrzeszonych w Związku Natura w tym Burmistrz Ģrójca Dariusz Gwiazda ustalili i głosowali za takimi cenami. Ot cała prawda.

Do Cała prawda; 5 stycznia 2019, 09:15

Burmistrz Stolarski oszukiwał przez całe kadencje wyborców, a teraz robisz to Ty, jako nędzny obrońca swego pryncypała.
Burmistrz Stolarski, wraz ze swoimi kolegami z pozostałych gmin, nie podwyższał cen, kiedy rosły koszty opłat środowiskowych, bo trzeba było wygrywać wybory. Przegrany Burmistrz Stolarski, wraz ze swoimi kolegami wybrał siebie samego po wyborach na dyrektora "Natury" i z marginalizował burmistrza Gwiazdę przy wyborach władz w Związku. Burmistrz Stolarski ze swoimi kolegami spreparował wszystko, co teraz mamy z cenami, gdyż nowy burmistrz Grójca nie miał wpływu na nic w tej grupie biznesowej. .Panie Cała Prawda, jest Pan teraz tak słaby, jak słabe są fałszywe argumenty, którymi się posługuje.

Antoni; 5 stycznia 2019, 10:09

Do cała prawda: dowcip sezonu, Stolarski człowiek o dwóch obliczach -jako burmistrz dbający o gminę jako radny i dyrektor wystepujący przeciw niej. Koń by się uśmiał, info o nowych cenach wywozu smieci było już przed wyborami - tylko było skrywane przed opinią publiczną. Człowiek do czego się nie dotknie zamienia się w g... - antyMidas

007; 5 stycznia 2019, 11:45

Biznesowa grupa cwaniaczków to najlepsze określenia dla starych wójtów i burmistrzów. Wstyd, że dołączyli do nich wójtowa Jasieńca, wójt Błędowa i wójt Goszczyna.. Jednak w życiu każdy odpowiada za swoje wybory i oni wszyscy poniosą konsekwencje. Za chwilę ich ulubiony paszkwil, jakim jest „Natura” będzie bankrutem, a wyborcy też ich docenią. Jedyny rozsądny to burmistrz Grójca.

a2; 5 stycznia 2019, 14:49

dosyć że dobrze posegregujemy to musimy płacić więcej o 110 % a oni tzn. odbiorcy śmieci jeszcze więcej na tym zarobią sprzedając jako odpady do ponownego przetworzenia
- proszę więc wszystkich nie płaćmy więcej niż do tej pory

adolf; 5 stycznia 2019, 15:00

Brawo dla Pana Burmistrza Gwiazdy.Doprowadzić to do końca,przygotować wniosek i opuścić Naturę, tak jak zrobiła to Warka.Wszyscy mieszkańcy za to Panu podziękują,a Pan Stolarski utopi się we własnym sosie.W najgorszym wypadku pomęczymy się z nim do końca b.r. roku.

Cała prawda; 5 stycznia 2019, 16:16

Jak widać dla szczekaczy P. Gwiazdy wójtowie i burmistrzowie z sąsiednich gmin to grupa cwaniaczków. Brawo ! Radni wybrani w demokratycznych wyborach to też grupa cwaniaczków. Brawo ! Jedynie ww szczekacze posiadają najlepsze pomysły i krytykując wszytkich wkoło doradzają nowej ELYCIE. Brawo! Myślę, że nowy burmistrz Ģrójca szybko przejrzy na oczy i takich doradców nie będzie słuchał. Na szszęście jak sama nazwa wskazuje do radzenia,doradzania i nakreślania kierunków działania jest Rada Miejska, która zapewne ostudzi niektórym gorące głowy. Ot, cała prawda.

Star ; 5 stycznia 2019, 17:17

Taki los ma Grójec, poprzedni burmistrz stworzył nieszczęście w postaci Związku „Natura”, obecny to nieszczęście zażegna. Nieszczęście było od samego początku, bo Statut nie przewidywał szczelnego systemu kontroli, co jest podstawowym warunkiem powodzenia takich przedsięwzięć. Ta kontrola jest możliwa jedynie w układzie poszczególnych gmin, w każdej z osobna. Dziś widać to bardzo wyraźnie. Koszty administracyjne biura to prawie 2 mln zł rocznie. To plus błędy w zarządzaniu plus monopol firmy Tonsmeier są głównymi przyczynami tak kuriozalnej podwyżki. Opłaty środowiskowe to tylko ok. 20% wagi w stawce. Koniec „Natury będzie opłakany dla jego twórców i obrońców, dla mieszkańców wszystkich gmin będzie szansą na stworzenie nowego, dobrego system.

Do adolfa; 5 stycznia 2019, 17:57

Proszę nie wypowiadać się za wszystkich mieszkańcöw. Nie masz takiego prawa. W imieniu mieszkańców mogą wypowiadać się jedynie radni Rady Miejskiej. Tak w demokratycznych wyborach zdecydował suweren. O wyjściu lub nie może zdecydować jedynie Rada Miejska. Burmistrz, jako organ wykonawczy, jedynie może złożyć taki wniosek

Star; 5 stycznia 2019, 21:36

Odnośnie nazwania szczekaczami piszących tu krytycznie o "Naturze i panu Stolarskim.

Określenie "cwaniaczki" jest zwykle przeznaczone dla osób, które uważają innych za głupszych od siebie w sytuacji, kiedy sami są obiektywnie idiotami, albo co najmniej mało inteligentnymi lub rozgarniętymi osobnikami. Panowie wójtowie i burmistrzowie, którzy stanowią obecnie trzon decyzyjny Związku "Natura", zachowali się jak najwybitniejsi cwaniaczkowie, wybierając na życzenie pana Jacka Stolarskiego taki Zarząd, jaki mamy oraz takiego Przewodniczącego Zgromadzenia i dyrektora biura.. To wszystko w celu niedopuszczenia nowowybranego burmistrza Grójca do jakiegokolwiek wpływu na działalność tej instytucji. Tylko stuprocentowi cwaniaczkowie mogli postąpić podobnie. Wstyd to mało powiedziane, obraza dla logiki i dobrych obyczajów, to adekwatne, w tej sytuacji określenie. Burmistrz największej gminy - członka Związku nie ma nic do powiedzenia. Takie rozwiązanie zostało sprzedane mieszkańcom terenów objętych działalnością "Natury'. Panowie liderzy, panie Stolarski, wstyd wielki, zapłacicie za to, to pewne, jak po nocy dzień.

Ktoś; 6 stycznia 2019, 09:06

Większość radnych już wie, jakim prezentem od Stolarskiego, dla mieszkańców ośmiu gmin jest "Natura" Określenia typu: moralnie zużyty produkt, paszkwil, marnotrawca ludzkich pieniędzy, oszukańczy twór, chory podmiot, grupa cwaniaczków, koleś agreement, źródło podziałów w społeczeństwie - to tylko niektóre z tych, których słusznie używają ludzie obserwujący spektakl pt. "The end of Nature." I pomyśleć, że geneza tego dziadostwa, to chęć pomocy koledze, którego pozbyto się z Automobilklubu Rzemieślnik. Tak pan Stolarski dbał o nasz wspólny interes. Dlatego nie miejcie nadziei, starzy notable, że Rada Miejska nie pożegna ostatecznie tego tworu, a wraz z nim - waszych złudzeń co do powrotu do łask wyborców.

Xxx; 6 stycznia 2019, 11:46

Psy szczekają a karawana jedzie dalej !!!

Cała prawda; 6 stycznia 2019, 12:20

Radni Rady Miejskiej zapewne podejmą najlepszą decyzję dla mieszkańców i budżetu gminy Grójec. Burmistrz Gwiazda musi dla radnych przygotować przekonywujące i udokumentowane propozycje, że jakakolwiek zmiana systemu zbierania i wywozu śmieci przeniesie zadowalający efekt obniżenia ceny którą bēdą płacić mieszkańcy. Jeśli z tych wyliczeń np. wyjdzie, że cena będzie na podobnym poziomie to szkoda czasu aby się tym zajmować. Jeśli jest szansa na wyraźne obniżenie cen, bezwzględnie Rada Miejska powinna się nad tym tematem pochylić. Ot cała prawda.

Do cała orawda; 6 stycznia 2019, 16:16

I tak się stanie. Zbudowanie nowego systemu od zera da pożądane iszczędniści. Nie jest to możliwe w dotychczasowych okowach chorej „Natury”.

Star do cała orawda; 6 stycznia 2019, 17:30

Natura stanie się bankrutem i czy będą wyliczenia, czy nie, Rada będzie głosowała za wystąpieniem. Nie będzie innego wyjścia. I pan Cała prawda również zagłosuje za zakończeniem współpracy z chorym tworem. Rozwój wdarzeń idzie w takim kierunku, że jednogłośność jest możliwa.

007; 6 stycznia 2019, 18:36

Moralnym bankrutem Natura już jest. Ciekawe kiedy pod względem finansowym. Sytuacja jest dynamiczna .

cała prawda; 7 stycznia 2019, 11:38

Związek Natura nie może zbankrutować, bo ma bogatych właścicieli /gminy/, może jedynie zostać przez właścicieli rozwiązany. Gmina Grójec jeśli znajdzie lepsze, tańsze rozwiązanie może jedynie z tego związku na koniec 2019 roku za zgodą Rady Miejskiej wyjść.

Antoni; 7 stycznia 2019, 12:08

Jeśli Rada Miejska byłaby za pozostaniem naszej gminy w tym tworze pomimo iż nie gwarantowałby jak najniższych kosztów działania to byłby to wystarczający argument za przeprowadzeniem referendum nt odwołania tej Rady. Ludzie byliby tak zdeterminowani że by nie odpuścili. Czyli ryzyk fizyk, wóz albo przewóz

Do cała prawda ; 7 stycznia 2019, 12:28

Pozostałe gminy liczą na to samo. Po wyjściu miasta ceny zmaleja (patrz ceny w przetargu dla stref).

Star; 7 stycznia 2019, 15:09

Wyjście z Natury jest nieuniknione i jesteśmy za jak najszybszą jej likwidacją. Taki mamy kurs, nic się nie zmienia, tego się trzymamy. Nowy system, w układzie poszczególnych gmin, pokaże jak bardzo zawyżone były podwyżki w wykonaniu pana Stolarskiego. Tak, właśnie tego pana, bo wszystko co działo się w Naturze i dzieje obecnie, było i jest pod jego dyktando - począwszy od powstania, przez całe pięć lat, aż do końca, który już po jego myśli nie będzie.

Do Antoni; 7 stycznia 2019, 17:46

Opowiedz wszystkim, co było dalej jak się obudziłaś!!!

Ktoś; 7 stycznia 2019, 20:12

Panie Jacku Stolarski, czyż nie byłoby najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, gdyby podał się Pan zwyczajnie i po prostu do dymisji? Czyż nie potrzeba nowego otwarcia w gospodarce odpadami, czy nie widzi Pan tych zawyżonych cen z powodu pańskich błędów w zarządzaniu? Przecież wszyscy wiemy, że tak naprawdę nie interesowało to Pana w wystarczającym stopniu, by te błędy nie zostały popełnione. Czasem wielkich ludzi można poznać po prawdziwej odwadze i umiejętności przyznania się do własnej niedoskonałości, czy naprawdę jest potrzeba bycia tak niezłomnym, żeby mieszkańcy Grójca, w przeważającej mierze Pana znajomi, cierpieli z powodu tej ucieczki w zaparte? Jeszcze nie jest za późno na uderzenie się w piersi i podanie ręki tym, którzy teraz maja wpływ na bieg wydarzeń. Natura nie jest pańskim dzieckiem, o którego życie trzeba walczyć za wszelka cenę. To tylko nieudana organizacja, niedostosowana do postawionych przed nią celów. Czy warto jej tak bronić i pogrążać w nieskończoność swój wizerunek? Panie Jacku, nikt rozsądny nie będzie miał pretensji o tę dymisję, to trzeba zrobić.

Do ktoś; 7 stycznia 2019, 21:09

Zacznij leczyć się na nogi, bo na głowę już za późno !

do Antoniego; 7 stycznia 2019, 21:13

Nie wiem czy pan zdaje sobie sprawę z propozycji referendum? Trzeba zebrać mnóstwo podpisów a kto miałby to robić. Znając naszych mieszkańców- śpiochów, którym nie zależy na niczym jest naprawdę dużo. Chyba że się mylę. Przypomnę, że p. Stolarski na ostatniej sesji przyznał naturze ponad 200 tysięcy złotych.

Ktoś; 7 stycznia 2019, 22:23

Kilka osób występuje pod tym nickiem.

Xxx; 7 stycznia 2019, 22:25

Pan Stolarski nic nie przyznał, przyznała Rada Miejska.

Do Ktoś; 7 stycznia 2019, 22:36

Stolarski nigdy nie przyzna się do swoich błędów. Nigdy go na to nie było stać.

Antoni; 8 stycznia 2019, 09:21

Zdaję sobie sprawę że przeprowadzenie referendum to nie prosta sprawa. Jednak jeśli jest temat który bulwersuje całe społeczeństwo to można to przeprowadzić. Biorąc pod uwagę zaangażowanie wolontariuszy w ostatnie wybory burmistrza nie jest to niemożliwe. Tym niemniej mam nadzieję że nie będzie to konieczne i Rada Miejska będzie występowała w obronie mieszkańców gminy, a nie tych którzy mieszkańców okradają w biały dzień.

obiektywna; 8 stycznia 2019, 13:38

Będzie taniej jak dołączymy do tego referendum o odwołanie obecnego Burmistrza. Jak nie będzie taniej, to na pewno będzie weselej Jesteśmy przecież tacy prężni, a możemy być jeszcze bardziej jak trafimy do dobrego specjalisty i wyleczy nam nogi, bo na leczenie głowy już za późno.

Do obiektywna; 8 stycznia 2019, 14:50

Tanie są twe mało oryginalne wywody, tania inteligencja i jeszcze tańsza elokwencja. Rozweselaj się w zapleczu domowym i broń Boże, nie wyścibiaj nochala poza ten teren. Na pewno weselej dla takich istot jak ty, to smutniej dla uczciwej większości. Poznaliśmy już twe smutne kawałki dawno temu i nie częstuj nas więcej tym żałosnym zakalcem. Spady, spady, spady....

Do biektywna; 8 stycznia 2019, 14:52

Od kiedy to epoka kamienia łupanego pisze na forum?

007; 8 stycznia 2019, 18:36

Natura ma już problemy z otrzymaniem kredytu obrotowego. Bankowe procedury oceny ryzyka zadzauałały. Teraz prawdopodobnie potrzebne będą dodatkowe gwarancje. W przeciwnym razie marsz na drodze do niewypłacalności zostanie rozpoczęty. Brawo dla banku, wiarygodność Natury jest niepełna i jeszcze spadnie. Państwo zarządcy Związku - opłacało się cwaniakowanie przy wyborze władz?

Star do 007; 8 stycznia 2019, 20:46

Tam było wielkie cwaniakowanie, ale równie prawdziwe jest stwierdzenie, że to było podporządkowanie jednemu cwaniakowi. Wszyscy wiemy, któremu.

obiektywna; 9 stycznia 2019, 09:08

Nie zwlekajcie ze zgłoszeniem się do lekarza,. Choroba nóg daje przeżuty na język, a to jest już nieuleczalne. Można zastosować metodę dorażną leczenia tj należy częściej wymieniać pieluchy.

007; 9 stycznia 2019, 09:46

Gminy sadownicze, miejsko - sadownicze: Samborzec, Opole Lubelskie, Sandomierz - aktualnie obowiązujące opłaty niższe o 77%. Systemy szczelne, wszędzie nieruchomości niezamieszkałe - prowadzona ewidencja i objęta opłatami od pojemnika działalność gospodarcza - pojemniki od 120 l do 1100 l i więcej. Można ?
Panie były burmistrzu Grójca!
Podajemy się do dymisji, czy dalej igramy z mieszkańcami?

do obiektywna; 9 stycznia 2019, 10:18

Pamiętaj, że pieluchy - pumpersy są potrzebne również dla zramolałych staruszków. I dla ciebie może być podwyższona stawka za ich wywóz, z powodu ponadnormatywnych ilości.

Adam Lee; 9 stycznia 2019, 10:48

Czy jest gdzieś informacja na temat przetargu czy ktoś z pracowników Natury jest odpowiedzialny za taki stan czy nie można było znaleźć tańszej oferty
Przecież Natura nie może zarabiać na śmieciach a wszystko na to wskazuje że zarobi dużo po tych podwyżkach i w końcu czy ktoś się za to weźmie jakaś kontrola etc.

Można? Można!; 9 stycznia 2019, 11:54

Jeden z możliwych scenariuszy wygląda następująco:
1) Uchwała Natury o postawieniu jej w stan likwidacji i kontynuacja współpracy z Tonsmeier Wschód
2) W trakcie postępowania likwidacyjnego prace na doszczelnianiem systemu i nowymi stawkami opłat w gminach oraz ponowne zebranie deklaracji.
3) W trakcie postępowania likwidacyjnego renegocjacja umowy z Tonsmeier Wschód, uwzględniająca nowe proporcje pomiędzy odpadami segregowanymi i zmieszanymi.
4) Zakończenie likwidacji i dalsza współpraca z Tonsmeier Wschód.
5) Z początkiem roku 2020 - współpraca z Tonsmeier lub innym podmiotem.
Im szybciej, tym mniej zapłacą mieszkańcy gminy.

nic nie można; 9 stycznia 2019, 12:11

Ten twór był powołany po to, by zmniejszyć koszty wywozu śmieci, w tej formie się nie sprawdził, bo ceny mamy, jakie mamy. Kolejna czapa z zatrudnianiem swoich za nie złą kasę z naszych opłat. Czapa brała opłaty i płaciła nie wiedząc pewnie za jaka ilość odpadów. System nie został uszczelniony, a w takim celu był powołany.

a czy można?; 9 stycznia 2019, 12:26

a czy może wszelkiego rodzaju wspólnoty mieszkaniowe, administratorzy osiedli, spółdzielnie mieszkaniowe i sami mieszkańcy zainteresowali się swoimi śmietnikami, jak często podjeżdżają śmieciary, pewnie było by mniej tych kursów do Radomia.

Można na pewno; 9 stycznia 2019, 12:27

Pomiędzy p-ktami 4 i 5 ogłoszenie i rozstrzygnięcie nowych przetargów z nowymi kryteriami..

Wyborca; 9 stycznia 2019, 13:43

Proszę o przedstawienie konkretnych wyliczeń, ile ja jako mieszkaniec Grójca będę płacił miesięcznie za wywóz śmieci po wystąpieniu z Natury. Jeżeli będzie to znacząca kwota to wystąpienie ze Związku Natura ma sens.

Do Wyborca; 9 stycznia 2019, 15:09

Proś sobie na pokaz, proś, manipulatorze.

Wyliczenie może być dopiero po zadeklarowaniu na nowo płatników i doszczelnieniu systemu, nie udawaj, że tego nie wiesz i nie wprowadzaj zamieszania. Są konkretne luki w systemie i bez doszczelnienia nikt tego dokładnie nie wyliczy. Można orientować się na innych, gdzie system jest szczelny i nie ma darmozjada, w postaci źle zarządzanego Związku Międzygminnego. W takich właśnie gminach, już po podwyżkach, opłaty są dużo niższe, pomimo tego, że odległość do RIPOK- ów jest podobna.
Trzeba chcieć popracować z sensem, w Naturze nawet nie wiedzą co to oznacza.

Srar do Wyborca; 9 stycznia 2019, 15:25

Gdyby po negocjacjach obniżyć wartość kontraktu z Tonsmeierem o 10% i doszczelnić system o 20%, stawki mogłyby być na poziomie 16 zł/osoba za segregowane i 24 zł/osoba za zmieszane. To jest realne, ale niezadowalające, bo w dobrze zorganizowanych gminach maksymalny poziom za niesegregowane wynosi 18zł/os., po podwyżkach.
Te stawki można jeszcze zbić w dół, zwiększając stopień segregacji, szczególnie w gminie Grójec, gdzie jest on na najniższym poziomie spośród wszystkich pozostałych gmin. wtedy, poziom uzyskany z negocjacji mógłby być jeszcze niższy.

Bzdury; 9 stycznia 2019, 19:47

To co piszecie to są bzdury. W tego typu zamówieniach publicznych obowiäzkowy jest przetarg. Firmy składają oferty i zamawiający wybiera z tych ofert dla siebie najlepszą. Negocjować to możesz jak kupujesz jajka na targu za prywatne pieniądze.

Do bzdura; 9 stycznia 2019, 20:37

Opisujesz inną sytuację. Każda umowa może buć renegocjowana jeśli strony tak uważają, jeśli zmieniają się okoliczności. Nie pouczaj jeśli nie masz wiedzy.

Star do Do bzdury; 9 stycznia 2019, 20:49

To jest umowa w trakcie realizacji, w które istotnie mogą zmienić się okoliczności. Jeśli obydwie strony mają interes prawny, można to renegocjować. Zwłaszcza jeśli idzie o większą korzyść dla Zamawiającego i brak uszczuplenia interesów Wykonawcy, a tak może się stać w tym przypadku.

Do bzdury; 9 stycznia 2019, 21:22

Czyżbyś miał ciche udziały u Wykonawcy?

Do bzdury; 9 stycznia 2019, 22:13

Bzdurą jest Natura. Chora w założeniach, jeszcze bardziej chora w realizacji. Chore kierownictwo i chora obrona nieudanego potworka.

Mister Z; 10 stycznia 2019, 07:54

Do bzdury.
Sami wywołaliście temat przetargu i sami się prosicie o nieszczęście. Pytanie podstawowe brzmi: dlaczego kryteria przetargu zostały tak ustawione, że zgłosiła się tylko jedna duża firma? Czy nie mogły to być np. dwie lub trzy firmy w dwóch lub trzech obszarach naszej gminy i każdej innej? Odpowiedź jest jedna; Guppenfirer STKJ. Interesujące będą zeznania S, T, K i J. Interesująca będzie linia obrony. Albo będzie jedna, wspólna - wszystko było cacy albo będzie - to nie ja, to oni.

BZDURA; 10 stycznia 2019, 10:59

do Star Jak piszesz, umowę może renegocjować zamawiający. A kto występuje w umowie jako zamawiający, jak myślisz ?

do Mister Z; 10 stycznia 2019, 11:20

Zmień lekarza, bo ten co cię leczy nie mówi ci całej prawdy o twojej chorobie !!!

Star do bzdura; 10 stycznia 2019, 12:16

A jak myślisz, kto będzie następcą prawnym w przypadku likwidacji Natury?

Antoni; 10 stycznia 2019, 12:50

W przypadku likwidacji nie ma wymogu ustanowienia następcy prawnego

Star do Antoni; 10 stycznia 2019, 13:20

W interesie mieszkańców gminy Grójec jest przejęcie praw i obowiązków z umowy przez gminę, jej renegocjacja oraz likwidacja Natury wcześniej, niż koniec br. roku, np. w połowie roku. Wtedy prędzej będą mogły być wprowadzone niższe opłaty. Jeśli Zgromadzenie Natury będzie uparcie trwało przy swoim, płacić będziemy jedne z najdroższych opłat w Polsce, nie będzie następstwa prawnego, tylko nowa umowa, po nowym przetargu, na rok 2020.

Mister Z; 10 stycznia 2019, 14:28

Zabolało z tym przetargiem? Zaboli jeszcze bardziej.

Star; 10 stycznia 2019, 14:46

Negocjacje są możliwe w przypadku postawienia Natury w stan likwidacji. Wtedy z jednej strony będzie negocjowała firma Tonsmeier, z drugiej likwidator Natury i wszystkie gminy, jako przyszli następcy prawni.
Grójec ma najwięcej do ugrania, bo ma najniższy stosunek segregacji do zmieszanych, ma najwięcej do doszczelnienia, najsilniejsza pozycję negocjacyjna i najwięcej możliwości rozwiązania problemu samodzielnie. Płacenie przez cały rok kuriozalnych stawek zaproponowanych przez Naturę będzie koszmarem i katastrofą dla mieszkańców. Trzeba zrobić wszystko, co możliwe, by likwidacja Natury została zakończona najpóźniej w połowie roku.

Analityk; 11 stycznia 2019, 08:17

Teoretycznie i praktycznie, możliwe jest zakończenie bytu Natury nawet z końcem I kwartału 2019r. Dobry likwidator jest w stanie to przeprowadzić. Kluczowe jest opracowanie mądrego projektu podziału praw i obowiązków, wynikających z umowy z Tonsmeier pomiędzy poszczególne gminy. W samych gminach musiałaby iść duża robota z ponownym zadeklarowaniem mieszkańców. Negocjacje na temat wartości usługi firmy Tonsmeier dla każdej gminy z osobna powinny przebiegać na podstawie ww. projektu. Jeśli Zgromadzenie Natury będzie to utrudniało i zwlekało z uchwałą likwidacyjna, bierze na siebie olbrzymia odpowiedzialność za konsekwencje przedłużania stanu niepewności i zamętu. Każdy wie, że organizm w stanie agonii może wyrządzić bardzo dużo szkód. Koniec Natury jest nieunikniony, im szybciej, tym mniejsze będą problemy.

Hm.....; 11 stycznia 2019, 09:24

Po większości wypowiedziach wynika że problem jest bardziej personalny. A nie można odwołać ze stołka Stolarskiego tylko od razu likwidować naturę? Likwidacją można zrobić sobie tylko większą krzywdę. Rozpisac nowy konkurs na dyrektora gdzie glownym punktem będzie usprawnienie tej firmy. To chyba jest bardziej rozsądne. Ci co tak koniecznie chcą wywalić Stolarskiego będą zadowoleni a gminy nie zostaną obarczone ogromem prac jaki będzie związany z organizacja pracy ze smieciami.

do Analityk; 11 stycznia 2019, 09:37

Czy masz informacje, że pozostałe gminy zrzeszone w związku Natura chcą rozwiązana tego związku. Wyjście z Natury gminy Grójec jest jedną sprawą a zupełnie inną sprawa rozwiązanie tego związku. Małe gminy nie bardzo są zainteresowane przejęciem na siebie tych obowiązków.

Analityk; 11 stycznia 2019, 11:45

Nie wydaje mi się, że problem jest personalny. Problemem są zbyt wysokie, jedne z najwyższych w Polsce, nie akceptowane ceny. Natura nie ma pojęcia jak to rozwiązać, czas ucieka. Małe gminy mogą nie chcieć, ale będą zmuszone do pochylenia się nad sytuacją, ponieważ Związek jest już skazany na brak płynności finansowej, a bez dwóch największych gmin, nie ma ekonomicznej racji bytu. Tę sytuację trzeba przeciąć dla dobra każdej gminy z osobna i wszystkich razem. Drogę wskazałam wcześniej.

Do Analityk; 11 stycznia 2019, 13:25

Pani Analityk, wielkie brawa, takich ludzi nam potrzeba. Konkretnych i mających trzeźwy ogląd sytuacji. Niech Zgromadzenie Natury bierze z Pani przykład.

Do do Analityk; 11 stycznia 2019, 14:46

Zgromadzenie Natury będzie miało okazję to uczynić 14.01.2019r. w Belsku.

Ktoś; 15 stycznia 2019, 01:41

Grupa trzymająca władzę w Naturze nadal broni swojejgo kolegi dyrektora biura, chce gwarancji dla kredytowania upadającego podmiotu i i utrzymania horrendalnych opłat.

Analityk; 15 stycznia 2019, 09:02

Przesadne opłaty za wywóz odpadów nie są spowodowane wzrostem opłat środowiskowych, które nie odgrywają znaczącej roli w kosztach całkowitych. Jest to jedna wielka bzdura, powtarzana przez kłamców z Natury, broniących swoich interesów. Ludzie obudźcie się, ile jeszcze tych nieprawd można znosić?. Radni wszystkich gmin, nie pozwólcie, by manipulatorzy mogli nadal uprawiać swoje szalbierstwa.

Antoni; 15 stycznia 2019, 09:43

Jak to się dzieje że w Nowym Mieście nie mają Natury i płacą znacznie mniejsze opłaty za wywóz śmieci?

Star; 15 stycznia 2019, 12:55

Tam, gdzie mamy dobrze zarządzaną gospodarkę odpadami mamy niskie ceny, nawet po podwyżkach. dotyczy to m. in. takich gmin jak: Mszczonów, Biała Rawska, Rawa Mazowiecka, Bełchatów, Opole Lubelskie, Sandomierz, Samborzec. We wszystkich gminach mamy stawki opłat nieprzekraczające 18 zł/osoba za odpady niesegregowane, w Mszczonowie jest to 20zł/osoba. Gminy Opole Lubelskie, Samborzec i Sandomierz są o tyle podobne do naszej gminy, że mamy tam produkcję sadowniczą na terenach wiejskich. Tylko w gminie Biała Rawska mówi się o podwyżce, ale tam maksymalna stawka za niesegregowane wynosi 16 zł/osoba dla gospodarstwa jednoosobowego, a dla np. trzyosobowego wynosi13,6 zł, co podzielone na trzy daje stawkę 4,53 zł/osoba.
Gmina Samborzec działa w Związku Międzygminnym i tam maksymalne stawki za niesegregowane są na poziomie 18 zł/osoba dla gosp. jednorodzinnych oraz 36 zł od gospodarstwa wielorodzinnego, bez względu na ilość osób.
Czym zasłużyliśmy sobie na takie wyróżnienie w Grójcu, że mamy 32 zł/osoba? Kto odpowie?

Star; 15 stycznia 2019, 14:32

Oczywista pomyłka z tą stawką 4,53/osoba. 13,6/osoba zamiast 16 dla gospodarstwa 3-osobowego.

To ja ; 15 stycznia 2019, 18:10

To żałosne co wypisują w/w Gwiazda mówi wam to co chcecie usłyszeć śmieci też chcieliście tańsze to też obiecał a za chwilę gdy wygrał wybory podnosi 110% dodając że to nie koniec za rok następne 100%.i tak będzie ze wszystkim jeszcze zatesknicie za p Stolarski
. bo to jest konkretny człowiek znający realia a nie bujajacy w obłokach. Macie co sobie wybraliśmy a teraz placzcie

Do to ja; 15 stycznia 2019, 20:07

Ale bredzisz. Za panem tęsknić .. Niezły dowcipniś.

Do to Ja; 15 stycznia 2019, 20:27

W twojej wypowiedzi jest kilka dowodów na brak samodzielności w myśleniu, wypranie mózgu i kompletne uzależnienie od starego przywódcy, który dziś jest zagubiony i przegrany. Takie nierzeczywiste rzeczy opowiadasz, że szkoda tego komentować. Jedyne co można poradzić, to zasięgnij trochę wiadomości na tematy tu omawiane i dopiero po tym dotknij klawiatury. To są jednocześnie dowody na to, ze ludzie popierający dawnego włodarza są zupełnie pokrzywdzeni przez los i kompletnie nie wiedzący o co chodzi w gospodarce odpadami. Schowaj ty się lepiej w krzaki i tam rozmawiaj z istotami o podobnej przenikliwości intelektu, czyli ze zwierzakami i ptactwem.

Milo; 28 stycznia 2019, 19:29

następnym razem głosujta na kobitkę, w Tarczynie, Lesznowoli są kobitki burmistrzami dobrze rządzą, ludziska se chwalą , mówię Wam głosujta na kobitkę

Milo; 28 stycznia 2019, 19:34

mój brat mieszka w Kędzierzynie i też mieli problem wybrali kobitkę na Prezydenta miasta i se chwalą {tylko nie HGW}, głosujta na kobitki

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.