Dariusz Gwiazda: Nowe rozwiązania napotykają opór

14 listopada 2019; 08:42

157 komentarzy

Dariusz Gwiazda (fot. Agata Matulka/Urząd Gminy i Miasta w Grójcu) Dariusz Gwiazda (fot. Agata Matulka/Urząd Gminy i Miasta w Grójcu)

Pierwszy rok swojej pracy w roli burmistrza Grójca w rozmowie z Mateuszem Adamskim podsumowuje Dariusz Gwiazda.

W listopadzie mija rok odkąd został Pan wybrany na burmistrza Grójca. Jak Pan ocenia ten czas?

Dariusz Gwiazda: Na pewno nie było łatwo, ale nie było też tak ciężko, jak niektórzy przewidywali. Zaczynając swoją pracę w roli burmistrza miałem nadzieję, że nowe projekty będzie można wdrożyć o wiele szybciej. Niestety, złożoność procedur, uchwały, które muszą przechodzić przez Radę Miejską, a jednocześnie obecność w Radzie Miejskiej radnych, którzy są byłymi włodarzami i  tłumaczenia Radzie wielu nowych rozwiązań, które napotykają polityczny opór, uzmysłowiły mi, że nie uda się wprowadzić wszystkiego w życie tak szybko jakbym chciał. Przykładem jest sprawa żłobka, który mógłby już być projektowany i przygotowywany do realizacji, a który radni wyrzucili do kosza.  Drugim najboleśniejszym jest zabranie pieniędzy uzyskanych dzięki „kolejce” z budżetu kolejki wąskotorowej na ścieżkę rowerową i szkołę w Lesznowoli. Projekt ścieżki rowerowej obok torów kolejowych został przez radnych włożony do budżetu pomimo, że nie mamy zgody współwłaścicieli pasa kolejowego i z mojego punktu widzenia jest niezasadny. Podobnie projekt rozbudowy szkoły podstawowej w Lesznowoli, który wiadomo, że w tym roku nie zostanie zrealizowany, Rada „włożyła” do budżetu na ten rok. Pokazuje to, że jeśli ktoś chce komuś podstawić nogę i zrobić na złość, to może mu się to udać.

No właśnie, a jak Pan ocenia współpracę z Radę Miejską? Obserwując obrady można było zauważyć pewne zgrzyty, a momentami ostrą dyskusję. Nie wszystkie Pana propozycje były akceptowane przez radnych, jak np. wspomniany żłobek.

Na pewno na początku kadencji ta współpraca była trudna. Poprzedni włodarze zajmują w Radzie czołowe stanowiska. Sama Rada nie ma swoich nowatorskich pomysłów łącznie ze statutem, komisjami, regulaminem wynagradzania radnych, przejrzystością czy dostępnością radnych dla wszystkich mieszkańców gminy. Z kolei wszystkie moje pomysły spotykają się z totalną krytyką byłych decydentów i kilku ich sprzymierzeńców. Nie do końca dobrze to służy miastu. Mam nadzieję, że sytuacja powoli zaczyna się zmieniać, bo już październikowa sesja pokazała, że radni niekoniecznie liczą się z głosem poprzednich włodarzy i czasem kierują się własnym sumieniem i dobrem Gminy. Przykładem jest przekonanie radnych do naszej koncepcji gospodarki odpadami.

Zapewne myśli już Pan intensywnie o budżecie na przyszły rok. Jaki on będzie?

Budżet operacyjny gminy na 2020 roku będzie najmniejszy od wielu lat. Wzrost minimalnych wynagrodzeń i nowe ulgi podatkowe spowodowały, że do budżetu gminy po stronie dochodów z PIT  wpłynie  ok. 4 mln zł mniej niż dotychczas. Z drugiej strony na podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli przy jednoczesnym zmniejszeniu subwencji oświatowej o 0,5 mln zł będziemy musieli znaleźć w budżecie ok. 5 mln zł. Z gminnych środków dopłacamy do oświaty 55 proc., a 45 proc. stanowi subwencja. Tymczasem mówi się, że dopłata powyżej 40 proc. to jest czerwona lampka dla budżetu gminy. Są gminy, które w ogóle nie dopłacają do oświaty. Dlatego powołaliśmy nowy wydział edukacji, który ma poprawić efektywność zarządzania gminną oświatą.

Obecnie na przyszły rok na inwestycje mamy w budżecie zaledwie 3 mln zł. Tymczasem biorąc pod uwagę ilość wniosków zgłoszonych do budżetu przez kluby radnych, potrzebowalibyśmy kilkunastu lat, aby je wszystkie spełnić.

Mówi Pan, że budżet będzie skromny. Jakie zadania będziecie chcieli zrealizować?

W pierwszej kolejności musimy wykonać ulicę Batalionów Chłopskich. Położyć tam nową nawierzchnię, przebudować linię energetyczną i wykonać chodniki. To ulica gęsto zaludniona, gdzie warunki dla mieszkańców są obecnie tragiczne. Wspólnie z powiatem chcemy wyremontować ulicę Poświętne i możliwe, że skorzystamy z dofinansowania Sejmiku Województwa i przedłużymy odcinek remontowanej drogi Bikówek - Uleniec. Zamierzamy też wykonać ulicę Heweliusza.

Dla mnie to są priorytety na przyszły rok. Natomiast inne inwestycje będziemy realizowali, kiedy po nowym roku pojawią się wolne środki w budżecie. Przy czym trzeba zaznaczyć, że nie wiadomo, ile będziemy musieli dopłacić w tym roku do śmieci, pomimo wyjścia ze Związku Natura. Mówi się o setkach tysięcy złotych. 

Pełna wersja wywiadu z burmistrzem Dariuszem Gwiazdą ukaże się w najbliższym wydaniu miesięcznika „Życie Grójca”, a w nim m.in. o opłatach za śmieci, zmianach personalnych, jubileuszu 600-lecia miasta czy planach na pozostałe cztery lata kadencji. 

TAGI:

Komentarze (157):

zdzich; 14 listopada 2019, 11:08

Podwyżki dla nauczycieli,ok.a co z pracownikami obsługi czemu ten temat jest ciągle pomijany? Ile jeszcze będą pracować za prawie głodowe pensje, niekiedy oni mają większą odpowiedzialność niż tak zwani nauczyciele(w wielu przypadkach)i jakoś na ten temat jest cisza.

Ból głowy; 14 listopada 2019, 12:55

Myślał Pan, że wszyscy będą Pana popierali jak na początku kadencji kiedy Pan tylko obiecywał i opowiadał frazesy? Przez 4 lata będzie Pan biadolił na poprzednią władzę? Żenujący komunikat człowieka nieradzącego sobie z krytyką. Taka jest praca samorządowca, którym Pan niestety nie jest.

do zdzicha; 14 listopada 2019, 13:16

Zgadzam się w 100%

Do Ból głowy; 14 listopada 2019, 13:30

Panie Jacku każdy wie że to pan, po co ten dziwny nick.

Rudi; 14 listopada 2019, 13:38

Święte słowa ,, zdzich '' co za najniższa krajowa dla obsługi jak od zawsze mają w to wliczone - wysługę i premię . Powinni dostać wyrównania .

Aga ; 14 listopada 2019, 13:48

Jeszcze ulica Francuska!!! PAMIĘTAMY PANIE BURMISTRZU. POZDRAWIAM!

Wgr; 14 listopada 2019, 13:51

Zgadzam się b slaby burmistrz. Dość narzekania. Potrzeba nam prawdziwego gospodarza miasta i gminy. U mnie w Bikowku nic się nie dzieje. Może ktos zna kondydata??? Na stanowisko burmistrza

Miejscowy; 14 listopada 2019, 13:57

Niech radni sie wezma wreszcie do jakiejs sensownej do roboty a nie tylko przeszkadzaja burmistrzowi!

Wgr; 14 listopada 2019, 14:14

Czemu Panie Burmistrzu zastrzegł Pan komentowania sesji rady miejskiej na YT SKANDAL ....

Inst. ; 14 listopada 2019, 14:25

Jesteś burmistrzem wszystkich czy Ci się to podoba czy nie a słowa krytyki są często bardzo budujące

ojciec; 14 listopada 2019, 15:16

szkolom zabiera funduszy na rozwoj miasta brak ZENADA

Star; 14 listopada 2019, 15:31

Pragnę zauważyć, że nie wszyscy mają prawo do krytyki nowego burmistrza. Mogą to robić jedynie osoby, które są w stanie wykazać, że potrafią lub kiedyś w przeszłości potrafili lepiej zarządzać podmiotem publicznych finansów, nie dając przy tym powodów do krytyki. Jeśli tego nie mogą wykazać, są tylko prymitywnymi hejterami.
Dobry burmistrz musi być przede wszystkim dobrym człowiekiem, w dalszej kolejności sprawnym organizatorem, który zarządza ograniczonymi zasobami i dobierającym sobie dobrych współpracowników.
Na ocenę nowego burmistrza pod tym względem jest jeszcze za wcześnie. Dlategom też, panie i panowie od starego burmistrza wyluzujcie. Wasze
wylewanie fałszywych trosk i krzywd jest nie na miejscu.

Lolo; 14 listopada 2019, 15:32

Bezmózgi wybrali takich radnych popierających stolarskiego to teraz mamy...

XYZ; 14 listopada 2019, 15:45

Przypominam program KWW Nam Zależy Dariusz Gwiazda

- Transparentność w komunikacji z mieszkańcami, w przetargach oraz powierzaniu stanowisk
- Aktywne pozyskiwanie funduszy – naszym celem jest 30% inwestycji finansowanych z dotacji, obecnie jest to 0%
- Kulturalny Grójec - ożywienie Placu Wolności, rozbudowa GOK – spektakle teatralne i sale przeznaczone na zajęcia dla dzieci i młodzieży.
- Rewitalizacja dworca kolejki wąskotorowej - stworzenie Centrum Integracji Społecznej, w tym galerii promującej lokalnych artystów.
- Stworzenie terenów do wypoczynku z prawdziwego zdarzenia - modernizacja Parku Miejskiego oraz stworzenie wielofunkcyjnego parku przy ulicy Sienkiewicza, na terenie Gminy: budowa terenów rekreacyjnych w okolicach Cierniówki.
- Poprawa komunikacji w mieście - budowa obwodnicy Rynku, ograniczenie ruchu samochodów ciężarowych oraz powstawanie rond w miejscach niebezpiecznych.
- Wprowadzenie w Urzędzie Gminy i Miasta elektronicznego obiegu dokumentów: elektroniczna skrzynka podawcza, SMS-owe i e-mailowe powiadomienia np. o załatwieniu sprawy lub planowanym terminie jej załatwieniu.
- Ucywilizowanie sposobu przeciwdziałania bezdomności zwierząt w Gminie.
- Powstanie profesjonalnego Wydziału Zamówień Publicznych wspieranego przez ekspertów merytorycznych z danej dziedziny.
- Ekonomiczne gospodarowanie, również w mniejszych kwestiach np. posadzenie na Rynku jodły użytecznej zarówno podczas świąt Bożego Narodzenia, jak i przez cały rok, dodatkowo zaprojektowanie przez plastyka miejskiego dekoracji świątecznych, aby były estetyczne i jednocześnie mniej kosztowne, co sprawi, że część dekoracji będzie można przekazać innym sołectwom.
- Rozwój oferty szkolno-przedszkolnej, odpowiadający faktycznemu zapotrzebowaniu miasta i gminy: budowa nowoczesnego kompleksu szkolno-przedszkolnego wraz z halą sportową, żłobka i przedszkola integracyjnego, celem którego będzie ograniczenie uczucia wykluczenia odczuwanego przez dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
- Rozbudowa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 - w przypadku braku wyłonienia wykonawcy budowy sali gimnastycznej według obecnie przygotowywanego projektu, zmiana projektu na mniej kosztowny, pozwalająca na budowę większej liczby sal lekcyjnych.
- Modernizacja stadionu Mazowsze, umożliwiająca organizację imprez sportowych i kulturalnych oraz rozwijanie tras rowerowych, wrotkarskich, a także sieci mini siłowni w terenie.
- Budowa kładki dla pieszych i rowerzystów przy Rondzie Solidarności nad trasą E50.
- Aktywizacja seniorów i wprowadzenie specjalnego programu nakierowanego na osoby 60+.

https://www.grojec24.net/news-program-wyborczy-dariusza-gwiazdy-i-kww-nam-zalezy,4956.html

Do xyz; 14 listopada 2019, 16:11

Ty Arturo schowaj się do mysiej nory. Tam twoje miejsce, najlepsze dla wyjałowionego z przyzwoitości i honoru mózgu.

Majka; 14 listopada 2019, 16:21

Co obecny Burmistrz chce zrobić wszystko jest na Nie... radni każda jego decyzję odrzucają były burmistrz nie może pogodzić się z utratą stanowiska i obecnego Burmistrza miesza błotem. To samo robi przewodniczący biedrzycki. Tu z jego strony totalny brak kultury co widać na każdej sesji. Do póki nie pozbędzie się obecny Burmistrz tej hołoty stolarskiego nic dobrego z tego nie będzie. Każde posiedzenie sesji jest cyrkiem w wykonaniu ludzi stolarskiego.

Do Majka; 14 listopada 2019, 16:58

Są określeni jako schabowi i polędwiczki. Bez klasy, bez kultury, bez wiedzy i bez honoru. I głosy na siebie zdobywali w podły sposób.
Rachunek będzie wystawiony - nigdy więcej nikt im już nie zaufa.
Są wśród nich i trochę porządniejsi, ale skundlili się pod wpływem romantycznego bossa, specjalisty od miłostek.

Ae; 14 listopada 2019, 18:08

Żałuję że na niego głosowałem

jak to?; 14 listopada 2019, 18:23

Jak to? Przecież minister edukacji ciągle powtarza, że dał pieniądze na podwyżki. Proszę mi wytłumaczyć czy kłamie czy po prostu pieniądze w samorządzie znikają???

Sceptyk; 14 listopada 2019, 19:11

1. Dziękuję osobie, która wrzuciła tu "obietnice wyborcze".Pan Gwiazda obiecywał, że po wyborach program będzie wisiał w gminie i mieszkańcy będą mogli konfrontować faktyczne działania z obiecankami. Ale program nigdzie nie wisi, to chyba pierwsza niezrealizowana obietnica.
2. Radni nie współpracują i przeszkadzają? To ja pytam dlaczego radne z komitetu wyborczego Pana Gwiazdy przez rok nie zabrały na posiedzeniach głosu ani raz? Dlaczego nie mają żadnego zdania w żadnej sprawie?
3. Radni przeszkadzają? Ja mam wrażenie, że Pan Gwiazda ma duży problem w udzielaniu rzeczowych odpowiedzi na konkretne pytania, czyli "pływa" nic nie mówiąc w istocie. A do tego używa argumentów ad persona, a nie merytorycznych, również w stosunku do mieszkańców obecnych na posiedzeniach i aktywnie w nich uczestniczących. Arogancja Burmistrzowi nie przystoi.

Do Star; 14 listopada 2019, 19:18

To dziwny wywód - komu wolno oceniać pracę burmistrza. Przecież np. krytyk literacki nie jest zwykle wybitnym pisarzem, a historyk sztuki wybitnym malarzem czy rzeźbiarzem, nauczyciel śpiewu nie nagrywa złotych płyt - wszyscy Ci ludzie są jednak w stanie ocenić pracę innych

Nieznajomy; 14 listopada 2019, 20:28

Ciekawe jak Pani Naczelnik Wydziału Edukacji dostała się na to stanowisko (siostra Pani skarbnik) przypadek ?... albo specjalista od zieleni w Grojcu... gdzie ta transparentnosc

Star; 14 listopada 2019, 20:43

Krytykiem może być osoba mająca autorytet, czyli albo wiedzę zdobytą w drodze edukacji albo dobre doświadczenie, potwierdzone sukcesami. Krytykantem może być każdy, nawet idiota. Hejterem jest przeważnie ktoś pozbawiony w życiu czegoś a przez to sfrustrowany i nienawidzący, zakompleksiony lub głodny pieniędzy.
Nieadekwatne te uwagi Do Star. Akurat krytyk literacki może oceniać, ale nie każdego oceny są brane pod uwagę, tylko tych wybitnych i z autorytetem. Malarz pokojowy też nie może krytykować artysty, bo jest go niepoważne.
Grójecki krytykant jest dokładnie tylko tym i niczym więcej.
Sceptyk, ty jesteś niezłym manipulantem. Pytania do burmistrza są zawsze prowokacyjne, każdy to widzi i czuje. Atmosfera na obradach jest gęsta i nie ma wśród radnych nikogo, kto mógłby postawić się skutecznie wielkiemu szkodnikowi, który to wszystko napina.
W ogóle jest mi wstyd za was wszystkich, drodzy rajcy grójeccy. A najbardziej żenujący jest J. S., Ale to jego wybór, jest dorosły i jak każdy, odpowiada za swoje aktywności i zaniechania. Na pewno taka postawa nie służy dobru naszego miasta.

WGR 2; 14 listopada 2019, 20:47

Nam zależy na nowych etatach i mimo że w kampanii tego nie obiecywano to zrealizowano i dalej się realizuje.
Poprzednio Pan Gwiazda mówił że jako radny przez cztery lata nic nie mógł zrobić teraz mówi jako burmistrz że nic nie może zrobić i tak będzie do końca kadencji.
Kupno nowych garniturów to za mało żeby zadowolić wyborców

Star do .....; 14 listopada 2019, 21:08

Pamiętam te komentarze, zaraz po wyborach, kiedy wypisywaliście, przepełnieni prymitywną chęcią zemsty za porażkę, że teraz dopiero pokażecie jak to nowy burmistrz, bez waszej zgody nie będzie mógł nawet pierdnąć.
I tak postępujecie. Prowokujecie, zadajecie niepotrzebne pytania, udajecie zatroskanych o dobre gospodarowanie, nie jesteście ani odrobinę konstruktywni. A te SMS-y w czasie obrad to już kompletne przegięcie. Czy stać was jeszcze na cokolwiek mądrzejszego? Wątpię, musielibyście odmówić posłuszeństwa, które obiecaliście. Jesteście wielką porażką tego miasta i nie ma widoków na zmianę tego stanu rzeczy.

Śmieć; 14 listopada 2019, 21:23

Temat śmieci - "miało być tanio i transparentnie". Proszę przedstawić wyliczenia dotyczące stawki opłaty. Ludzie nie wiedzą nic na temat odbioru w nowym roku itp. I ta cena za wodę, to będzie dramat.

Naturszczyk; 14 listopada 2019, 21:28

Jeszcze sie taki nie narodził...

Nick; 14 listopada 2019, 22:08

@zdzich Obsługa ma większą odpowiedzialność? Kompletnie się z tym nie zgadzam. Nauczyciele są wyłącznie odpowiedzialni za bezpieczeństwo ale i za rozwój naszych dzieci. Jeżeli nauczyciele nie zaczną być szanowani, frustracja wzrośnie, młodych i chętnych ludzi przestanie przybywać do tego zawodu

Piotr; 14 listopada 2019, 22:53

Po kolei. Czego w Grójcu nie ma? Publicznego żłobka. Zapytajcie wiec radnych na których głosowaliście czemu pomysł Burmistrza trafił do kosza. Park jest wiec drugi może poczekać. Ścieżka rowerowa przy kolejce tez może poczekać skoro nie ma pieniędzy. Zarasta krzakami od kilkudziesięciu lat i poprzedniej władzy to nie przeszkadzało. Apeluje do radnych. Dajcie możliwość i pozwólcie Burmistrzowi zrealizowac obietnice wyborczye, a później wszyscy będziemy oceniać.

CZA; 14 listopada 2019, 23:13

Rada Miejska jest wielkim rozczarowaniem , zwłaszcza po zablokowaniu pomysłu na odnowienie terenu kolejki wąskotorowej , bez ścieżki rowerowej by się obyło ,teren byłby odnowiony, oczyszczony i można byłoby przynajmniej pójść tam na spacer bez obaw że ktoś zza krzaka wyskoczy ... , to że jeden z radnych ma obsesję na punkcie ścieżki rowerowej a inny jego ziomek stawia permanentny opór burmistrzowi to jest po prostu nieeleganckie . Oglądając sesję z 02.09 tylko jedna wypowiedź tj. radnego J.D sprawiała wrażenie szczerej . Przepychanki słowne i brak wiedzy merytorycznej radnych są czasami śmieszne jak się ogląda transmisje .

Smutny ; 14 listopada 2019, 23:21

Co z boiskiem w Gluchowie ??? A miało być tak pięknie prawda ??:) Tyle obietnic, tyle obietnic i ... ?

Star plus; 15 listopada 2019, 08:09

Pełniąc funkcje publiczną, można zrobić bardzo dużo, pod jednym wszakże warunkiem: potrzeba dobrego współdziałania wszystkich, którzy mają wpływ na bieg wydarzeń.
Czy RM współpracuje? Wszyscy widzą jak jest. Porażka to mało powiedziane, trzeba dodać żenada, smutek i żal.
I prywatna wendetta osobnika, który jest zatrutym źródłem i niszczy zamiast budować.
Wszelkie oceny materialnej strony działalności jakiegokolwiek burmistrza, wójta czy prezydenta są miarodajne dopiero po co najmniej 3 latach, czyli po dwóch ułożonych przez nich budżetach.
W tej chwili, po roku, wszystko jest tylko hejtem, wylewaniem nienawiści i frustracji.

Rrrrr; 15 listopada 2019, 08:17

Co ze stadionem w Grójcu miał być nowy budynek remont obiektu zadaszenie oświetlenie a jest ..... .

Rodowity mieszkaniec; 15 listopada 2019, 08:24

Panie J. S.
Myślący ludzie widzą, co robisz Pan z tymi bezwolnymi jełopami radnymi. Kto sieje burzę, ten zbiera wiatr. To nie koniec pańskich kłopotów. Czas zapłaty powoli nadchodzi, Grójec tego nie daruje.
Opamiętaj się człowieku, póki jeszcze możesz.

Do Star do....; 15 listopada 2019, 09:07

Przypomnę że Pan Burmistrz Stolarski otrzymał z rąk Pana Gwiazdy order za zasługi dla miasta z okazji 600 lecia Grójca,Panie Burmistrzu Gwiazda nie można nagradzać i teraz krytykować Pana Stolarskiego i jego radnych.
Po roku Pana rządów widać nieudolność w zarządzaniu i nie ma widoku na następne trzy lata.

zdzich; 15 listopada 2019, 09:33

Do Nick- proszę się zorientować jak to wygląda w przypadku szkół specjalnych. Nauczyciele i wychowawcy mają tyle swoich spraw, najczęściej prywatnych, że dzieci pozostają pod opieką pomocy, sprzątaczek, kierowców.

Do WGR 2; 15 listopada 2019, 09:53

Dosyć tej głupoty baboczłowieku.
Twoje miejsce, razem z Arturo i nie tylko, w mysiej norze jest. Czym ty się szczycisz wypisując swoje brednie? Ktoś ma cię za to chwalić czy naśladować? A może z nudów to się bierze? Sprawdzić trzeba, co robisz w tym powiecie w pracy. Wymalowana twarz to za mało żeby zadowolić...…
Lata lecą, uroda przemija, a głupota się rozwija.

Do do Star do..; 15 listopada 2019, 10:01

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkaniec; 15 listopada 2019, 10:12

To Rada przyznała ten medal i trzeba było go wręczyć.
Mieszkańcy skreślili tego odznaczonego człowieka przytłaczającą większością i gdyby to od nich zależało, medalu by nie było.
Ten medal powinien zostać odebrany za dalszą działalność, jako radnego niszczyciela, mściciela, mąciwody, manipulanta, kija w szprychy i ogólnie niedobrego, złośliwego człowieka.

Do głupawych wpisów; 15 listopada 2019, 10:24

Najgłupsze i jednocześnie najpodlejsze pytania, to te polegające na domaganiu się odpowiedzi na: co z tym albo tamtym obiecanych zadaniem.
Jeśli w budżecie, ułożonym przez poprzednią władzę, nie ma na coś pieniędzy przyznanych przez jaśnie oświeconych rajców, nie może to być wykonane.
Jeśli ktoś chce czegoś, nich znajdzie te pieniądze, a nie zadaje wymyślone przez kogoś innego pytania, robiąc z siebie jełopa.

Stolar i jego ziomale; 15 listopada 2019, 10:51

Stolar,
daj sobie na luz już, bo ludzie widzą co wyprawiacie.
Co wy myślicie, że jak będziecie się bawić w przepytywanie burmistrza na sesji to pokażecie, że jest nieudolny?
Jak ty siedziałeś na stołku to o wszystkim wiedziałeś?
Nie, miałeś pracowników od tego - wtedy było łatwiej, lepiej , bo ludzie tego nie widzieli....
Twój ziomek, który ma obsesje na punkcie roweru ( i tam buduje sobie elektorat), kolega biznesmen od wózków dziecięcych, pan Szczena , mechanik i farmaceutka to naprawdę wspaniała świta....
A no i Twój ulubieniec, młodszy padawan.... Karol. Chłopaki gdzie się podział milion z remontu basenu ? Kiedy zostanie zakończone dochodzenie w Urzędzie Zamówień Publicznych?

baka; 15 listopada 2019, 11:59

Ale klakiery, obrońcy wsadzeni na świeże stołki, ujadają. Rada jest od tego by dyskutować, radzić, nie zgadzać się i szukać kompromisów, a nie siedzieć jak panie radne od Burmistrza i kręcić głowami. Nowe otoczenie pana Burmistrza jest mało kompetentne. Zaraz dostaną państwo info o kolejnej sesji, gdzie ta niekompetencja zostanie potwierdzona przez organ nadzorczy. Proszę szczekać dalej :)

Darek Prykiel; 15 listopada 2019, 12:06

do Stolar i jego ziomale :-) Jak będę miał obsesje na punkcie roweru to nie wyjedziesz kolego na ulicę w Grójcu a póki co jeżdżę bo lubię i cieszę się, że dzięki kilku osobom udało się zrzeszyć ludzi w grupę lubiącą ten rodzaj rekreacji. Proszę mi uwierzyć, że osobiście ścieżki rowerowe nie są mi do niczego potrzebne ale wydaje mi się że naszym mieszkańcom tak a nawet bardzo ;-) Jeśli chciałby się Pan/Pani czegoś więcej dowiedzieć w temacie to zapraszam na spotkanie bo wypisywanie takich rzeczy jak w Pana poście jest co najmniej dziwne i bezzasadne - no chyba , że taki jest tego cel. Jak coś zapraszam na fb - może uda się mnie przekonać, w końcu ktoś mnie wybrał do RM aby reprezentować także i Pana zdanie. Pozdrawiam

Star; 15 listopada 2019, 13:36

Nie chce być zrzędą, ale to, co było do tej pory w Waszym wykonaniu, Państwo Radni naprawdę źle wyglądało.
Proponuję, po pierwszym roku, otworzyć nowa kartę i zacząć pracować inaczej, dla dobra nas wszystkich.
Mamy wielu ludzi, którzy mogą pomóc, wykorzystajmy ich, nie błaznujmy i nie hejtujmy jak to było w przypadku utworzenia nowej spółki, powołania p. Gawła i w wielu innych sytuacjach. To bardzo źle świadczy o nas wszystkich, o naszym mieście, o naszych wioskach.
J. Stolarski też jeszcze może zrobić wiele dobrych rzeczy, wystarczy chcieć. Jeśli jest to niemożliwe, trudno, ale dla mnie i wielu naszych mieszkańców, niezrozumiale.

Do baka; 15 listopada 2019, 13:44

Sam szczekasz i to jałowo. W dodatku szczekasz sprzecznościami, bo Rada nic z tych rzeczy pożądanych a wymienionych przez ciebie nie wykonuje. W związku z tym, że nie umiesz szczekać logicznie, to ty jesteś, niekompetentnym Burkiem. Aport Burek, albo do budy paszoł won.

do mieszkaniec; 15 listopada 2019, 14:00

Oglądając ostatnie posiedzenia Rady Miejskiej na każdej z ust Burmistrza pada jedno to samo stwierdzenie, że za wszystko odpowiada Rada.

To ja się pytam po co nam Burmistrz.
To co dobrze to Burmistrz ale co źle to Rada.

Kolejną kwestią jest to, że Burmistrz jak to się mówi ma swoich radnych, ale najciekawsze jest to , że przez rok funkcjonowania tej Rady słyszałem raz jak się wypowiadają (było to niestety słowo śłubuję) i nic więcej.

Aneta; 15 listopada 2019, 14:04

Wywiad wywiadem ale komentarze dają do myślenia. Wychodzi na to że nic tak p. gwieździe nie wychodzi jak narzekanie na poprzedniego wlodarza. Rozbudowy SP nr 1 nie będzie mimo obiecana a dzieci gnieżdżą się ........ Światełka do nieba i sztucznych ogni w sylwestra nie będzie bo zwierzęta...a huk wystrzałów na 11 listopada żadnego pieska ani kotka nie wystraszył. Nsteorzone stanowiska pracy dla znajomych i pociotków po trzeba się odwdzięczyć za wybory prawda ?

Darek Prykiel; 15 listopada 2019, 14:13

do Star - zgadzam się z Panem/ią Nie twierdzę, że wygląda to dobrze ale podejrzewam, że o wielu sprawach nic społeczeństwo nasze nie wie bo nie ma skąd się dowiedzieć a wszystkie sprawy są nagłaśniane i pokazywane ze strony jak to widzi burmistrz a jak można się domyślać prawda jak zawsze leży po środku. Co do spółki i Pana Gawła to moje pytania nie były wycelowane w Pana Prezesa czy też burmistrza - chciałbym się tylko dowiedzieć a i pewnie mieszkańcy też jak to ma zamiar być wykonane bo rozpoczęcie każdego biznesu wymaga planu i chociaż jakiś prognoz. Już w kuluarach wyjaśniłem Panom, że nie mają tak do końca racji chociaż oczywiście jak najbardziej popieram pomysł założenia spółki.

Wyborca; 15 listopada 2019, 14:19

1. Nikt z radnych nie jest przeciwko budowie żłobka. Grunty na których ma powstać żłobek nie były własnością Gminy i nie można projektować na nie swoich gruntach.
Oglądamy od 1:45:20
https://www.youtube.com/watch?v=kDeEF4FMBhY

2. Kwota 277 000 zł uzyskana z kolejki nie została przeznaczona w całości na inne cele. 57 000 zł przeznaczono na prace związane z uporządkowaniem placu wokół dworca kolejki, 100 000 zł na projekt ścieżki rowerowej a 120 000 zł na projekt przebudowy szkoły w Lesznowoli
Oglądamy od 2:38:07
https://www.youtube.com/watch?v=ab91WAeRnZE

Mieszkanic wsi ; 15 listopada 2019, 14:58

Widzę że najbardziej udzielają się osoby związane z nowym burmistrzem,który sobie nie radzi ze stanowiskiem. Naobiecywał wszystkim złotych gór a teraz starł się z rzeczywistością. A gdyby nie radni zatrzymywali zapędy burmistrza to obietnice rozwaliłyby budżet na kilka lat. Radni twardo stąpają po ziemi i nie nabierają się na obietnice z sufitu obecnego włodarza gminy.

Aneta do Wyborca ; 15 listopada 2019, 15:29

Czyli pieniądze ze zbiórki na kolejkę nie zostały przeznaczone na to co powinny?

Wyborca; 15 listopada 2019, 15:50

Przez osiem ostatnich lat... Polki i Polacy...
burmistrz napatrzył się na tych na gorze a może tak poprostu trzeba zabrac się do roboty?!

Do Darek Prykiel; 15 listopada 2019, 17:37

Przecież p. Gaweł wyraźnie powiedział, że ma dwa opracowania - biznesplany z wyliczeniami. Was interesowało kto je napisał. Czy to miało sens? To było pytanie zbędne na tym etapie. Ten nadmiar pytań miał na każdej sesji autora, tego od SMS-ów. Zostawmy to i skupmy się na przyszłości.

głos ; 15 listopada 2019, 17:49

Ten wywiad jest tendencyjny, wkoło to samo, że winni są radni i były burmistrz. Nudne to się powoli robi....
Pana burmistrza radne nie robią NIC, nawet głos jaki mają to chyba mało kto wie, oglądam posiedzenia rady i te dwie Panie milczą.
Radca prawny konwersuje z zastępcą burmistrza całą sesje.
Teraz jeszcze p. Gaweł ...
Co do nauczycieli, przykre jest z ust wieloletniego nauczyciela dziś naczelnika nowo powstałego kolejnego wydziału słyszeć, że w przedszkolu to jest opiekun i on generuje koszty. Ci "opiekunowie" dla mnie nauczyciele zasługują na 300 zł, mam dziecko w przedszkolu mam w szkole i bardzo dobre porównanie.
A "Panią" z przedszkola docenia się jak dziecko idzie dalej i w szkole już nikogo nic nie interesuje.
Oddany głos rok temu to jednak nie był dobry wybór.

do mieszkaniec; 15 listopada 2019, 18:49

Masz rację. Ale to rada specjalnie napisane z małej litery obdarowała burmistrza najwyższą gażą. przeraża mnie jednak fakt , że nasz burmistrz nie ma własnego zdania i jest kierowany przez poprzednich działaczy ze starostwa. załatwia im posady w zgk bez konskursu. koles obiecywał dużo w kampanii wyborczej natomiast nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. szkoda bo sam na niego GŁOSOWAŁEM Ps. ostatni raz !!!

Darek Prykiel; 15 listopada 2019, 20:10

do Darek Prykiel - nie , mnie nie interesowało kto napisał biznes plan tylko co on zawiera. Pana Janusza jeśli zdenerwowałem to serdecznie przepraszam, bo nie to było moja intencją. Zwyczajnie wiem jak funkcjonują firmy obecnie na rynku i nie wierzę, że spółka zarządzana przez gminę będzie generowała tak małe koszty aby nam mieszkańcom żyło się lepiej i taniej. Jeżeli otrzymam jasne wyliczenia, które przekonają mnie i mieszkańców to jestem jak najbardziej za a póki co to są tylko obiecanki nie poparte żadnymi wyliczeniami. Tyle i aż tyle. Poza tym ostatnie komentarze ( no prawie) przynajmniej coś wnoszą do konwersacji. Nikt nikogo nie obraża. Naprawdę jeżeli ktoś chce wnieść coś od siebie, coś konkretnego to zapraszam na mój profil na fb na profil Pana Burmistrza itd. Obecne dywagacje i wzajemne obrażanie się nic nie wnoszą a wręcz powodują niechęć do robienia czegokolwiek.

Piotr; 16 listopada 2019, 01:46

A może takie dyskusje połączone z możliwością oddania głosu w aktualnych sprawach i projektach powinny być na stronie internetowej Gminy Grójec? Wylewanie żalów przy okazji wywiadu z Burmistrzem jest dość krótkotrwałe. Dało by to także do myślenia radnym, czego tak naprawdę potrzebują mieszkańcy. Kwestia tylko, czy radni chce realizować potrzeby ludzi czy swoje? Burmistrz wygrał wybory naprawdę duża przewaga głosów wiec jego program musiał się podobać. Pozwólcie mu działać.

grojec; 16 listopada 2019, 07:37

Szanowni Państwo, czytając zamieszczone wypowiedzi, zdecydowana ilość sa NEGATYWNE dla Pana Burmistrza. I to PRAWDA, wczoraj bylam w GOK na wieczorku poezji. Było fajnie, ale zaskoczyl mnie baner na którym tyło napisane Burmistrz MiG Grojec, a poniżej DARIUSZ GWIAZDA . I już jestem pewna nasz Burmistrz to przede wszystkim wladza a nie GOSPODARZ. Panie burmistrzu nie wystarczy garnitur i mówienie ze tutaj się urodziłem należy być GOSPODARZEM i umiec SŁUCHAĆ. A PAN NIE MA TYCH CECH. Może należy rozważyć rezygnace ze stanowiska dla dobra swojego i mieszkancow

Normalny Mieszkaniec ; 16 listopada 2019, 08:15

Ludzie, co to znaczy burmistrz sobie radzi lub nie radzi? Jakie wy macie informacje, żeby to oceniać? Czy wiecie co to jest budżet, czy wiecie, że ten tegoroczny jest ułożony przez poprzednia a przyszłoroczny, z przyczyn zewnętrznych, jest 2,5 raza mniejszy w zakresie inwestycji? Co wy tu wszyscy pieprzycie? Ogłady i rozumu trochę, trichę refleksji, a efekt się pojawi - przestaniecie robić idiotów z samych siebie.
Czy Grójec musi być siedliskiem oszołomów, bałwanów i nędznych kreatur z niskimi instynktami?

Do głos; 16 listopada 2019, 08:46

Ten twój głos to nibygłos, wypowiedź napisana przez płatnego pachołka - manipulatora . To się czuje.

wydział; 16 listopada 2019, 09:14

Po to nowy wydział edukacji ... Ciekawe, mamy i Zapo i Dyrektora, wydział edukcji z kolejną pensją teraz naczelnika i opiekunów w przedszkolach. I jak rodzic ma szanować nauczycieli w przedszkolu, skoro to zwykłe opiekunki.
A miało być tak pięknie.

opiekun; 16 listopada 2019, 09:37

Dziękuję radnemu Szlisowi, Biedrzyckiemu i Moskalowi że wypowiedzieli się, że próbowali wytłumaczyć pewne kwestie, że dla nic nauczyciel to też jest w przedszkolu.

Radni którzy wstrzymali się od głosu czas może zacząć pracować.

Xxx; 16 listopada 2019, 09:50

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Star ; 16 listopada 2019, 10:12

Konkretne wyliczenia mogą być do wglądu, nie do publikacji. To, co jest tajemnicą handlową musi nią pozostać. Biznes ma zawsze element ryzyka, inaczej nie byłby biznesem, drogi Panie Darku. Nie tylko Pan zadawał pytania, proszę przeanalizować też te od innych i nie tylko na ostaniej sesji. Myślę, że jest Pan w stanie to ogarnąć, żeby w przyszłości zaczęło być normalnie. Można to zrobić wewnątrz RM i trzeba.

Do grójec; 16 listopada 2019, 10:19

Czy Grójec musi być siedliskiem oszołomów, bałwanów i nędznych kreatur z niskimi instynktami?
O odpowiedź prosimy ciebie.

budzet; 16 listopada 2019, 10:19

Skoro z przyczyn zewnętrznych budżet na inwestycje jest mocno ograniczony to "przyczyn zewnętrznych" się nie popiera. To co "dał" nam pan niespodzianie zabrał los. Socjal kosztuje. Teraz płacą samorządy. Nie będzie lepiej. Kurek zewnętrzny będzie dokrecany... a za jakiś czas centraluacja

Darek Prykiel; 16 listopada 2019, 11:38

Do Star - oczywiście także ma Pan rację - nie chcę tego negować. Obecnie utworzona jest spółka i ok, chyba raczej większość z RM jest by ta spółka była i funkcjonowała dla dobra miasta. Ja ze swojej strony - może nie poradnie - chciałbym tylko zauważyć, że jeśli mam podjąć decyzję o przyznaniu funduszy na tą działalność to chciałbym wiedzieć jakie są dalsze plany. Skoro nie dowiedziałem się tego na żadnej komisji bo nie miałem takiej możliwości to chciałbym się dowiedzieć przynajmniej na sesji. Wydaje mi się , że Pan chcąc zadecydować o tym czy w przyszłym roku gmina zabezpieczy około 5-7 mln złotych tym samym zatrzymując kolejne inwestycje w Grójcu także chciałby Pan taką informację uzyskać ;-) Jeżeli Pan przeanalizuje oddawanie głosu przez moją osobę ani razu nie wstrzymałem się od głosu. A nie oszukujmy się tak jest w sumie najwygodniej - stanąć w rozkroku ;-) Oczywiście to moje zdanie a każdy może mieć swoje. Nadal uważam , że jeśli będzie chciał się Pan dowiedzieć czegoś więcej zawsze można do mnie napisać lub zadzwonić. A teraz skoro jak ktoś mnie już nazwał maniakiem rowerowym przy takiej pięknej pogodzie proponuję iść na rowerek lub na spacer ;-) Pozdrawiam

qqq; 16 listopada 2019, 12:20

Tylko ludzie słabi narzekają , miedzy innymi burmistrz P Dariusz Gwiazda.
Szanowni Państwo Radni są między innymi po to aby pytać. Więcej szacunku. Panie Darku Prykiel jestem i wielu za Panem. Tak trzymać.
Do hejtujących : ja Was nie rozumiem!!!!!!!!!!!!

Star; 16 listopada 2019, 12:47

Damy radę, i rower i inne dziedziny rekreacji są potrzebna, jak potrzebne jest zdrowie.

Joanna Maz... ; 16 listopada 2019, 13:25

Brawo Panie Prykiel za odwagę i podpisanie się własnym nazwiskiem, reszta to teksty sfrustrowanych radnych udajacych mieszkańców, większość tych samych - widać po stylu i powtarzających się błędach.
Nie ma idealnej władzy, chyba że na Białorusi 😊. Rządzić jest trudno, zwłaszcza, że wszyscy czegoś chcą dla siebie, a kasy brak. Dajcie spokój z tym hejtem

Ania; 16 listopada 2019, 13:31

Panie Burmistrzu, jest Pan świetnym burmistrzem i kieruje się pan zasadami a nie układami. Tak trzymać dalej i nie przejmować się hejtem.

R. G. W. ; 16 listopada 2019, 13:34

Co Wy chcecie od tego burmistrza? Rządzi rok, a byście chcieli żeby posprzatal bałagan który robiliście 20 lat

Obserwator ; 16 listopada 2019, 13:40

Przecież tych komentarzy nie piszą zwykli obywatele tylko oderwani od wpływów ludzie poprzedniej wladzy. Normalny człowiek idzie do pracy i pracuje a nie ma czasu na takie wpisy.
Panie przewodniczący z powiatu, prawda?

Darek Prykiel; 16 listopada 2019, 15:43

Pani Joanno - nie jestem przekonany, że piszą to akurat radni, być może też. Wszyscy narzekają na Grójec, na władzę na burmistrzów, radnych itd, takie narzekanie jest w całym kraju na wszystkich i na wszystko - to już chyba taka nasza narodowa przypadłość. Pewnie wiele osób może napisać i na mnie , że głosuję beznadziejnie , że się nie znam, że głupoty wygaduję i co już słyszałem , że radni są złodziejami itd. Tak nie znam się - nie znam się na oświacie ale staram się zrozumieć problem i podjąć decyzję taką jaką uważam za słuszną. Nic nikomu nie ukradłem więc za złodzieja się nie uważam a wypisywanie czegoś ogólnie tylko pogarsza sprawę i chęci do zrobienia czegokolwiek. Dla samorządów są teraz trudne czasy głownie za sprawą braków finansów w budżecie, które to braki spowodowane są w znacznej mierze ustawami, które w ostatnich latach podjął rząd. Wszystkie sprawy począwszy od nieszczęsnych śmieci a kończąc na "reformie" oświaty dobijają wszystkie samorządy w Polsce. My na naszym terenie zanim zaczniemy się wzajemnie obrzucać błotem wypadałoby najpierw rozmawiać i wyjaśniać. U nas nadal nie ma rzetelnej informacji pokazującej obiektywnie problemy tylko każdy stara się przedstawić swój punkt widzenia a gdy wtrąci się komuś jakąś uwagę to z automatu jest riposta. I radni mają swoje problemy i burmistrz. Ja będę pytał zawsze o to co mnie osobiście nurtuje i denerwuje. Co do ścieżek rowerowych :-) ..... nigdy nie mówiłem o ścieżce rowerowej do Małej Wsi :-) to akurat przekręcił burmistrz . Moim zamysłem od samego początku było wybudowanie ścieżki wzdłuż torów na odcinku od Kępiny do dworca kolejki tak by można było zamknąć w pętlę część miasta a przy okazji pojechać sobie na dworzec aby on naturalnie odżył. Ścieżka miałaby wtedy około 3 km i mogliby z niej korzystać rolkarze piesi i rowerzyści i wszyscy uprawiający jakikolwiek ruch i w ten sposób "tory wróciłby do życia". Taki był mój zamysł choć oczywiście nie wszyscy musza się z tym zgadzać. I można pisać i pisać tzn rozmawiać i rozmawiać :-) Pozdrawiam

Do Dariusz Prykiel; 16 listopada 2019, 19:50

nastepnym razem trzeba nie kręcić, tylko zglosic projekt budowy sciezki na trasie Grójec Kępina, wtedy nie bedzie problemow, ze burmistrz przekreca. Jednak gdyby nawet to do tego projektu potrzeba zgody wszystkich wspolwłaścicieli terenu kolejowego a takiej zgody narazie nie ma co wiekokrotnie tlumaczono.

Swoje chłopy ; 16 listopada 2019, 20:17

Karolu drogi Karolu Twoja uroczysta sesja rady z okazji 11 listopada to jest dopiero żenada, więc nie czepiaj sie banerow na scenie. Przeczytałeś bajkę dla dzieci bo czytania bajek tez nauczyl cię guru z naprzeciwka w radzie miejskiej . Grasz z radnymi i ze swoim Panem JS i układem powiatowej wladzy w swoje Pucio Pucio. Pochwal sie swoimi osiągnięciami kiedy byliście burmistrzami.

Dariuszu Pryklu napisz wprost ze popierales JS i on jest dla Ciebie najlepszy. Pokaż jego osiagniecia inwestycyjne, poza drogami i chodnikami bo to sa proste roboty za ktore odpowiadaja firmy nic wielkiego nie zrobił Zzaprezentuj trybune na Mazowszu, grałeś kiedys w tym klubie, to moze sentyment pozostal. Smiem twierdzic ze jego wiedza samorzadowa przekazywana brodatemu sprowadza sie do rozdawnictwa funkcji w radzie za czym ida dodatkowe zlotowki a pozniej radni funkcyjni musza robic co Pan kaze. Dlatego tak za nim byłeś w kampanii wyborczej, bo wiedziałeś, ze on bedzie mógł wszystko.

Piotr; 16 listopada 2019, 23:47

Za sprawa Darka P dyskusja przybiera bardziej cywilizowana formę. I chyba o to chodziło, żeby pogadać a nie się wzajemnie wyzywać. Jeszcze jedna sprawa, która mnie nurtuje. Tak się składa ze w planach gminy jest rozbudowa SP1, a na zaniedbanych działkach obok po sasiedzku nadal wiszą ogloszenia [Sprzedam]. Czemu gmina jeszcze nie odkupila tych nieruchomości żeby powiększyć teren wokół szkoły? Przecież taka oferta trafia się tylko raz. I proszę nie mówić ze jest to kwestia ceny, bo są rzeczy ważne i ważniejsze. Można by było tam zorganizować chociażby zajezdnie, żeby bezpiecznie dostarczać dzieci do szkoły. Od strony gminy przecież zawsze rano jest makabra. Niby jest zajezdnia, ale nie dla rodziców. Taka sama sytuacja jest pod SP3. Policja i straż miejska wlepia mandaty a obok jest pusta działka, na której można zorganizować zajezdnie. Działka z informacja SPRZEDAM. Mówimy o sprawnym ruchu i bezpieczeństwie dla dzieci. Czy tylko ja to widzę? Może Ty Darku wypowiesz się cos w tej sprawie?

Kali; 17 listopada 2019, 05:58

Wszystko pod kontrolą, władza opętana..... Panie jacku moze warto byloby zastanowic sie nad swoim postepowaniem. Ogladam ta sesje rady i jestem bardzo zadowolony jacy ludzie rzadza naszym pieknym Grojcem. Poprostu zenada..... A co do sciezki to czytajac komentarze tutaj i sesje rady to rzeczywiscie jest pan maniakiem
. ale kazdy ma swoje pasje ale zlobek jest wazniejszy .

WGR 2; 17 listopada 2019, 07:27

Dziękuje redaktorowi A.M. za wywiad z Panem Burmistrzem po rocznym burmistrzowaniu,liczę na taki wywiad po dwu,trzech i czterech latach.
Z wywiadu dowiedzieliśmy się o sytuacji w gminie i mieście zarządzanym przez Pana Gwiazdę każdy może sam ocenić czy to był dobry wybór ?

Analogia; 17 listopada 2019, 10:50

PO -PSL rządziło 8 lat i 4 lata było totalną opozycją. Puczowali, donosili, bili na alarm, walczyli fale newsami, kłamliwego w niemieckich mediach.
J. S rządził 20 lat i rok w totalnej opozycji. Judził, inspirował swoich pachołków, donosił do mieszkańców o złych zamiarach następcy i braku kompetencji, alarmował, że to ciemny lud go wybrał, wciskał swoją narrację o własnej wyższości nad wszystkimi, manipulował, grał swoimi prawdami, kopał dołki, nie wiadomo co dalej, bo ciągle ma możliwość kontynuacji tego, będąc radnym.
W pierwszy przypadku i w drugim można to skwitować jednakowo - wycie, kwiczenie, dzikie ryki, małpowanie, stawanie na dwunastnicy po to tylko, żeby ponownie dorwać się do żłobu, którym dla nich jest pełnienie funkcji publicznych.
I w polityce krajowej i tej naszej - regionalnej, takich ludzi już rozpoznano i pożegnano na zawsze.
I na koniec pytania do Radnych.
Czy wy naorawdę musicie dalej w tym uczestniczyć? Czy chcecie i czy możecie to skończyć, ratując i siebie i nasze misto?
Czy może jednak wolicie być dalej prostymi narzędziami z epoki kamienia łupanego?

Do WGR 2; 17 listopada 2019, 10:53

Ty już nad wybami nie musisz się zastanawiać. Wybrałaś raz, a dobrze, na resztę życia.

xxl; 17 listopada 2019, 11:29

Panie Radny Dariuszu, ścieżka rowerowa od dworca kolejki do Kępiny jest w tym czasie nie realna, ponieważ trzeba na to zgody Konserwatora Zabytków, który na to nie pozwoli, a obok torów trzeba by było wykupić na ten cel grunty, a jak wiemy budżet nie jest z gumy. Głosując za zabraniem funduszy po prostu okradliście kolejkę. Co do ścieżek rowerowych należało by dokończyć z uwagi na bezpieczeństwo odcinek na Niepodległości do torów na Kępinie, za torami można sobie skręcić w lewo i przejechać miedzy sadami do Sienkiewicza mijając tory, na Sienkiewicza trzeba dokończyć ścieżkę po lewej stronie w kierunku Słowackiego, którą dojeżdżamy do Zbyszewskej. Przy okazji budowy chodnika po prawo na Piłsudskiego można wybudować ścieżkę rowerowa do torów. Ten mój prosty opis jest alternatywą do Pańskiej wizji wykorzystania tor.ów kolejowych od dworca do Kępiny.

Darek Prykiel; 17 listopada 2019, 11:39

do Swoje chłopy - Tak ja głosowałem za Panem Jackiem Stolarskim - nigdy nie twierdziłem że było inaczej. Dlaczego? ze względu na kompetencje wszystkich osób startujących w wyborach na burmistrza. To mój głos i miałem do niego prawo. Niestety moim zdaniem ta kampania albo jeszcze się nie skończyła albo zaczęła już nowa. Jak długo jeszcze można pisać i porównywać osiągnięcia jednego burmistrza do drugiego. Co ja zrobię a co zrobił poprzednik lub co ja zrobiłem a zobaczymy co Pan zrobi i tak przez ostatni rok non stop ta sama śpiewka. Co do osiągnięć Pana Jacka to nie będę Panu tego komentował bo jak rozumiem, mieszkańcy uznali, że są zbyt małe aby ponownie mógł zostać burmistrzem i ja to szanuję - o szczegółach można dużo pisać i nie chcę się tu zagłębiać. Do do Darek Prykiel - ze ścieżką od samego początku jasno było określone o jaki odcinek chodzi a kto to poprzekręcał to już proszę samemu się domyśleć. W tej sprawie złożyłem stosowną interpelację i wszystko jest czarne na białym napisane - jeśli nie może Pan/i tego znaleźć chętnie udostępnię. Do PIOTR - działka na ulicy Szpitalnej cenowo to kosmos -z tego co mi wiadomo to sprawa była juz wielokrotnie rozpatrywana i przez poprzednią kadencję choćby z powodu chęci rozbudowy szkoły SP3 w jakimś tam zakresie natomiast działki przy SP nr 1 sprawy nie znam ale wydaje mi się że wszystko miało być uregulowane i lepiej zorganizowane jak miała być wybudowana hala sportowa - natomiast teraz jak już wszyscy wiemy sprawa hali zniknęła a sprawa rozbudowy szkoły od ponad roku jak dla mnie stoi w miejscu.

Darek Prykiel; 17 listopada 2019, 11:45

do WGR - wywiady są potrzebne aby ludzie wiedzieli o naszym mieście jak najwięcej jednak z mojego punku widzenia wywiad jest nie obiektywny i pokazujący tylko jedną stronę medalu. Ale cóż - w końcu to wywiad :-)
do KALI - nie możemy rozpatrywać wszystkiego co jest ważne i ważniejsze bo to raczej tak nie zadziała ;-) A żłobek ? z tego co mi wiadomo to działka została kupiona pod żłobek choć jak to u nas bywa są już nowe propozycje pod lokalizację żłobka i właściwie to ciężkie jest to do ogarnięcia gdzie i kiedy miałby powstać i skąd wziąć na niego pieniadze.

Mira; 17 listopada 2019, 16:03

No no komentarz pod własnym wywiadem ho, ho.

Darek Prykiel; 17 listopada 2019, 17:00

do xxl - wszystko jest realne ale moja propozycja to była tylko propozycją - ja przy niczym się nie upieram i nie upierałem. Z gruntami i konserwatorami to jest tak , że po pierwsze trzeba by pytać a skoro się nie pyta to i zawsze pozostanie nam tylko gdybanie. Pana propozycja też jak najbardziej jest słuszna i fajna tylko, że jak na wszystko potrzeba kasy. I tu może paść pytanie czy musimy akurat na ścieżki wydawać pieniądze? Jedni powiedzą , że tak bo to fajne pomysł a inni znajdą 100 powodów , żeby być przeciwnym - takie to już życie :-)

ktos; 17 listopada 2019, 21:18

Czytajac kometarze można stwierdzić słaby burmistrz i czesc radnych. Coz taki jest Grójec, przykre ale prawdziwe. nic tutaj się nie zmienia. Potrzebny twardy i prawdziwy burmistrz a może kobieta jak w Jasiencu???????????????. ps Panie Darku P do czego Pan zmierza????????????

Artur Szlis; 17 listopada 2019, 21:23

do Swoje Chłopy:
Niestety z ogromnym żalem i jeszcze większym wstydem przyznać muszę, że odbiór społeczny uroczystej sesji Rady Miejskiej (dużą, bądź małą, wedle upodobań) niestety jest w ogromnej mierze MOJA WINĄ.... kiedy skończyli się grójeccy historycy poproszono mnie o wygłoszenie referatu okolicznościowego i jego wygłoszenie to dla mnie osobista wpadka i totalna porażka, bez ładu i składu, bez pomysłu i koncepcji, kiedy stanąłem przed publiką i zobaczyłem dodatkowe kamery trema wzięła górę i w głowie została pustka... wiem, marne wytłumaczenie i takiego też nie mam zamiaru szukać. Natomiast swoje, czy nieswoje chłopy tudzież kobiety... Wspaniałe dziewczyny z grójeckiego chóru wypadałoby przeprosić i łeb posypać popiołem, bo akurat ICH WYSTĘP BYŁ REWELACYJNY !!!!! Proponuję mierzyć siły na zamiary i kulturę osobistą adekwatnie do sytuacji. I na koniec - to mój pierwszy komentarz w tym gronie, choć przypisywano mi kilkukrotnie wcześniejsze. Pierwszy pod moim imieniem i nazwiskiem. Inaczej nie publikuje, nie szczekam, nie brużdżę nie fikam. I pod nim, moim nazwiskiem, wszystkich serdecznie pozdrawiam.

Haza; 18 listopada 2019, 05:02

Prawda jest taka, że należałoby wszystkich zgarnąć do jednego kotła i zamiąchać. Poprzednik robił wiele rzeczy, które spowodowały utratę jego zaufania. Dlatego ludzie wybrali innego. Tylko, że ten drugi, czyni to samo co pierwszy. Jednakże z inną świtą. Tworzenie budżetu i twierdzenie, że się nie spina jest czystą hipokryzją w ustach osoby, która firmuje obecną władzę centralną! Uważam, że doprowadzenie do obecnej sytuacji, że Pan od kopania rowów, który siedział w jednej klasie kilka lat, zarabia wiecej, niż prymus, który skończył studia i dziś jest nauczycielem, czy urzędnikiem (np. w ZUS, US, czy nawet urzędud miejskiego, itp) zarabia mniej, jest kuriozalne! Dawanie podwyżek nauczycielom, bez dawania środków finansowych jest czystą grą polityczną władzy, którą, przypominam, większośćz nas popiera. Zdobywają głosy czyimś rękoma. Rękoma samorządów, ale nie tylko, bo i malych firm, ktore najprawdopodobniej pozamykają sie po nowym roku. Podwyżki są dobre i jak najbardziej uzasadnione, ale musimy sobie zdawać z tego sprawę, że są one kosztem inwestycji, kosztem dróg, kosztem ścieżek, kosztem stadionów, kosztem remontów szkół... Budżety się nie rozciągnęły w stosunku do poprzednich lat, a koszty stałe znacznie wzrosły. Wzrosła energia elektryczna, opłaty za paliwo, ubezpieczenia, wzrosły place minimalne (niejednokrotnie pracownik, który pracował kilka lat ma na tym samym poziomie wynagrodzenie, co ten dopiero zatrudniony). Takie są realia. Powiedzmy to sobie wprost! Wiele samorzadów ratuje się podwyżką podatków nakładanych na mieszkańców... I tu dla mnie jest zadziwiająca sprawa, że Ci najbardziej "prawożądni", stojący po słusznej stronie, pierwsi wyciągają ręce po ludzkie, często ciężko zarobione pieniądze! Nie wspomnę o jeszcze jednej rzeczy, która od roku czasu mocno mnie kłóje w oczy. Czemu tak dużo nastąpiło zmian kadrowych? Czy rzeczywiście przez wiele lat byli pozatrudniani niekompetentnii ludzie? Czemu przez ostatni rok odnotowano większe zatrudnienie? Skąd samorządowcy mają pieniądze na dodatkowe wynagrodzenie, ba skąd pozyskują tych nowych pracowników (zakładam, że nowy przychodzi za najniższą krajową, przynajmniej tak powinno być zgodnie z logiką)?

ja też; 18 listopada 2019, 08:37

No cóż ważne że przez cały rok imprezy odbywają się terminowo Grójec za przyzwoleniem i wielką aprobatą burmistrza tańczy śpiewa recytuje i tu się wszystko dopina co tam budżet... a co będzie za rok o tej porze to nawet myśleć się nie chce , smutne to .............

Star bez emocji; 18 listopada 2019, 09:21

Wypada zauważyć, że dzięki kilku osobom, dyskusja powoli zaczyna schodzić na właściwe tory. Trzeba iść tą drogą, innej dobrej nie ma. Będziemy mieli problemy z przychodami budżetu, jak nigdy dotąd i musimy to przeżyć. W takiej sytuacji należy szukać konsensusu co do priorytetów i ludzie rozsądni są w stanie to zrobić. Pytanie czy będzie takich ludzi wystarczająco dużo, by pokonać oszołomstwo i przełamać ograniczenia w myśleniu. Wielki szacunek dla dwóch radnych, którzy wystąpili z imienia i nazwiska.
Płace w całym naszym kraju są zdewastowane przez złą politykę, polegającą na uleganiu grupom nacisku, są generalnie niesprawiedliwe, niespójne i w wielu przypadkach demotywujące. Jest to problem rządu, nie samorządu. Samorząd może jedynie komuś lub czemuś zabrać, by komuś lub na coś dać.

Darek Prykiel; 18 listopada 2019, 09:22

Do KTOŚ - przepraszam ale nie zrozumiałem pytania.

Do ktoś; 18 listopada 2019, 09:49

A do czego ty zmierzasz, panie Ktosiu?
Czy tym Ktosiem nie jest przypadkiem Karolek albo J. S?
A jeśli zmierzamy wszyscy do zmiany stylu współpracy to będzie jakiś nietakt albo może zdrada jakaś?
Co Radni od Stolara powiecie, źle by było gdyby Wasz boss usunął się i nie przeszkadzał?

Do Ktoś; 18 listopada 2019, 09:55

Panu już podziękowaliśmy.
Czego jeszcze trzeba, żebyś człowieku zrozumiał?

Do ja też; 18 listopada 2019, 10:15

Czy jest coś złego w tym, że śpiewa, tańczy i recytuje?
Nie martw się fałszywie. Budżet się dopnie bez problemu, ale niestety z powodu takiej a nie innej polityki krajowej, z niższym o wiele poziomem inwestycji.
Smuć się w samotności i nie zarażaj tym smutkiem, aż do czasu, kiedy się zwyleczysz.

11; 18 listopada 2019, 11:09

Widzę z z poniedziałkowego rana ruszyła obrona Burmistrza. Urzędniki do pracy przyszli i klepią komentarze:)

ja też; 18 listopada 2019, 12:26

Ja się nie smucę tym bardziej w samotności , każdy normalnie myślący jak ma cieniutki budżet domowy to po prostu nie imprezuje, ale zaciska pasa , a te wszystkie imprezy to tylko pozorna integracja w tym momencie są ważniejsze sprawy, ludzie już komentują najczęściej ci którzy głosowali na tego włodarza,bo przecież miało być wspaniale, ogromne zmiany a co jest to wszyscy widzą i oceniają , a zmiany są tylko na gorsze

Do ja też; 18 listopada 2019, 13:06

Aż tyle to nie kosztuje, żeby wypominać.
Ale tez wiadomo, o co ci człowieku chodzi. Musisz się powyzewnętrzniać, bo stoisz z boku lub jesteś po drugiej stronie i nie możesz się niczym ucieszyć, ponieważ nie wypada.
A z obchodami 600-lecia i tradycyjnymi Dniami Kwitnącej Jabloni zwyczajnie nie można zerwać, dobry człowieku.
I dobry człowieku, mógłbyś być jeszcze lepszym, gdybyś nie był malkontentem - krytykantem, tylko ewentualnie dobrze życzącym krytykiem.

Star do Haza; 18 listopada 2019, 15:24

Zadajesz dużo retorycznych pytań.
Władza centralna musi z problemem niedofinansowania samorządów coś zrobić, gdyż w przeciwnym przypadku, padnie razem z tymi samorządami.
Powtarzam po raz kolejny, nie oceniamy włodarzy po jednym roku, potrzeba na to minimum lat trzech.
Myślę też, żebyś i Ty tego nie robił, bo Ciebie ocenili po latach dwudziestu.

Wyborca 2; 18 listopada 2019, 20:15

Dziękujemy za aktywność Panu Radnemu Arturowi Moskalowi nie ulega ani Panu Stolarskiemu ani obecnemu Burmistrzowi Panu Gwiaździe gdyby więcej takich Radnych może Grójec i Gmina byłaby przyjazna mieszkańcom.

D; 18 listopada 2019, 21:08

Ludzie proszę Was
Zobaczcie jak działają sąsiedzi ile zyskują przez porozumienie dla dobra mieszkancow
Czy zawsze Grójec musi być obozem głupców
Ludzi układu i oblewania się fekaliami
Budujmy razem nasze dobro codziennie
Tak żebyśmy mogli być wymieniani jako przykład a nie jak ma to miejsce teraz
Ten to a ja to opamietajcie się
Sukces ma zawsze wielu ojców

hmm; 18 listopada 2019, 21:27

Do star:
Raczej prędzej padną samorządy niż ta władza. Masz fobie na punkcie byłego burmistrza. Tego cesarstwa już nie ma. Jak chcesz pomoc obecnemu burmistrzowi to udowodnij to rzetelną pracą.

Piotr; 18 listopada 2019, 23:24

Na ciężkie czasy trafił nasz aktualny Burmistrz. Nie zastanawiam się czy ale jak sobie z nimi poradzi. Rząd PiS uchwala coraz to nowe obciążenia w stylu my zarządziliśmy a wy zapłaćcie. Wyglada to jakby centralna władza chciała przejąć samorządy, które nie chcą być przejęte, więc jak zbankrutują to może się ich przejme bo nie będą miały wyjścia. Częstochowa wystawiła rachunek rządowi PiS na kwotę 144 mln zł za ich politykę, która spowodowała tak duża dziurę w budżecie. Każdy z nas jako obywatel odpowiada za swoje działania i ponosi ich konsekwencje natomiast rząd nie. Swoimi błędnymi decyzjami i uchwałami obciąża obywateli, ludzi pracujących i to na wiele lat. Liczę na to, że decyzje Radnych i Burmistrza w sprawach gminy będą dobrze wyważone w przeciwieństwie do polityki rządu.

Star do do star; 19 listopada 2019, 08:14

Na pewno nie jest to fobia tylko ogląd rzeczywistości, vide jego SMS-y w czasie obrad i wiele innych aktywności.
Rzetelna praca nie jest mi obca, nigdy nie była.
Droga Hmm, myślę, że w innych okolicznościach, inne byłyby Twoje osądy.
Ale także i w tych obecnych powinnaś się wznieść nieco wyżej z autorefleksją.

Do Wyborca; 19 listopada 2019, 08:29

Trochę to śmieszne. Lepiej by było, gdyby poseł S. był bardziej aktywny dla swojego miasta.

Lxs; 19 listopada 2019, 08:50

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

hmm; 19 listopada 2019, 09:22

Drogi Star.
Jako osoba glosujaca na pana Gwiazdę swoje glebokie refleksje i osady zachowam dla siebie. Skoro widzisz nieprawidłowości podczas sesji to reaguj. Skoro nie reagujjesz na sesji to zamilknij na forum. Miej cojones .

Twoja hmmm

Star do hmm; 19 listopada 2019, 11:52

Niestety głębokich refleksji brak, będę obserwował, może coś się pojawi.

WGR 2; 19 listopada 2019, 16:27

Nikt nie chce nic więcej od Pana Burmistrza nad to co obiecał w kampanii ;Nam Zależy;
Po roku działalności Premierzy w całej Europie i Burmistrzowie miast składają wyborcom sprawozdanie to nic dziwnego to normalka,ważne żeby Pan Burmistrz był wiarygodny i chociaż małą część obiecanek zrealizował,dziś mówi że nie ma na nic pieniędzy,to po co obiecywał przecież cztery lata był radnym i powinien mieć pojęcie o budżecie Miasta i Gminy .

Do WGR 2; 19 listopada 2019, 17:48

Budżet na inwestycje 2,5 raza mniejszy. Jak można wykonać coś bez pieniędzy? Czy można było przewidzieć aż takie zmiany makroekonomiczne?
Przemądrzałku zadajesz perfidne pytania, mając mimo wszystko orientację w temacie. Świadczy to tylko o tym, że szukasz zwady i czepiasz się, zamiast próbować pomóc. Od dłuższego czasu pisze się tu, że w tych warunkach potrzeba wyjątkowego współdziałania, a ty kulawa na umyśle istoto ciągle jędzisz. Chyba ogólnie jesteś bardzo niezadowolona z życia i dlatego tak rezonujesz. Rada dlaa takich jest tylko jedna: albo wygraj wybory i pokaż co potrafisz albo wyprowadź się.

Do WGR 2; 19 listopada 2019, 18:05

Kretyna strugasz czy szczęścia szukasz?
Czy ktoś obiecywał, że zrobi wszystko w ciągu roku i z budżetem otrzymanym od poprzednika?
Jaki masz cel, że tak drażnisz? Rozumu tu zero i przyzwoitości brak. Szkoda, że tacy jak ty, posiedli umiejętność pisania, bo nic dobrego z tego nie wynika. Albo wysil się i powiedz coś konkretniejszego, albo spadaj.

onna; 19 listopada 2019, 20:27

A ja mam pytanie.
Jak tam "płyta" przy zawodówce?
Ile jeszcze kadencji, burmistrzów, starostów i rad gminno - powiatowych potrzebujecie żeby sprzątnąć ten bur... w centrum miasta powiatowego?
Ciekawe czy nasze wnuki doczekają?

Społecznik ; 20 listopada 2019, 06:53

A debata rozpoczęła się po slowach Pana Burmistrza, że Rada nie chce współpracować. Jest to błędne odczucie Wlodarza. Przytoczę kilka argumentów za tym.
1. Sesja rady miejskiej jest po to by rozpatrywać projekty uchwał. Analizować je. Dyskutować ( zadawać pytania o szczegóły i uzyskiwać odpowiedzi na zadane pytania).
Sesje są on line. Mieszkańcy (wyborcy) mogą poznać trochę szczegółów z otaczającej przestrzeni społeczno-politycznej.
2. Radni slubowali działać na rzecz Gminy Grójec.
3. Często zdarza się że informacje dostępne i omawiane na komisjach odbywanych na kilka dni przed sesją RM przez weekend ulegają modyfikacjom/zmianom i w efekcie radni podczas pniedzialkowych obrad sesji RM są mocno zaskakiwani.
Chodzi tu szczególnie o częste zmiany w uchwałch budżetowych.
4. Radni swoim zainteresowaniem dopingują do działania Burmistrza-nic w tym złego.
5. Wielokrotnie padały słowa "Rada zadecydowala" lub "Rada odrzucila" - konsekwencją a jednocześnie genezą tego stwierdzenia będzie wnikliwa i wielopłaszczyznowa analiza podejmowanych uchwał.
6. Sesja RM nagrywane on line ma ta zaletę, że wypowiedzi poszczególnych mówców są zapisane. I nawet za kilka lat można będzie sprawdzić co dany delikwent mówił jakiś czas temu np. o gospodarce śmieciowej.

ja też; 20 listopada 2019, 08:07

Może w takim razie należy powiedzieć na co ten budżet od poprzednika został konkretnie wydany bo szastało się pieniążkami a budżet na rozbudowę szkoły nr 1 gdzieś się rozpłynął , czy może jest zabezpieczony .......

love; 20 listopada 2019, 11:09

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

love; 20 listopada 2019, 11:46

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do ja też; 20 listopada 2019, 19:02

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do ja też; 20 listopada 2019, 20:06

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Obserwuje i widzę zmiany; 20 listopada 2019, 22:12

Piękna fotografia Panie Dariuszu

Do ja tez; 21 listopada 2019, 08:23

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

A miało być tak pięknie ; 21 listopada 2019, 11:11

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

ja też; 21 listopada 2019, 14:12

No cóż widzę że nerwy puszczają bo jak konkretne pytanie na które należy prosto odpowiedzieć to pewnie obrońcy obrażają bo nawet komentarze nie są publikowane. Spokojnie jak się wypowiadamy za pomocą sloganów nic nie wnoszących do istoty sprawy to później takie wpisy wkurzają tak też są najczęściej udzielane odpowiedzi na sesjach przez włodarzy, czyli pytanie i długa mowa a zero odpowiedzi.........

ten sam; 21 listopada 2019, 14:55

Do sukcesów Burmistrza zaliczył bym powołanie "Ministerstwa Edukacji " w Urzędzie pozostawiając ZAPO. Sukcesem było załatwienie Prezesa do powstałego ZUK z miesięcznym wynagrodzeniem 500 zł. Może by Pan Burmistrz w podległych placówkach typu ZGK, TBS, czy St.M też znalazłby Prezesów za 500 zł, może by to poprawiło jakość tych instytucji w stosunku do mieszkańców.

To co?; 21 listopada 2019, 16:17

To co tęoę narzędzia, ufacie w swoją moc i dalej? A gdyby jednak inaczej? Stać was na to?

Do hejterów; 21 listopada 2019, 19:03

Jednak nędzne kreatury z niskimi instynktami nie potrafiły się opanować.

ja też; 21 listopada 2019, 20:16

Do t co
to nie wiem o co chodzi jakieś bełkoty

Paweł; 21 listopada 2019, 21:46

Niestety, pan Gwiazda został burmistrzem w iście pisowskim stylu. Większość głosowała na niego bo mieli (w tym i ja) dosyć pana Stolarskiego, który też swoje ma za uszami.
Dzisiaj żałuję swojego głosu oddanego na niego. Jest bardzo kiepskim burmistrzem. Jeszcze jakoś zniosę tę 100% podwyżkę opłat za śmieci, ale to, że pozwala na składowanie odpadów zawierających azbest na terenie miasta, to już przekracza wszelkie granice.
Jedno mu się udało w ciągu tego roku. Zmobilizował mnie do poświęcenia swojego prywatnego czasu na organizację referendum w sprawie jego odwołania.
Mam nadzieję, że śmieci i azbest będą końcem jego kariery w samorządzie.

wyborca; 21 listopada 2019, 21:47

Panie społeczniku , przypominam że radni pobierają 2000 zł i przychodząc na sesję rady powinni być przygotowani nawet w przypadku częstych zmian budżetowych, powinni wspierać burmistrza przedstawiając projekty/rozwiązania, sięgając po pomysły z innych gmin, nawet w oparciu o konkretne
liczby/wyliczenia itp.Tymczasem zdecydowany brak wiedzy merytorycznej . Samo zadawanie pytań, fotografowanie się z nauczycielami to tylko lokalna propaganda .
Ponadto zachęcam Panie radne do udzielania się, spróbujcie chociaż wspierać burmistrza w odpieraniu części ''ataków'' .

za Paweł; 22 listopada 2019, 09:36

Niestety mam podobne odczucia. Poprzedni burmistrz nie jest święty, swoje "za uszami" ma i w trakcie urzędowania, szczególnie tej ostatniej kadencji, sprawiał wrażenie wręcz znudzonego. Nowy włodarz miał być nowym otwarciem, z nowymi (innymi) pomysłami, jakością rządzenia (albo raczej zarządzania) itp. Niestety po 1-szym roku urzędowania jak dla mnie brak przekonujących argumentów za pozytywną oceną. Ponadprzeciętna aktywność w zakresie działań kulturalno/sportowo/eventowych to jednak trochę za mało. Nie takie są podstawowe i najważniejsze potrzeby mieszkańców. Oczywiście z ostateczną ocena należy poczekać, ale mam dziwne wrażenie kolejny rok czy dwa nie będę przełomem.

Kwestia składowania (i to cyklicznego) odpadów niebezpiecznych (zużyte stare i uszkodzone elementy płyt eternitowych zawierające azbest) na terenie miasta i to w bardzo bliskiej odległości zabudowy mieszkaniowej (teren rampy przy Stacji Kolei na ul. Przedstacyjnej) pokazuje tylko brak podstaw jakiejkolwiek wiedzy i refleksji z czym "to się je". Porażka.

za za Paweł; 22 listopada 2019, 18:39

Nie ma pieniędzy to dlaczego w Urzędzie 9 nowych etatów dla wybranych p.Burmistrza to generuje roczne koszty ponad 350 000 złotych razy pięć lat to wydatek ponad 1 750 000 zł
Odpady toksyczne zalegają również w dawnej fabryce żelatyny /Grabka/ mija kolejny rok i nic nie zrobiono w tej sprawie.

gość ; 22 listopada 2019, 20:14

Jestem rozczarowana postawą burmistrza. Oszczędza na nauczycielach zabierając im dodatki, godziny. Mówi o oszczędności a jednocześnie dubluje pracę ZA PO 😣 tworząc dział edukacji przy gminie zatrudniając znajomków. Żenada!

Do Paweł; 22 listopada 2019, 20:58

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Star ; 23 listopada 2019, 11:48

Trzeba zrozumieć, że każdy szef musi mieć podwaładnych, którym ufa. Dużo osób szło lub idzie na emerytury, należy przyuczyć nowych. Trzeba też zająć się odpadami.
Paweł powiedz nam jeszcze kogo typujesz po swoim referendum. Bo coś mi się wydaje, że ty sam nie odważysz się, pożal się Boże, krytykancie.

Społecznik ; 23 listopada 2019, 12:55

Sprostowanie dla wyborców- Radni pobierają 1500 zł diety.

Do ha też ; 23 listopada 2019, 14:56

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

roszada; 24 listopada 2019, 12:23

Panie burmustrzu. Porazka sa roszady w Zwik. już odbijają się czkawka. Miasto potrzebuje ludzi pracowitych, zaangażowanych a nie karierowiczow.

Star do roszady; 24 listopada 2019, 17:05

Prawdopodobnie jesteś jedną z osób, które tym roszadom musiały ulec, lub cierpieć z powodu odejścia tych osób. Ale też trzeba zauważyć, iż nigdy nie ma końca restrukturyzacji i mogą być roszady dalsze.
Czkawki tam nie widać, wręcz przeciwnie, poziom wykonawstwa, morale załogi i klimat organizacyjny uległy zdecydowanej poprawie. Poprawie ulegnie wszystko w Grójcu, ale nie w ciągu jednego roku czy dwóch lat, w zależności od współpracy osób zaangażowanych.

ja też; 25 listopada 2019, 08:44

Zgadzam się z Pawłem bo władza obecna planuje jeszcze cztery lata imprezować i udawać że jest super bo towarzystwo wzajemnej adoracji wrzuca polubienia czasami te same osoby w trzech wydaniach ( zwrócić należy uwagę że w szybkim tempie maleje ilość ).Należy chyba pomyśleć o gminie poważnie oby nie było za późno,bo burmistrz tylko ogłasza imprezy czasami po trzy tygodniowo (no i jak wszyscy zauważyli w tym jest dobry) a to już nie jest zabawne nie takiego burmistrza nam potrzeba

Do ja też; 25 listopada 2019, 09:26

Władza obecna planuje dobre rzeczy, godne i słuszne. Ale ponieważ to jest, dla takich jak wy, związane z pogorszeniem samopoczucia, używacie półmózgów, by to wyszydzić i skompromitować. I to wy macie te niskie instynkty i to wy jesteście wstydem, złem i nieszczęściem tego miasta.

ja też; 25 listopada 2019, 10:16

Planuje dobre rzeczy to znaczy co takiego godnego i słusznego , bo to tylko słowa nic nie znaczące , a wy obrońcy jak brak argumentów to po prostu obrażacie to wam i rządzącym najlepiej wychodzi bo nic więcej do powiedzenia nie ma ..........

Do ja też; 25 listopada 2019, 10:55

Prawda was obraża?
Jakie argumenty mogą wam dotrzeć do zabrudzonych przez lata władzy uszu?
Czym jest merytoryka dla spustoszonych przez złą wole umysłów?
Nie ma jej, są wycia, zawodzenia, podgryzania, kłamstwa, głupi upór, chęć zemsty i nędzne refleksje na tematy polityki miasta i gminy.
I nawet podpowiedź, że merytoryka, tak naprawdę, powinna opierać się na analizie i konstruktywnych propozycjach do was nie dotrze, bo wam zależy tylko na mąceniu, podjudzaniu, sianiu niechęci do nowej władzy i promowaniu siebie.
Pokażcie ludziom, w czym możecie być lepsi, to może ktoś uwierzy w te bzdury.
Tylko czy jest jakakolwiek dziedzina, w której lepszy jest oderwany od koryta świntuch, nabuzowany niezaspokojeniem głodu, od innych osobników.

Do do ja też; 25 listopada 2019, 11:36

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

cała prawda; 25 listopada 2019, 13:28

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do ja też ; 25 listopada 2019, 14:28

Lepiej zgol brodę i udaj się do przedszkola po naukę kultury.
Kiedy już to ci się uda, możesz uczyć się dalej ogłady, pokory i zdolności do samokrytyki. Następnie, przyda ci się autoironia i na końcu, gruntowna wiedza w jakiejkolwiek dziedzinie wiedzy, najlepiej z prawa administracyjnego i zarządzania ludźmi.
Każda gruntowna wiedza wyrabia nawyki poprawnego myślenia i daje możliwość czynienia dobra.
Kiedy to osiągniesz, zostaniesz kimś, z kim można podjąć twórczą dysputę, pod warunkiem, że nie zestarzejesz się w tym czasie, nie stetryczejesz i nie zachorujesz na głowę..

obiektywny; 25 listopada 2019, 17:15

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

obiektywny; 25 listopada 2019, 18:50

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

ja też; 25 listopada 2019, 20:16

No kultury to sam się ucz bo wciąż twoje wypowiedzi są obraźliwe a zero konkretów , co do twórczej dysputy to raczej sukcesu nie będzie z twojej strony bo widzę ze to dla niektórych zbyt trudne , pozdrawiam

Refleksja od M.; 25 listopada 2019, 23:03

Refleksja "Do ja też; 25 listopada 2019" 09:26, 10:55, 14:28
OMG. Kto redaguje te wpisy? Mam nadzieję, że nie w godzinach pracy. Bo za takie głupoty powinno się dostać naganę, dyscyplinarkę lub skierowanie na badania. Modelowy przykład "pielęgnowania" nienawiści w sieci. Szkoda słów.

Do ja też; 26 listopada 2019, 08:52

Najwyraźniej dobre rady do ciebie nie docierają. Pewnym jest więc, że nie zdążysz zrealizować całego programu edukacyjnego, który miałeś przedstawiony i zestarzejesz się, zanim zmądrzejesz.
Pozdrawiamy również, ale nie życzymy sukcesów, gdyż w złym kierunku synku zmierzasz.

Do Refleksja od M; 26 listopada 2019, 09:13

Nie nastawia się drugiego policzka po uderzeniu w pierwszy, to błąd w obliczu agresji, której nie można zneutralizować. Tyle prawdy. I dopiero teraz szkoda słów.

Star; 26 listopada 2019, 10:09

Proponuję zamknąć te przekomarzania stwierdzeniem: zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
Każdy, komu zależy na dobrych rozwiązaniach, działaniach i efektach, powinien teraz skupić się na budowaniu, z uwzględnieniem ograniczonych możliwości, wynikających z ogólnej sytuacji.
Wszystkich z gorącymi głowami proszę o obniżenie temperatury, rozwagę i zmianę własnej aktywności z destrukcji na konstrukcję.
Skorzystają na tym zwykli ludzie i nie tylko.

do Star; 26 listopada 2019, 22:29

Panie Burmistrzu proszę bez filozofii proszę wziąć się do ROBOTY i więcej szacunku dla mieszkańców. My Pana utrzymujemy, pamięta Pan???????????

Star; 27 listopada 2019, 09:33

Nie jestem Burmistrzem i nikt mi nie mówi, czy mam pracować czy nie, bo nikt mnie nie utrzymuje - od zawsze.
Dużo wiem o Grójcu...….
Dużo jest osób, które powinny się wziąć do roboty i to usiłuję przekazać, także to, że wiele osób powinno zmienić swoją robotę z tej, na rzecz zła na tę, na rzecz dobra.
Niestety dużo jest ludzi niereformowalnych, upartych, zarozumiałych, butnych, ograniczonych, ogólnie źle postępujących i zatwardziałych.
Tak było przez

Star; 27 listopada 2019, 12:54

Tak sobie myślę, z czego się biorą u ludzi te złe strony charakterów i naprędce odpowiadam, że chyba z własnych słabości i małości, lenistwa umysłu i złego wychowania, zaściankowości, cwaniactwa i braku moralności, co przejawia się w postawie oczekiwania na gratyfikacje, nie znajdujące uzasadnienia w rzeczywistych zasługach i działaniach.
A w Grójcu? Bez zmian.

Star; 27 listopada 2019, 14:58

Jeszcze jedna refleksja.
Symetria w nienawiści pomiędzy przegranym a wygranym w polityce, zarówno lokalnej jak i krajowej, nigdy nie istnieje.
Zawsze tym nienawidzącym i agresywnym jest przegrany.
Widzieliśmy to w roku 2005, kiedy PO niespodziewanie przegrało z PiS, widzieliśmy to w roku 2007, kiedy Tusk przegrał z Ś. P. Lechem Kaczyńskim i powstał tzw. przemysł nienawiści oraz apogeum tego zjawiska w roku 2015, kiedy ulica i zagranica nienawidziły najbardziej, programując totalną walkę o powrót do władzy, organizując pucze, marsze KOD-u oraz LGBT, puszczając fejki w sieci i płacąc olbrzymie sumy pieniędzy dla zakłamanych mediów.
To samo lub podobnie mamy w Grójcu, po roku 2018.
Wstyd dla rozumu, obraza dla inteligencji, niesmak i obrzydzenie.

do Star; 27 listopada 2019, 19:51

troszeczkę proszę stonować bo to już jest śmieszne - "otwieram lodówkę a tam Star, otwieram szafę a tam Star...….") Pozdro

Do do Star; 28 listopada 2019, 08:21

Nie ma tu nic śmiesznego, kolego.
Po prostu, trzeba było powiedzieć to, co zostało powiedziane.
Mógł/a to zrobić każdy/a inny/a, ale nie zrobił/a.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W niedzielę piłkarskie derby gminy Grójec W sobotę o godzinie 16.30 na boisku w Głuchowie miejscowy...
Grójecka policja: Dostałeś mandat? Możesz zapłacić kartą lub blikiem Policjanci grójeckiej drogówki pełniąc służbę na drogach...
Jakie są wczesne objawy ciąży? Ciąża jest jednym z najwspanialszych momentów w życiu...
Jaka jest różnica między destylatorem a kolumną rektyfikacyjną? Do wyrobu domowych alkoholi używa się specjalnej aparatury...
Jak projektować skuteczne interfejsy użytkownika? Interfejs użytkownika (UI) to jeden z kluczowych elementów...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.