Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Dariusz Gwiazda: sprawa wyjścia z Natury jest nieunikniona

19 grudnia 2018; 12:06

41 komentarzy

Po wtorkowym spotkaniu w Chynowie, burmistrz Dariusz Gwiazda, stwierdził, że sprawa wyjścia z Natury jest nieunikniona.

News will be here

Polecamy

Przypomnijmy, iż w poniedziałek odbyła się burzliwa sesja Rady Miejskiej w Grójcu podczas której dyskutowano o podwyżce cen odbioru odpadów komunalnych, jaką uchwalił Związek Międzygminny Natura. W trakcie obrad radny PiS Artur Moskal, złożył formalny wniosek (nie uchwałę) o opuszczenie przez gminę Grójec związku. Tego dnia taką decyzję podjęli jednogłoście radni z Warki. Wniosek Moskala został jednak odrzucony przez radnych.

Po wtorkowym spotkaniu w Chynowie z przedstawicielami kliku gmin i biura Natury, burmistrz Grójca stwierdził na Facebooku, że sprawa wyjścia z Natury jest nieunikniona. - Jeśli Warka o podobnej strukturze mieszkańców (dużo bloków i lokali komunalnych) już dawno przygotowała się do wyjścia z Natury i zdecydowała się na ten krok wczoraj, to my czy nam sie to podoba, czy nie - musimy pójść tą samą drogą - napisał Dariusz Gwiazda. Jak jednak zaznaczył, nie może nastąpić to wcześniej niż 31 grudnia 2019 roku.

 

TAGI:

Komentarze (41):

Ja; 19 grudnia 2018, 12:37

Jak nie może nastąpić wyjście wcześniej niż 31 grudnia 2019 to nie ech wroca do cen które były. Zresztandlaczego mam placic więcej jeżeli nikt.mnie nie poinformował o podwyżce?

Zły ; 19 grudnia 2018, 12:41

Panie Burmistrzu, wydaje mi się, że jest możliwość natychmiastowego rozwiązania związku Natura zgodnie ze statutem.... Proszę o opinię prawną. Ma Pan jeszcze możliwość działania jako komisja rewizyjna, której Pan jest Przewodniczącym. Na stronie Natury nie można otworzyć wiele sprawozdań i innych dokumentów! Brakuje również wiele uchwał. To chyba nie przypadek? Proszę o podjęcie natychmiastowych działań. Sprawdzenie poprzedniej umowy, która obowiązywała jak i zamieszczenie jej na stronie Natury. Wyjaśnienie dlaczego poprzednie władze związku nie dopilnowały naszych interesów? A mianowicie brak opłaty za pracowników sezonowych, brak nadzoru nad wywozem odpadów i kontrolą bieżącą. Kto i jak kontroluje ilość wywożonych śmieci. Czy to jest tak, że firma wywążąca wystawia faktury bez żadnych załączników a my płacimy bez sprawdzania? Proszę o odpowiedź na forum.

Grójecki; 19 grudnia 2018, 13:29

Jestem za !!Trzeba zlikwidować ten sztuczny twór.

Wyborca; 19 grudnia 2018, 13:48

To Pan Burmistrz powinien być inicjatorem wyjścia, a nie czekać do końca aż inne gminy opuszczą ten związek

Wyborca; 19 grudnia 2018, 14:16

Panie Burmistrzu. Najpierw bronił Pan Związku Natura, a jak gminy zaczynają występować to ogłasza Pan sukces. To Pan powinien być inicjatorem wyjścia!

Lenio ; 19 grudnia 2018, 14:20

Jestem za działaj nowy burmistrzu

powodzenia; 19 grudnia 2018, 14:35

zawiodłem sie na nowym Burmistrzu. Wszyscy widzą, że twór Natura generuje koszty, a pan Burmistrz patrzy na sąsiednie Gminy twierdząc, ze wyjście jest nieuniknione. Panie Radne, którym przed wyborami zależało też wstrzymały się od głosu. Teraz zrozumiałem na czym Wam zależało.

Mieszkaniec gminy; 19 grudnia 2018, 16:17

Ja nie otrzymałam żadnego pisma w związku z podwyżką za wywóz śmieci że związku Natura. Zapewne wszyscy mieszkańcy gminy Grójec nie otrzymali pisma aneksu więc jeśli ktoś niema Internetu ( A jest to możliwe w przypadku osób starszych ) skąd ma wiedzieć o podwyżce ? Czy Związek Natura zamierza poinformować oficjalnie o podwyżce czy naliczy odsetki od niedoplaty?
Jestem za wyjściem z tego chorego Związku Natura.

zorientowany; 19 grudnia 2018, 16:45

Wyjscie za rok z Natury jest uzasadnione, Panu Stolarskiemu brakuje jednego roku do emerytury

Ludzie; 19 grudnia 2018, 17:21

Panie burmistrzu glosowalismy na pana cala rodzina. Gdy okazało sie że pan wygral cieszylismy sie bardzo. Wszyscy chcielismy zmian prawie wszyscy bo jednak ktos szedl murem za pana poprzednikiem. Sasiad mij rez za Stolarskim smial sie nam prosto w oczy ze dlugo nowy burmistrz nie po rzadzi bo Stolarski ma tu plecy. No i prosze szybko sie o tym przekonalismy ze mial racje. Wlasnie przy tej sytuacji ze śmieciami. Widac kogo rzady tu zostaly. Rada pokazala kogo wybralismy. Ludzie mowili jasno ze chca wystapienia tym czasem rada wstrzymala sie od glosu co zrobil pan jako burmistrz wszyscy wiemy. Skoro uwaza pan ze mamy zostac w tym tworze Natury to niech pan negocjuje ceny ze Stolarskim podwyżka o maksymalnie 5 zl jest juz wystarczajaca. I nie wmawiajcie ludziom ciemnoty ze moe mozna umowy zerwac bo samo nie powiadomienie domostw o tak drastycznej podwyzce jest juz nie prawne noe mowiac jiz o tych uchybieniach ktore wystosowali ludzie panu Stolarskiemu. Jesli pan rozklada ręce juz na początku swojej kadencji to drugiej juz panu nie wroże. Sam sobie pan strzela w kolano skoro pan Stolarski nie jest juz burmistrzem a jest nim oan i ludzie pana wybrali to niech pan zacznie rządzić a nie on. Bo narazie mam wrażenie ze pan Stolarski rzadzi funduszem a pan jest tu tylko od imprez plenerowych. Dziekuje pozdrawiam. Obywatel i wyborca.

Do do; 19 grudnia 2018, 18:09

Przecież te gadki o pracownikach sezonowych to pic na wodę proszę zadzwonić do firmy Czyścioszek lub innej która odbiera i segreguje śmieci to się dowiecie że taniej wyjdzie podstawienie dużego pojemnika niż zgłoszenie tego i wywiezienie przez naturę, nie ma jak argumentować podwyżki to się zwala na sezonowych, to co przez ostatnie 4 lata nikt do pracy sezonowej nie przyjeżdżał? Zrobili 110%podwyżki i się tłumaczą a to ludzie nie płacą, a to nie deklaruja, a to nie segregują, a to pracownicy sezonowi. Jutro ktoś wymyśli nową teorie i dołoży. Do innych gmin nie przyjeżdżają pracownicy sezonowi? Nie długo ten kto ma działkę za miastem też będzie płacił bo jest jednocześnie w dwóch miejscach jak w matriksie i odpadów też wygeneruje dwa razy tyle, tam gdzie mieszka i na działce i będzie uchwała że jak ktoś przyjdzie na imieniny to też trzeba go będzie podliczyć i dopłacić. Jak się nie umie gospodażyć pieniędzmi to najszybciej się robi podwyżki bo kto gminie i naturze podskoczy. Jak Pan Gwiazda jest za wyjściem to czemu głosował przeciw? Przecież na opuszczenie natury i tam mamy ponad rok czasu.

prawie radny; 19 grudnia 2018, 18:36

A kto jest w radzie nadzorczej Natury albo był

Do do do; 19 grudnia 2018, 20:17

Brawo wreszcie głos rozsadku

Star; 19 grudnia 2018, 20:19

Inicjatywa likwidacji Związku Natura powinna należeć do największej gminy - członka tego chorego tworu. I tak pewnie się stanie. Pomysły na nowy system są. Bądźmy spokojni, musi być lepiej i będzie.

Grześ; 19 grudnia 2018, 22:48

Nie ma co narzekać. Za darmo nikt śmieci nie odbierze.

Grześ; 19 grudnia 2018, 23:02

Dziwne w tej całej sprawie jest to, że związek ośmiu gmin nie potrafi wynegocjować z firmami wywożącymi śmiecie cen niższych niż pojedyncze gminy (np. Mogielnica). Wygląda na to, że istnienie tej "czapy" generuje jakieś ogromne koszty.

Piotr; 20 grudnia 2018, 00:34

Nowy Burmistrz stanie na wysokości zadania i znajdzie optymalne rozwiązanie dla nas mieszkańców. Natura czy zostanie rozwiązana czy dalej będzie działać nie ma znaczenia, jeśli gmina ja opuści. Jakaś podwyżka pewnie musi być, ale nie o 110%!!!!! Wszystko drożeje od 3lat w zastraszajacym tempie. Chyba nie muszę pisać czyja to zasługa. Martwi mnie tylko postawa nowych radnych i to bardzo. Jak już ktoś wcześniej napisał ciekawe co ich skłoniło do startu w wyborach. Wyglada na to, że nie sprawy mieszkańców.

Icodalej; 20 grudnia 2018, 01:30

Jeśli wyjdziemy z Natury to kto będzie odbierać śmieci w tym czasie?

Obiektywnie ; 20 grudnia 2018, 08:16

Ludzie ale wy jesteście naiwni. Naprawdę myśleliście, że zmiana burmistrza odmieni wasz los na lepszy a nowi radni chodź przez chwilę pomyślą o waszych problemach ?
Gratuluję głupoty.

zmiana statutu; 20 grudnia 2018, 09:18

Jaki jest problem, zeby wójtowie, którzy mają głosy w zgromadzeniu natury zmienili statut i pozwolili na wczesniejsze wyjscie???? np z trzymiesięcznym okresem rozliczenia, a nei do końca roku 2019????

BB; 20 grudnia 2018, 10:13

Jedyny głos rozsądku w tej wymianie zdań przedstawił "do do" i zgadzam się z nim zupełnie. Pan Burmistrz w sprawie podwyżek opłat za śmieci wypowiada się tak jak PiS w sprawie podwyżek cen prądu, czyli jestem za a nawet przeciw. Panie burmistrzu żądamy obniżki zaproponowanych cen i proszę nam przedstawić rozsądne rozwiązanie tej kwestii a nie stosować uników. To samo żądanie kieruję do radnych.

Samotnik ; 20 grudnia 2018, 10:27

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Roman; 20 grudnia 2018, 13:10

Niestety ręką rękę myje. Na sesji rady w Jasieńcu żaden radny nie odezwał się w tej sprawie. Wszyscy cichutko siedzą jak trusie. Wstyd naprawdę wstyd.

Wyborca ; 20 grudnia 2018, 15:40

Jestem zawiedziony stanowiskiem pana burmistrza odnosnie zwiazku natura .
Panie burmistrzu wyborcy widza jak pan broni natury .

Stop głupocie!!!; 20 grudnia 2018, 17:32

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

WGR 2; 20 grudnia 2018, 17:56

Przypomnę iż tylko trzy głosy radnych z PiS,u były za wyjściem z Natury reszta głosowała za pozostaniem a Pan Burmistrz piętrzył trudności co to będzie,co to będzie jak zabraknie pośrednika,natomiast Pan vice Burmistrz Paweł N. ani me ani be a mówili że taki zdolny.

Można, mozna; 20 grudnia 2018, 19:02

Burmistrz ma duże możliwości by zadziałać i obniżyć opłaty dla mieszkańców, i to nie tylko za śmieci ale i za wodę która podniósł 40% w poprzedniej kadencji jako radny.
Burmistrz "podwyżka"?

Star do WGR; 20 grudnia 2018, 19:45

Bądź cierpliwy/a. Na wszystko przyjdzie czas. Na ostatniej sesji nie było przestrzeni na mówienie czegokolwiek ponad to, co zostało powiedziane. Dalszy rozwój wypadków jest zaplanowany. Wyjście z Natury jest nieuniknione i na tym się nie skończy...…...Pośrednik dobry jest potrzebny. Jeśli nie jest dobry, pozbywa się go. Sprawiedliwość nierychliwa, ale...…. Normalność nadchodzi powoli. W pośpiechu można tylko muchy łapać.

Szok; 20 grudnia 2018, 20:00

Nowy Burmistrz mnie rozczarował. Podejście do Natury to raz, a dwa to drugi zastepca (obiecywał, że nie będzie). Ale, że Stolarski jest prezesem Natury, to już normalnie nóż mi się otworzył w kieszeni. Przecież to do tv się nadaje!!!!! Ludzie przestańmy chodzić na wybory!!!!!

Ok; 20 grudnia 2018, 23:50

Radny AM ma straszne braki i powinien przesiąść się do ostatniej ławki. Niech nie robi wstydu swoimi wnioskami a przewodniczący powinien przewodniczący kolektywem. Panie burmistrzu wychodzimy z Natury galopem

Do szok; 21 grudnia 2018, 07:38

Masz rację z tą tv, a najlepiej w TV Kursk lub Trfam!!!!!!! Ha ha ha hi hi hi

Radny; 21 grudnia 2018, 07:57

Te, cwaniaczki pisarczyki, jakie macie alternatywne propozycje, bo narazie sam poulizm tak jak z pisoskiej TV. Konkrety pajace, konkrety!!!!!

Zły; 21 grudnia 2018, 09:19

Szanowni Państwo, nie rozumiem po co sobie dogryzacie? Szukanie winnych? No i znowu PiS odpowiada za wszystko co złe...... Zostawcie sympatie polityczne. Podwyżka opłaty za wywóz śmieci weszła w życie, czy tego chcecie czy nie. Przetarg rozstrzygnięty, a umowy podpisane. Po raz kolejny przypominam, że umowa na wywóz śmieci obowiązywała do końca 2019! Kto ją rozwiązał, na jakiej podstawie prawnej, dlaczego dopłacano z naszych pieniędzy dziesiątki tysięcy złotych? Dlaczego np. za przygotowanie ostatniego przetargu ktoś zainkasował 7500 zł., to po co są pracownicy? Odpowiedzialność prawną ponoszą :
Burmistrz S. i Natura, a jaką rolę pełnił tam Pan S.? Nikt nie powiadamia odpowiednich organów, a nawet nie kontroluje całego tego chorego układu...... Jest komisja rewizyjna Natury i żądam natychmiastowych działania nowego Pana Burmistrza! Po to była ta zmiana, żeby władza liczyła się z wyborcami. Proszę nie wmawiać nam, że nic nie można. A Radnych, którzy zdobyli mandaty i nie chcą nic robić niech po prostu zrezygnują. Naprawdę po obejrzeniu obrad to po prostu chce się płakać... I jeszcze można odwołać Radnych w Referendum. Po co tam Państwo jesteście? Przejrzyjcie Mieszkańcy na oczy..... Błagam..... Tłumaczenia Pana S., lepiej żeby nic ne mówił... Naprawdę! Te wszystkie podwyżki to wina krasnoludków..... Król nic nie może.....
A teraz pomimo wszystkiego, zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia i lepszego Nowego 2019 roku...........

Zmartwiona; 21 grudnia 2018, 15:22

Czy te drastyczne podwyżki za wywóz śmieci nie są spowodowane również opłatą środowiskową, którą wprowadził rząd, a która polega na tym , że samorządy nie mogą dopłacać do wywozu śmieci dla każdego mieszkańca. Zachowamy spokój i dajmy ludziom szanse na działanie. Podobnie będzie z podwyżką za prąd. Decyzję na gorze mają wpływ na nasze oplaty

Do: Radny do szok; 21 grudnia 2018, 23:39

A Ty inteligentny, elokwentny, skromny, kulturalny,... (długo by wymieniać jaki), co Ty byś konkretnie zaproponował? :)

Do: Do Radny.....; 22 grudnia 2018, 19:38

A mnie to wszystko zwisa i powiewa. Ja nie muszę nic proponować bo mamy przecież 21 wybrańców to niech ruszą mózgownicami w temacie śmieci. Takich wybraliście:
- radni za kasę
- radni dla kasy (1500 dla niefunkcyjnego)
- radni bez pojęcia
- radni bez doświadczenia (bodajże 16)
- szkolny cham
i długo by jeszcze można wymieniać.
Łapiesz o co biega???

Radny wyższego szczebla

do Grazki Krystynki Jacka Zięcia etc etc i całej reszty wielbicieli starego układu; 24 grudnia 2018, 11:08

nie ma co płakać. Trzeba brać się do roboty.

Chce przypomnieć, ze wniosek radnego nie poparła radna WP poniekąd z tego samego klubu PiS. Pozostali wstrzymujący dali mocny przekaz ze są za wyjściem z Natury, jednak chcą zobaczyć alternatywę.

Star; 25 grudnia 2018, 08:31

Natura zostanie rozwiązana. Alternatywa jest kilkuwariantowa. Mieszkańcy będą usatysfakcjonowani, rozwiązania będą korzystne.

Star; 25 grudnia 2018, 09:07

Natura zostanie rozwiązana. Alternatywa jest kilkuwariantowa. Mieszkańcy będą usatysfakcjonowani, rozwiązania będą korzystne.

ewa; 27 grudnia 2018, 17:41

Najpierw zacznijcie od siebie Płaćcie za lokatorów którym wynajmujecie mieszkania w mieście i za 30 tu Ukraińców których trzymacie przez 2 miesiące na borówce i każdych innych 10 ciu Ukraińców od jabłek Pan burmistrz mój były nauczyciel powinien na rok wrócić do szkoły i opowiadać dzieciom Jak to ze lnem było skoro ma rok do emerytury I w ogóle powinien Pan odejść z godnością i i z funkcji radnego i z biura Natury bo robi Pan to samo co pana pierwsza zona Miesza Pan Pamiętam jak opowiadał nam pan o Katyniu Był Pan wzorem cnót ale niestety
Miałeś chamie złoty róg został ci się ino sznur
Przyjdę kiedy na sesje i powiem to panu prosto w oczy

Zły ; 8 stycznia 2019, 14:15

Szanowni mieszkańcy,
w każdym z komentarzy jest dużo racji, ale dlaczego pomimo swoich uprawnień nikt nic nie robi. Jest komisja rewizyjna Natury, która ma nie tylko prawo lecz obowiązek kontroli tego związku! Jak doszło do wyboru Pana Stolarskiego na dyrektora Natury? Był konkurs, zgłosił się kandydat i dlaczego i na jakiej podstawie prawnej unieważnił go Pan Stolarski? I drugi konkurs go wygrał. Naprawdę to lekko pwiedziane - dziwne.... No i kto kontrolował wywóz śmieci w Grójcu? Więc jeżeli nie dopilnowano opłat za rzeczywistą ilo#ć osób produkujących śmieci i zwiększoną o 40 % ich ilość. Przecież tego nikt nie dopilnował a my teraz mamy zatok zapłacić? Dlaczego? Panie były Burmistrzu naprawdę nie zauważył Pan, że wyborcy podziękowali za Pana pracę? Trochę honoru. Tylko trzeba go mieć! Za mało Pan zarobił???

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.