Dariusz Gwiazda wśród najbardziej wpływowych burmistrzów

27 stycznia 2022; 12:47

Grojec24.net

1 komentarz

Dariusz Gwiazda (archiwum Grojec24.net) Dariusz Gwiazda (archiwum Grojec24.net)

Facebookowy profil szefa grójeckiego samorządu - Dariusza Gwiazdy - znalazł się w rankingu najbardziej wpływowych prezydentów i burmistrzów miast w internecie w 2021 roku.

Polska Agencja Prasowa opublikowała ranking najbardziej wpływowych prezydentów i burmistrzów miast w internecie w 2021 roku. Ranking powstał na podstawie 142 kont burmistrzów oraz 88 prezydentów miasta, które zbadał Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych (IBIMS).

- To nie był łatwy rok dla komunikacji samorządowej w internecie. Zmieniające się algorytmy najważniejszych platform wobec komunikacji społecznej, nadmiar treści w social media, podwyższony sentyment negatywny wobec całej klasy politycznej – to nie są warunki sprzyjające wzrostowi zasięgów kanałów samorządowych – piszą specjaliści z IBIMS.

Był pierwszy w Grójcu


Dariusz Gwiazda Burmistrz Gminy i Miasta Grójec był pierwszym samorządowcem w Grójcu, który zdecydował się na taką formę komunikacji z mieszkańcami. Jego publiczny profil obserwuje ponad 4700 osób.

Jeszcze zanim został burmistrzem, był radnym grójeckim. To właśnie wtedy zaczął publikować swoje pierwsze informacje, które były związane właśnie z samorządem — Informowanie mieszkańców o sprawach i zmianach dla nich ważnych jest moim obowiązkiem. Szczególnie w pandemii media społecznościowe są bardzo dobrym kanałem informacyjnym do komunikowania się. Jednocześnie, chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy śledzą mój profil oraz aktywnie i konstruktywnie uczestniczą w dyskusjach na tematy istotne z punktu widzenia mieszkańca. Staramy się jeszcze bardziej poprawić naszą komunikację. Nie ukrywam, że komentarze i uwagi, są dla nas często impulsem do zwrócenia uwagi na zaspokojenie potrzeb naszych mieszkańców – komentuje Dariusz Gwiazda.

Eksperci zbadali


W badaniu brano pod uwagę takie wskaźniki jak liczba opublikowanych postów, liczba interakcji z mieszkańcami (polubień, komentarzy i udostępnień) oraz złożony wskaźnik określony przez badaczy, jako Performance uwzględniający popularność publikowanych postów, aktywność prezydenta/burmistrza oraz liczbę osób obserwujących profil. Wszystkie dane były dwukrotnie normalizowane następnie zaś ekspert IBIMS ds. mediów społecznościowych dokonywał dodatkowej oceny jakości treści zamieszczanych na profilu. W badaniach nie są brane pod uwagę profile prywatne.

Na którym miejscu znalazł się burmistrz Grójca?


Profil szefa grójeckiego samorządu znalazł się na 43. miejscu tego zestawienia. Najlepsi burmistrzowie to: Emilian Bera (Jawor), Tomasz Szczerba (Wojkowice) i Arkadiusz Ptak (Pleszew).

W czołówce prezydentów miast znaleźli się Jacek Sutryk (Wrocław), Aleksandra Dulkiewicz (Gdańsk) i Marek Materek (Starachowice).

Życie Grójca / PAP

TAGI:

Komentarze (1):

Jarek L.; 28 stycznia 2022, 19:00

Fajne zdjęcia, szkoda, że nie ma opisu. Pani pielęgniarka pracowała z moją Mamą. Zdrowia i nie daj się przygłupom.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Straż Leśna i Policja organizują łączone patrole w Nowym Mieście nad Pilicą Policjanci z Nowego Miasta nad Pilicą oraz funkcjonariusze...
Na co wydadzą pieniądze? Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze...
Jak zostać UX designerem? Coraz większą popularnością cieszą się szkolenia UX. Wzrost...
Przeprowadzki Warszawa - jak zorganizować? Przeprowadzki w Warszawie to wyzwanie logistyczne....
Wjechał w kolarzy samochodem. Miał 1 promil alkoholu w organizmie Policjanci zatrzymali kierowcę, który w okolicy Tarczyna...

Najnowsze ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników Szanowni Państwo,

Firma RV Group Poland sp. z o. o....
Zatrudnimy kierowców C+E ( ADR )... Zatrudnimy kierowców C+E (ADR podstawa+cysterny) do przewozu asfaltów.
Praca dla STUDENTÓW / MATURZYSTÓW... STUDENCIE!
UCZNIU!

Chcesz sobie dorobić podczas...
Pracownik produkcji (k/m) bez znajomości... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Przedstawiciel Handlowy To oferujemy

- atrakcyjne wynagrodzenie

-...

Firmy z Grójca i okolic

Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.