Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Debata społeczna „Bezpieczny Sadownik” w Lewiczynie

4 kwietnia 2016; 10:20

Grojec24.net

2 komentarze

Debata odbyła się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewiczynie (fot. kwp.radom.pl) Debata odbyła się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewiczynie (fot. kwp.radom.pl)

W czwartek 31 marca 2016 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewiczynie odbyła się konsultacja społeczna dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców gminy Belsk Duży.

News will be here

W spotkaniu udział również wzięli funkcjonariusze Straży Granicznej Oddziału w Lesznowoli oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu. Szczególną uwagę poświęcono problemom związanym z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, zwłaszcza osób prowadzących gospodarstwa rolne i sadownicze.

W Lewiczynie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grójcu zainicjowali spotkanie z sadownikami gminy Belsk Duży. Na terenie powiatu grójeckiego głównym rynkiem przemysłowym jest zbiór owoców i warzyw. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na terenie gminy Belsk Duży zarówno w zakresie kryminalnym, jak również w ruchu drogowym oraz utworzenie tzw. map zagrożeń bezpieczeństwa. Podczas konsultacji uczestnicy nie zgłaszali wniosków do realizacji. Powyższe spotkanie realizowano w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczny sadownik” we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Lesznowoli oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu p. Marzanną Skoczek.

Ukierunkowano je na przeciwdziałanie popełnianym przestępstwom i wykroczeniom na drogach oraz przy użyciu sprzętu rolniczego. Ponadto przekazano informacje w jaki sposób można zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżami oraz jak nie dać się oszukać np. przy zakupie środków ochrony roślin. Funkcjonariuszki Straży Granicznej oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu omówiły zasady zgodnego z prawem zatrudniania pracowników z zagranicy oraz ich legalnego pobytu na terenie RP. Prelekcji przysłuchiwało się blisko 50 osób. Policjanci planują kolejne podobne spotkania.

/AW

TAGI:

Komentarze (2):

Arczi95; 4 kwietnia 2016, 18:36

Jak te kretyny z rejestracją EOP i WPY zaczną jeździć wolniej do Ferrero to na pewno będzie bezpieczniej dla sadowników na drogach.

sew; 4 kwietnia 2016, 19:05

Dlaczego nie podaliscie wczesniej informacji o takim spotkaniu?
Serwisy informacyjne przewaznie podaja info po fakcie...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.