Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

DELFINADA XIII Otwarte zawody pływackie w Grójcu - relacja

1 grudnia 2014; 09:48

Grojec24.net

5 komentarzy

W sobotę 22 listopada na starcie stawili się stali bywalcy poprzednich edycji Delfinady, oraz nowe grono dzieci i młodzieży, która chciała sprawdzić swoje umiejętności w tej rywalizacji. Bardzo nas cieszy frekwencja. Była to bowiem rekordowa pod tym względem edycja. W imprezie, która od początku ma charakter rekreacyjny wystartowało dokładnie 106 chętnych.

News will be here

Uczestnicy podzieleni zostali na kategorie wiekowe do lat 6 , 8 , 9, 10, 11, 12,13,14,15 oraz 16 plus. Dzieci do lat 6 oraz w kategorii 7-8 lat płynęły dowolnie jak potrafią. Nieco starsze dzieci 9 i 10 lat -  dowolnym i  grzbietowym. Dla 11 latków dołączyliśmy styl klasyczny i motylkowy oraz wydłużyliśmy dystans do 50 m. Jednocześnie 11 latkowie mogli startować ze słupków startowych, wykonując skok, co zdecydowanie uatrakcyjniło zawody. Od lat 12 wzwyż wszyscy pływali 50m w czterech stylach. Każdy uczestnik mógł wystartować w dwóch stylach, które wybrał. Rozegrano również konkurencje sztafetowe. W każdej ze sztafet musieli być zawodnicy obu płci. Sztafeta składała się z czterech zawodników i pokonywała dystans 100 m. Najlepsi pływacy indywidualni uhonorowani zostali medalami oraz pamiątkowymi dyplomami. Sztafety nagradzano dodatkowo pucharami. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy za udział. Na koniec imprezy po dekoracjach, każdy zawodnik brał udział w losowaniu nagród rzeczowych. Tym razem organizatorzy mieli do przekazania mini wieżę, dwa tablety, słuchawki bezprzewodowe z wbudowanym radiem, pendrive , piłkę do gry w piłkę nożną, spodenki sportowe i kurtkę sportową do użytku podczas aktywności rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Dodatkowo dostawca usług internetowych, firma Multilan ufundował trzy karnety wstępu na pływalnię Wodnik. Dziękujemy nauczycielom: pani Joannie Jasińskiej, panu Tomaszowi Szewczenko, panu Markowi Gawlikowi i panu Pawłowi Stala. Nauczyciele wychowania fizycznego z Publicznego Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia w Grójcu sędziowali zawody. Wspierali ich pracownicy pływalni panie Iga i Joanna Czernickie, pan Grzegorz Molga, pan Piotr Średnicki, pan Pawel Zegarski oraz pan Daniel Żółtowski. Nie do przecenienia była rola rodziców zawodników UKS Orion, którzy prowadzili sekretariat zawodów. Nad kolejnością startów i ustawianiem serii czuwał pan Damian Orzechowski. Za pracę sekretariatu odpowiedzialni byli pani Ewelina i pan Konrad Goszczyńscy, pani Beata Czempińska, Kinga Wrzesińska i Beata Orzechowska.
 
Organizatorem zawodów był Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”. Imprezę wsparli: Urząd Gminy i Miasta Grójec, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, PG Grójec i wolontariusze z tej szkoły. Sponsorami Delfinady byli: Pepsico Zakład Michrów, Multilan i GOS Mazowsze. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Mazowsze i portal grojec24.net. Kolejną odsłonę imprezy planujemy rozegrać w 2015 roku. Zapraszamy serdecznie.

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w naszej galerii:

http://www.grojec24.net/galeria-13edycja-zawodow-plywackich-delfinada,35-664.html

TAGI:

Komentarze (5):

ida; 4 grudnia 2014, 09:24

A może choć słówko o dzieciach, które wygrały ? A nie tylko o tych co im \"pomagali\"? Jak zwykle : uczeń wygrał olimpiadę a nauczyciel dostał nagrodę, skad my to znamy?

ada; 5 grudnia 2014, 16:41

Tak zawsze bylo ale dziwne zapomnial pan o sobie napisac ?Panie Irku

rodzic; 6 grudnia 2014, 14:30

Organizacyjnie jak zwykle - PORAŻKA !!!!

rodzic; 6 grudnia 2014, 20:16

PORAZKA- to juz nie pierwszy raz tylko co w tej sprawie robi pan DYREKTOR ?

Bobo; 13 kwietnia 2015, 19:29

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.