Dieta pudełkowa – jak zrobić ją samemu? Czy warto?

22 lipca 2020; 10:43

Materiał promocyjny

Fot. unsplash.com Fot. unsplash.com

Z uwagi na rosnącą popularność rozwiązania, jakim jest catering dietetyczny, coraz więcej osób zaczyna się interesować jego skutecznością. Już dawno zostało udowodnione, że dobrze przeprowadzona dieta pudełkowa daje wyraźne efekty, ale nie ma nic za darmo. W związku z tym niektórzy szukają alternatywy, jaką jest samodzielne przygotowywanie posiłków i pakowanie ich do pojemników. Czy to dobry pomysł?Catering dietetyczny – jak działa?

Na początku warto powiedzieć sobie więcej o tym, jak działa tradycyjny fit catering. Przede wszystkim dieta pudełkowa została stworzona przez osoby, które znają się na zdrowym odżywianiu. To najczęściej doświadczeni dietetycy, od lat zajmujący się problemami ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Oczywiście wszystko zależy od wybranej oferty, ale porządny catering dietetyczny nie pozwoli sobie na niewykwalifikowaną kadrę. To rozwiązanie stworzone dla osób, które pragną zmienić swój dotychczasowy tryb życia na zdrowszy i bardziej o siebie zadbać. Sam proces zamawiania diety pudełkowej jest niezwykle prosty. Wystarczy odwiedzić stronę internetową wybranej oferty, wybrać wariant kaloryczny, jadłospis i zamówić catering prosto pod swoje drzwi. Zazwyczaj już następnego dnia roboczego pojawia się dostawca z zestawem posiłków na cały dzień. Bardzo często firmy wysyłają swoich dostawców codziennie, by móc przygotowywać posiłki na bieżąco ze świeżych produktów. Catering dietetyczny działa zarówno w tygodniu, jak i w weekend. Do wyboru są zazwyczaj opcje zawierające różne warianty kaloryczne, jak 1000, 1300, 1500, 1800 oraz 2200 kcal. Każdy organizm jest inny, dlatego dzięki takiej różnorodności praktycznie wszyscy znajdą coś dla siebie.

Dieta pudełkowa – jak przygotować ją samodzielnie?Wiele osób nie decyduje się na skorzystanie z profesjonalnego cateringu dietetycznego z różnych względów. Niektórzy po prostu nie chcą wydawać pieniędzy, ponieważ uważają, że sami zajmą się tym lepiej. To bardzo ryzykowny pomysł, ale możliwy do wykonania. Zakupy i samo przygotowanie posiłków na dany dzień już jest problematyczne, a do tego trzeba doliczyć jeszcze liczenie gramatury produktów i ustalenie zbilansowanego jadłospisu. To nie jest proste, zwłaszcza dla osób, które nie mają pojęcia o zdrowym odżywianiu. Jeśli jednak ktoś postanawia zabrać się za to samodzielnie, powinien uzbroić się w cierpliwość. Najlepszym pomysłem będzie wizyta u dietetyka, który podpowie, jaki jadłospis będzie w danym przypadku najlepszy. Po ustaleniu ze specjalistą szczegółów można zabrać się za zakup produktów i gotowanie. Dobrze jest przygotowywać sobie zestaw posiłków wieczorem, by następnego dnia już od rana móc z nich korzystać.

Fit catering a jego domowy odpowiednik

Samodzielne przygotowanie diety pudełkowej oczywiście jest możliwe, ale bardzo czasochłonne. Okazuje się, że przy wizycie u dietetyka i kupowaniu dobrej jakości produktów zapłaci się niewiele mniej niż za profesjonalnie przygotowany catering dietetyczny. Wybór firmy oferującej usługę diety pudełkowej pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Wygoda, jaka się z tym wiąże jest warta każdej ceny. Jak na możliwość jedzenia codziennie różnych potraw, koszt nie jest tak wysoki. Ponadto znika obowiązek jeżdżenia po zakupy, dźwigania ciężkich toreb i gotowania, ponieważ zestaw posiłków na dany dzień będzie dostarczany prosto pod drzwi. Wybierając catering dietetyczny np. z https://bedietcatering.pl/kontakt/ nie trzeba będzie dodatkowo iść do dietetyka, gdyż już sam jadłospis został przygotowany przez zespół ekspertów. Liczenie kalorii odejdzie w zapomnienie, bo wybrany wariant zapewni ich dokładnie tyle, ile jest zawarte w ofercie.

 

Najnowsze artykuły

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów W piątek w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w...
Olbrzymi pożar! Płoną budynki grupy producenckiej Polskie Sady W piątek w godzinach wieczornych w obiekcie grupy producent...
Zderzenie na skrzyżowaniu ul. Medalowej i Zdrojowej W piątek około godziny 12.15 doszło do zderzenia dwóch aut...
Funkcjonariusz AŚ Grójec zatrzymał pijanego sprawcę wypadku Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Grójcu, w drodze do...
Grójecka Policja: Nie ma pobłażania dla pijanych kierowców Przed sądem odpowie 340 kierowców, którzy w 2020 roku...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

FOTOWOLTAIKA – DARMOWY PRĄD... FOTOWOLTAIKA – DARMOWY PRĄD ZE SŁOŃCA
Stań się właścicielem...
Afiliacja Projekt bez Inwestycji Cześć tutaj Tomek właśnie skończyłem pracę nad moim programem afiliacyjnym.
Inwestycja w Elektrownie wiatrowe Mamy propozycję notarialnego nabycia udziałów w spółce celowej  EEW13...
platformy wiertnicze - aplikowanie... Poszukiwani kandydaci do składania Cv dla baz kadr , na światowe złoza...
Domek nad jeziorem w Radawie Oferujemy zimowy wypoczynek w Radawie dzięki komfortowo wyposażonemu...

Firmy z Grójca i okolic

Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.