Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Dla każdego coś dobrego, czyli zbiórka słodyczy w Areszcie w Grójcu

26 kwietnia 2021; 08:40

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Grójcu wraz z fundacją Alfabet Doświadczeń przeprowadzili zbiórkę słodyczy dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie z siedzibą w Laskach.

News will be here

Już po raz trzeci grójecka jednostka penitencjarna przeprowadziła wspólnie z fundacją Alfabet Doświadczeń, zbiórkę słodyczy dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi. Akcja była realizowana na przełomie marca i kwietnia br. W całe przedsięwzięcie hojnie zaangażowali się funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Grójcu oraz Oddziału Zewnętrznego w Stawiszynie. Podczas czterech tygodni trwania zbiórki zgromadziliśmy kilkadziesiąt kilogramów różnych słodkości. Dosłownie – dla każdego coś słodkiego! Do projektu włączyli się także osadzeni, dzieląc się batonikami, wafelkami, cukierkami, które kupowali w kantynie na terenie aresztu. To wyraz ich społecznej readaptacji. Dając coś od siebie osadzeni pokazali, że nawet będąc odizolowanym od społeczeństwa, można, przy odrobinie dobrej woli, zrobić coś pożytecznego dla innych ludzi.    

Zbiórka skierowana była dla najmłodszych wychowanków Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach k. Warszawy. Finałem akcji była wizyta w Ośrodku w Laskach funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Grójcu oraz przedstawicieli fundacji Alfabet Doświadczeń. Z uwagi na obostrzenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa, nasze spotkanie ograniczyło się do przekazania zebranych darów przedstawicielom Stowarzyszenia w Laskach. Mimo to, wizyta w tym wyjątkowym miejscu, spotkanie z wyjątkowymi ludźmi Ośrodka, na długo pozostanie w pamięci i motywować będzie do dalszych działań charytatywnych w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga. Bo, jak się okazało, przekazanych słodkich niespodzianek wystarczyło do obdzielenia wszystkich dzieci z Ośrodka – i przedszkolaków, mieszkańców Domu Chłopców, Domu Dziewcząt i Internatu Szkoły Specjalnej.  

Służba Więzienna stale włącza się w szereg akcji charytatywnych, których celem jest pomaganie tym, którzy tej pomocy potrzebują. Odrobina zaangażowania, poświęcenie swojego czasu, kilka gestów dobrej woli, pozwoliły tym razem zebrać i dostarczyć dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie z siedzibą w Laskach kilka pudeł słodyczy, które wywołały wiele radości u dzieci. Jak mówił Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. To motto i doświadczenie z wizyty w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi, będzie siłą napędową do kolejnych akcji pomocowych realizowanych przez Areszt Śledczy w Grójcu.

Opracowanie: ppor. Marek Pikulski

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.