Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

„Dobra Zmiana” w Powiecie - w akcji

19 października 2016; 12:58

Materiał promocyjny

59 komentarzy

Najwyższa Izba Kontroli obnaża niekompetencje i zarzuca brak troski o samorządowe finanse.

News will be here

Niekompetencja, niegospodarność, nie przestrzeganie prawa zamówień publicznych i naruszenie dyscypliny finansów to w skrócie wnioski NIK-u po kontroli inwestycji w Warce.

15- go lipca tego roku trafił do Starostwa Powiatowego w Grójcu raport NIK po kontroli inwestycji w Warce- Budowa Centrum Edukacyjnego przy muzeum im Kazimierza Pułaskiego. Radni dowiedzieli się o tym fakcie dopiero na październikowej sesji Rady Powiatu, do tego momentu raport był skrzętnie ukrywany przez zarządzających powiatem i z tego co czytamy w tym wystąpieniu pokontrolnym trudno się dziwić, że się tego wstydzili.

Oprócz naruszeń formalnych, nieokreślonych przez kontrolujących czy celowych czy też nie, dziwnym trafem umowa zawarta z wykonawca i podpisana przez starostę Ścisłowskiego  i Wojtczaka – członka Zarządu Powiatu, nie została zarejestrowana w rejestrze zamówień publicznych. Z naszego doświadczenia można tylko stwierdzić, że przy tak wysokich kompetencjach w dziale finansowym starostwa  przypadek i niedopatrzenie – trzeba wykluczyć. Ponadto w przypadku robót (ujętych w umowie) nie zachodziły okoliczności udzielenia z wolnej ręki zarówno zamówień uzupełniających, jak i zamówień dodatkowych (…)  bowiem takich możliwości nie przewidziano w umowie podstawowej, a także wykonanie tych robót nie było konieczne (…)– stwierdza NIK.  Zawarcie takiej umowy jaką podpisał starosta Ścisłowski i Wojtczak wymagało również uruchomienia procedur obowiązujących w starostwie jak również opinii prawnej – co również nie zostało dopełnione – czytamy w raporcie. Zarząd Powiatu dopuścił do realizacji robót budowlanych, objętych umową z dnia 28 maja 2015 r. nie mając zabezpieczonych środków w budżecie na ich sfinansowanie – stwierdzają inspektorzy NIK. Druzgocącym zarzutem dla kliki Ścisłowskiego świadczącym o kompletnym braku odpowiedzialności i gospodarności zarządzających jest stwierdzenie, że … przed wyrażeniem zgody na roboty uzupełniające (Zarząd Powiatu) nie dokonał oszacowania wartości zamówienia, a podstawą do negocjacji wynagrodzenia były propozycje cen poszczególnych robót przedstawione przez wykonawcę i zweryfikowane tylko w niektórych pozycjach przez Inspektora Nadzoru. Nie znając wartości szacunkowej zmówienia i kwoty, jaka z budżetu Powiatu może być przeznaczona  na sfinansowanie zamówienia, zamawiający nie był rzetelnie przygotowany do negocjacji z wykonawcą postanowień umowy -  dezawuują jakość sprawowania władzy i gospodarność władz Powiatu pod przewodnictwem starosty Ścisłowskiego – inspektorzy NIK.

 

„Z kliką lekarzy trzeba skończyć” – twierdzą zarządzający powiatem


Rośnie strata szpitala – na koniec sierpnia wynosi 1,322 mln zł z działalności operacyjnej i 423 tys. z całej działalności (zwiększenie straty w stosunku do lipca o blisko 200 tys. zł)

Z kliką lekarzy trzeba skończyć w Powiatowym Centrum Medycznym– zapowiada Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Kumorek na październikowej sesji Rady Powiatu a starosta Ścisłowski  deklaruje i że dalej będzie prowadził restrukturyzację szpitala w swoim stylu. Potrzebujemy dwa miliony kredytu, żeby móc funkcjonować bez utraty płynności finansowej – apeluje Pani Prezes Barwicka do powiatowych radnych na komisji budżetowej Rady Powiatu. Na zarzuty opozycyjnych radnych o nepotyzm, starosta Ścisłowski odpowiada - cóż to takiego, jak na 300 osobową załogę szpitala przyjęliśmy kilka osób - po znajomości i na dyrektorskie stanowiska, dodajmy. To nic, że te osoby nie mają kwalifikacji, to nic, że ich przydatność dla szpitala jest żadna. Trzeba zwalniać lekarzy, bo to jest całe zło i to właśnie „klika lekarzy”  doprowadziła ten szpital na skraj bankructwa. I taką doktryną kieruje się Pani Prezes. Ignorując wszystko i wszystkich, Prezes Barwicka zwalnia lekarzy, żeby za chwilę przyjmować innych  i dalej zatrudnia ludzi narzuconych jej przez rządzących powiatem. Za geniusz w sztuce zarządzania należy uznać kolejne decyzje Pani Prezes, która zwolniła z pracy w trybie dyscyplinarnym wieloletniego, doświadczonego lekarza, a na jego miejsce przyjęła  lekarza w podeszłym wieku za  stawkę dwukrotnie wyższą.  Taka jest moja decyzja  – to ja jestem prezesem  i ja odpowiadam za ten szpital – arogancko odpowiada Prezes Barwicka na zarzuty radnych dotyczące przyjęcia kolejnego prawnika do pracy – tym razem córki członka Zarządu Powiatu, Wojciecha Wojtczaka. I tak kolejny raz radni muszą decydować i poręczać zaciągane kredyty, które przy takim stylu zarządzania z pewnością będzie musiał spłacać powiat – czyli podatnicy. Pozostaje tylko odpowiedzieć sobie na pytanie – kto tu jest  KLIKĄ – czy lekarze, czy raczej ci, co rządzą powiatem?

 

Komendant Powiatowej Policji do zwolnienia?


14 października do Starostwa wpłynęło pismo NSZZ rolników indywidualnych Solidarność z Warki w którym rolnicy proszą o interwencje w sprawie  niczym nieuzasadnionych kontroli drogowych pojazdów rolniczych.

W piśmie czytamy:

„Od wielu miesięcy niepokoją mieszkańców Gminy Warka częste niczym nieuzasadnione kontrole drogowe Policji Grójeckiej. Codziennie, mieszkańcy nękani są przez patrole drogowe – szczególnie poruszające się samochodem Opel Insignia o nr. Rej. WG49508 i karani z byle powodu. (…)

Rolnicy proszą o pilną interwencję Radę Powiatu w tej sprawie. Na zdecydowane reakcje Radnych nie trzeba było długo czekać. Z informacji Przewodniczącego Rady Powiatu  wynika, że takie działania były podjęte już wcześniej. W końcu września  Przewodniczący  Kumorek zorganizował spotkanie na temat bezpieczeństwa w Powiecie Grójeckim i na tym spotkaniu między innymi omawiane były również działania Policji na naszych drogach. Podsumowując to spotkanie  Przewodniczący Kumorek powiedział:

Zachowanie Pana Komendanta Policji w Grójcu jest nie na miejscu. Okazał wielką butę. (…) Wobec tego powinniśmy zawiadomić Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i posłów (PiS) z naszego terenu, że zachowanie i instrukcje Pana Komendanta Policji w Grójcu godzą w dobre imię policji grójeckiej (…), które (do tej pory) odbierane były przez mieszkańców powiatu, pozytywnie. To co zaczęło się dziać po przyjściu Pana z Radomia zakrawa na kpinę i dobrze by było, żeby temu Panu wystawić konkretną opinię. (…) – postulował Przewodniczący Rady.

I żeby tego było mało dodał  - Po tym spotkaniu była wizyta u mojego syna Panów tajniaków – co należy rozumieć – będziesz siedział cicho bo jak nie to dostaniesz w łeb – takie działania nie powinny mieć miejsca. A to już kwalifikuje się do tego aby wszystko wyjaśniła prokuratura – bowiem trudno sobie wyobrazić Państwo Prawa i Sprawiedliwości jeśli faktycznie mają miejsce takie praktyki. Mamy nadzieje, że w najbliższym czasie Radni usłyszą wyjaśnienia drugiej strony konfliktu.

KR PSiP

Za treść nadesłanych materiałów odpowiadają ich autorzy. Redakcja portalu Grojec24.net nie utożsamia się z treściami wszystkich opublikowanych materiałów. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za nadesłane materiały.

TAGI:

Komentarze (59):

Do radnych opozycji; 19 października 2016, 13:42

Najpierw trzeba odnieść się do raportu NIK-u za waszych rządów z lat ubiegłych. Przypomnę, że jest skandaliczny. Dzisiaj trzeba spłacać wasze zadłużenie i to z procentami. Powielacie cały czas te same artykuły i to wskazuje, że nie macie nic do powiedzenia.

mija dwa lata; 19 października 2016, 14:30

Mija dwa lata - jak długo można tłumaczyć swoje nieudacznictwo - nieudacznictwem poprzedników ?
Tylko ten, który nie ma nic na swoją obronę tak robi.
Poszliście po władzę z pełną świadomością sytuacji jaką zastaniecie - tłumaczenie się teraz jest niczym innym jak głupotą. Ten raport NIK-u mówi wszystko o jakości waszych rządów .

dobra zmiana ?; 19 października 2016, 14:35

Oto żyjemy w świecie absurdu. Dziwny to kraj - gdzie gość po zawodówce może być prezydentem, biurokraci trwonią społeczny majątek i gdzie urzędnik od urodzenia do pary z takim bez matury zarzynają samorządowe instytucje – piastując najważniejsze stanowiska w powiecie z powszechnego wyboru. Gdzie wykładnią prawa jest niedokształcony radca prawny, który interpretuje prawo zgodnie z oczekiwaniami pracodawcy ignoruje obowiązujące kodeksy. Człowiek myślący musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami.

trzeba dodać; 19 października 2016, 15:02

popierani przez perukarza

wyborca; 19 października 2016, 15:21

jak wam nie wstyd ? to ja ufałam PiSowi a to rzeczywiście KLIKA - ilu jeszcze zatrudnicie swoich krewnych w tym szpitalu ? Niczym nie różnicie się od PSLaków

obserwator; 19 października 2016, 18:16

Żadne zatrudnienie nie wiąże się z przestępstwem. Jest to tylko woda na młyn Dobrzyńskiego i jego kolesiów. Pozyskał następną pożywkę na swoje mściwe emocje .A niech mu będzie: emocjonalnie i paradoksalnie!!!!!!!!! Prosimy o dalsze bzdury, a my dalej się z Ciebie pośmiejemy. Naprawdę urządzasz niezły kabaret w "Naszych Czasach"

Do obserwatora i innych komentujacych; 19 października 2016, 18:58

Jestem obywatelem RP, mieszkańcem powiatu grójeckiego, było mi źle za czasów POPSL i teraz chyba mi jeszcze gorzej.... POMOCY !!!!!
ps. Czy ktoś ma podobnie???
Tylko nie piszcie, że mam uciekać z kraju...

Franek; 19 października 2016, 19:20

Wszystko co napisane jest w Naszych Czasach to prawda oparta na faktach i dowodach. Ktoś czuje się pomówiony, to zapraszamy na drogę sądową. W przeciwieństwie do rządzących powiatem, tu nikt słów na wiatr nie rzuca. Kompromitujecie się lepszy sorcie na każdym froncie.

obserwator; 19 października 2016, 19:31

A uciekaj nierobie za granicę. Nikt Ciebie tutaj nie chce. Leniuchów, którzy liczą na innych my tutaj nie chcemy. Wynocha "obywatelu RP" np. do Syrii.

J-23; 19 października 2016, 22:02

Szanowni mieszkańcy powiatu.Dzis ci obrońcy grojeckie szpitala ,panowie z ZSL i Naszych Czasów ,przez ostatnie cztery lata zadłuzyli szpital na ponad 14 mln, zrobili przekrety w oświacie na ponad 3 mln,a obecni musza spłacać.Zadłuzyli powiat na około 40 mln,Szanowni mieszkańcy Grojca ,zapytam ile pieniędzy dla grójeckiego szpitala pozyskali panowie z ZSL-lu na czele z panem Karbowiakiem który reprezentował gminę grojec,a ile pieniedzy wpompowano do Warki na rozbudowę CEM.?

PZPR; 19 października 2016, 22:13

Nie dajcie się oszukać to nie PiS to postkomuna podnosi łeb i działa tak jak została do tego wyedukowana. Kolejne stanowiska obejmują czerwoni w Grójcu - patrz - KRUS

LokalnyPatriota; 19 października 2016, 22:25

W Grójcu, (instytucje, urzędy, komendy, szkoły) powinno się wprowadzić zakaz zatrudnienia osób zza Pilicy czyt. z Radumia. Mieszkańcy- policjanci, nauczyciele, urzędnicyitp itd muszą uciekać do pracy do innych miast...po co? Po to, ponieważ przełożeni z Radumia robią wszystko by do tego doprowadzić i ściągnąć swoje warcholstwo...

trzeba ich rozliczyć; 20 października 2016, 08:55

oni to robią już na bezczela - zwalniają komendanta ot tak sobie, zatrudniają krewnych nie przejmując się nami - chyba myślą, że im to zapomnimy przy wyborach -oj będzie trzeba ich rozliczyć !!!

polityka; 20 października 2016, 09:02

zlikwidować powiaty, a na ich miejsce delegatura wojewody! o taką uchwałę poprosimy Prezesa PiS

wyborca nr 1000; 20 października 2016, 09:14

najgłośniej płaczą nasze czasy bo skończyły im się wpływy w powiecie i nie potrafią się z tym pogodzić wtórują im panowie z PSL co narobili bałaganu który do tej pory w 100% nie da się posprzątać i trzeba trochę czasu na dalsze działania . Pis nie za bardzo daje radę bo w swych szeregach ma nie potrzebny balast który który przeszkadza .umysł o dymiony papierosem zalewany wódka nie działa poprawnie . działania na dwa fronty i pokazywanie napompowanych ud tez nie przynosi rezultatów . wybory wyłonią tych którzy się sprawdzą a figury pozostaną figurami woskowymi w pamięci wyborców

NCZ; 20 października 2016, 09:33

Nasze Czasy gdyby chciały mieć tak zwane "wpływy w powiecie" to by miały -zrezygnowaliśmy z tego tylko dla tego, że nikt z nas nie chciał zaakceptować takich standardów rzadzenia jakie oferują ci pseudo-pisowcy.
Dla wielu jest to trudne do zrozumienia - ale są jeszcze tacy ludzie dla których pieniądze maja drugorzędne znaczenie !

nikt nie płacze; 20 października 2016, 09:37

Nikt nie płacze w Naszych Czasach - dziękujemy opatrzności, że przestrzegła nas przed taką kompromitacją.

wyborca nr 1000; 20 października 2016, 13:27

nie powiodło się ani panu dobrzyńskiemu ani sitarkowi pozostało wam tylko krzyczeć wrzeszczeć tupać widziałem sesje na wideo jak walili w stoły panowie dziecinada dziecinada

Gość; 20 października 2016, 14:34

Z kolei obecne "rządy" w powiecie to istny cyrk. Banda czereśniaków przy korycie.

do NCz; 20 października 2016, 19:26

Karmazyn nie może znieść, że stracił stanowisko wicestarosty, a mówi (kłamie), że sam się zwolnił. Przecież przegłosowała go Rada Powiatu. Tak samo prosty chłop z pod lasu trębaczewskiego też został wyrzucony z 2 komisji. Z utraty z jednej to mało się nie poryczał, że piaskownica do niego nie należy. I gdzie tu wasze dobrowolne odejście?
"Miałeś chamie złoty róg".
Dzięki dla wyborcy nr 1000.

do piszących z NCZ i ZSL_u; 20 października 2016, 19:56

Nie wstyd wam panowie pisać o obecnej ekipie, która boryka się cały czas z waszymi zadłużeniami?. Muszą spłacać wasze machloje z procentami bo powiat przegrywa w sądach z obywatelami. Czy w domu mając kredyt w banku, nie spłacamy go? Niestety musimy.

hans kloss; 20 października 2016, 20:19

moze i zadluzyli powiat,bo wybudowali 12km.drogi do Goszczyna zeby mogl nia jezdzic direktor Misiewicz z armiru .ale dzialacze zsl nie zatrudniali zon,mezow i coreczek na stolkach direktorow jak to robi klika pisiewiczow

byly radny; 20 października 2016, 20:29

napisz konkretnie na co poszly pieniadze z kredytu,napisz przyklady machloji ,nazwizka obywateli ktorzy wygrywaja w sadach z powiatem-pisz faktami i nie znij cwaniaka bos anonim

Gość; 20 października 2016, 21:12

A swoje machloje z czego będą spłacać?

kłamcy; 20 października 2016, 23:11

fakty maja to do siebie, że można je zweryfikować. Kłamstwo to podstawowe narzędzie tych nieudaczników z Kliki Ścisłowskiego. Nasze Czasy w swojej działalności opierają się wyłącznie na prawdzie i na faktach.
Dobrzyńskiego nikt nie wyrzucił ze stanowiska - złożył rezygnację i to jest do sprawdzenia - ten, który twierdzi, że było inaczej jest kłamcą !

warto przeczytać; 20 października 2016, 23:40

Krzysztof Ziemiec (dziennikarz z TVP) pisze:
Dobra zmiana hoduje chorych koniunkturalistów
Nastąpił szturm ludzi związanych z władzą na lukratywne i wpływowe stanowiska (zjawisko tzw. Misiewiczów) – co gorsza wielu polityków rządzącej partii nie widzi nic w tym złego. Czy w ten sposób działać powinno ugrupowanie obiecujące realną zmianę, także etyczną? Taki styl musiał wyborców zwycięskiej partii zaboleć, i to bardzo.

Warto przeczytać w Rzeczpospolitej - musiał czerpać z sytuacji w naszym Powieciwe

Prawda; 21 października 2016, 05:34

Każdy kto odczuwa choć troche władzy bierze tyle ile moze nie patrząc na to jaki syf zostawia nam obywatelom obłowią sie ile bedą mogli zostawia jak każdy z nich długi i nic więcej a on odejdzie i dostanie jeszcze kupę kasy na odchodne i żyć w naszej Polsce moze... A my jak zwykle pomocy żadnej ani od państwa z tego co wiem miało byc lepiej a co jest??? Kradną sprzedaja każdy kawałek polski obcokrajowcom bulgarzy Wietnamcy Ukraińcy . dlaczego im lepiej w naszym kraju niz nam Polakom ??!!! Bo to my płacimy składki które nas zrzeraja . Zrubcie porządki po targach po giełdzie w domach które wynajmują . Bo za co to wszystko??? I co robią samochody po targach pełne towarów skoro nawet nie prowadzą działalności??? A moze złodziej złodzieja kryje???

gość; 21 października 2016, 08:26

misiewicze.pl tam jest lista osób z naszego województwa.

nie jest dobrze ; 21 października 2016, 09:18

Skoro tacy ludzie jak Ziemkiewicz, zaczynają tak ostro krytykować władzę narażając się - znaczy, że wkrótce to zacznie się sypać. Dobra rada dla kameleonów - pora zmieniać barwę !

misiewicze; 21 października 2016, 09:40

może tak stworzyć naszą listę misiewiczów

Gość; 21 października 2016, 11:06

Klakier przyjąłeś ten mandat dzisiaj od tej Pani? Czy wręczyłeś kasę za odstąpienie od czynności służbowych? Ja to sprawdzę w Straży Miejskiej.

do NCZ; 21 października 2016, 16:41

Panowie z Naszych czasów jak wspaniałomyślnie zrezygnowaliście z wpływów i stanowisk to bądźcie wspaniałomyślni i oddajcie mandaty to chociaż sobie rąk nie poobijacie

wyborca; 21 października 2016, 17:44

Uważam, że każda władza ma prawo do zatrudniania ludzi zaufanych na odpowiedzialne stanowiska, za które muszą się rozliczyć. Przez to, że starosta nie zrobił audytu i trzyma tych ludzi z poprzedniego układu obciąży go, chyba, że rozliczy się ze swojej pracy. Ale my wyborcy nie zapomnimy mu że zostawił tych, którzy wciąż mu robią koło nosa.

pipi; 22 października 2016, 11:15

dobry pomysł " powiatowa lista dobrej zmiany " uzbiera się trochę wybitnych osobistości z niezłą kasą. Pan Banasiewicz w " Nowych Dniach " ją zamieści. On chyba nie ma jeszcze stołka " Derektora czy Prezesa "

znudzony; 23 października 2016, 10:19

Czepiacie się zmian personalnych to może trzeba było zostawić wasze pozostałości z afer (od kupczenia Polską po reprywatyzację), a potem oczekiwać poprawy, jakoś nie widzicie miliardowych strat. Pozabijajcie nienarodzone dzieci, a potem martwcie się, że nie ma obsady w podstawówkach. "Odpowiedzialność" waszych uciśnionych i nękanych "kobiet" Tak dalej, a za 50 lat Polska starców umrze z głodu, Szkoda, że niektóre kobiety nie zostały usunięte poprzez aborcję (z uwagi na ciężką chorobę umysłu). Co do "Naszych (waszych) czasów" to przypomina mi ta szczytna prasa "Prawdę czasu, prawdę ekranu" pisze "samą prawdę", dziwnym trafem zapominając o sobie. Panie Macieju czemu nie chwalisz się na tym forum o swoich wyczynach. W końcu jesteś (jeszcze) ważną osobą publiczną i ludzie z chęcią i o tobie poczytają.

Do znudzonego; 23 października 2016, 20:08

Brawo znudzony. Dodam Ci jeszcze, że tak właściwie Nasze Czasy jako stowarzyszenie to już nie istnieje. Ze źródeł mówiących o personaliach jest ich tylko dwóch. Dobrzyński i Sitarek. Wiadomo jest, że dwóch kolegów z Chynowa już odeszło z Naszych Czasów, również z Belska Dużego, Grójca, odszedł także współredaktor gazety z Jasieńca, podobno nie chce znać Dobrzyńskiego. I z kim my tutaj dyskutujemy? Istnienie Dobrzyńskiego na forach internetowych i jego ledwo kołaczącej się prasie( brak funduszy na utrzymanie gazety) można tylko powiedzieć, że tonący żylety się trzyma. Jest to apel do jego wyborców - zagłosujecie na niego oddacie stracony głos w wyborach.

Do znudzony; 25 października 2016, 22:26

Poczytaj jak nudzisz, zwłaszcza, a może przede wszystkim w temacie o którym nie masz pojęcia.
Obawiam się, że i tak nie zakumasz o co chodzi, bo taki jesteś...... znudzony;) Czas się obudzić!
Znudzony? Wstajemy!!!

do hansa; 7 listopada 2016, 12:30

Hans co ty krzanisz director i tak nie narzeka na jazde a co do zatrudnien hanssss to wy zatrudnialiscie cioteczki to zawas mobing wprowadzaliscie wole takiego directora jak hansa zslowca

emeryt; 7 listopada 2016, 20:05

Łoooo, to się państwo owocowe zgniewało? A jak inaczej doprowadzić Was do porządku, a właściwie wymóc na Was, abyście pojazdy doprowadzili do kultury. Ciągacie nieoświetlone przyczepy, rwacze kierują ciągnikami pod wpływem, ewentualnie ukraińcy bez praw jazdy. Potem są skutki jak w Kozietułach, że uciekają. Dlaczego uciekł, bo miał siano za uszami. Tyle lat mieliście spokój,
Brawo Panie Komendancie, wreszcie ktoś się za nich wziął.

Kurde; 7 listopada 2016, 21:19

Ja już jestem tak zmiksowany przez te maxmedia, że już sam nie wiem, czy PiS czy Powiat Sprawny i Przyjazny i Nasze Czasy...
Które to "mniejsze zło"?

do kurde; 8 listopada 2016, 13:28

Włącz myślenie. Przypomnę, że Powiat Sprawny czy Nasze Czasy to ludzie, którzy doprowadzili do kryzysu w powiecie. Najpierw zniszczyli co się dało poprzez prywatyzację wszystkiego co należało do powiatu a teraz atakują każdą decyzję obecnej władzy.

Do do kurde; 8 listopada 2016, 17:58

... no właśnie włączyłem, i nawet otworzyłem oczy. I wiesz co, szczęka mi opadła. Żadnej dobrej zmiany nie widzę i to mnie zmartwilo :(
Tylko rzucanie błotem jedni na drugich.

doMD; 8 listopada 2016, 19:26

Co u pana jaktam runda w SO

Do do do kurde; 10 listopada 2016, 21:27

Jeśli jesteś taki mądry to wystartuj do wyborów, zobaczymy jak porządzisz na długu 70 milionów przy budżecie 90 milionów. Zapytam wtedy Ciebie czy zagwarantowałeś pobory dla urzędników, nauczycieli, opłacenia kredytów, czy pobudowałeś jakiś odcinek drogi, czy wspomagałeś finansowo szpitale, czy opłaciłeś świadczenia ZUS, podatki i inne, czy opłaciłeś raty spłacanie długów, jakie pozostawili poprzednicy ZSL, czy wystarcz Ci finansów na niespodziewane koszty np. 3miliony długu za źle wykorzystane subwencje oświatowe w latach 2011-2013. Jeśli włączyłeś myślenie i otworzyłeś oczy to tylko dlatego, żebyś założył chyba sobie chyba pętlę na szyję za taki stan rzeczy.

brawo-policja; 21 listopada 2016, 23:18

W Polsce prawo powinno obowiązywać nawet czereśniaków spod warki.

ponawuam; 22 listopada 2016, 13:27

co u pana Macieja, ponoć jest wyrok co trudno coś napisać na Waszym "bezstronnym" forum, chyba,że to nie jest wydarzeniem w radzie powiatu

powiatowa racja; 22 listopada 2016, 13:40

Drogie PiS-y zlikwidujcie ten szczebel rządzenia, Chciał profesor Kulesza dwuszczeblową samorządność, to zostawcie sejmiki wojewódzkie i gminy. Chyba ze zrealizujecie kolejny program "Powiaty Plus"

pacjent; 22 listopada 2016, 22:44

Drogi samorządzie, dziś dostąpiłem zaszczytu skorzystania z pomocy grójeckiej służby zdrowia. W nocy z bólem w klatce piersiowej zostałem skierowany na izbę przyjęć PCM . No i co dalej... ano nic po 7 godzinach czekania nie udało mi się spotkać z lekarzem dyżurującym ... dlaczego ...bo lekarz na oddziale wewnętrznym odbierał poród na oddziale położniczym. Ustaliłem, ze niestety muszę czekać bo nie ma lekarza na wewnętrznym. Na szczęście zrezygnowałem i dzięki pomocy lekarzy z Piaseczna będę żył. Pozdrawiam Grójecki Szpital i ich prezesów

Grójecczak; 30 listopada 2016, 10:05

nie rozumiem dlaczego działacze PiS z powiatu grójeckiego ciągle atakują stowarzyszenie Nasze Czasy, przecież członkami tego stowarzyszenia jest poseł Marek Suski i senator Stanisław Karczewski

ciekawski; 30 listopada 2016, 10:07

Czy portret pana wicestarosty Piątkowskiego dalej wisi w galerii wybitnych uczniów szkoły podstawowej w Częstoniewie?

do ciekawski; 30 listopada 2016, 12:27

Einstein - wybitny fizyk był analfabetą, a czego dokonał? Rockefeller był pucybutem - a skończył jako milioner filantrop. Nie oceniaj ludzi po tymi a szczególnie w polskim wydaniu, jaką szkolę kończył.

do Einsteina ; 30 listopada 2016, 13:09

Porównanie wicestarosty do Einsteina ciekawe, gratuluje fantazji albo poczucia humoru :) Czy mam rozumieć, że wicestarosta również jest analfabetą? Czy możemy się spodziewać po nich przełomowych odkryć w dziedzinie fizyki?

obserwator; 30 listopada 2016, 13:14

Ani Einstein nie był analfabetą, ani Rockefeller pucybutem. Zachowały się listy np. do Marii Curie Skłodowskiej, prace naukowe, zapiski, są dostępne w internecie. Rockefeller zaczynał swoją karierę jako urzędnik.

do obserwatora; 30 listopada 2016, 13:25

http://pedagogikaspecjalna.tripod.com/notes/Einstein.htm

wir; 30 listopada 2016, 13:29

Nie poziom wykształcenia jest tu problemem, ale poziom intelektu, kultury i zasad moralnych.

do do ciekawski; 30 listopada 2016, 13:31

Rzeźnik Einsteinem umarlem... leze i placze :D o "geniuszu" tzw. grojeckiego PiS swiadcza najlepiej slowa lidera Poseł Suski o kwocie wolnej od podatku: jak się komuś daje, to komuś się też zabiera

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/marek-suski-o-kwocie-wolnej-od-podatku,696023.html

do do ciekawski; 1 grudnia 2016, 12:22

Ha, ha, ha-wypowiedzi posłów na tvn- to albo manipulacja, albo wyssane z ust pseudo dziennikarzy tych słynnych stacji telewizyjnych.

do redakcji; 1 grudnia 2016, 12:37

Dlaczego nie publikujecie wszystkich komentarzy? Nikogo nie wyzywałem, ani nie używałem wulgarnych słów. Toż to tylko polecałem artykuły o sytuacji szpitala grójeckiego z 2014r., które są na waszym portalu.

czemu; 2 grudnia 2016, 22:35

czemu najwięcej do powiedzenia mają przestępcy i oszuści, poprzednio i teraz, Maciej z Warki prawomocny w swojej "uczciwej prasie" cytuje oszusta doktora z Mogielnicy który sfałszował protokół z sesji i realizuje swój budżet a nie budżet uchwalony przez radę, jak długo jeszcze w Tej Polsce najwięcej do powiedzenia będą mieli przestępcy i oszuści?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.