Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Dobre okucia sercem okien

24 sierpnia 2023; 09:30

Materiał promocyjny

Wybór okien do domu, to jedna z najważniejszych decyzji, jakie przyjdzie podjąć każdemu kto mierzy się z budową. Mają trzymać ciepło wewnątrz budynku i wpuszczać do środka dużo światła, mają być ładne, ale też praktyczne – i tu można się pokusić o wypisanie przeróżnych czynników, jakie użytkownicy będą wymieniać jako „praktyczne”.

Dla jednych będzie to łatwa obsługa, dla innych wymarzony sposób otwierania i wiele jego opcji, z pewnością ważny będzie stopień dźwiękoszczelności, ale dla specjalistów z branży, jak firma Debesto, będą to najlepsze okucia okienne, bo to od nich zależy wszystko, co powyżej wspomniano.

W idealnym świecie budowa budynków trwa przynajmniej dwa lata – najpierw powstają fundamenty i daje się im trochę czasu żeby osiadły, potem to samo z murami i zadaszeniem. Oczywistym jest, że grunt naruszony budową i obciążony znaczącej masy budynkiem będzie osiadał, a to z kolei będzie powodowało osiadanie całej konstrukcji, co może skutkować pękaniem murów. Sprzyja temu zmieniająca się pogoda i pory roku, dlatego okna w nowym domu najlepiej jest montować w drugim roku, kiedy budynek już się choć trochę ułoży. Nie da się jednak ukryć, że w ferworze budowy, gdy każdy chce zamieszkać „na swoim” jak najszybciej zdarzają się odstępstwa od tej zasady. Warto wtedy przemyśleć jakie okucia okien wybrać aby te służyły jak najdłużej i by uniknąć ciągłych wizyt serwisu. Jako znawcy tematu firma Debesto poleca okucia Siegenia wyposażone w obrotowe rolki, które zapewniają lekkie otwieranie i zamykanie okna. W jaki sposób? Otóż rolki pozycjonują się automatycznie w górę i w dół, przy jednoczesnym obracaniu co zmniejsza tarcie pomiędzy punktami antywyważeniowymi a samą rolką. Dzięki temu okna z systemem okuć Siegenia trzymają się we właściwej pozycji i miejscu w ramie okna nawet gdy po jakimś czasie użytkowania skrzydło opadnie, czy to pod wpływem osiadania budynku czy niewielkich błędów podczas montażu. Warto jest też wspomnieć w tym miejscu o warunkach atmosferycznych, które oddziałują na płynną pracę okna – w przypadku systemu okuć Siegenia temperatura nie ma wpływu na lekkość pracy skrzydła okiennego, ponieważ rolki regulują automatycznie płynność otwierania i zamykania. No i najważniejsze – komfort użytkowania nie ma tu wpływu na bezpieczeństwo, ponieważ cały system posiada optymalną ilość punktów antywyważeniowych, dzięki czemu okna nie sposób sforsować.

Systemem okuć Siegenia to cichy bohater całego okna – nie widać go z zewnątrz, ale to od niego najwięcej zależy. Pozostałą część można wybrać według własnych preferencji – wielkość, materiał wykonania, kolorystyka, ale nie należy zapominać o najważniejszym, bo to właśnie najlepsze okucia zagwarantują wieloletnie korzystanie z okien bez częstych wizyt serwisu, a z czystą przyjemnością codziennego użytkowania.

 

Najnowsze artykuły

Jest przetarg na modernizację stadionu w Grójcu Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudow...
Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska...
Piknik Średniowieczny na 1000-lecie grodu obronnego w Lewiczynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Grójeckiej i Koło Gospodyń...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad...
Jutro w Grójcu akcja Koalicji Obywatelskiej Kobiety na wybory Już jutro (23 września) w Grójcu o godz.15.30 akcja...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.