Dodaj sobie energii wraz z napływem wiosny
1 kwietnia 2016; 16:01
Informacja prasowa
Nadszedł idealny czas na porządki, nie tylko w domu, ogrodzie, szafie, ale także w naszym ciele. Co zatem zrobić, aby wiosenną porą poczuć się lżej? Na pewno należy zwrócić uwagę na zmianę nawyków żywieniowych. W jaki sposób, aby było to mądrze? Zapraszam do poniższej lektury.
Zdrowe nawyki to jedyna szansa na oczyszczenie organizmu, która dodatkowo pomoże odzyskać kondycję i dobre samopoczucie. Pierwszym krokiem jest wprowadzenie do codziennej diety odpowiedniej ilości wypijanej wody. Najlepiej jeśli będzie ona niegazowana z dodatkiem wyciśniętej cytryny bądź limonki. To znakomity środek odtruwający organizm z toksyn i produktów przemiany materii. Kolejną zmianą powinna być dieta obfitująca w sezonowe warzywa i owoce oraz kiełki, które warto hodować samemu w domowym ogródku. Odwiedzajmy małe stragany, ryneczki w naszych okolicach- tam można znaleźć produkty z upraw ekologicznych. Warto do jadłospisu wprowadzić kasze gruboziarniste, np. pęczak, gryczana oraz rośliny strączkowe. Dotychczasową słodką przekąskę w postaci batona zastąpmy porcją świeżo wyciskanego soku. Jest bomba odżywcza i witaminowa, która pobudzi nasz organizm do działania. Koniecznie należy pozbyć się produktów wysoko przetworzonych, naszpikowanych konserwantami i sztucznymi barwnikami.
Potrawy obiadowe powinny zawierać pełnowartościowe białko. Najlepiej rybie bądź mięso białe. Wieprzowinę należy wykluczyć z diety. Ukłon warto skierować ku białku roślinnemu- gotujmy soczewicę i ciecierzycę. Dodawajmy mnóstwo świeżych przypraw, począwszy od bazylii i oregano po czosnek, natkę pietruszki i chrzan. Skoro posiłki mamy już ustalone, warto nauczyć się rozsądnie je spożywać. Obowiązuje zasada regularności pięciu posiłków w trzygodzinnych odstępach. Z czego pierwsze śniadanie musi być zjedzone maksymalnie do godziny po przebudzeniu. Natomiast kolacja około trzy godziny przed snem.
A co do picia? Oczywiście woda, pita przez cały dzień. Dodatkowo zielona herbata, napary ziołowe z pokrzywy czy mięty. Dobrze byłoby odstawić kawę oraz czarna herbatę, które warto zamienić na koktajle oczyszczające.
Napój pietruszkowy
Składniki:
1 cytryna
2 jabłka
pęczek natki pietruszki
Przygotowanie:
Wszystkie składniki umyć, cytrynę i jabłka obrać. Następnie banderolować. Dopełnić wodą.
Koktajl z siemieniem
Składniki:
szklanka mleka 1,5 %
1/2 pomarańczy
kiwi
brzoskwinia
krążek świeżego ananasa
2 łyżki mielonego siemienia lnianego
Przygotowanie:
Do pokrojonych owoców należy dodać siemię lniane, zalać mlekiem. Można dodać kilka truskawek. Następnie zmiksować, aż do uzyskania gładkiej masy.
Zadbaj o aktywność fizyczną
Odpowiednia dieta połączona z wysiłkiem fizycznym jest kompleksowym oczyszczeniem organizmu. Warto wyznaczyć sobie dni, kiedy uda Nam się znaleźć czas dla siebie. Wykonujmy te ćwiczenia, które lubimy. Nie należy zmuszać się do wysiłku siłowego, jeśli to nie sprawia radości. Najlepiej ćwiczyć minimum godzinę dziennie. W pogodne dni można wybrać się na dłuższy spacer, przejażdżkę na rowerze czy rolkach. Oczywiście należy być konsekwentnym w każdej czynności. Zaplanowane zadania wykonywać i nie odkładać na inny czas.
Wprowadzone nawyki żywieniowe nie wolno zaniechać po ukończonej diecie oczyszczającej. To ma być nowy początek zdrowej ścieżki odżywiania. Dzięki temu zyskamy energię i radość na długo.
Najnowsze komentarze