Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Dodatek elektryczny - komu przysługuje i jak złożyć wniosek w Grójcu

5 grudnia 2022; 15:32

Materiał promocyjny

Dodatek elektryczny jest dopłatą, dedykowaną gospodarstwom domowym, których główne źródło ogrzewania zasilane jest wyłącznie energią elektryczną. Dotyczy to osób korzystających między innymi z pomp ciepła, pieców elektrycznych i bojlerów (UWAGA: nie chodzi tutaj o bojlery podgrzewające tylko wodę, ale takie z funkcją CO – do ogrzewania mieszkania).

News will be here

Główne źródło ogrzewania powinno być wpisane lub zgłoszone do CEEB (Centralnej Ewidencji Emisyjności) do dnia 11 sierpnia 2022r lub po tym dniu jeżeli jest to nowo zainstalowane lub uruchomione źródło (np. nowo wybudowany dom, wcześniejsze urządzenie zepsuło się).

Dodatek elektryczny jest świadczeniem  jednorazowa i wynosi, w zależności od zużycia energii (w tym samym miejscu zamieszkania):

- 1000 złotych w przypadku zużycia energii elektrycznej w 2021 roku na poziomie maksymalnie 5MWh,
- 1500 złotych w przypadku zużycia energii elektrycznej w 2021 roku przekraczającym 5MWh.

Aby uzyskać dodatek elektryczny w podwyższonej kwocie, do wniosku należy dołączyć rozliczenie roczne z przedsiębiorstwem energetycznym potwierdzające zużycie energii elektrycznej w 2021 r, przekraczające 5MWh, w tym samy miejscu zamieszkania.

Wypłata świadczenia następuje do dnia 31.03.2023r.

Dodatek elektryczny nie przysługuje:

- gospodarstwom domowym objętym pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem o wypłatę dodatku węglowego lub dodatku do innych źródeł ciepła, jak pellet, gaz LPG, drewno czy olej opałowy.
- na mikroinstalację fotowoltaiczną, której produkcja jest rozliczana zgodnie z ustawą z  dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii.
- osobie w gospodarstwie domowym, na potrzeby którego zostało zakupione paliwo stałe, po cenie i od przedsiębiorcy, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 23 czerwca 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw.

Wnioski na dodatek elektryczny można składać od 01.12.2022r do 01.02.2023 r., w Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grójcu przy
ul. Niepodległości 9, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 lub za pomocą platformy e-PUAP(jeżeli wniosek jest załącznikiem do pisma przewodniego, przypominamy iż powinien zostać podpisany podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym)

Informacja telefoniczna 48 664 00 06 lub 601 374 225

Wnioski złożone po 01.02.2023r pozostawia się bez rozpatrzenia.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.