Dodatkowe 785 km linii autobusowych w powiecie grójeckim z dopłatami od rządu

15 maja 2022; 08:18

Informacja prasowa

0 komentarzy

Dodatkowe środki w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych trafią do powiatu grójeckiego.

15 grudnia 2021 roku zakończył się nabór wniosków organizatorów publicznego transportu zbiorowego o objęcie dopłatą w 2022 roku, w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie wypłynęło w terminie naboru 114 wniosków, z czego 112 spełniało wymogi formalne. Łączna kwota dopłat, na którą organizatorzy złożyli wnioski, przekroczyła kwotę 88 mln zł (88 444 007,62 zł). Na 2022 rok dla województwa mazowieckiego przyznano dofinansowanie w wysokości 60 754 750,62 zł, co pozwalało na objęcie dopłatą 78 wniosków na kwotę 60 027 779,18 zł. Wojewoda Mazowiecki jeszcze w grudniu 2021 roku skierował pismo do dysponenta Funduszu - Ministra Infrastruktury, z prośbą o zwiększenie budżetu dla województwa mazowieckiego. Do organizatorów publicznego transportu zbiorowego, którzy nie zostali wówczas objęci dopłatą, Wojewoda Mazowiecki skierował apel o utrzymanie linii komunikacyjnych. W ramach nowelizacji Ustawy o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, Minister Infrastruktury dokonał ponownej analizy zaangażowania środków i na wniosek Wojewody Mazowieckiego przydzielił dla województwa mazowieckiego dodatkowe 28 416 228,44 zł.

- Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych to program dotyczący przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Niektórzy mieszkańcy nie mieli możliwości wydostania się ze swoich miejscowości. Osoby, które nie mają własnych samochodów nie mogły dojechać do pracy, do szkoły, do ośrodków zdrowia, czy do kościoła. Chciałbym Państwu bardzo serdecznie podziękować za to, że Państwo czekaliście na te środki. Nie zamknęliście połączeń autobusowych, mimo braku dofinansowania. Nastąpiły korekty i przesunięcia środków i dzięki temu dzisiaj możemy podpisać kolejne umowy na finansowanie przewozów autobusowych. Dzisiaj podpisujemy umowy na dodatkowe środki z samymi Powiatami, ponieważ ustawa wprowadziła pierwszeństwo w otrzymaniu dofinansowania Gminom i one otrzymały dofinansowanie w pierwszej kolejności. Będą wprowadzone zmiany w tym programie i Powiaty będą miały pierwszeństwo otrzymania środków. Istotnym problemem jest także kontynuacja już utworzonych połączeń. Będziemy apelowali, aby to było traktowane w sposób priorytetowy. Cieszę się, że udało nam się pozyskać te dodatkowe 28 mln zł. Wszystkim z Państwa bardzo serdecznie dziękuję. Gratuluję Państwu, ale przede wszystkim gratuluję mieszkańcom - powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Powiat Grójecki – 5 umów na łączną kwotę ponad 4,1 mln zł, obejmie 22 linii, o długości 785,7 km, w Gminach Grójec, Belsk Duży Błędów, Biała Rawska, Sadkowice, Nowe Miasto nad Pilicą, Mogielnica, Nowe Miasto, Potworów, Odrzywół, Klwów, Przytyk, Zakrzew, Radom, Pniewy, Mszczonów, Chynów, Góra Kalwaria, Jasieniec oraz Warka.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Ćwiczenia policjantów w Słomczynie Atak na policjantów, rzucane w ich kierunku przedmioty,...
Zmarł zasłużony strażak z Grójca, druh Jarosław Wojtczak Odszedł od nas, na wieczną służbę dh Jarosław Wojtczak -...
Basen całoroczny czy sezonowy? Który wybrać do naszego ogrodu? Wiele osób decyduje się na korzystanie z basenu ogrodowego...
Aleksandra Magdziarz została 1.wicemiss Województwa Mazowieckiego 2022 Mieszkanka Gośniewic w gminie Jasieniec, 19-letnia...
PILNE! Spore utrudnienia na S7. Zderzenie TIR-a z toyotą W poniedziałek około godz. 10.20 na 425 kilometrze trasy S7...

Najnowsze ogłoszenia

Winobranie 2022, Francja Winobranie Francja 2022

Przyjmujemy zapisy ekip 3-5 osobowych...
NAUKA GRY: AKORDEON, PIANINO, KEYBOARD... NAUKA GRY: AKORDEON, PIANINO, KEYBOARD - również u ucznia w domu.
MACHTEK - maszyny do recyklingu Firma MACHTEK sp. z o.o produkuje maszyny, przeznaczone do recyklingu...
Profesjonalne usługi informatyczne... Profesjonalne usługi informatyczne Grójec i okolice. Konkurencyjne ceny,...
Zatrudnimy opiekunki i opiekunów... PRM STOWARZYSZENIE od ponad 15 lat świadczące usługi opiekuńcze we współpracy...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.