Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Dotacje na drogi dla Grójca, Belska Dużego i Błędowa

8 maja 2019; 12:44

Grojec24.net

16 komentarzy

1 mln 100 tys. zł dofinansowania na budowę drogi gminnej nr 54 we wsi Kośmin z środków PROW otrzyma gmina Grójec. Belsk Duży może liczyć 204 tys. zł na budowę drogę łączącą rondo drogi wojewódzkiej nr 728 z drogą powiatową nr 1610W, natomiast Błędów na 378 tys. zł na przebudowę drogi gminnej przez wieś Lipie.

News will be here

- Inwestycje drogowe należą do bardzo kosztownych, dlatego samorządy chętnie aplikują o dodatkowe środki na ten cel. Nie inaczej było w przypadku tego naboru. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie beneficjentów. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęło 167 wniosków opiewających na kwotę ponad 165 mln zł. To czterokrotność kwoty, jaką mogliśmy przeznaczyć w ramach tego konkursu – podkreślił marszałek Adam Struzik.

W ramach konkursu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” powiaty, gminy lub ich związki mogły ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 63,63 proc. kosztów kwalifikowalnych, maksymalnie do 3 mln zł. Środki pochodzą z PROW 2014–2020.

Inwestycje realizowane będą na terenie gmin: Sobolew, Klembów, Garwolin, Mińsk Mazowieck, Grójec, Korczew, Brok, Strachówka, Grudusk, Wąsewo, Pokrzywnica, Jadów, Czerwińsk nad Wisłą, Bodzanów, Strzegowo, Olszewo-Borki, Łyse, Różan, Kowala, Pułtusk, Osieck, Rościszewo, Mokobody, Latowicz, Garbatka-Letnisko, Kałuszyn, Błędów, Żelechów, Długosiodło, Raciąż, Belsk Duży, Kotuń, Dębe Wielkie, Małkinia Górna, Ostrów Mazowiecka, Szydłowiec, Mszczonów, Jabłonna, a także powiatu węgrowskiego oraz miasta i gminy Pilawa.

– To kolejne środki unijne w ramach PROW, które trafiają do mazowieckich beneficjentów. Cieszę się, ponieważ są to inwestycje ważne i oczekiwane przez mieszkańców. Jestem przekonana, że lepsza jakość dróg przełoży się na bezpieczeństwo naszych mieszkańców – dodaje członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

TAGI:

Komentarze (16):

Zdruzgotany stanem drogi; 8 maja 2019, 13:00

A co z drogą Stara wieś - Błędów?
Czy rządzący nie widzą, że jej stan od wielu lat jest tragiczny, a ruch wcale nie maleje?

Anonimowych ; 8 maja 2019, 15:12

A co z drogą bikowek- uleniec

FN; 9 maja 2019, 02:02

A Pniewy przespały nabór

Witek; 9 maja 2019, 06:24

A co z bardzo ruchliwa drogą Grójec Kociszew??? Brak słów, ręce opadają co się tam dzieje.

System ; 9 maja 2019, 06:47

To jest system. Droga, Stara Wieś - Błędów nie jest zła, a u nas w Lipiu chcielibyśmy mieć ładnie i wygodnie.

Mieszkaniec; 9 maja 2019, 07:02

Droga Wilków-Błędów też tragedia.

Albert; 9 maja 2019, 07:58

Program modernizacji to "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” i o środki ubiegają się gminy na modernizację dróg gminnych - nie powiatowych. A droga Wilków - Błędów, Stara Wieś - Błędów i Grójec - Kociszew to drogi powiatowe. W sprawie ich modernizacji, które po części są planowane, należy pytać w starostwie powiatowym ;)

Karaś; 9 maja 2019, 12:22

Co z drogą w centrum Grójeca ul Ogrodowa!!!

Jarer; 9 maja 2019, 12:29

Która to droga gminna nr. 54 w Kośminie.?

do karas; 9 maja 2019, 14:17

kto jezdzi tym zadupiem?

Jankiel; 9 maja 2019, 17:29

A biedny Goszczyn nic się nie stara a tak miało być kolorowo podobno ma być w Goszczynie skup buteleczek jest do tego nowy człowiek zatrudniony w gminie

kierowca; 9 maja 2019, 17:49

Czego oczekujecie od powiatu czy gminy. Od lat rosły te zaniedbania. Mam pytanie gdzie są nasze pieniądze z podatków? Uważam, że likwidacja powiatów i gminy to przesłanie które powinniśmy popierać. Wtedy mniej darmozjadów i musielibyśmy rozliczać tylko rząd.

Mój nick; 9 maja 2019, 17:49

Zróbta drogę z Błędowa do Stary Wsi. Jak się ma Błędów pokazać jako środek największego sadu Europy?! To w swoim sadzie mam równiejszą nawierzchnię. Wstyd.

WGR 2; 10 maja 2019, 07:58

Droga do fabryki ;Grabka; który nie płaci podatków od nieruchomości/zwolnienie/,po prawej stawy po lewej puste pole,pytanie dla kogo tam nowa droga.
Panie Burmistrzu to skandal tyle gęsto zamieszkałych terenów czeka na drogi a tu taka prywata.

Faceless; 11 maja 2019, 08:28

Pragnę jedynie przypomnieć, iż jedną z najgorszych od wielu lat dróg w centrum Grójca, która wielu kierowców popycha codzień do wykrzyczenia garści bluzgów lub nierzadko także do wulkanizatora na prostowanie felg, jest ul. Poświętne.

ASDF; 11 maja 2019, 10:53

W artykule brak jest informacji o terminie składania wniosków o przyznanie pomocy dla operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” .
Termin składania wniosków: od 4 września do 17 października 2018 r.

https://bip.mazovia.pl/komunikaty--konsultacje-spoleczne/komunikaty/art,2594,zostal-okreslony-termin-i-miejsce-skladania-wnioskow-o-przyznanie-pomocy-dla-operacji-typu-budowa-lub-modernizacja-drog-lokalnych.html

https://www.mazovia.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/art,4395,ponad-38-mln-zl-na-drogi-lokalne.html

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.