Dotacje na obiekty sportowe i termomodernizację w powiecie grójeckim

5 sierpnia 2021; 16:28

Informacja prasowa

0 komentarzy

Adam Struzik (fot. Grojec24.net) Adam Struzik (fot. Grojec24.net)

Modernizacja boiska w Grójcu, montaż zbiorników na wodę deszczową w Kuklówce Radziejowickiej czy modernizacja sieci wodociągowej na terenie rodzinnego ogrodu działkowego w Warce – to tylko niektóre inwestycje ze wsparciem samorządu Mazowsza. Podczas wczorajszej wizyty marszałek Adam Struzik podpisał umowy z beneficjentami. Do SPZOZ w Nowym Mieście na Pilicą trafił również nowy ambulans, a do Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu tomograf. Otwarto również nowo przebudowane drogi powiatowe nr 1656W i 1604W. W spotkaniach udział wziął radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, inwestycje wspierane przez samorząd Mazowsza służą przede wszystkim mieszkańcom regionu. – Naszym wspólnym celem jest poprawa jakości życia oraz wzrost atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej regionu. Wczorajsze spotkanie to doskonały przykład wcielania w życie zasad pomocniczości i solidarności. Podpisaliśmy kolejne umowy na wsparcie inwestycji w powiecie grójeckim, ale też oddaliśmy do użytku inwestycje, które powstały właśnie dzięki naszym programom wsparcia. W tym roku praktycznie w każdym z tych programów wartość zgłoszonych projektów przekroczyła pulę środków na ten cel przeznaczonych. To tylko pokazuje, jak wielkie są potrzeby – dodaje marszałek.

– Programy wsparcia samorządu Mazowsza to doskonały przykład współpracy pomiędzy samorządami, ale też mieszkańcami regionu. Kolejny już rok dzięki nim możemy wspierać lokalne inwestycje. Właśnie otworzyliśmy drogi, których remont było możliwy dzięki pomocy województwa przyznanej w tamtym roku i podpisaliśmy umowy na kolejne dofinansowania w powiecie grójeckim. Przekazaliśmy także nowy sprzęt dla placówek medycznych. Właśnie dzięki takim działaniom nasz region stale się rozwija – podkreśla radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

Powiat grójecki otrzyma 200 tys. zł na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z bieżnią lekkoatletyczną przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Zadanie obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach zewnętrznych 24x40 m do gry w piłkę nożną, koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę oraz tenisa ziemnego. Wokół boiska wykonane zostaną pola boczne gry o szerokości 3 m przy linii bocznej od strony północnej, 1,5 m przy linii bocznej od strony południowej oraz pola pomocnicze  o szerokości 5 m przy liniach bramkowych. Powstanie również bieżnia lekkoatletyczna  o dwóch pasach do biegów krótkodystansowych o łącznej długości 100 m oraz szerokości 2,5 m (dwa pasy do biegania po 1,25 m). Bieżnia stanowić będzie jednocześnie pole boczne boiska do gry w piłkę nożną. Całkowity koszt inwestycji to ponad 500 tys. zł.

To nie wszystkie inwestycje sportowe w powiecie grójeckim, które otrzymały wsparcie samorządu Mazowsza w ramach MIWIS. Gmina Jasieniec dzięki blisko 180 tys. zł dofinansowania wybuduje skate park. W Warce powstanie lodowisko, na które gmina otrzymała aż 200 tys. zł dotacji. Taka sama kwota umożliwi modernizację boiska przy ul. Sportowej w Grójcu. Odnowienie treningowego boiska trawiastego w Belsku Dużym będzie możliwe dzięki ponad 44 tys. zł wsparcia, a przebudowa hali sportowej w Goszczynie wraz z zakupem wyposażenia – przeszło 80 tys. zł.

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Chynów

W ramach inwestycji w budynkach szkół i ośrodka zdrowia zostaną ocieplone zewnętrzne ściany budynków i stropodachy. Wymienione zostaną nieszczelne okna i drzwi, zmodernizowana instalacja centralnego ogrzewania, a kotłownia zostanie wyposażona w regulację automatycznego zarządzania energią. Na dachach budynków będą zamontowane ogniwa fotowoltaiczne. Całkowity koszt inwestycji to ponad 3,3 mln zł a dofinansowanie wyniesie blisko 2 mln zł.

Termomodernizacja Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa

W ramach termomodernizacji budynków  zostaną zamontowane nowe urządzenia grzewcze oraz instalacja fotowoltaiczna. Dodatkowo istniejące kotły gazowe i wymienione na nowe, kondensacyjne. Wymienione zostaną również oprawy oświetleniowe. W wyniku realizacji projektu zmniejszą się koszty ogrzewania i ciepłej wody. Wszystkie prace będą kosztowały prawie 2,4 mln zł, a ich realizację umożliwi ponad 1,5 mln zł wsparcia.

4 rodzinne ogródki działkowe z dofinansowaniem

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców Mazowsze 2021 to program zachęcający do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, ochrony środowiska i przyrody, ale także efektywnego wykorzystywania i zagospodarowania terenów zielonych. Decyzją radnych województwa mazowieckiego 89 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma ponad 800 tys. zł wsparcia z budżetu Mazowsza. Wśród nich znalazło się 4 ogródki działkowe z powiatu grójeckiego. Otrzymają one blisko 40 tys. zł dofinansowania. Dzięki tym środkom działkowcy będą m.in. modernizować ogrodzenia, remontować sieć wodociągową czy elektryczną.

Nowoczesna karetka i tomograf dla placówek medycznych z powiatu grójeckiego

W ramach projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” samorząd Mazowsza przekazał dla szpitalowi w Nowym Mieście nad Pilicą nowoczesny ambulans typu C – najnowszy  i najlepiej wyposażony tego typu pojazd przeznaczony dla specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył 634 tys. zł z UE.

Nowy sprzęt trafi także do Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Do placówki trafił już nowoczesny tomograf Canon Medical Systems Corporation TSX-303B (Aquilion Prime SP) w konfiguracji TSX-303B/5K. Zadanie obejmuje także adaptacje pomieszczeń niezbędną do montażu, instalacji oraz uruchomienia sprzętu. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ponad 2,8 mln zł z UE.

Wyremontowane drogi już otwarte

Samorząd Mazowsza wsparł również inwestycję z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego, w powiecie grójeckim przebudowana została droga powiatowa nr 1656W Grójec-Miedzechów. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczył 250 tys. zł

Środki z budżetu Mazowsza pozwoliły także na wyremontowanie drogi powiatowej nr 1604W Szczęsna -Rożce na odcinku Uleniec-Czekaj o długości 1,820 km oraz na odcinku Czekaj -Rożce o długości 3,3 km, oraz odcinku przez Szczęsne o długości 410 m i przebudowa drogi powiatowej Nr 1613W Rożce-Rębowola na odcinku Rożce-Daszewice o długości 2,3 km. Władze Mazowsza na cel przeznaczył 3,5 mln zł.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pierwsze posiedzenie grójeckiej Rady Sportu w 2023 roku W piątek 24 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta...
To było cyber love bez happy endu Przedstawiona poniżej autentyczna historia pokrzywdzonej...
Kradli kable telekomunikacyjne. Wpadli na gorącym uczynku Policjanci z Grójca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych...
Repertuar kina Grójeckiego Ośrodka Kultury 3-5 lutego 2023 Publikujemy repertuar Repertuar kina Grójeckiego Ośrodka...
Jak skutecznie przechowywać dokumentację firmową? Każdy przedsiębiorca ma obowiązek przechowywać dokumentacj...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.