Droga powiatowa Trzylatków-Kozietuły już otwarta

15 listopada 2019; 12:03

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. Starostwo Powiatowe w Grójcu

W czwartek w miejscowości Bielany (gmina Błędów) dokonano uroczystego przecięcia wstęgi wyremontowanej drogi powiatowej o strategicznym znaczeniu dla całego powiatu a także województwa.

14 listopada w miejscowości Bielany (gmina Błędów) uroczystego przecięcia wstęgi wyremontowanej drogi powiatowej o strategicznym znaczeniu dla całego powiatu, a także województwa dokonali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak, Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego Janusz Karbowiak, Poseł na Sejm RP Mirosław Maliszewski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, Burmistrz Mogielnicy Sławomir Chmielewski, Wójt Gminy Błędów Mirosław Jakubczak oraz Wiceprezes Grupy Producentów RAJPOL Ryszard Woźniak. Obecni również byli Członkowie Zarządu Powiatu, radni powiatowi, radni gmin Mogielnica i Błędów, ks. Leszek Bruliński, który poświęcił drogę, ks. Grzegorz Wolski, sołtysi miejscowości Kozietuły, Roztworów i Bielany oraz udziałowcy Grupy RAJPOL.

Inwestycja była w 60% współfinansowana z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Droga ta odgrywa rolę ponadlokalną. Zapewnia spójność innych sieci dróg publicznych, przede wszystkim posiada powiązanie komunikacyjne z drogami wojewódzkimi nr 725 oraz nr 728 łączącymi województwa mazowieckie, łódzkie i świętokrzyskie. Ponadto ma ogromne znaczenie dla dostaw płodów rolnych, głównie jabłek do jednego z największych zakładów przetwórczych w Polsce, znajdującego się w miejscowości Kozietuły. Droga powiatowa nr 1614W Trzylatków-Kozietuły była w bardzo złym stanie  i wymagała pilnych inwestycji.  Środki własne powiatu i gmin niestety nie pozwalały na kompleksowe wykonanie modernizacji drogi, dlatego 9 maja 2019 złożony został wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie inwestycji w ramach programu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Ze względu na ogromne znaczenie  ciągu komunikacyjnego podjęto decyzję o złożeniu wniosku do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowanie w/w przebudowy drogi w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

28 sierpnia 2019r. została podpisana umowa przez Starostę Powiatu Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka z Marszałkiem Adamem Struzikiem na dotację w wysokości 60 % kosztów inwestycji przebudowy drogi. Pozostałe koszty w związku z niewystarczającym budżetem Powiatu zadeklarowała Grupa Producentów RAJPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Bielanach oraz Gminy Błędów i Mogielnica, które również zostały stronami umowy.

Przebudowa drogi polegała na wykonaniu jezdni o nawierzchni bitumicznej o szerokości 6 m i łącznej długości 2350 mb z obustronnym ustawieniem oporników betonowych zatopionych.

W ramach przebudowy powstały obustronne pobocza z destruktu o szerokości 1,0 m oraz odwodnienie powierzchniowe. Inwestycja obejmowała również wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Na dzień dzisiejszy pojawiła się możliwość dofinansowania brakującego wkładu własnego z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 3 151 123,71 zł
Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego 1 871 751,24 zł

Pozostałe środki pochodzą z Grupy Producentów RAJPOL Sp.z o.o.,  dofinansowania Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych oraz z budżetów powiatu i gmin Mogielnica oraz Błędów.

Modernizacja drogi powiatowej łączącej dwie drogi wojewódzkie jest doskonałym przykładem współpracy samorządu na każdym szczeblu z sektorem prywatnym.

Cieszymy się, że infrastruktura naszego powiatu dzięki zaangażowaniu władz samorządu województwa, gmin oraz przedsiębiorstw działających na naszym terenie staje się siecią nowoczesną i dostosowaną do potrzeb mieszkańców.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Już prawie 100 osób zakażonych koronawirusem w powiecie grójeckim Tylko ostatniej doby potwierdzono 12 nowych przypadków wyst...
Policjant mieszkający z matką na kwarantannie zmuszony do pracy? W środę na facebookowym profilu, zajmującym się...
Spacerkiem po pałacu Zamknięte Muzeum - to nie martwe Muzeum. Serdecznie...
Kondolencje i wyrazy współczucia Burmistrz Dariusz Gwiazda oraz pracownicy Urzędu Gminy i...
Modernizacja grobu ostatniego przedwojennego Burmistrza Grójca Na starym cmentarzu w Grójcu przy ulicy Mszczonowskiej...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Ospen penicylina leki sprzedam tabletki... Ospen penicylina leki sprzedam tabletki fenoksymetylopenicylina
E-Okna pvc używane dyskontowy skład... Okna pcv duże, małe, na dom, warsztat, ogród zimowy, halę, magazyn...
Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Agencja pracy (cert.16198) poszukuje dla swojego klienta pracowników...
Naprawa turbosprężarek Turbo Service... Naprawiamy turbiny, prowadzimy sprzedaż i regenerację turbosprężarek,...
Nie patrz na Twoją metrykę! Angielski... Witaj,
czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej...

Firmy z Grójca i okolic

Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.