Droga powiatowa Trzylatków-Kozietuły już otwarta

15 listopada 2019; 12:03

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. Starostwo Powiatowe w Grójcu

W czwartek w miejscowości Bielany (gmina Błędów) dokonano uroczystego przecięcia wstęgi wyremontowanej drogi powiatowej o strategicznym znaczeniu dla całego powiatu a także województwa.

14 listopada w miejscowości Bielany (gmina Błędów) uroczystego przecięcia wstęgi wyremontowanej drogi powiatowej o strategicznym znaczeniu dla całego powiatu, a także województwa dokonali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak, Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego Janusz Karbowiak, Poseł na Sejm RP Mirosław Maliszewski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, Burmistrz Mogielnicy Sławomir Chmielewski, Wójt Gminy Błędów Mirosław Jakubczak oraz Wiceprezes Grupy Producentów RAJPOL Ryszard Woźniak. Obecni również byli Członkowie Zarządu Powiatu, radni powiatowi, radni gmin Mogielnica i Błędów, ks. Leszek Bruliński, który poświęcił drogę, ks. Grzegorz Wolski, sołtysi miejscowości Kozietuły, Roztworów i Bielany oraz udziałowcy Grupy RAJPOL.

Inwestycja była w 60% współfinansowana z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Droga ta odgrywa rolę ponadlokalną. Zapewnia spójność innych sieci dróg publicznych, przede wszystkim posiada powiązanie komunikacyjne z drogami wojewódzkimi nr 725 oraz nr 728 łączącymi województwa mazowieckie, łódzkie i świętokrzyskie. Ponadto ma ogromne znaczenie dla dostaw płodów rolnych, głównie jabłek do jednego z największych zakładów przetwórczych w Polsce, znajdującego się w miejscowości Kozietuły. Droga powiatowa nr 1614W Trzylatków-Kozietuły była w bardzo złym stanie  i wymagała pilnych inwestycji.  Środki własne powiatu i gmin niestety nie pozwalały na kompleksowe wykonanie modernizacji drogi, dlatego 9 maja 2019 złożony został wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie inwestycji w ramach programu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Ze względu na ogromne znaczenie  ciągu komunikacyjnego podjęto decyzję o złożeniu wniosku do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowanie w/w przebudowy drogi w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

28 sierpnia 2019r. została podpisana umowa przez Starostę Powiatu Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka z Marszałkiem Adamem Struzikiem na dotację w wysokości 60 % kosztów inwestycji przebudowy drogi. Pozostałe koszty w związku z niewystarczającym budżetem Powiatu zadeklarowała Grupa Producentów RAJPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Bielanach oraz Gminy Błędów i Mogielnica, które również zostały stronami umowy.

Przebudowa drogi polegała na wykonaniu jezdni o nawierzchni bitumicznej o szerokości 6 m i łącznej długości 2350 mb z obustronnym ustawieniem oporników betonowych zatopionych.

W ramach przebudowy powstały obustronne pobocza z destruktu o szerokości 1,0 m oraz odwodnienie powierzchniowe. Inwestycja obejmowała również wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Na dzień dzisiejszy pojawiła się możliwość dofinansowania brakującego wkładu własnego z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 3 151 123,71 zł
Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego 1 871 751,24 zł

Pozostałe środki pochodzą z Grupy Producentów RAJPOL Sp.z o.o.,  dofinansowania Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych oraz z budżetów powiatu i gmin Mogielnica oraz Błędów.

Modernizacja drogi powiatowej łączącej dwie drogi wojewódzkie jest doskonałym przykładem współpracy samorządu na każdym szczeblu z sektorem prywatnym.

Cieszymy się, że infrastruktura naszego powiatu dzięki zaangażowaniu władz samorządu województwa, gmin oraz przedsiębiorstw działających na naszym terenie staje się siecią nowoczesną i dostosowaną do potrzeb mieszkańców.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Wjechał do rowu. Był pijany i poszukiwany Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 45-latek, któ...
Urodziłaś się w latach 1951-1970? Zbadaj się i zyskaj spokój Wraz z nastaniem 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpł...
Poznaj nauczanie Prymasa Tysiąclecia 26 stycznia o godz. 16.00 w Sali koncertowej Centrum...
X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci Zapraszamy dzieci do udziału w 10. edycji Ogólnopolskiego...
Mieszkanie z przetargu - dobra okazja na zakup taniego lokum Rynek nieruchomości cały czas dynamicznie się rozwija,...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

części do silników Deutz ktservice.com.pl,... KT Service - posiadamy największy w Polsce magazyn części do silników...
... Potrzebujesz pomocy przy opiece nad bliskim Seniorem? A może wiesz,...
Wysokiej jakości wzmacniacze, miksery,... Firma mwsystem w swojej ofercie posiada bogaty wybór: wzmacniaczy estradowych,...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: do uzgodnienia
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: 28.01.2020 do 11.02.2020

Firmy z Grójca i okolic

glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...
PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.