Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Droga wojewódzka w gminie Belsk Duży zostanie przebudowana

11 sierpnia 2021; 11:21

Informacja prasowa

2 komentarze

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Ponad 1,5-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 725 przebiegający przez gminę Belsk Duży zostanie przebudowany. Inwestycja obejmie m.in. budowę chodnika, który połączy Małą Wieś z Belskiem Dużym, a także wymianę nawierzchni. Koszt przebudowy to 3,4 mln zł. Środki pochodzić będą z budżetu województwa mazowieckiego. Dziś umowę z wykonawcą inwestycji podpisał dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich – Grzegorz Obłękowski. W spotkaniu wzięli też udział wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz wójt gminy Belsk Duży Władysław Wojciech Piątkowski.

News will be here

Zakres robót obejmie m.in. budowę chodnika, który połączy Małą Wieś z Belskiem Dużym. Komfort jazdy poprawią nowa nawierzchnia, przebudowane zjazdy i zatoka parkingowa. Jest to ostatni z trzech etapów przebudowy tej drogi na terenie gminy Belsk Duży. Jak podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski, jest to jednocześnie bardzo ważny etap, który w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo użytkowników drogi. – To inwestycja oczekiwana szczególnie przez pieszych, ponieważ natężenie ruchu na tym odcinku jest coraz większe. Droga zyska nowy chodnik, co jest niezmiernie ważne dla mieszkańców, którzy codziennie podróżują tą trasą do pracy. Chcemy, aby czuli się bezpiecznie – dodaje.

Umowa jest efektem współpracy samorządu Mazowsza i gminy Belsk Duży. Gmina Belsk Duży przygotowała dokumentację projektową i przekazała ją do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, a władze Mazowsza sfinansują realizację inwestycji.

Koszt realizacji inwestycji to 3,4 mln zł. Środki na ten cel pochodzić będą z budżetu województwa mazowieckiego. Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag  Sp. z o.o., która na zakończenie robót budowlanych ma 14 miesięcy.

TAGI:

Komentarze (2):

lucky; 12 sierpnia 2021, 17:16

JESZCZE PROSZE TONAŻ POSTAWIĆ. ŻEBY TRANZYT POSZEDŁ PRZEZ MSZCZONÓW. WOJEWÓDZKA NIECH BEDZIE DOCELOWA. BO WAM ROZJADĄ W CIĄGU 5 LAT.

Piątkowski; 12 sierpnia 2021, 21:54

Zróbcie może obwodnicę Bełska Dużego od 7:30 do 14 tej.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.