Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Drużyna piłkarska chłopców PSP Bikówek wygrało turniej w Górze Kalwarii!

4 czerwca 2017; 20:51

Informacja prasowa

7 komentarzy

2 czerwca w godz.: 9-16 na stadionie Miejskim w Górze Kalwarii odbył się XXII Ogólnopolski Turniej Piłkarski Dzieci Do Lat 13 im. Kazimierza Górskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Turniej organizował OSIR Góra Kalwaria przy współorganizacji MKS Korona oraz Nadstal Krzaki Czaplinkowskie.

News will be here

Podobnie jak w minionych dwóch latach w imprezie brały udział tylko drużyny szkolne oraz UKS-y zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt.

W tym roku udział potwierdziło 20 drużyn chłopców i 10 dziewcząt z takich miejscowości jak: Mińsk Maz., Grójec , Warka, Piaseczno , Tarczyn, Chynów, Bikówek, Nowa Iwiczna, Głosków i wszystkie reprezentacje szkół z gminy Góra Kalwaria.

Patronat nad imprezą objął Polski Związek Piłki Nożnej.

Do Góry Kalwarii przyjechali również jako goście specjalni: byłe polskie „gwiazdy” piłkarskie: Marcin Mięciel oraz Maciej Bykowski.

Swój udział potwierdził Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Zdzisław Łazarczyk oraz Prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk.

Turniej wygrała drużyna z gminy Grójec – PSP Bikówek prowadzona przez wieloletniego dyrektora i nauczyciela wychowania fizycznego mgr Janusza Kołodziejczyka.  Szkołę z Bikówka reprezentowali: Ryszard Przybytniak, Kacper Magdziarz, Mateusz Mieńkowski, Jakub i Michał Konopka, Mateusz Kowalczyk (13 lat); Paweł Krasowski, Łukasz Zając (12 lat); Artur Piechal 11 lat oraz Nikodem Chmielewski  9 lat.

Wyniki grupowe PSP Bikówek
PSP Bikówek – Krzaki Czaplinkowskie 2-2 Krasowski, Jakub Konopka
PSP Bikówek – Warka 1-1 Jakub Konopka
PSP Bikówek – Nowa Iwiczna 9-0 Jakub i Michał Konopka, Krasowski, Mieńkowski, Chmielewski
Karne z Warką 4-3

Faza Pucharowa
PSP Bikówek – Parysów 3-1 Jakub i Michał Konopka
PSP Bikówek – Góra Kalwaria PSP2 5-0 Jakub i Michał Konopka, Mieńkowski, Krasowski.

W finale chłopcy z PSP Bikówek wygrali z drużyną PSP nr 1 Grójec  prowadzoną przez Konrada Główkę:  3-0 Jakub i Michał Konopka, Mieńkowski.

Najlepszy zawodnik turnieju JAKUB KONOPKA

TAGI:

Komentarze (7):

Anonimowy; 5 czerwca 2017, 07:12

Co za szowinistyczne podejście do tematu! Gdzie są opisane zmagania dziewczyn?!

Rodzic; 5 czerwca 2017, 11:06

Nic dziwnego. Dzieci z Bikówka mają o wiele lepiej przygotowaną salę gimnastyczną i mogą trenować piłkę nożną cały rok! Brawo dla Pana Kołodziejczyka. Szkoła w Bikówku ma takie wyposażenie dzięki Panu!

Wieśniak; 6 czerwca 2017, 08:45

Tak, dzieci z Bikówka mają piękną, pełnowymiarową halę i non stop trenują tam piłkę nożną...

Rodzic; 6 czerwca 2017, 12:28

Potwierdzam. Piękna hala sportowa , a dodam jeszcze że w klasach 4-6 uczy się 36 uczniów i uczennic także wybór jest ogromny , porównując ze szkołami w Grójcu , Górze czy Warce .

wert; 6 czerwca 2017, 13:37

Gratulacje :-)
Aby tylko te talenty sie nie zmarnowaly, tak jak kiedys chlopaki grajacy w pilke reczna. Bikowek byl znany na okolice z mocnych szczypiornistow ale dalej nikt ich nie prowadzil.

wert; 6 czerwca 2017, 13:45

Gratulacje :-)
Aby tylko te talenty sie nie zmarnowaly, tak jak kiedys chlopaki grajacy w pilke reczna. Bikowek byl znany na okolice z mocnych szczypiornistow ale dalej nikt ich nie prowadzil.

obserwator; 8 czerwca 2017, 21:29

Rok temu w tym samym turnieju zwyciężyli chłopcy z PSP 1 w Grójcu, a dziewczynki zajęły 2 miejsce. W tym roku chłopcy i dziewczynki 2 miejsce. Nikt z tego nie robił wielkiego sukcesu i nie nagłaśniał tak jak w tym przypadku. Tak na prawdę wszystko zależy na jakich masz zawodników....trenujących w klubach czy nie. Czy zawodnicy są "fizyczni" czy "techniczni". Przykro mi to pisać ale na lekcjach wychowania fizycznego nauczyciele nie są w stanie nauczyć dzieci grać w piłkę nożną, ręczną czy koszykową na takim poziomie na jakim stoją dzisiejsze turnieje czy zawody szkolne.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.