Dwa ciała znalezione w gospodarstwie. Prokuratura: zabójca przeszkolony przez SPECNAZ

8 grudnia 2021; 07:22

Grojec24.net

1 komentarz

Materiały policyjne Materiały policyjne

Zbrodnia w miejscowości Wierzchy niedaleko Nowego Miasta nad Pilicą wstrząsnęła lokalną społecznością. Przełom w śledztwie nastąpił po blisko 30 latach od okrutnej zbrodni.

Wydział 1 Śledczy Prokuratury Okręgowej w Radomiu w dniu 24 listopada 2021 r. skierował akt oskarżenia przeciwko Rudolfowi K. oskarżonemu  o dokonanie wspólnie i w porozumieniu z innym nieustalonym sprawcą w 1994 r. zabójstwa dwóch mężczyzn w miejscowości Wierzchy gm. Nowe Miasto nad Pilicą - poinformowała prok. Agnieszka Borkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej.

W lipcu 1994 r. dwaj mieszkańcy miejscowości Strzałki Nowe zostali znalezieni martwi, ze skrępowani  rękoma i nogami oraz  ranami postrzałowymi głowy i klatki piersiowej na terenie jednego z miejscowych gospodarstw rolnych. Przeprowadzone wówczas czynności wskazywały, że sprawcami zabójstwa mogą być dwaj obywatele byłego ZSRR, którzy w tym czasie byli widywani w okolicy, jako osoby poszukujące pracy. Pomimo podjętych wielu czynności i sprawdzeniu szeregu dowodów nie zdołano ustalić sprawców. Postępowanie to w grudniu 1995 r. zostało umorzone wobec niewykrycia sprawców.

Pomimo umorzenia postępowania były prowadzone czynności operacyjno - wykrywcze, a także w miarę rozwoju możliwości i technik badawczych,  uzyskiwano nowe opinie   z zakresu badań genetycznych, balistycznych i biologicznych. Powyższe badania pozwoliły m.in. na wyizolowanie na zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladach profilu DNA sprawcy oraz odcisków jego linii papilarnych. Przeprowadzona weryfikacja wykazała, że ujawnione ślady należą one do 54-letniego obywatela Ukrainy Rudolfa K. Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do podjęcia umorzonego postępowania i przedstawienia obywatelowi Ukrainy dwóch zarzutów zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do ich popełnia. Jak ustalono w/w posiadał przeszkolenie w jednostkach SPECNAZ, tj. siłach specjalnych wojsk radzieckich. W stosunku do podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - przekazała prok. Agnieszka Borkowska.

TAGI:

Komentarze (1):

Wyborca; 9 grudnia 2021, 01:23

To brawo, zabrało im to tyle czasu, szkoda tylko, ze sąd go zaraz zwolni i tyle go będą widzieli. Wrzuć w google, artykuły z 17 września 2018, komendant aresztowany przez Cbsp produkował papierosy bez akcyzy, skarb Państwa chciał uszczuplić na prawie 900tys zł wg prokuratora. I co... I z aresztu prosto na państwową emeryturę wysłali i teraz w szkole podstawowej dzieci uczy w pobliskiej gminie, gdzie wojtem jest również... uwaga... były policjant. Być może wasze dzieci uczy i wychowuje. Nie ma tolerancji dla łamania prawa w policji, wypowiadal się w mediach rzecznik stołecznej policji, ale widocznie w oświacie jest. To jest pedagogika wstydu panie ministrze Czarnek. Kasta niebieska. Wstyd, bo pomyśleć ilu zaangażowanych i uczciwych policjantów dziś chociażby marznie na granicy, albo patroluje rewir, żebyś bezpiecznie dotarł do domu...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Puchar Polski: KS Wysokin – Mazowsze Grójec 2:5 W niedzielne popołudnie grójczanie pokonali KS Wysokin 5:2...
Filmowcy kręcą serial w Grójcu. Znamy szczegóły produkcji Od soboty na terenie Grójca realizowane są zdjęcia do...
Mazowsze zdało egzamin To był trudny rok – pandemia, rosnąca inflacja i duży...
Wojsko wraca do Nowego Miasta nad Pilicą Były szef wojsk inżynieryjnych 25 Brygady Kawalerii...
Tragiczny wypadek w gminie Błędów. Mężczyzna zginął pod kosiarką Mieszkaniec miejscowości Bielany w gminie Błędów zginął w...

Najnowsze ogłoszenia

... Alarmy Kamery Napędy do Bram Domofony
części do silników Deutz, hurtownia... KT Service - posiadamy największy magazyn części do silników Deutz...
Szukasz pracowników z Ukrainy ? Szanowni Państwo,

Firma Gerbaupol sp. z o. o. z siedzibą...
Kasjer/Sprzedawca Stokrotka Stokrotka Sp. z o. o. – jesteśmy siecią handlową obecną na...
Sprzedam dobrze prosperującą firmę... Do sprzedania firma produkująca stoły betonowe do tenisa, pojedyncze...

Firmy z Grójca i okolic

KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.