Dwa ciała znalezione w gospodarstwie. Prokuratura: zabójca przeszkolony przez SPECNAZ

8 grudnia 2021; 07:22

Grojec24.net

1 komentarz

Materiały policyjne Materiały policyjne

Zbrodnia w miejscowości Wierzchy niedaleko Nowego Miasta nad Pilicą wstrząsnęła lokalną społecznością. Przełom w śledztwie nastąpił po blisko 30 latach od okrutnej zbrodni.

Wydział 1 Śledczy Prokuratury Okręgowej w Radomiu w dniu 24 listopada 2021 r. skierował akt oskarżenia przeciwko Rudolfowi K. oskarżonemu  o dokonanie wspólnie i w porozumieniu z innym nieustalonym sprawcą w 1994 r. zabójstwa dwóch mężczyzn w miejscowości Wierzchy gm. Nowe Miasto nad Pilicą - poinformowała prok. Agnieszka Borkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej.

W lipcu 1994 r. dwaj mieszkańcy miejscowości Strzałki Nowe zostali znalezieni martwi, ze skrępowani  rękoma i nogami oraz  ranami postrzałowymi głowy i klatki piersiowej na terenie jednego z miejscowych gospodarstw rolnych. Przeprowadzone wówczas czynności wskazywały, że sprawcami zabójstwa mogą być dwaj obywatele byłego ZSRR, którzy w tym czasie byli widywani w okolicy, jako osoby poszukujące pracy. Pomimo podjętych wielu czynności i sprawdzeniu szeregu dowodów nie zdołano ustalić sprawców. Postępowanie to w grudniu 1995 r. zostało umorzone wobec niewykrycia sprawców.

Pomimo umorzenia postępowania były prowadzone czynności operacyjno - wykrywcze, a także w miarę rozwoju możliwości i technik badawczych,  uzyskiwano nowe opinie   z zakresu badań genetycznych, balistycznych i biologicznych. Powyższe badania pozwoliły m.in. na wyizolowanie na zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladach profilu DNA sprawcy oraz odcisków jego linii papilarnych. Przeprowadzona weryfikacja wykazała, że ujawnione ślady należą one do 54-letniego obywatela Ukrainy Rudolfa K. Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do podjęcia umorzonego postępowania i przedstawienia obywatelowi Ukrainy dwóch zarzutów zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do ich popełnia. Jak ustalono w/w posiadał przeszkolenie w jednostkach SPECNAZ, tj. siłach specjalnych wojsk radzieckich. W stosunku do podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - przekazała prok. Agnieszka Borkowska.

TAGI:

Komentarze (1):

Wyborca; 9 grudnia 2021, 01:23

To brawo, zabrało im to tyle czasu, szkoda tylko, ze sąd go zaraz zwolni i tyle go będą widzieli. Wrzuć w google, artykuły z 17 września 2018, komendant aresztowany przez Cbsp produkował papierosy bez akcyzy, skarb Państwa chciał uszczuplić na prawie 900tys zł wg prokuratora. I co... I z aresztu prosto na państwową emeryturę wysłali i teraz w szkole podstawowej dzieci uczy w pobliskiej gminie, gdzie wojtem jest również... uwaga... były policjant. Być może wasze dzieci uczy i wychowuje. Nie ma tolerancji dla łamania prawa w policji, wypowiadal się w mediach rzecznik stołecznej policji, ale widocznie w oświacie jest. To jest pedagogika wstydu panie ministrze Czarnek. Kasta niebieska. Wstyd, bo pomyśleć ilu zaangażowanych i uczciwych policjantów dziś chociażby marznie na granicy, albo patroluje rewir, żebyś bezpiecznie dotarł do domu...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Widmo likwidacji dziesiątek linii autobusowych Widmo likwidacji dziesiątek linii autobusowych pojawiło si...
Grójecka Policja: Uwaga na nielegalne odpady! W ostatnich latach przybiera na sile zjawisko porzucania...
Policjanci z Grójca prowadzą dla uczniów zajęcia online W obecnym trudnym czasie policjanci zajmujący się...
Klimatyzacja - wszystko, co musisz wiedzieć Klimatyzacja do mieszkania i biura to wielka wygoda. Na to...
El-Dam: Profesjonaliści w swoim fachu (ZOBACZ FILMIK) Wiemy, że Twój czas jest cenny, dlatego zachęcamy, żebyś po...

Najnowsze ogłoszenia

Magazynier - praca w Berlinie W związku z rozpoczęciem nowego projektu poszukujemy osób do pracy w...
... Salon Endorfiny w Warce zatrudni fryzjerkę, jeżeli
posiadasz...
... Instalacje Serwis Utrzymanie
Praca w Niemczech/ Operator wozka... Pracuj w Niemczech jako operator wózka widłowego

Miejscowość:...
Praca w Niemczech/ Spawacz Pracuj jako Spawacz w Niemczech!
Miejscowość:Neuenhaus/ Możliwość...

Firmy z Grójca i okolic

Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.