Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Dwa ciała znalezione w gospodarstwie. Prokuratura: zabójca przeszkolony przez SPECNAZ

8 grudnia 2021; 07:22

Grojec24.net

1 komentarz

Materiały policyjne Materiały policyjne

Zbrodnia w miejscowości Wierzchy niedaleko Nowego Miasta nad Pilicą wstrząsnęła lokalną społecznością. Przełom w śledztwie nastąpił po blisko 30 latach od okrutnej zbrodni.

News will be here

Wydział 1 Śledczy Prokuratury Okręgowej w Radomiu w dniu 24 listopada 2021 r. skierował akt oskarżenia przeciwko Rudolfowi K. oskarżonemu  o dokonanie wspólnie i w porozumieniu z innym nieustalonym sprawcą w 1994 r. zabójstwa dwóch mężczyzn w miejscowości Wierzchy gm. Nowe Miasto nad Pilicą - poinformowała prok. Agnieszka Borkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej.

W lipcu 1994 r. dwaj mieszkańcy miejscowości Strzałki Nowe zostali znalezieni martwi, ze skrępowani  rękoma i nogami oraz  ranami postrzałowymi głowy i klatki piersiowej na terenie jednego z miejscowych gospodarstw rolnych. Przeprowadzone wówczas czynności wskazywały, że sprawcami zabójstwa mogą być dwaj obywatele byłego ZSRR, którzy w tym czasie byli widywani w okolicy, jako osoby poszukujące pracy. Pomimo podjętych wielu czynności i sprawdzeniu szeregu dowodów nie zdołano ustalić sprawców. Postępowanie to w grudniu 1995 r. zostało umorzone wobec niewykrycia sprawców.

Pomimo umorzenia postępowania były prowadzone czynności operacyjno - wykrywcze, a także w miarę rozwoju możliwości i technik badawczych,  uzyskiwano nowe opinie   z zakresu badań genetycznych, balistycznych i biologicznych. Powyższe badania pozwoliły m.in. na wyizolowanie na zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladach profilu DNA sprawcy oraz odcisków jego linii papilarnych. Przeprowadzona weryfikacja wykazała, że ujawnione ślady należą one do 54-letniego obywatela Ukrainy Rudolfa K. Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do podjęcia umorzonego postępowania i przedstawienia obywatelowi Ukrainy dwóch zarzutów zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do ich popełnia. Jak ustalono w/w posiadał przeszkolenie w jednostkach SPECNAZ, tj. siłach specjalnych wojsk radzieckich. W stosunku do podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - przekazała prok. Agnieszka Borkowska.

TAGI:

Komentarze (1):

Wyborca; 9 grudnia 2021, 01:23

To brawo, zabrało im to tyle czasu, szkoda tylko, ze sąd go zaraz zwolni i tyle go będą widzieli. Wrzuć w google, artykuły z 17 września 2018, komendant aresztowany przez Cbsp produkował papierosy bez akcyzy, skarb Państwa chciał uszczuplić na prawie 900tys zł wg prokuratora. I co... I z aresztu prosto na państwową emeryturę wysłali i teraz w szkole podstawowej dzieci uczy w pobliskiej gminie, gdzie wojtem jest również... uwaga... były policjant. Być może wasze dzieci uczy i wychowuje. Nie ma tolerancji dla łamania prawa w policji, wypowiadal się w mediach rzecznik stołecznej policji, ale widocznie w oświacie jest. To jest pedagogika wstydu panie ministrze Czarnek. Kasta niebieska. Wstyd, bo pomyśleć ilu zaangażowanych i uczciwych policjantów dziś chociażby marznie na granicy, albo patroluje rewir, żebyś bezpiecznie dotarł do domu...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.