Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Dwaj grójeccy policjanci osiągają sukcesy w kolarstwie

12 sierpnia 2022; 08:13

Informacja prasowa

5 komentarzy

Paweł Jaroszyński oraz Kazimierz Olender Paweł Jaroszyński oraz Kazimierz Olender

Dwaj grójeccy policjanci osiągają kolejne sukcesy w kolarstwie, które robią wrażenia na środowisku kolarskim. W Maratonie Rowerowym stanęli na podium. Wzięli również udział w ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego.

News will be here

W dniu 7 sierpnia br. odbył się I Grójecki 12-godzinny Maraton Rowerowy. To pierwsze takie wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie WGR Rowerowy Grójec. Przy super pogodzie o godzinie 8:00 na starcie stawiło się prawie 40-stu uczestników by rywalizować ze sobą w czasie 12 godzin na trasie wyznaczonej pętli o długości 24,1 kilometra. Uczestnicy mogli sobie odpocząć, robić przerwy na posiłki.

Ideą było przejechanie jak największej ilości kilometrów w czasie 12 godzin. Była to przede wszystkim fajna zabawa, możliwość spotkania się z innymi cyklistami, wzajemnego poznania się i wymiana doświadczeń. Jeździli zawodowcy, amatorzy i zwykli cykliści. Dla niektórych była to zwykła przejażdżka, dla innych pokonanie swojego rekordu przejechanych w tym roku kilometrów, a jeszcze dla innych pokonanie swojego rekordu życiowego. W maratonie wystartowali również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Wśród mężczyzn zwycięzcami okazali się rowerowi maratończycy, którzy pokonali po 12 pętli, czyli każdy indywidualnie przejechał w ciągu 12 godzin po 290 kilometrów. Wśród kobiet najwięcej udało zrobić się 8 pętli czyli 193 kilometry. W kategorii mężczyźni, na podium stanęli dwaj funkcjonariusze z grójeckiej komendy zajmując: II miejsce - Paweł Jaroszyński oraz III miejsce - Kazimierz Olender.

Ci sami funkcjonariusze, 31 lipca br. wystartowali ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. To impreza kolarska, która od 12 lat towarzyszy Tour de Pologne UCI World Tour. Po raz kolejny wyścig odbywał się w Arłamowie. W tej najbardziej prestiżowej imprezie kolarskiej w Polsce, tradycyjnie nie mogło zabraknąć policjantów. W zawodach odbywających się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji rywalizowali o tytuł najlepszego w Górskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym.
 
Uczestnicy rywalizują na fragmencie trasy, na której ścigają się zawodowcy. Ta liczy 75 kilometrów i jest bardzo zróżnicowana. Kolarze muszą pokonać wiele trudnych podjazdów, a po nich szybkich zjazdów. Start i meta znajdowały się w Arłamowie, natomiast w Kalwarii Pacławskiej zawodnicy rywalizowali o górską premię. W tym roku i tak wymagająca trasę utrudnił jeszcze deszcz. W licznym gronie pasjonatów kolarstwa wystartowało 75 funkcjonariuszy i pracowników Policji. Policjanci z Grójca pomimo niełatwej trasy ukończyli wyścig zdobywając nowe doświadczenia i poprawiając swoje ostatnie wyniki.

Bardzo gratulujemy wytrwałości i siły w nogach, oczekując na kolejne sukcesy.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Żródło: Stowarzyszenie WGR Rowerowy Grójec

TAGI:

Komentarze (5):

?; 12 sierpnia 2022, 13:24

Może patrole nie piesze, tylko rowerowe?

SG; 12 sierpnia 2022, 20:38

Brawo Panowie. Gratuluje i życzę dalszych sukcesów 👍

Gość; 13 sierpnia 2022, 09:52

Gratulacje. Tak trzymać.

SW; 14 sierpnia 2022, 20:36

Gratulacje dla Niebieskich kolegów.Pozdrawiamy i życzymy sukcesów.Szacunek Panowie

fryzzjer; 18 sierpnia 2022, 00:07

Pozdrawiam

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.