Powiat Grójecki. Dwie panie z ciężką nogą straciły prawa jazdy

30 stycznia 2023; 10:02

Informacja prasowa

4 komentarze

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

W ubiegłym tygodniu kierowcy poruszający się drogami powiatu grójeckiego mieli okazję spotkać patrole Wydziału Ruchu Drogowego z grójeckiej komendy działające w ramach Mazowieckiej Grupy „Speed”. Tym razem niechlubną rekordzistką była kierująca osobową skodą, która jechała z prędkością 131 km/h w terenie zabudowanym.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 52 wykroczenia na drogach powiatu grójeckiego, 49 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli mandaty karne, skierowali wnioski o ukaranie oraz zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

W piątek w Warce grójeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe volvo, którego kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość o 60 km. 43-latkę na jazdę z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym ukarano mandatem w wysokosci 1500 zł i 13 punktami karnymi. Kobieta straciła również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

W miniony wtorek po południu w Komarach pod Warką kierująca skodą w terenie zabudowanym pędziła z prędkością 131 km/h! Wobec powyższego została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 zł i 15 punktami karnymi, a prawo jazdy straciła na obligatoryjne 3 miesiące.

Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Policjanci z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu do zwalczania agresywnych zachowania na drodze, które powodują śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (4):

Grzesiek; 30 stycznia 2023, 16:12

Super.
Wpadnijcie jeszcze na Lewiczyńską. Jeździ często taki biały Hiundai z bagażnikiem dachowym - zawsze za szybko.

Ewelina; 30 stycznia 2023, 23:37

Zapraszam na teren szkoły numer 2 w Grójcu.Jest zakaz wjazdu,a ciągle te same osoby tam wjeżdżają,nie raz doszło do niebezpiecznej sytuacji, wjeżdżają dzieciom pod nogi ,jak dojdzie do tragedii wtedy dopiero ktoś z tym zrobi porządek.Chyba ci ludzie nie wiedzą że parkować tam mogą pracownicy szkoły.Niedlygo do szatni wjadą.Nie ma miejsca przed szkołą to auto zaparkować dalej i spacerek.

Miś; 5 lutego 2023, 13:16

Kobiety pędziły po 500+a tu mandaty
i czym mają wozić dzieci do przedszkola.
To ustawodawca nie ma wyobraźni a policja
wymusza posłuszeństwo . Nie wiem jak zakończyła się kraksa Szydłowej.

Lutek; 5 lutego 2023, 14:50

I jeżdzi czrna Wołga.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mieszkańcy powiatu grójeckiego nabici w kryptowaluty. Stracili fortunę Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w...
Pędził w terenie zabudowanym z prędkością ponad 120 km/h Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i...
Gmina Grójec z własnymi liniami autobusowymi i pierwszą linią po mieście! Pod koniec minionego roku Gmina Grójec została objęta dopł...
Mieszkaniec Chynowa znalazł niebezpieczny dla ludzi gatunek żółwia W niedzielę mieszkaniec gminy Chynów zauważył przy rowie...
Twój bezpieczny dom z firmą ELDAM Aby czuć się bezpiecznie, podczas wakacji oraz każdej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.