Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Działania Wielkanoc 2016

24 marca 2016; 20:52

Informacja prasowa

0 komentarzy

Policjanci zwrócą uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych Policjanci zwrócą uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych

Trwa okres przedświątecznych zakupów, biegania po sklepach, a już za chwilę przed nami Święta Wielkanocne kiedy odwiedzamy rodziny, najbliższych i wyjeżdżamy by zwyczajnie odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

News will be here

Policjanci ruchu drogowego pracujący w tym okresie na drogach będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów  jak również egzekwować obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócą na prędkość. Warto pamiętać, że szybka jazda niekoniecznie wiąże się z szybszym dotarciem do celu, a może być przyczyną tragedii.

Funkcjonariusze zwrócą też uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych. Będą  też zdecydowanie reagować na wykroczenia popełniane przez pieszych.

Kontrolowane będą pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton pod kątem zasadności przejazdu  – w pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach 8-22 oraz w Wielką Sobotę w godzinach 18-22.

Wszyscy ci, którzy zdecydują się korzystać z publicznych środków transportu powinni zadbać by nie stać się ofiarą przestępstwa. Nie przechowujmy dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki. Zwróćmy uwagę na podręczne torby, nie pozostawiajmy ich bez opieki. Policjanci apelują, aby panie trzymały torebki z dokumentami pod pachą, co uniemożliwi wyrwanie lub odcięcie paska torebki.  Wyjątkowo ostrożnym i czujnym trzeba być w miejscach dużych skupisk ludzkich, czy to podczas zakupów w czy też na dworcach kolejowych i przystankach autobusowych.

Śmigus-dyngus

Policjanci pełniący służbę w święta zwrócą też uwagę na zachowania osób niewłaściwie obchodzących zwyczaje wielkanocne, a przede wszystkim „śmigus-dyngus”.

Wylewanie na przechodniów nadmiernych ilości wody, rzucanie z wiaduktów czy okien na przejeżdżające samochody worków foliowych wypełnionych wodą, powodować mogą naruszenie nietykalności cielesnej, uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia bądź zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za takie między innymi czyny można ponieść odpowiedzialność karną. Oblewanie wodą przypadkowych przechodniów może też spowodować straty materialne – gdy zostanie zniszczona np. droga odzież.

Policjanci przestrzegają amatorów zbiorowego i natarczywego oblewania o konsekwencjach prawnych za wszelkie chuligańskie incydenty

Podczas Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba funkcjonariuszy, do których zawsze można się zwrócić o pomoc.

Grójeccy policjanci życzą spokojnych i bezpiecznych świąt.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.