Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Dzień Edukacji Narodowej w LO Grójec

25 października 2018; 20:17

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. LO Grójec Fot. LO Grójec

W dniu 15 października w Liceum Ogólnokształcącym im. P. Skargi w Grójcu odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

News will be here

Uroczystość rozpoczęła pani wicedyrektor Małgorzata Czacharowska witając przybyłych gości; pana Pawła Siennickiego przedstawiciela organu prowadzącego, emerytowanych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, nauczycieli  i pracowników  szkoły z panią Dyrektor  Iwoną  Kwapisz na czele,  rodziców z przewodniczącym panem Adamem Jędrzejczykiem oraz całą społeczność uczniowską.   Na początku głos zabrała pani dyrektor Iwona Kwapisz składając serdeczne podziękowania  nauczycielom i pracownikom emerytowanym za to, że przez wszystkie lata pracy w  Liceum kształtowali osobowość  młodych ludzi. Zwracając się do nauczycieli podziękowała za  zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do problemów, z jakimi od wielu lat boryka się polska oświata. Następnie pani dyrektor zwróciła się do młodzieży podkreślając, że to właśnie młodzi ludzie stanowią integralną część społeczności szkolnej, bez której żaden nauczyciel nie mógłby odnieść sukcesu. Podziękowała też za to, że są i za to jacy są – mądrzy, dobrzy, piękni, utalentowani, kreatywni, otwarci, ciepli, pełni poczucia humoru.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela to czas refleksji nad trudną misją kształcenia młodego pokolenia, jest to okazja do złożenia nauczycielom podziękowań za ich codzienną pracę. Pani dyrektor Iwona Kwapisz wręczyła nauczycielom nagrody za wyróżniające efekty w pracy dydaktyczno- wychowawczej, nagrody otrzymali: pani Aneta Kulpa, pani Joanna Kulińska- Kusio, pani Elżbieta Szymaniak, Pan Łukasz Żelazko, pani Monika Oziemska, pani Joanna Gromadka. Nagrodą Starosty Powiatu Grójeckiego uhonorowana została pani Agata Sobierajewska.

Następnie w imieniu nauczycieli i pracowników emerytowanych głos zabrał pan Ryszard Pękacki. Dziękując serdecznie za zaproszenie podkreślił olbrzymi  wkład w historię szkoły każdej osoby związanej  z tą placówką.

W imieniu rodziców głos zabrał pan Marcin Grzędowski, dziękując za trud wychowania młodego pokolenia,  przytoczył  w swoim przemówieniu słowa Jana Pawła II:

"Zwracam się również do was, drodzy nauczyciele i wychowawcy. Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wezwaniem. Młodzi was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od was przykładu życia. Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.”

Dzień Edukacji Narodowej był doskonałą okazją do zaprezentowania społeczności szkolnej uczniów wchodzących w skład nowego Samorządu Uczniowskiego z jego przewodniczącym Franciszkiem Malesą na czele -   zastępca przewodniczącego Maciej Zieliński skarbnik Paweł Gosa i  Adam Adach sekretarz Marcin Dąbrowski i Róża Fronczak

Po części oficjalnej uczniowie klasy IIB i IID zaprezentowali program artystyczny pod kierunkiem wychowawców pani  Doroty Wócik i pani  Anety Oszczak.

Inscenizacja przedstawiała  metaforę szkolnego świata i nauczyciela, jako mistrza i opiekuna, który wskazuje właściwą drogę, gdy młodzi ludzie się pogubią. Uczniowie przedstawili interpretację wiersza  Dom Zbigniewa Herberta:

Dom nad porami roku
dom dzieci zwierząt i jabłek
kwadrat pustej przestrzeni
pod nieobecną gwiazdą
dom był lunetą dzieciństwa
dom był skórą wzruszenia
policzkiem siostry
gałęzią drzewa
policzek zdmuchnął płomień
gałąź przekreślił pocisk
nad sypkim popiołem gniazda
piosenka bezdomnej piechoty
dom jest sześcianem dzieciństwa
dom jest kostką wzruszenia

Na zakończenie Julia Szturo z klasy 2c zaśpiewała wzruszający utwór Ryszarda Rynkowskiego „Wznieś serce nad zło”.

Po uroczystości pani wicedyrektor Małgorzata Czacharowska zaprosiła wszystkich przybyłych gości na wspólne spotkanie, gdzie przeszłość spotkała się z teraźniejszością a emerytowani pracownicy mogli otworzyć kapsułę wspomnień….

Społeczność LO im. Piotra Skargi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.