Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Dzień języków obcych w ZSP w Grójcu

11 grudnia 2017; 12:38

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. ZSP w Grójcu Fot. ZSP w Grójcu

… tradycji stało się zadość – w piątek, 8 grudnia 2017 r. w naszej Szkole, miało miejsce doroczne święto poliglotów – DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH.

News will be here

Uroczystego otwarcia – jako gospodarz imprezy – dokonała Pani Dyrektor Dorota Skalińska, która witając zgromadzonych Gości, podkreśliła wagę kompetencji językowych – w które polska szkoła wyposaża młode pokolenie – wdrażając nowoczesne metody kształcenia w toku edukacji ku przyszłości, podkreślając zarówno walory wychowawcze jak i dydaktyczno-metodyczne przedsięwzięcia – co zostało nagrodzone gromkimi brawami przez Uczestników, reprezentujących środowiska Szkół zaangażowanych we współudział wraz z Dyrektorami i Nauczycielami, pod kierunkiem których przygotowani zostali młodzi poligloci, uczestniczący w językowych zmaganiach:

Pani Dyrektor Dorota Skalińska – gospodarz imprezy wraz z nauczycielami: Ewą Muszyńską-Przybulewską, Urszulą Rapczyńską i Saniją Pasztalaniec, przygotowującymi uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu. Wśród gości znaleźli się:

Laureaci oraz osoby wyróżnione w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych: Adam Kunda, Natalia Michalak, Mateusz Biernacki oraz Daria Wojciechowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy; Arkadiusz Korbiń i Angelika Wójcik z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi; Aleksander Nowicki i Natalia Głowacka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu; Julia Senator z Zespołu Szkół w Błędowie; Martyna Brzeżnicka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce; Michał Gałązka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce wraz z opiekunami oraz dyrektorami szkół: panią Jolantą Tomczyk,  panią Urszulą Tomalą-Kujat oraz panem Wojciechem Szpakiem. Wśród publiczności znaleźli się także uczniowie i nauczyciele ZSP w Grójcu.

Inaugurację Dnia Języków Obcych uświetniło rozdanie nagród i dyplomów laureatom Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, którego finał miał miejsce 6 listopada w ZSP w Grójcu.

Należy nadmienić, że hojnymi Darczyńcami nagród są Właściciele:  Pan Paweł Skrzypczak – firmy Komputronik w Grójcu oraz Panowie Szymon Zwoliński i Daniel Taraszewski – restauracji Biesiadowo w Grójcu.

Zmagania turniejowe – w czterech konkurencjach o nagrody w postaci bonów ufundowanych przez Właścicieli Pizzerii BIESIADOWO – obserwowała i oceniała Komisja w składzie:  PRZEWODNICZĄCY: Pani Anetta Burandt – zastępca dyrektora ZSP w Grójcu; CZŁONKOWIE: Pani Bogusława Gąsienica-Gronikowska – nauczyciel języka rosyjskiego ZSP w Grójcu; Pani Magdalena Wesołowska – nauczyciel języka niemieckiego ZSP w Grójcu; Pani Barbara Lipska – pedagog ZSP w Grójcu.

Dziesięć oddziałów klasowych Technikum w Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu miało za zadanie zaprezentować wylosowany przez siebie kraj spośród zbioru, na który składały się: Rosja, Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia i Nowa Zelandia, przygotowując stoisko, potrawę typową dla reprezentowanego kraju oraz występ artystyczny lub symbol 3D kojarzony z wylosowanym krajem.

Komisja konkursowa rozpoczęła ocenę efektów zmagań od przygotowanych potraw. Uczniowie serwowali dania, opowiadając o składnikach, sposobie przygotowania i innych ciekawostkach z nimi związanych.

Następnie współzawodniczące klasy zaprezentowały występy artystyczne ocenione jako bardzo interesujące.

Ostatni punkt rywalizacji – podlegający ocenie Jurorek – stanowiły stoiska.

W efekcie obrad Komisji konkursowej ogłoszone zostały wyniki:

Nagrodę główną uzyskały zespoły reprezentujące klasy 1i i 4a – które wspólnie prezentowały Rosję – uzyskując najwyższą sumę punktów za wszystkie konkurencje. Uczniowie tych klas zostali również nagrodzeni za najciekawszy występ artystyczny.

Laureatami w pozostałych konkurencjach zostały zespoły:

Nagrodę za najlepsze stoisko otrzymała klasa 3ci – reprezentująca Australię.

Za najsmaczniejszą potrawę uznano muffiny przygotowane przez klasę 2a –  reprezentującą Nową Zelandię.

Dzień Języków Obcych upłynął w atmosferze pozytywnej rywalizacji. Była to też świetna okazja dla Uczniów, by poszerzyć swoją wiedzę na temat kultury i położenia krajów, stanowiących podmiot zmagań.

we współpracy opracowały:
Ewa Muszyńska-Przybulewska – nauczyciel języka angielskiego;
Urszula Rapczyńska – nauczyciel języka angielskiego

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.