Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

17 marca 2022; 10:17

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. CKZiU w Nowej Wsi Fot. CKZiU w Nowej Wsi

Niedaleka przyszłość uczniów klas ósmych to wybór szkoły średniej. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w dniu 15 marca 2022 r. otworzyło swoje drzwi dla przyszłych uczniów aby zaprezentować pełną ofertę kształcenia na rok szkolny 2022/2023.

Dzień otwarty w CKZiU pozwolił w niezwykle miłej atmosferze przybliżyć kierunki kształcenia, zaplecze dydaktyczne do nauczania teoretycznego i praktycznego, ciekawostki o zawodach oraz ofertę internatu.
Pozytywne emocje towarzyszyły uczniom i rodzicom podczas spotkania z panią Anną Dacką – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Ciekawie przygotowane i zaprezentowane stoiska zawodowe przyciągały uwagę i zainteresowanie gości. Odwiedzający otrzymali cenne informacje o szczegółach kształcenia w zawodach: technik ogrodnik o profilu logistyka produktów ogrodniczych, technik architektury krajobrazu z elementami florystyki, technik ekonomista o profilu menedżersko-prawnym, technik rachunkowości o profilu księgowość małych firm, technik spedytor o profilu spedycja międzynarodowa, technik organizacji turystyki o profilu stewardesa i pilot wycieczek, technik reklamy o profilu medialnym z elementami dziennikarstwa, technik usług fryzjerskich z elementami wizażu, technik geodeta o profilu geoinformatyka, a także technik eksploatacji portów i terminali oraz ogrodnicza branżowa szkoła I stopnia. Forma przekazania tych informacji była świadectwem nowoczesnego, sprawnego podejścia marketingowego do kwestii naboru uczniów – dominowały konkursy z nagrodami, wystawy, zajęcia warsztatowe. Nie zabrakło czegoś dla ciała – słodkiego poczęstunku w kąciku łasucha – oraz dla ducha – prezentacji talentów wokalnych, instrumentalnych, sportowych i tanecznych umiejętności naszych uczniów.

Podczas zwiedzania szkoły nasi goście przekonali się również, że Centrum podejmuje szereg działań służących wszechstronnemu rozwojowi uczniów. Jest to możliwe dzięki współpracy z uczelniami wyższymi (m.in. Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Akademią Handlową Nauk Stosowanych w Radomiu, Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania w Warszawie) oraz lokalnymi instytucjami, organizacjami i firmami partnerskimi  (m.in. Mazowiecką Izbą Rolniczą, Dwa Jabłka w Warce, Agrosimex, Gospodarstwem Szkółkarskim Łazuccy w Jasieńcu, Procam Polska, AGROBARD w Zalesiu, Twój Owoc w Wichradzu, Trans-Med w Murowance, Addesigner w Warce, Plantacją i Szkółką Borówki Amerykańskiej w Nowej Wsi, Art-Pol w Nowej Wsi, Bankiem Spółdzielczym w Jasieńcu), uczestnictwu w licznych projektach i programach o zasięgu krajowym i międzynarodowym (m.in. w programie ERASMUS+, „Działaj lokalnie”), korzystaniu z rożnych stypendiów np. „Mazovia, stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Efektem tych działań są sukcesy uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w różnych konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych.

To w tej szkole stwarzamy młodzieży najlepsze warunki do zdobycia ciekawego zawodu i świadomego kształtowania swej przyszłości.

Ewa Malowaniec
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Ćwiczenia policjantów w Słomczynie Atak na policjantów, rzucane w ich kierunku przedmioty,...
Zmarł zasłużony strażak z Grójca, druh Jarosław Wojtczak Odszedł od nas, na wieczną służbę dh Jarosław Wojtczak -...
Basen całoroczny czy sezonowy? Który wybrać do naszego ogrodu? Wiele osób decyduje się na korzystanie z basenu ogrodowego...
Aleksandra Magdziarz została 1.wicemiss Województwa Mazowieckiego 2022 Mieszkanka Gośniewic w gminie Jasieniec, 19-letnia...
PILNE! Spore utrudnienia na S7. Zderzenie TIR-a z toyotą W poniedziałek około godz. 10.20 na 425 kilometrze trasy S7...

Najnowsze ogłoszenia

Winobranie 2022, Francja Winobranie Francja 2022

Przyjmujemy zapisy ekip 3-5 osobowych...
NAUKA GRY: AKORDEON, PIANINO, KEYBOARD... NAUKA GRY: AKORDEON, PIANINO, KEYBOARD - również u ucznia w domu.
MACHTEK - maszyny do recyklingu Firma MACHTEK sp. z o.o produkuje maszyny, przeznaczone do recyklingu...
Profesjonalne usługi informatyczne... Profesjonalne usługi informatyczne Grójec i okolice. Konkurencyjne ceny,...
Zatrudnimy opiekunki i opiekunów... PRM STOWARZYSZENIE od ponad 15 lat świadczące usługi opiekuńcze we współpracy...

Firmy z Grójca i okolic

Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.