Dzień zawodowca w ZSP w Grójcu

17 czerwca 2019; 11:59

Informacja prasowa

1 komentarz

Informacje o lokalnym rynku pracy oraz o oczekiwaniach pracodawców mogli poznać gimnazjaliści klas trzecich i uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej, którzy chcieliby kształcić się w zawodzie Technik mechanik.

Podczas zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych spotkania z przedstawicielami pracodawców branży mechanicznej firmą MEKSUM, która objęła patronatem klasy w zawodzie technik mechanik  oraz firmą Faurecia Automotive Polska S.A. uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą wybranego zawodu.

Spotkanie dla kandydatów do szkoły i ich rodziców podzielone było na etapy.

W szkole zapoznano młodzież z bazą dydaktyczną oraz wymaganiami stawianymi przed kandydatami. Następnie odbyło się spotkanie z właścicielem firmy MEKSUM panem Michałem Ukleją, który omówił oczekiwania stawiane przed pracownikami branży mechanicznej oraz perspektywy dalszego rozwoju zawodowego. Po zakończeniu spotkania w szkole uczniowie wraz z rodzicami udali się do zakładu Faurecia ( firma zorganizowała bezpłatny transport), gdzie pan Mieczysław Król Plant Menager Board Member przedsawił zakres działalności firmy w Polsce i na świecie oraz możliwości współpracy pracodawcy ze szkołą. Następnie głos zabrała pani Magdalena Chrobak HR Menager, która omówiła politykę kadrową firmy, możliwości zatrudnienia, awansu oraz systemu szkoleń i staży realizowanych w zakładzie. Kolejnym etapem było zwiedzanie zakładu pod opieką pana Cezarego Badury Mistrza Produkcji, gdzie uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z nowoczesnymi technologiami produkcji, sposobem organizacji pracy i zasadami BHP na terenie firmy. Nad całością przedsięwzięcia czuwał pan Michał Wołukanis HR Biznes Partner. 

Praca technika mechanika to naprawa i obsługa maszyn i urządzeń technicznych oraz uczestniczenie w procesie ich użytkowania. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" Grójec Chcemy kształcić w zawodach, na które jest zapotrzebowanie. Nauka w klasie patronackiej daje młodzieży konkretne korzyści: możliwość poznania nowoczesnych technologii, praktyki pod okiem specjalistów z branży, stypendia dla najlepszych, doświadczenie oraz ofertę pracy po ukończeniu szkoły średniej.

Kształcenie na potrzeby lokalnego rynku pracy to trend, który coraz bardziej się  upowszechnia. Właśnie takie partnerskie porozumienia pomiędzy uczniami, rodzicami, szkołą i biznesem zapewnią właściwy rozwój młodzieży oraz odpowiednie jej przygotowanie do startu zawodowego.

Tego samego dnia zorganizowano podobne spotkanie dla uczniów klas trzecich  Zasadniczej Szkoły Zawodowej, za kilka dni Ci młodzi ludzie wkroczą na rynek pracy. Mamy nadzieje, że wizyta w Faurecia Automotive Polska S.A. pozwoli imznaleźć wymarzoną pracę.

Ewa Banaszek
Andrzej Kosatka

TAGI:

Komentarze (1):

Gizmo; 17 czerwca 2019, 12:36

Faurecia szuka niewolników.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

Pierwsze palmy i bungalowy przyjechały do Park of Poland! Inwestycja Park od Poland coraz bardziej przypomina...
Mazowiecka Grupa SPEED już działa Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu powołał do życia...
Usługi programistyczne dla firm – integracja systemów informatycznych Dziś, gdy firmy korzystają z oprogramowania informatycznego...
Wspaniały Piknik Vivat Pułaski W niedzielne popołudnie 7 lipca odbył się 7. Piknik...
Ulica Kościelna zamknięta Od wtorku ulica Kościelna w Grójcu została zamknięta dla...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Skup korali Warszawa Pracownia złotnicza - Jubiler Warszawa Ochota Ul. Niemcewicza 7/9 róg...
... Austraicka firma budowlana Betonwerk Bieren GmbH poszukuje 20 pracowników...
Praca dla Kelnerki w Austrii Austriacki Hotel Kitzspitz poszukuje pracownika na stanowisko Kelnerka
... Hotel Erbenhof poszukuje pracowników na stanowiska Barman i Pokojówka/...
... Niemiecka firma SIBAU Simon Maurer und Putzer zatrudni pracowników na...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
AXELBAZ Maciej Zabelski Transport niskodpowoziowy, ponadgabarytowy, specjalistyczny maszyn budowlanych,...
PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
... Chciałbyś mieć w swoim domu meble tapicerowane wykonane idealnie pod...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.