Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Dzisiaj Grójecka Dycha! Będą utrudnienia na ulicach Grójca

2 października 2022; 09:03

Grojec24.net

13 komentarzy

Grójecka Dycha 2016 (fot. Dariusz Gwiazda) Grójecka Dycha 2016 (fot. Dariusz Gwiazda)

Po dwóch latach pandemicznej przerwy Grójecka Dycha wraca na trasę ulicami miasta w pełnym wymiarze 10 kilometrów! W związku z organizacją imprezy będą utrudnienia w ruchu.

News will be here

Grójecka Dycha to coroczny bieg ulicami miasta Grójca, organizowany już od wielu lat. W biegu startują wszyscy chętni od najmłodszych po seniorów. Dystanse są dopasowane do wieku i możliwości.

Nie jest to tylko bieg - można trasę pokonać także na rolkach czy z kijkami do nordic walkingu.

Bieg odbędzie się 02.10.2022 r. (niedziela)

- biegi dziecięce odbędą się w godzinach 9.30 – 11:30;
- start biegu głównego: biegacze, slow jogging i nordic walking godz. 12:00 – ul. Zbyszewska
- rolkarze godz.13:45 - ul. Armii Krajowej przy pl. Wolności.

Utrudnienia dla kierowców:

- w godz. 8.30-15.30 wyłączona z ruchu będzie ul. Armii Krajowej na odcinku od Piłsudskiego do ronda przy kościele.
- w godz. 11.30-15.30 zostanie wyłączona dodatkowo pętla ulic: Piłsudskiego, Niepodległości, Słowackiego, Zbyszewska.

TAGI:

Komentarze (13):

Mieszkanka; 2 października 2022, 12:17

Gratuluję pomysłowości . Jak się blokuje całe miasto to się zostawia jakąś alternatywę . Ludzie na obcych rejestracjach błądzili ,żeby się wydostać się na zewnątrz. Kierowano ich na ulicę Wiatraczną gdzie są słupy na środku drogi a potem wielkie nic..... Jeżeli ktoś nie ma pojęcia o organizowaniu takich imprez to niech się zajmie innymi zajęciami. Czy w tym Grójcu wszystko musi być do d...??? Nie dosyć że nie ma nic ciekawego to jak już jest coś to jest też do kitu. Pan ze straży miejskiej nie potrafił nawet pokierować na jakieś alternatywne drogi tylko mówił ,że nie można i już.

Mieszkaniec; 2 października 2022, 12:46

Najlepiej to wszystkie ulice w obrębie zamknąć, organizacja zerowa, wcześniejszej informacji o tym jaka możliwość dojazdu do osiedli pomiędzy Zbyszewską a Piłsudskiego również nie podano (nie każdy śledzi social media, a i tam oraz na znakach brak informacji o możliwości dojazdu)... Nie neguje akcji biegania ale władze miasta i organizatorzy nie postarali się wcale. Zamiast promocji jest zdenerwowanie mieszkańców bo będąc jeszcze trzeźwymi w weekend, nie mogą trafić do swojego domu :) Wielu rozgniewanych i zdenerwowanych ludzi, kilkudziesięciu spoconych i szczęśliwych biegaczy, a odbije sie to wszystko na (Bogu ducha winnych) mundurowych, którzy wysłuchują skarg... Szkoda że tak włodarze naszego miasta nie usłyszą pewnie ale wybory zweryfikują :)

Mariusz; 2 października 2022, 13:03

Nawiązując do mojego komentarza pod artykułem "Czołg i pojazdy wojskowe już wjechały do centrum Grójca!"
Pragnę po raz kolejny poruszyć temat mieszkańców strikte sąsiadujących z rynkiem. Czy osoby organizujące huczne imprezy ze scena i nagłośnieniem na pl. Wolności zdają sobie sprawę, że przez cały weekend łącznie z nocą uprzykrzają życie mieszkańców centrum Grójca. W dzień imprezy finansowane zapewne z naszych pieniędzy, nocne składanie jednej sceny po to żeby za parę godzin rozłożyć inna mniejsza na kolejny dzień. Co wiąże się z całonocnym hukiem walenia mlotka w metalowa konstrukcje. Uważam, że wydawanie ogromnych pieniedzy w obliczu grożących nam zapowiadanych redukcji kosztow w postaci ograniczenia oswietlenia na ulicach naszego miasta jest co najmniej nie na miejscu.
Prawdopodobnie nasz rynek jest wybierany na te weekendowe imprezy, ponieważ organizatorzy zdają sobie sprawę ze słabego zainteresowania proponowanymi atrakcjami i wiedzą, że przy zmianie lokalizacji nikt nie przyjdzie na te "imprezy".
Może to najwyższy czas pójść po rozum do głowy i zaprzestać rozrzucania pieniędzy. Bo zdanie i komfort życia mieszkańców chyba już dawno przestały się liczyć.

Mieszkaniec Grójca; 2 października 2022, 13:45

Grójecka 10 nie może utrudniać dojazdu do domów.Można było zabić gwożdzimi miszkania wtedy nikt by się nie kręcil. Biegacze 6 , Organizatorzy 1.

Kill; 2 października 2022, 14:30

I odcieli zmotoryzowanych mieszkajacych na 2 duzych osiedlach od swiata na pol dnia. Rozumiem sport, kulture itd ale mogli chociaz zostawic jakas furtke np jedno skrzyzowanie dobrze oznaczone z obsluga przepuszczajaca a nie zeby osiol w czapce z daszkiem twierdzil ze trzeba sobie pieszo isc.

Katarzyna; 2 października 2022, 16:38

Burmistrz powinien zorganizować do około swojego domu bo nawet Ta ochrona nie pozwala wyjedzac z domu a jak mówię do nich że pilna sprawa to ich to nie obchodzi w środku miasta impreza poraźka jak co gwiazda wymyśli że swoimi podwładnymi to nie opcji

Mieszkanka; 3 października 2022, 07:16

Taka organizacja to skandal - za taką organizację Burmistrz powinien podać się do dymisji

sport to zdrowie, a jak nie to kupić z odzysku sporty do palenia.; 3 października 2022, 11:13

no i znów jest Gwiazda winien, a za Stolarskiego było to samo i jakoś nikt dymisji nie wymagał. Tak trzymać Panie Burmistrzu, sport to zdrowie, Dla sportu i grójeckiej dychy jest pozwolenie normalnych mieszkańców na zamkniecie połowy miasta na czas imprezy. Tak w kwestii formalnej dla oponentów włodarza to organizatorem tej imprezy jest ta sama osoba co i za Burmistrza Stolarskiego to jak miało być inaczej?

Bart; 3 października 2022, 13:24

A kto by się organizacją przejmował? Najważniejsze ze pan dajrektor GOS mógł się podlansować. Pare fotek sobie strzelił a że ludzie do mieszkania sie nie mogli dostać ? Trudno
PS. Nadal czekamy na ogarnięcie tego bajora wokół boiska na Laskowej zwanego bieżnią

Dariusz N; 3 października 2022, 21:48

mamy w komentarzach wysyp menadzerów od wszystkiego. Proponuje napisac petycje do Cyrulika z brodą aby zamknąl Grójec na rogatkach i nikogo nie wpuszczal. Przeciez tu jest sypialnia Wa-wy a relaks to bulwary nad Wisla albo jeziorka w Głuchowie .... a i jeszcze niech nie latają po naszym niebie obcy

Ewa; 4 października 2022, 14:13

Miasto zamknięte w godzinach szczytu powrotów z giełdy i kościołów. Więc tak sobie pomyślałam że chociaż nie pójdę do kościoła lub na giełdę to wezmę męża i pójdziemy pobiegać bo chociaż tyle wolno w to niedzielne popołudnie. Ale jak zobaczyłam, że nawet od mieszkańców ciągną niemałe wpisowe za pobieganie po zamkniętych ulicach to i biegać mi się odechciało. Bo sport to nie tylko zdrowie ale i kasa.

Do Dariusza N; 5 października 2022, 07:05

Masz 100% procent racji Mamy wysyp menadżerów Po co w GOS dyrektor i menadżerka Gdzie tu oszczędność Dowiedz się ile zarabiają Wtedy docenisz tych internetowych menagerow

Do Do Dariusza N; 5 października 2022, 07:05; 5 października 2022, 20:00

Mam się dowiedzieć i ci powiedzieć czy ty wiesz a nie powiesz?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Wybory samorządowe 2024. Specjalna oferta reklamy - Grójec i Powiat Grójecki W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi portal...
Grójecka Policja: jazda motocyklem i quadem po lesie jest zabroniona! Grójeccy policjanci przypominają kierowcom quadów i...
Uwaga! Wzmożony ruch wojsk. To wielkie ćwiczenia Rozpoczęło się ćwiczenie DRAGON-24 - najważniejszy...
Zderzenie ciężarówki i trzech busów na DK50 Do zdarzenia z udziałem ciężarówki i trzech busów doszło we...
Mundurowi namierzyli volkswagena. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.