Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Egzotyczne wakacje? W tych krajach lepiej znać angielski

24 kwietnia 2020; 12:27

Materiał promocyjny

pexels.com pexels.com

Może się okazać, że wjazd na wakacje do ciepłych, egzotycznych krajów nie obejdzie się bez znajomości języka angielskiego. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w wybranym przez nas kraju język angielski jest językiem urzędowym i bez problemu będziemy mogli posługiwać się nim w restauracjach, hotelach i innych budynkach użyteczności publicznej. Oto kilka krajów, gdzie angielski będzie dla nas bardzo pomocny.

News will be here

Nim wyjedziemy, powtórzmy język angielski

Warto przed wyjazdem na wymarzone wakacje przypomnieć sobie zwroty i słownictwo, które może się nam przydać podczas wakacji. Najszybciej zrobimy to, wybierając naukę angielskiego przez internet. Nauka angielskiego online pozwoli nam na szybkie powtórzenie zagadnień, słownictwa oraz gramatyki. Jednym z niezawodnych sposobów na powtórkę jest skorzystanie z internetowego kursu języka angielskiego, który oferowany jest przez Tutlo - profesjonalną szkołę językową online. Nauka języka angielskiego online przyjmuje tam zupełnie inny kształt niż ma to miejsce podczas stacjonarnych korepetycji. Przede wszystkim uczymy się tego, co faktycznie nas interesuje i co chcemy powtórzyć. W tym przypadku będzie to słownictwo związane z wakacjami i wyjazdem za granicę kraju. Sami też możemy zdecydować, czy będziemy rozmawiać z polskim lektorem, czy z native speakerem – może nawet pochodzącym z regionu, do którego się wybieramy. Dzięki temu poznamy akcent, a nawet mowę potoczną, która może przydać się podczas codziennego zwiedzania. Zajęcia odbywają się online, wystarczy tylko, że posiadamy komputer lub tablet z dostępem do internetu.

Gdzie angielski będzie pomocny w komunikacji?

Oczywiście angielski jest językiem, którym posłużymy się w USA, Wielkiej Brytanii czy też Australii, choć nie są to, no może poza Australią i Nową Zelandią, kraje egzotyczne. Przyjrzyjmy się więc liście tych, które będą dla nas bardziej nietypowe. Język angielski jest bowiem językiem urzędowym w ponad pięćdziesięciu krajach na świecie. Znając go, bez problemu poradzimy sobie na Barbados czy na Jamajce. W ogóle Wyspy Karaibskie słyną z tego, że spokojnie porozumiemy się tam w języku angielskim. W krajach afrykańskich angielski jest językiem administracyjnym w Botswanie, która przecież tak naprawdę jest pod brytyjskim protektoratem. Podobnie jest w Malawi czy też Ghanie.

Myśląc o krajach egzotycznych, warto wspomnieć o Hongkongu, Indiach, RPA i Singapurze. Oczywiście to nie koniec. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, że angielski wymieniany jest też jako język potrzebny do komunikacji w takich miejscach, jak: Samoa, Seszele, Sierra Leone, Trynidad i Tobago, Uganda, czy Zimbabwe. Czasem nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, że jedziemy do kraju, w którym mieszkańcy posługują się językiem Szekspira.

Powtórki i przygotowania

Wspomniany na początku internetowy kurs angielskiego ma tę zaletę, że możemy go odbywać podczas wyjazdu. Jeśli jesteśmy w miejscu, gdzie mamy dostęp do internetu, to możemy skorzystać z nauki online języka angielskiego, by powtórzyć słownictwo, którego chcemy użyć na przykład kolejnego dnia podczas wycieczki czy też zwiedzania. Możemy porozmawiać z naszym nauczycielem online i odegrać odpowiednią scenkę, podpytać go, jakich zwrotów możemy się spodziewać i jak zareagować na pytania lub odpowiedzi. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, jest to lepsze niż szukanie na telefonie słówek w translatorze.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.