Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Ekolodzy alarmują ws. nowej trasy Grójec - Warszawa

1 czerwca 2023; 12:06

Grojec24.net

2 komentarze

Fot. Alarm dla Klimatu Fot. Alarm dla Klimatu

Przedstawiciele Alarmu dla Klimatu wystąpili z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o poprawę zabezpieczenie odcinka B trasy S7 przed kolizjami drogowymi z udziałem łosi i innych zwierząt.

News will be here

Ekolodzy przypominają, że 28 kwietnia 2023 r. GDDKiA uruchomiła odcinek B trasy S7 w kierunku Krakowa, pomiędzy węzłami Lesznowola i Tarczyn Południe, wraz z pośrednim węzłem Złotokłos w gm. Piaseczno. Jak zauważają, odcinek B trasy S7 wraz z węzłami, drogami serwisowymi i dojazdowymi przeciął szlaki migracyjne zwierząt.

"Od dnia 28 kwietnia doszło już na tym odcinku do co najmniej dwóch kolizji drogowych z udziałem łosi. W obu przypadkach zwierzęta zginęły, a pojazdy zostały poważnie uszkodzone" - podkreśla Alarm dla Klimatu. Zdaniem inicjatywy, stało się tak ponieważ "człowiek odebrał kolejne miejsce dzikiej przyrodzie, odebrał zwierzętom tam bytujacym dom i bezpieczeństwo w imię własnych wygód i rzekomo własnego bezpieczeństwa, zbudował barierę ekologiczną".

Dalej wskazują, że "do dnia dzisiejszego odcinek B nie jest zabezpieczony ogrodzeniem na całej długości i dlatego dzisiaj jest on pułapką zarówno dla dzikich zwierząt jak i dla ludzi".

Ekolodzy liczą na natychmiastową interwencją nim dojdzie do kolejnych wypadków i ofiar śmiertelnych również wśród ludzi. Jak bowiem wyjaśniają, "łoś ma blisko 2,5 m w kłębie przy dł. ciała 3m i wadze od 400 - 800 kg (samiec), przy zderzeniu z tak potężnym zwierzęciem człowiek ma niewielkie szanse na wyjscie z takiej kolizji bez szwanku". Jednocześnie ekolodzy zwracają uwagę, że w tej okolicy żyły sobie spokojnie 4 łosie, w tej chwili widziano tylko 2. "W taki właśnie sposób, kawałek po kawałku, za sprawą działań człowieka umiera życie na Ziemi" - podsumowują.

TAGI:

Komentarze (2):

Myśliciel ; 1 czerwca 2023, 15:03

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkaniec 2; 2 czerwca 2023, 05:01

Dzieci chodzą po jezdni idąc do szkoły bo nie ma chodnika w gminie jest wiele wypadków to ekologów nie interesuje.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Zapadł wyrok sądowy za znieważenie policjantów z Grójca. Na żywo i w sieci 52-letni mężczyzna oraz jego 24-letnia córka usłyszeli...
Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm! Nadchodzi 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Adaptogeny – jak wpływają na zdrowie? Adaptogeny stanowią interesujący obszar w dziedzinie...
Dlaczego warto zdecydować się na podjęcie pracy tymczasowej? Rozważasz elastyczność w zatrudnieniu i poszukujesz ścieżki...
Dwie kobiety na dłużej zapamiętają spotkanie z funkcjonariuszami Kolejne zatrzymane prawa jazdy to owoc pracy policjantów z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.