Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

EKUZ - ile kosztuje i czy każdy może sobie na to pozwolić?

9 sierpnia 2021; 11:29

Materiał promocyjny

Chcesz zabezpieczyć swój wyjazd wakacyjny przed nieplanowanymi wydatkami związanymi z opieką medyczną? Sprawdź, ile kosztuje EKUZ. Dzięki tej karcie możesz pozwolić sobie na beztroski wypoczynek.

News will be here

Czym jest EKUZ?


Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to produkt, który pozwala na ubieganie się o zwrot części kosztów związanych z leczeniem, gdyby okoliczności spowodowały konieczność skorzystania z usług medycznych na terenie Unii Europejskiej oraz krajów Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Nie należy jednak mylić jej z ubezpieczeniem zdrowotnym, ponieważ nie gwarantuje przedpłaconego dostępu do świadczeń. Refundacja może być częściowa i dotyczyć np. leczenia szpitalnego lub zakupionych leków. Każdy kraj ustala ten zakres indywidualnie. Sprawdziliśmy też, ile kosztuje EKUZ.

EKUZ ile kosztuje (sprawdź na ekuz.com.pl)

Aby stać się posiadaczem karty, wystarczy złożyć w oddziale NFZ lub przez internet jeden prosty wniosek. Ile kosztuje EKUZ? Choć dzięki niej możemy ubiegać się o zwrot pieniędzy, samo przystąpienie do programu jest bezpłatne. Można sprawdzić to na stronie ekuz.com.pl. To bardzo proste i zajmie tylko chwilę:

1. Wystarczy wejść na stronę ekuz.com.pl.
2. Następnie kliknąć niebieski przycisk „Dowiedz się więcej” widoczny po lewej stronie.
3. Wyświetli się sekcja „Najczęściej zadawane pytania”, wśród których należy wybrać i kliknąć „Ile kosztuje EKUZ?”.

W tym samym miejscu znajdziemy również inne, przydatne informacje, dotyczące Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, np. listę poszczególnych państw, które honorują uczestnictwo w programie.

Kto może skorzystać z EKUZ?


Produkt przeznaczony dla osób podróżujących poza granice Polski w celach zarówno rekreacyjnych jak i zarobkowych. Jest to dodatkowa, uzupełniająca forma zabezpieczenia na wypadek, gdyby uczestnik programu zmuszony był do skorzystania z opieki medycznej. EKUZ jest pewnego rodzaju gwarancją, że za leczenie zapłacimy mniej, niż przewidują to ustalone przez placówki zasady. Np. w Niemczech karta uprawnia pacjentów z koronawirusem do leczenia na takich samych zasadach, jak mieszkańców tego kraju. Warto jednak wykupić dodatkową polisę, której warunki będą przewidywały również ewentualne odszkodowanie lub pokrycie kosztów transportu medycznego bądź przewiezienia zwłok (na wypadek śmierci pacjenta).

Jak długo trzeba czekać na wyrobienie karty?


Ile kosztuje EKUZ pisaliśmy powyżej, jednak warto wiedzieć, ile trwa wyrobienie karty. Zazwyczaj trwa to 1 dzień, jednak czas ten może ulec wydłużeniu w okresie wakacyjnym, ponieważ wówczas zwiększa się zainteresowanie produktem. Latem ubiega się o jego wydanie więcej osób, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo w podróży, dlatego proces ten może potrwać kilka dni. Ważność karty wynosi 12 miesięcy od momentu jej wyrobienia. EKUZ wydawana jest przez cały rok, nie tylko w sezonie urlopowym. Sprawdź na stronie https://ekuz.com.pl/ekuz-w-warszawie/, gdzie wyrobić EKUZ w Warszawie.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.