Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Flaga i maszt dla gminy Grójec! Brakuje kilkudziesięciu głosów

9 listopada 2020; 14:37

Grojec24.net

12 komentarzy

Pod biało-czerwoną - to rządowy projekt, który sfinansuje zakup masztu i flagi w naszym mieście. Potrzebne jest 500 głosów. Obecnie do tej liczby brakuje 67.

News will be here

Żeby tak się stało, mieszkańcy muszą zagłosować za pośrednictwem internetowego formularza.  Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą serwisu https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu? Jesteśmy gminą, którą zamieszkuje ponad 20 tys. osób, więc potrzebne jest 500 głosów.

Dodatkowo, w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidziany jest udział premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

Ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem "Pod biało-czerwoną" nastąpi 29 listopada 2020 r.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także godnie upamiętnieni zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to także dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.” - czytamy na stronie gov.pl

Inicjatywa realizowana jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

TAGI:

Komentarze (12):

Oj; 9 listopada 2020, 18:19

Oświetlenie ulic i rynku by zmienili a nie maszty im w głowach. Maszt jest, nawet kilka a połowa energii elektrycznej konsumowanej na oświetlenie miasta pozostanie. Wtedy można kupić sobie większy maszt z większą flagą z zaoszczędzonych pieniążków.

Ja; 9 listopada 2020, 20:55

To nie ma ważniejszych wydatków? System zdrowotny pada, a my kupujemy flagi...

Zatroskana; 10 listopada 2020, 09:24

Znowu ten patos.W tym kraju ,to nawet kwarantanna ma być "narodowa".

Zatroskana Ja; 10 listopada 2020, 14:52

Kurła, znowu "polityki" się wpisują!!! jedni szczekają, drudzy beczą...

Demokracja...; 10 listopada 2020, 16:59

Każdy może się wpisać, nawet jeśli ci się to nie podoba.A budowa masztu, to sprawa polityczna.Proponuję flagę polską i unijną.Będzie OK.

Obłuda rządzących ; 11 listopada 2020, 11:46

Maszty finansowane są ze środków przeznaczonych na walkę z Covidem. ...
Pozostawię to bez komentarza. ....
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-maszty-z-bialo-czerwona-z-pieniedzy-na-walke-z-pandemia-6574425681574816a

Mieszkanka Grojca; 11 listopada 2020, 16:19

Może zamiast masztów finansowanych z pieniędzy na walkę z covid-19, powinno się kupić karetki , które ratują życie Polaków. Taki maszt to nie jest honor dla naszego miasta. Przypominam, że w marcu zbieraliśmy na remont karetki ze szpitala w grojcu , bo brakowało 6 tys zł.

Oj; 11 listopada 2020, 21:25

Flagę Nibylandii powieście, będzie koniec kłótni zwolenników i przeciwników tych czy tamtych

iwan; 11 listopada 2020, 23:09

A gdzie jest napisane, że maszt ma być zakupiony za pieniądze przeznaczone na walkę z Covidem? Coś mi się wydaje, że to jabłko na Placu wolności trochę więcej kosztowało niż ten maszt. Z kim były konsultowane projekty realizowane z budżetu obywatelskiego Na jakiej podstawie wytypowano jakieś trzy projekty zupełnie od czapy?

Zainteresowany; 12 listopada 2020, 10:57

Potwierdzam, pieniądze na sfinansowanie realizacji rządowego programu "Pod Biało-czerwoną" mają pochodzić z funduszu przeciwdziałania COVID-19.

Dla niedowiarków polecam lekturę uchwały RM nr 102 z 23 lipca br. tylko tekst jednolity (pełny) - par. 2 ust. 1 pkt 4.

Żeby było jasne. Pan Premier za nasze pieniądze, pierwotnie mające iść na wsparcie samorządów w realizacji działań związanych z walką z COVID-19, w swojej szczodrobliwości dofinansuje zainteresowanym gminom postawienie masztu z flagą kwotą max 5 tys. zł w ramach tego Programu.

Pomijając fakt wątpliwości chlubności przerzucania pieniędzy z funduszu na walkę z pandemią, na cele czysto PR-owe, gmina, jeżeli kosztorys postawienia masztu będzie większy niż 5 tys. zł, będzie do tego musiała dorzucić z własnych środków.

Ale jak rozumiem obecne władze gminy są zainteresowane działaniami PR w takim samym stopniu jak Centrala.

Bbb; 12 listopada 2020, 20:30

Bardzo potrzebna nam flaga i maszt wysoki.. nie wyobrażam sobie zycia bez tego... bzdury tylko w głowach.nie ma innych potrzeb

Wojtek; 15 listopada 2020, 22:51

Mieszkanka chce zakupić karetki.Chcę zauważyć, źe w ostanim czteroleciu zakupiono
dla Ratownictwa w Grójcu 5 nowych karetek przy udziale środków Skarbu Państwa.
Oczywiście potrzebne są pienìądze dla ratowników i tu moźemy rozważać celowość wydatków co jest ważniejsze ale drwina z narodowej flagi niewskazana.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.