Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Fotoradar na Mogielnickiej zdjęć na razie nie robi. Dlaczego?

27 stycznia 2022; 18:01

5 komentarzy

Fotoradar przy ul. Mogielnickiej 32 w Grójcu (fot. Mateusz Adamski) Fotoradar przy ul. Mogielnickiej 32 w Grójcu (fot. Mateusz Adamski)

Chociaż znaki drogowe informują kierowców o prowadzonym pomiarze prędkości, to zainstalowane we wrześniu urządzenie nadal nie działa.

W poniedziałek na łamach portalu Grojec24.net informowaliśmy o fotoradarach w powiecie grójeckim, które w 2021 roku zarejestrowały najwięcej wykroczeń.

Biuro Informacji i Promocji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego napisało w mailu do naszej redakcji, że w powiecie grójeckim obecnie działają trzy fotoradary. Urządzenie w Janówku zarejestrowało w 2021 roku 4,9 tys. wykroczeń, w miejscowości Karolew 2 tys. wykroczeń, natomiast w Przęsławicach 1,9 tys. wykroczeń przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

A co z fotoradarem w Grójcu? We wrześniu przy ulicy Mogielnickiej 32 (wjazd od strony Belska Dużego) zainstalowano fotoradar nowej generacji MultaRadar CD ("Montują fotoradar nowej generacji w Grójcu"). Urządzenie przygotowano do jednoczesnej kontroli kilku pasów ruchu oraz pracy podczas gorszej pogody (w komunikacie GITD wspomniano o "utrzymaniu ciągłości pracy w zmiennych i trudnych warunkach pogodowych"). Urządzenie ma wyróżniać się niskim poziomem awaryjności oraz wysoką jakością gromadzonych materiałów dowodowych.

W listopadzie zarówno od strony wiaduktu, jak i miasta, ustawiono znaki, informujące kierowców o prowadzonym pomiarze prędkości.

Tymczasem Biuro Informacji i Promocji GITD poinformowało nas w poniedziałek, że fotoradar jeszcze nie działa. - Termin uruchomienia urządzenia jest uzależniony od prac związanych z zapewnieniem przyłącza energetycznego – wyjaśniono. Jednocześnie zaznaczono, że prace te są prowadzone przez podmiot niezależny od GITD.

Zapytaliśmy więc, czy to zgodne z prawem, że znaki informują o pomiarze prędkości, a urządzenie faktycznie nie rejestruje wykroczeń. - Znak odnosi się do charakterystyki danego miejsca objęcia nadzorem i wynika z przyjętej, stałej organizacji ruchu - poinformował nas Wojciech Król z Generalnej Inspektoratu Transportu Drogowego.

TAGI:

Komentarze (5):

Combo; 27 stycznia 2022, 21:27

Z tego co mi wiadomo. To podczas montowania osprzętu w środku skrzynki, padał deszcz. A jak wiadomo woda i elektronika wykluczają się przeważnie. I doszło do zwarcia :-) Elektronika się skopała. Dużo to kosztowało :-) Tak więc pośpiech był przyczyną awarii urządzenia.... Tak w skrócie telegraficznym

Marek; 27 stycznia 2022, 21:35

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Elektryk; 28 stycznia 2022, 08:48

Combo, skoro nie ma tam przyłącza to jak mogła się spalić elektronika? Ma Pan słabe informację :P

Do elektryk; 28 stycznia 2022, 10:43

Weź robaczku taki np. komputer stacjonarny (jednostkę roboczą) i wystaw na deszcz na parę minut. Oczywiście nie podłączone do zasilania. A potem w domku sobie podłącz do zasilania i zobacz czy będzie działać.

Ha ha ha ha; 30 stycznia 2022, 14:26

Jak zwykle banda buraków na wszystkim się znająca ,,komentuje".Nie działa to nie działa,aż któregoś razu zadziała i będzie żniwo.Ci komentujący to pewnie mistrzowie prostej i lewego pasa w leasingowych autach.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W trakcie libacji zaatakował kompana 30-centymetrowym nożem Policjanci zatrzymali 53-latka, który jest podejrzany o usi...
Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.