Fotoradar na Mogielnickiej zdjęć na razie nie robi. Dlaczego?

27 stycznia 2022; 18:01

5 komentarzy

Fotoradar przy ul. Mogielnickiej 32 w Grójcu (fot. Mateusz Adamski) Fotoradar przy ul. Mogielnickiej 32 w Grójcu (fot. Mateusz Adamski)

Chociaż znaki drogowe informują kierowców o prowadzonym pomiarze prędkości, to zainstalowane we wrześniu urządzenie nadal nie działa.

W poniedziałek na łamach portalu Grojec24.net informowaliśmy o fotoradarach w powiecie grójeckim, które w 2021 roku zarejestrowały najwięcej wykroczeń.

Biuro Informacji i Promocji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego napisało w mailu do naszej redakcji, że w powiecie grójeckim obecnie działają trzy fotoradary. Urządzenie w Janówku zarejestrowało w 2021 roku 4,9 tys. wykroczeń, w miejscowości Karolew 2 tys. wykroczeń, natomiast w Przęsławicach 1,9 tys. wykroczeń przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

A co z fotoradarem w Grójcu? We wrześniu przy ulicy Mogielnickiej 32 (wjazd od strony Belska Dużego) zainstalowano fotoradar nowej generacji MultaRadar CD ("Montują fotoradar nowej generacji w Grójcu"). Urządzenie przygotowano do jednoczesnej kontroli kilku pasów ruchu oraz pracy podczas gorszej pogody (w komunikacie GITD wspomniano o "utrzymaniu ciągłości pracy w zmiennych i trudnych warunkach pogodowych"). Urządzenie ma wyróżniać się niskim poziomem awaryjności oraz wysoką jakością gromadzonych materiałów dowodowych.

W listopadzie zarówno od strony wiaduktu, jak i miasta, ustawiono znaki, informujące kierowców o prowadzonym pomiarze prędkości.

Tymczasem Biuro Informacji i Promocji GITD poinformowało nas w poniedziałek, że fotoradar jeszcze nie działa. - Termin uruchomienia urządzenia jest uzależniony od prac związanych z zapewnieniem przyłącza energetycznego – wyjaśniono. Jednocześnie zaznaczono, że prace te są prowadzone przez podmiot niezależny od GITD.

Zapytaliśmy więc, czy to zgodne z prawem, że znaki informują o pomiarze prędkości, a urządzenie faktycznie nie rejestruje wykroczeń. - Znak odnosi się do charakterystyki danego miejsca objęcia nadzorem i wynika z przyjętej, stałej organizacji ruchu - poinformował nas Wojciech Król z Generalnej Inspektoratu Transportu Drogowego.

TAGI:

Komentarze (5):

Combo; 27 stycznia 2022, 21:27

Z tego co mi wiadomo. To podczas montowania osprzętu w środku skrzynki, padał deszcz. A jak wiadomo woda i elektronika wykluczają się przeważnie. I doszło do zwarcia :-) Elektronika się skopała. Dużo to kosztowało :-) Tak więc pośpiech był przyczyną awarii urządzenia.... Tak w skrócie telegraficznym

Marek; 27 stycznia 2022, 21:35

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Elektryk; 28 stycznia 2022, 08:48

Combo, skoro nie ma tam przyłącza to jak mogła się spalić elektronika? Ma Pan słabe informację :P

Do elektryk; 28 stycznia 2022, 10:43

Weź robaczku taki np. komputer stacjonarny (jednostkę roboczą) i wystaw na deszcz na parę minut. Oczywiście nie podłączone do zasilania. A potem w domku sobie podłącz do zasilania i zobacz czy będzie działać.

Ha ha ha ha; 30 stycznia 2022, 14:26

Jak zwykle banda buraków na wszystkim się znająca ,,komentuje".Nie działa to nie działa,aż któregoś razu zadziała i będzie żniwo.Ci komentujący to pewnie mistrzowie prostej i lewego pasa w leasingowych autach.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać nowoczesne ogrodzenie domu? Nowoczesne ogrodzenie domu nie tylko odgrywa rolę...
W 2023 roku gmina Grójec uruchomi 10 lokalnych połączeń komunikacyjnych W dniu 29 listopada 2022 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewó...
Jak poprawić zdrowie włosów oraz skóry głowy? Utrzymanie zdrowych włosów i skóry głowy nigdy nie było ł...
Repertuar kina GOK na pierwszy weekend grudnia Kino Grójeckiego Ośrodka Kultury pokaże w weekend filmy "...
Pierwszy punkt informacji turystycznej w Warce Miło nam poinformować, że Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.