Gdy zakwitną tulipany...

5 maja 2022; 14:25

Informacja prasowa

0 komentarzy

...znowu w Trzciankach się spotkamy. W Magicznych Ogrodach można oglądać 100% polskie odmiany tulipanów. W historii tego kwiatu mamy jeszcze jeden wątek polski.

Magiczne Ogrody Janowiec to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim spotykamy wyjątkowy, leżący na18 hektarach ogród.  Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów. Wśród bujnej przyrody czekają na gości strumyki, wodospady i mostki. Czekają także baśniowe krainy i bohaterowie. Bulwiaki i Mordole można spotkać tylko tu. Rodzinny Park Tematyczny w Trzciankach jest także parkiem sensorycznym. Wszystkie zmysły pracują w nim na wysokich obrotach. Niemały udział mają w tym kwiaty, które mienią się kolorami, pachną, smakują.

Wiosenne tulipany

Trzeba wiedzieć, że te popularne i piękne kwiaty można podziwiać zaledwie kilka tygodni, mniej więcej do połowy maja. Tulipan nie pochodzi z Europy, pojawił się tu dopiero w drugiej połowie XVI wieku, przywieziony z Imperium Osmańskiego. Pierwsze cebulki dotarły do Wiednia w 1554 roku za sprawą flamandzkiego ambasadora Ferdynanda I Habsburga na dworze Sulejmana Wspaniałego. W tym miejscu pojawia się wątek polski – żoną cesarza Ferdynanda była Anna Jagiellonka.

Gatunków tulipanów jest ponad sto, a odmian powyżej 10 tysięcy. Jednym z sekretów ich popularności jest niezwykła różnorodność barw – od białego do prawie czarnego, z wyjątkiem czysto niebieskiego. Jest to prawdopodobnie największa paleta kolorów spośród wszystkich roślin ozdobnych. A taki kolorowy świat bardzo pozytywnie zmienia nam nastrój. Dodajmy do tego, że panie (w tym Anna Jagiellonka) widzą więcej barw niż mężczyźni i dlatego tak kochają kwiaty.

Tulipan to zwiastun wiosny, kiedy wszystko wokół szare, on już zachwyca swoimi kolorami.

Wśród wielu miejsc, gdzie możemy cieszyć oko pięknymi, kolorowymi tulipanami, szczególne miejsce zajmują Magiczne Ogrody, leżące  w sercu Lubelszczyzny.  Rosną tam bowiem całkowicie polskie odmiany tego kwiatu. To owoc pracy jedynego w Polsce hodowcy tulipanów, pana Romana Szymańskiego, który wiele lat poświęcił na stworzenie pięciu całkowicie polskich kwiatów. Dwa z nich "Magiczne Ogrody"i "Fringed Black" można podziwiać w janowieckim parku.

I jeszcze jedną odmianą, dla której warto odwiedzić Magiczne Ogrody, jest najdroższy obecnie tulipan holenderski  Ice Cream czyli Lody. W tej baśniowej krainie znaleźć ich można ponad sto. Zdjęcie nie oddaje w pełni niezwykłości tego kwiatu. Zatem jest to świetny powód do odwiedzenia rodzinnego parku pod Janowcem.

Psoty, tańce i hulańce!

Pod takim hasłem będzie żył janowiecki park w najbliższy weekend 7 i 8 maja. W rolach głównych futrzane łobuziaki czyli Mordole!  Zadziwią wszystkich swoim sprytem podczas  energetyzującej zumby i nie tylko. Będzie można podziwiać też kuglarsko-żonglerskie popisy krasnoluda Wyrwipałki, który zachwyci nie tylko swoją zwinnością, ale również niesamowitym władaniem ogniem! W parku czekają  także: Krasnoludzki Gród szkolący w bojowych turniejach i Wróżki Smużki, z którymi będzie można pokolorować świat barwami tęczy. Magiczne Ogrody czekają na gości 7 i 8 maja od 10:00 do 19:00!

I pamiętajcie: Gdy już kwitną tulipany, znów w Janowcu się spotkamy!

www.magiczneogrody.com
www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec
www.instagram.com/magiczne_ogrody
https://pl.wikipedia.org/wiki/Magiczne_Ogrody

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Straż Leśna i Policja organizują łączone patrole w Nowym Mieście nad Pilicą Policjanci z Nowego Miasta nad Pilicą oraz funkcjonariusze...
Na co wydadzą pieniądze? Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze...
Jak zostać UX designerem? Coraz większą popularnością cieszą się szkolenia UX. Wzrost...
Przeprowadzki Warszawa - jak zorganizować? Przeprowadzki w Warszawie to wyzwanie logistyczne....
Wjechał w kolarzy samochodem. Miał 1 promil alkoholu w organizmie Policjanci zatrzymali kierowcę, który w okolicy Tarczyna...

Najnowsze ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników Szanowni Państwo,

Firma RV Group Poland sp. z o. o....
Zatrudnimy kierowców C+E ( ADR )... Zatrudnimy kierowców C+E (ADR podstawa+cysterny) do przewozu asfaltów.
Praca dla STUDENTÓW / MATURZYSTÓW... STUDENCIE!
UCZNIU!

Chcesz sobie dorobić podczas...
Pracownik produkcji (k/m) bez znajomości... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Przedstawiciel Handlowy To oferujemy

- atrakcyjne wynagrodzenie

-...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.