Gdzie zgodnie z prawem można wieszać bannery reklamowe

27 listopada 2019; 10:44

Materiał promocyjny

Reklama to skuteczny sposób, aby przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć obroty w firmie. Jedną z form promocji są banery, które umieszcza się na zewnątrz, zwiększając tym samym zasięg oferty. Istnieją jednak pewne ograniczenia, w jakich miejscach można instalować baner, aby działania takie były zgodne z prawem. Na jakie przepisy należy zwrócić uwagę, aby nie narazić się na konsekwencje finansowe?

Zasady umieszczania banerów reklamowych

Każde działania podejmowane na obszarze publicznym, wymagają przestrzegania określonych zasad i respektowania przepisów prawa. Nie można samodzielnie powiesić banera bez uzyskania stosownych zezwoleń, gdyż to prowadziłoby do wielu nadużyć. Baner reklamowy nie może wpływać niekorzystnie na estetykę miejsca, być uciążliwy dla mieszkańców oraz uniemożliwiać swobodnego korzystania z przestrzeni publicznej. Jest to szczególnie ważne, jeżeli planujesz instalację baneru wielkoformatowego, o sporej konstrukcji i powierzchni.

Jak zamówić baner reklamowy zewnętrzny?

Przed złożeniem zamówienia, warto wcześniej zastanowić się, w którym miejscu ma być zainstalowany baner. To ułatwi wybór formatu oraz opracowanie szczegółów projektu, aby były zoptymalizowane pod kątem odbiorców. Firmy takie jak OpenPrint oprócz druku banerów, zajmują się także ich projektowaniem, dlatego można skorzystać z fachowych porad. Dopasowanie oprawy graficznej do parametrów banera reklamowego ma takie samo znaczenie dla skuteczności przekazu, co wybór miejsca montażu.

Baner reklamowy na terenie firmy

Jeżeli planujesz umieszczenie reklamy na terenie należącym do Twojej firmy lub na fasadach budynku, którego jesteś właścicielem, sprawa jest uproszczona. Nie musisz ubiegać się o żadne zezwolenia, gdyż własnym terenem możesz gospodarować według swojego uznania. Oczywiście baner reklamowy zewnętrzny nie może mieć wpływu na sąsiadujące posesje, generując zbyt duże zacienienie czy uniemożliwiając swobodne korzystanie z przestrzeni. Wówczas może być wymagana zgoda sąsiadów, a nawet urzędników.

Montaż banera na cudzym terenie

Sprawa nieco się komplikuje, jeżeli idealne miejsce na baner reklamowy, znajduje się na terenie lub budynku należącym do kogoś innego. Wówczas konieczne jest uzyskanie zgody od właściciela oraz spisanie umowy cywilno- prawnej. Trzeba się będzie też liczyć z opłatami za dzierżawę, jednak dobre miejsce na reklamę, może zaprocentować w przyszłości. W przypadku banera o osobnej konstrukcji, wymagane jest uzyskanie zezwolenia budowlanego od władz miasta. To wiąże się z koniecznością załatwienia nieco bardziej skomplikowanych formalności.

Druk banerów do montażu przy drodze

Wiele komplikacji może być związanych w przypadku reklam z przeznaczeniem do montażu przy ulicy. Wówczas zasady instalacji takiego banera regulują przepisy prawa drogowego, a cała konstrukcja musi spełniać określone normy. Różnice można zauważyć także w metodzie druku banerów przydrożnych, gdyż zazwyczaj są to wielkoformatowe reklamy, które muszą być czytelne z daleka. Projektowanie banerów warto zlecić firmie, która specjalizuje się w tego typu przedsięwzięciach i dysponuje odpowiednim sprzętem.

Ile kosztuje baner reklamowy?

Cena zaprojektowania i wykonania banera zależy przede wszystkim od wielkości, oprawy graficznej oraz modelu. Do kosztów należy także doliczyć ewentualne opłaty za wynajem powierzchni reklamowej oraz koszty uzyskania stosownych zezwoleń. Warto jednak pamiętać, że baner reklamowy to inwestycja, która w przyszłości się zwróci w zyskach ze sprzedaży.

 

Najnowsze artykuły

Repertuar kina GOK 13-15 grudnia 2019 Salma w Krainie Dusz, Jestem Misfit, KULT oraz Le Mans 66...
Mikołaje na motocyklach wjechali na grójecki rynek Minionej niedzieli grójecki rynek wypełnił się Mikołajami...
Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Samorządowców W piątek 6 grudnia br. w hali sportowej Spartakus w Grójcu...
Mikołajki w grójeckim szpitalu Pracownicy Policji i policjanci z Grójca zorganizowali miko...
Finał Szlachetnej Paczki i paczka od UGiM! To już kolejny rok, kiedy Pracownicy Urzędu Gminy i Miasta...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca przez internet od ZARAZ, bez... Legalne zarabianie w internecie nigdy nie było tak PROSTE.
Nie...
Kelner/Kelnerka w Hiszpanii Poszukujemy osób na stanowisko
Kelner/Kelnerka w Hiszpanii
Elektryk/Spawacz/Ślusarz-praca w... Dla naszych kontrahentów z Niemiec poszukujemy pracowników na stanowiska:...
Dekarz-praca w Niemczech Niemiecka firma Dachdeckerei Schneider poszukuje pracowników na stanowisko...
Niemcy Opieka 1400 EURO + DO 400... Oferta na 2 miesiące do samotnego Seniora z premią do 400 EURO
Stawka:...

Firmy z Grójca i okolic

ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
AXELBAZ Maciej Zabelski Transport niskodpowoziowy, ponadgabarytowy, specjalistyczny maszyn budowlanych,...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.