Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Geek Expansion 3 oraz program Grofanu na jesień

18 lipca 2018; 11:05

Informacja prasowa

0 komentarzy

Wielki zlot fanów planszówek, gier wideo oraz fantastyki powraca po raz trzeci! 24-26 sierpnia w Grójecki Ośrodku Kultury odbędzie się Konwent GEEK EXPANSION 3.0 z całą masą konkursów, quizów i atrakcji.

News will be here

Grójecki Klub GROFAN w ciągu ostatnich miesięcy znacznie się rozwinął - z pomocą mieszkańców wygraliśmy od Fundacji Orange świetnie wyposażoną salę informatyczną, tzw. Pracownię Orange. Dzieci, młodzież i dorośli mogą skorzystać bezpłatnie z komputerów, konsoli PS4, gogli VR. Dzięki kolejnym sukcesom w konkursach grantowych oraz składkom od członków GROFANu powiększyliśmy naszą biblioteczkę gier planszowych i wideo o kolejne tytuły, zakupiliśmy zestawy modelarskie i klocków do konstruowania pojazdów mechanicznych.

Za sprawą dofinansowania z Programu Działaj Lokalnie, specjalnie na potrzeby działań Pracowni na jesieni, zakupimy konsole NES i SNES, a to oznacza, że lokalna młodzież będzie miała dostęp do gier z 4 epok cyfrowych: lat 70. (rekonstrukcja konsoli Atari 2600), lat 80. (konsola NES), lat 90. (konsola SNES) i współczesnych (PlayStation 4). Już teraz zapraszamy do zapisów na turnieje gier wideo: Worms, Heroes III, Counter-Strike, Battlefront, Injustice, Alien: Isolation, London Heist, League of Legends! Patronat nad naszymi turniejami objął Komputronik Grójec oraz Games4U Grójec.

W ciągu 3 lat znacznie rozbudowaliśmy biblioteczkę gier planszowych, dzięki czemu została uruchomiona Wypożyczalnia Gier, w której mieszkańcy mogą znaleźć ponad 70 tytułów, zarówno klasycznych tytułów jak "Chińczyk", "Monopoly", "Twister", "Superfarmer", "Osadnicy z Catanu", "Carcassonne"; jak i zaawansowanych: "Eldritch Horror", "Terraformacja Marsa", "Fief", "Pandemia", "Dracula", "Agricola" czy "Cywilizacja: Poprzez Wieki". Na naszym konwencie uczestnicy będą mieli dodatkowo dostęp do ponad 100 innych tytułów, które wypożyczymy od największych polskich wydawców - Galakty, Rebela, Portalu, Barda, Granny. W ramach imprezy odbędą się eliminacje do ogólnopolskich turniejów: Carcassonne, Marco Polo, Potwory w Tokio, Wsiąść do pociągu.

GEEK EXPANSION 3.0 będzie idealną okazją by wprowadzić zajęcia elektro-mechaniczne. W ramach programu "Superkoderzy" Fundacji Orange zakupimy do pracowni pięć zestawów robotów do składania i programowania marki LOFI, które będą uzupełnieniem dla zestawów Arduino i Dromader, dofinansowanego z "Działaj Lokalnie". W dalszych planach Grójeckiego Ośrodka Kultury jest powołanie sekcji modelarskiej, w której młodzi będą tworzyli własne konstrukcje (robotów, urządzeń mechanicznych, elektrycznych, uczyli się programowania, malowanie modeli i ich sklejania). Tradycyjnie dostępne będą także prelekcje o filmach, komiksach, grach, a także quizy z nagrodami, sesje RPG. Więcej o konwencie przeczytacie na stronie www.grofan.gokgrojec.pl.

Konwent Gier i Fantastyki GEEK EXPANSION 3 realizowana jest przez Grójecki Klub Gier i Fantastyki GROFAN w ramach Programu Działaj Lokalnie dofinansowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dzięki: Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Samorządowi Gminy i Miasta Grójec, Starostwu Powiatowemu w Grójcu oraz Partnerom: DELTIMA Sp. z o.o., TRANS-MED Dariusz Witkowski, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.