Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Gmina Grójec liderem w powiecie - wyniki II Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego!

29 listopada 2022; 07:51

Materiał promocyjny

W czwartek 24 listopada 2022 roku w Kinie Atlantic w Warszawie odbyła się uroczysta gala II Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego - organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym - podczas której poznaliśmy tegorocznych Liderów Rankingu - wśród liderów powiatu grójeckiego 1. miejsce otrzymała Gmina Grójec. To ogromne wyróżnienie!

News will be here

Wydarzenie objął patronatem Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 
Ranking gmin jest inicjatywą realizowaną od wielu lat przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego w różnych regionach Polski. Od ubiegłego przy współpracy z Urzędem Statystycznym w Warszawie organizowany jest Ranking Gmin Województwa Mazowieckiego. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa mazowieckiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Ostrołęki, Płocka, Radomia, Siedlec i Warszawy
 
Co najważniejsze, ranking jest niezależny, nie trzeba wnosić żadnych opłat. Ideą Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju zrównoważonego, łączącego kwestie społeczne, gospodarcze, środowiskowe i przestrzenne, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość życia obecnych i przyszłych mieszkańców.
 
Podstawą stworzenia rankingu była analiza danych dotyczących szesnastu wskaźników obejmujących sfery gospodarczą, społeczną, środowiskową i przestrzenną, czyli de facto zrównoważony rozwój danej jednostki samorządu. Pod uwagę brane były m.in. dochody budżetu gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca w latach 2019–2021, ale też wskaźnik zadłużenia, wydatki na oświatę, kulturę czy ochronę powietrza i klimatu. Istotne były też: saldo migracji mieszkańców, przyrost naturalny, wyniki egzaminu ósmoklasisty czy procent powierzchni gminy objęty MPZP.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.