Gmina Grójec pozyskała 3 mln zł dotacji na modernizację stadionu przy Laskowej

22 czerwca 2022; 11:32

Grojec24.net

12 komentarzy

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” gmina Grójec otrzyma 3 mln zł na pierwszy etap modernizacji stadionu miejskiego przy ulicy Laskowej.

Przypomnijmy, iż w sierpniu 2020 roku podpisano umowę na "Opracowanie dokumentacji projektowej na kompleksową przebudowę stadionu miejskiego przy ul. Laskowej w Grójcu".

Projekt modernizacji obecnego boiska zakłada przystosowanie obecnej płyty głównej stadionu do funkcji pełnowymiarowego piłkarskiego przystosowanego docelowo do przeprowadzania rozgrywek III ligi. Jak zaznaczono w specyfikacji przetargowej, ma do tego dojść bez znaczącej ingerencji w lokalizację, geometrię i konstrukcję istniejącej płyty.

Boisko ma otaczać bieżnia poliuretanowa dla dystansu 400 metrów czterotorową, w tym dla 100 metrów sześciotorową, skoczniami: do skoku w dal i trójskoku oraz do skoku wzwyż, a także innymi urządzeniami niezbędnymi do przeprowadzania zawodów lekkoatletycznych na poziomie szkolnym.

W projekcie ma znaleźć się nowy budynek dla potrzeb klubu, stanowiący zaplecze sanitarno-szatniowe i magazynowe. Mają się w nim znaleźć m.in.: szatnie, natryski, sanitariaty, pomieszczenia masażu, pokoje sędziów, magazyn na sprzęt sportowy, pomieszczenie socjalne dla konserwatora, a także toalety dostępne dla kibiców z zewnątrz budynku.

Projekt ma obejmować także m.in. oświetlenia płyty boiska, trybunę dla kibiców gości, miejsca dla osób niepełnosprawnych przy istniejącej trybunie, kasy biletowe, automatyczną instalację nawadniającą boisko główne oraz instalację odwadniającą teren (odprowadzającą wody opadowe).

TAGI:

Komentarze (12):

Bart; 22 czerwca 2022, 12:52

Czyżby piekło zamarzło? W końcu uda sie zmodernizować arene na Laskowej?

Brawo ; 22 czerwca 2022, 17:32

Brawo PiS Brawo Polski Ład

Obiektywny; 24 czerwca 2022, 00:18

Patrząc na gre Mazowsza i jak ten klub jest prowadzony to obecny stadion to świat i ludzie dla tego klubu.Bliżej im do A klasy niż mawet V ligi ,więc po co stadion na 3 ligę skoro to plany dużo na wyrost?

Bartek; 24 czerwca 2022, 13:28

Bo to nie jest stadion tylko Mazowsza ale stadion miejski. A poza tym nie tylko piłkarski ale pilkarsko-lekkoatletyczny. Sprawa jest oczywista że powinien być unowocześniony.

Do obiektywny; 24 czerwca 2022, 17:43

Z twoim rozumowanie to najlepiej nic nie robić najlepiej usiąść na 4literach i narzekac.

do Do obiektywny; 25 czerwca 2022, 11:41

Za to z Twoim rozumowaniem to jest super. Miasto Powiatowe w którym dawniej dwa razy gralismy na III szczeblu rozgrywek. Nasi wychowankowie grali na zapleczu pierwszej klasy rozrywkowej, a teraz co, gramy z wioskami. Gmina pompuje kase podatników i klub nie jest wcale z tego rozliczany. Co sie stało z poprzednim prezesem, czy tak po prostu znikł? Stadion trzeba modernizować bo to juz typowa wiocha.

Obiektywny; 25 czerwca 2022, 15:23

A gdzie można obejrzeć jak trenują dzieci lekkoatletykę Jeden pan dyrektor podobno całe życie poświecił tej dyscyplinie i treningom dzieci

Pytanie; 25 czerwca 2022, 17:46

Czy ten projekt był wstepnie oszacowany na 17 mln złotych? Jeśli tak, to co można zrobić za 3 mln, i jaki wkład własny jest potrzebny. Przy inflacji 14% oraz kredytach % na 7..8 %.

Obiektywny do wszystkich; 26 czerwca 2022, 07:12

Jak następuje zmiana to powinno być rozliczenie Pan burmistrz milczy Należy powołać komisję nadzorująca finanse z ludzi nie związanych z układem bo znów powstanie wytwor na wzór trybun Co do klubu to pan burmistrz powinien opublikować rozliczenie wydatków klubu za 2021 i zamknąłby temat. Nie zrobi tego bo ludzie by zaniemówili ile tam wydatków na .......

Optymista; 27 czerwca 2022, 09:35

Lekkoatletyka jest królową sportu. To jest podstawa do wszystkich duscyplin i jest to złożony problem, nie tylko w naszym mieście. Jeśli chodzi o zajecia z LA, to ten pan dyrektor doprowadził do uruchomienia w Grójcu programu Lekkoatletyka dla Każdego. Zajęcia odbywały sie we wtorki i piątki w zakończonym roku szkolnym na ul Sportowej 16.

Do optymista; 27 czerwca 2022, 15:29

Jak cię piszą tak cię widza Nie pomoże komentarz przychylny Proszę podać efekty pracy I Ujawnić koszty Razem z panią menager

Jeszcze jedno; 27 czerwca 2022, 15:40

Proszę ujawniać wszystkie koszty organizacji imprez sportowych Skończy się przytulanie .......

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Policjanci z Grójca dostali kartkę i ręcznie wykonane anioły Pani policjantka, która mnie przesłuchiwała i Pan Łukasz...
Derby gminy Grójec dla Głuchowa! Ważne zwycięstwo GPSZ W niedzielnych derbach piłkarze GPSZ Głuchów pokonali na...
Wysoka porażka Mazowsza Grójec z Orłem Wierzbica Podopieczni Jerzego Engela juniora przegrali na własnym...
W niedzielę piłkarskie derby gminy Grójec W sobotę o godzinie 16.30 na boisku w Głuchowie miejscowy...
Grójecka policja: Dostałeś mandat? Możesz zapłacić kartą lub blikiem Policjanci grójeckiej drogówki pełniąc służbę na drogach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.