Gmina Grójec z nagrodą za myślenie strategiczne o lokalnej oświacie

13 października 2021; 12:32

Materiał promocyjny

Burmistrz Dariusz Gwiazda i Naczelnik Wydziału Edukacji Monika Kozłowska Burmistrz Dariusz Gwiazda i Naczelnik Wydziału Edukacji Monika Kozłowska

Podczas XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w dniach 6 – 7 października 2021 roku w Katowicach Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych ORKE WSiP S.A. – największa w Polsce placówka doskonalenia kadr oświatowych nagrodziła i wyróżniła wybrane samorządy w dziedzinie oświaty w Ogólnopolskim Rankingu Samorządów dbających o jakość lokalnej oświaty w 12 obszarach doskonałości. W gronie wyróżnionych znalazła się również gmina Grójec.

Dyrektor Ośrodka Anna Karniej podkreśliła, że Samorządy te myślą strategicznie o oświacie i lokalnie budują kompetencje kluczowe, zarządcze i dydaktyczne nowoczesnej edukacji dla godnej przyszłości swoich uczniów. Władze w tych Samorządach centralnie wdrażają programy i projekty, których celem jest rozwój w takich kierunkach m.in. jak: planowanie i realizacja założonej wizji rozwoju lokalnego systemu oświaty, monitorowanie jakości usług edukacyjnych, zarządzanie oświatą na poziomie organu prowadzącego, system wspomagania szkół – doskonalenie nauczycieli.

Wizjoner Oświaty

Podczas uroczystej Gali Inwestorów zostały przyznane specjalne tytuły tym Włodarzom, którzy nie ograniczają się do tworzenia i rozwoju wyłącznie infrastruktury oświatowej, ale podejmują proaktywnie działania jakościowe, mające na celu osiąganie coraz lepszych efektów pracy szkół, dzięki inwestycji w doskonalenie form i metod nauczania dostosowanych do potrzeb współczesnego ucznia.  

Dariusz Gwiazda odebrał nagrodę w asyście Naczelnik Wydziału Edukacji, Moniki Kozłowskiej. Wyróżnienie to zwieńczenie  ciężkiej pracy Wydziału Edukacji, nauczycieli, dyrekcji szkół oraz wszystkich pracowników na co dzień pracujących w  gminnej Oświacie.  To efekt kilku ważnych projektów i działań, które zostały wdrożone w gminie Grójec.

Edu kompas

W roku 2020, kiedy w efekcie pandemii niemożliwa była nauka stacjonarna.  Wdrożono centralny program pod nazwą  Edu kompas – czyli program edukacyjny, którego celem było przeszkolenie wszystkich nauczycieli szkół podstawowych w zakresie edukacji zdalnej. Dzięki temu pedagodzy i uczniowie mogli bez większych przeszkód pracować online.

Wprowadzono  także dodatkową godzinę matematyki w celu zwiększenia efektywności zdawania egzaminu ósmoklasisty oraz dwie dodatkowe godziny języka obcego. Obowiązkowo w całym kraju uczniowie uczą się drugiego języka obcego od 7 klasy, w naszej gminie ta nauka zaczyna się rok wcześniej, czyli w klasie 6.

Współpraca

Udało się również nawiązać współpracę z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Pniewach, dotyczącą nieograniczonej pomocy psychologicznej dla wszystkich dzieci z gminy Grójec. Dzięki temu porozumieniu każdy z psychologów zatrudnianych w gminnych placówkach szkolnych i przedszkolnych może otrzymać dodatkowe wynagrodzenia finansowane z NFZ za każdą wizytę ucznia.

Półkolonie

Od dwóch lat gmina Grójec organizuje półkolonie zarówno w okresie ferii zimowych jak i wakacji. W tym roku ponad 130 dzieci wzięło udział w zupełnie bezpłatnych półkoloniach rehabilitacyjnych. Warto podkreślić, że od wielu lat nasi uczniowie z klas 4-8 mają bezpłatne zajęcia na basenie. Jako gmina zapewniamy zarówno dowóz, pobyt na basenie, jak  i wynagrodzenie nauczycieli.

Umiem pływać

W tym roku także zrealizowano projekt współfinansowany w połowie ze środków unijnych – Umiem pływać, czyli lekcje pływania dla uczniów klas 1-3. Zaś nasi najmłodsi mieszkańcy, czyli przedszkolaki 4, 5, 6 -letnie uczestniczą w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej.

Dziękuje wszystkim za wspaniale wykonaną pracę. Przed nami kolejne wyzwania oraz praca na rzecz naszych mieszkańców - podsumował szef grójeckiego samorządu, Dariusz Gwiazda.

Te działania oraz wiele innych, przynoszą efekty. Jako gmina możemy pochwalić się lepszymi wynikami egzaminów w klasach ósmych niż średnia powiatu grójeckiego, a  z języka angielskiego i matematyki wypadamy lepiej niż średnia województwa mazowieckiego i kraju   –  dodaje na zakończenie Monika Kozłowska – naczelnik Wydziału Edukacji.

Informacja prasowa Urzędu Gminy i Miasta Grójec

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Zawody strzeleckie z okazji Święta Wojska Polskiego Klub Strzelecki CEL Grójec zaprasza na Zawody Strzeleckie z...
Protest w WORD-ach. Co z egzaminami w Grójcu? W poniedziałek egzaminatorzy WORD-ów wznowili swój protest...
Grójecka Policja: Skutery i Quady to nie zabawki Apelujemy do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo dzieci i...
W niedzielę Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport na trasie Grójec - Jasieniec W najbliższą niedzielę, 14 sierpnia odbędą się Mistrzostwa...
Fotoradar na trasie z Grójca do Warszawy tylko straszy W pierwszej połowie 2022 roku fotoradary pracujące w...

Najnowsze ogłoszenia

Doradca klienta- Grójec Nowa Oferta Pracy dla Doradcy Klienta
Umiejętność postępowania...
Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów... Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów 6 półek Do Suszenia Przemysłowa
... Alarmy Kamery Napędy do Bram Domofony
części do silników Deutz, hurtownia... KT Service - posiadamy największy magazyn części do silników Deutz...
Szukasz pracowników z Ukrainy ? Szanowni Państwo,

Firma Gerbaupol sp. z o. o. z siedzibą...

Firmy z Grójca i okolic

Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.