Gmina Grójec z nagrodą za myślenie strategiczne o lokalnej oświacie

13 października 2021; 12:32

Materiał promocyjny

Burmistrz Dariusz Gwiazda i Naczelnik Wydziału Edukacji Monika Kozłowska Burmistrz Dariusz Gwiazda i Naczelnik Wydziału Edukacji Monika Kozłowska

Podczas XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w dniach 6 – 7 października 2021 roku w Katowicach Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych ORKE WSiP S.A. – największa w Polsce placówka doskonalenia kadr oświatowych nagrodziła i wyróżniła wybrane samorządy w dziedzinie oświaty w Ogólnopolskim Rankingu Samorządów dbających o jakość lokalnej oświaty w 12 obszarach doskonałości. W gronie wyróżnionych znalazła się również gmina Grójec.Dyrektor Ośrodka Anna Karniej podkreśliła, że Samorządy te myślą strategicznie o oświacie i lokalnie budują kompetencje kluczowe, zarządcze i dydaktyczne nowoczesnej edukacji dla godnej przyszłości swoich uczniów. Władze w tych Samorządach centralnie wdrażają programy i projekty, których celem jest rozwój w takich kierunkach m.in. jak: planowanie i realizacja założonej wizji rozwoju lokalnego systemu oświaty, monitorowanie jakości usług edukacyjnych, zarządzanie oświatą na poziomie organu prowadzącego, system wspomagania szkół – doskonalenie nauczycieli.

Wizjoner Oświaty

Podczas uroczystej Gali Inwestorów zostały przyznane specjalne tytuły tym Włodarzom, którzy nie ograniczają się do tworzenia i rozwoju wyłącznie infrastruktury oświatowej, ale podejmują proaktywnie działania jakościowe, mające na celu osiąganie coraz lepszych efektów pracy szkół, dzięki inwestycji w doskonalenie form i metod nauczania dostosowanych do potrzeb współczesnego ucznia.  

Dariusz Gwiazda odebrał nagrodę w asyście Naczelnik Wydziału Edukacji, Moniki Kozłowskiej. Wyróżnienie to zwieńczenie  ciężkiej pracy Wydziału Edukacji, nauczycieli, dyrekcji szkół oraz wszystkich pracowników na co dzień pracujących w  gminnej Oświacie.  To efekt kilku ważnych projektów i działań, które zostały wdrożone w gminie Grójec.

Edu kompas

W roku 2020, kiedy w efekcie pandemii niemożliwa była nauka stacjonarna.  Wdrożono centralny program pod nazwą  Edu kompas – czyli program edukacyjny, którego celem było przeszkolenie wszystkich nauczycieli szkół podstawowych w zakresie edukacji zdalnej. Dzięki temu pedagodzy i uczniowie mogli bez większych przeszkód pracować online.

Wprowadzono  także dodatkową godzinę matematyki w celu zwiększenia efektywności zdawania egzaminu ósmoklasisty oraz dwie dodatkowe godziny języka obcego. Obowiązkowo w całym kraju uczniowie uczą się drugiego języka obcego od 7 klasy, w naszej gminie ta nauka zaczyna się rok wcześniej, czyli w klasie 6.

Współpraca

Udało się również nawiązać współpracę z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Pniewach, dotyczącą nieograniczonej pomocy psychologicznej dla wszystkich dzieci z gminy Grójec. Dzięki temu porozumieniu każdy z psychologów zatrudnianych w gminnych placówkach szkolnych i przedszkolnych może otrzymać dodatkowe wynagrodzenia finansowane z NFZ za każdą wizytę ucznia.

Półkolonie

Od dwóch lat gmina Grójec organizuje półkolonie zarówno w okresie ferii zimowych jak i wakacji. W tym roku ponad 130 dzieci wzięło udział w zupełnie bezpłatnych półkoloniach rehabilitacyjnych. Warto podkreślić, że od wielu lat nasi uczniowie z klas 4-8 mają bezpłatne zajęcia na basenie. Jako gmina zapewniamy zarówno dowóz, pobyt na basenie, jak  i wynagrodzenie nauczycieli.

Umiem pływać

W tym roku także zrealizowano projekt współfinansowany w połowie ze środków unijnych – Umiem pływać, czyli lekcje pływania dla uczniów klas 1-3. Zaś nasi najmłodsi mieszkańcy, czyli przedszkolaki 4, 5, 6 -letnie uczestniczą w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej.

Dziękuje wszystkim za wspaniale wykonaną pracę. Przed nami kolejne wyzwania oraz praca na rzecz naszych mieszkańców - podsumował szef grójeckiego samorządu, Dariusz Gwiazda.

Te działania oraz wiele innych, przynoszą efekty. Jako gmina możemy pochwalić się lepszymi wynikami egzaminów w klasach ósmych niż średnia powiatu grójeckiego, a  z języka angielskiego i matematyki wypadamy lepiej niż średnia województwa mazowieckiego i kraju   –  dodaje na zakończenie Monika Kozłowska – naczelnik Wydziału Edukacji.

Informacja prasowa Urzędu Gminy i Miasta Grójec

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Młodzi policjanci w grójeckiej komendzie Młodzi policjanci w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...
Trwa sprawdzian służb ratowniczych! Na S7 autobus przygniótł dwa samochody Na nowej drodze S7 Grójec - Warszawa (odcinek nieudostę...
Mocne uderzenie w przestępczość narkotykową. Akcja policji w Grójcu Ponad 700 kilogramów różnego rodzaju narkotyków mogło...
Wybieramy hotel na weekend — na co zwrócić uwagę? Planując weekendowy wyjazd, musimy zwrócić uwagę na kilka...
Wjechał w ogrodzenie. Miał blisko 3 promile alkoholu Blisko 3 promile alkoholu w organizmie i wsiadł za...

Najnowsze ogłoszenia

Nowoczesne donice, fontanny, oczka... Szeroki asortyment sklepu online obejmuje nowoczesne donice duże
Informatyk – praca zdalna Nasz nowy Klient to Europejska sieć sklepów wielobranżowych. Od dwudziestu...
Szukam niani - dorywcza Witam,
szukamy niani, może to być osoba starsza jak i młoda....
Kucharz chef de partie praca w hotelu... O naszej firmie
Cekal jest polską agencją pośrednictwa pracy...
... Wydzierżaw działkę pod FARMĘ fotowoltaiczną i zarabiaj od 10 000 zł...

Firmy z Grójca i okolic

Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.