Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Goszczyn - Murem za polskim mundurem (VIDEO)

25 listopada 2021; 17:49

Grojec24.net

8 komentarzy

Fot. OSP Goszczyn Fot. OSP Goszczyn

Mieszkańcy Goszczyna i okolicznych miejscowości postanowili wesprzeć funkcjonariuszy, strzegących polskiej granicy i przekazać im owoce.

News will be here

25 listopada żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady OT przetransportowali około 10 ton owoców i soków na tereny przygraniczne - to dar od parafian z Goszczyna dla służb mundurowych czuwających na granicy Polsko-Białoruskiej.  

Coraz więcej osób chce okazać swoje wsparcia dla służb mundurowych działających na granicy. Tym razem swoje wielkie serca okazało ponad 100 rodzin z gminy Goszczyn i okolicznych miejscowości. Parafia św. Michała Archanioła w Goszczynie, zorganizowała zbiórkę produktów dla służb mundurowych wykonujących zadania na naszej wschodniej granicy. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, strażacy z OSP Goszczyn załadowali po brzegi owocami i sokami dwa wojskowe samochody ciężarowe. Wczoraj oba pojazdy ruszyły spod plebanii w Goszczynie do przygranicznych miejscowości.  
 
- Jestem pod wrażeniem, czapki z głów przed księdzem proboszczem i wszystkimi, którzy wpadli na pomysł organizacji akcji. Ci ludzie to prawdziwi patrioci, zrobili to z potrzeby serca i w niecałe dwa dni, zgromadzili tak ogromną ilość produktów -  podkreśla Pan Edward Zaremba, który wspierał organizatorów akcji.  
 
Koordynatorem akcji był Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, natomiast transportem produktów zajęli się żołnierze kompanii logistycznej 6MBOT oraz 61 Batalionu Lekkiej Piechoty z Grójca. Łącznie przetransportowano około 10 ton jabłek, gruszek i soków.
 
Z tego miejsca, w imieniu wszystkich chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania dla ofiarodawców. Odzew na akcje był ogromny! Ilość przekazanych owoców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Podziękowania składamy również na ręce księdza proboszcza, który wykazał się ogromnym zaangażowaniem w akcje, a w czwartkowy poranek wspierał i nakarmił naszych strażaków - piszą na swoim internetowym profilu strażacy z OSP Goszczyn, dodając: - Pamiętajmy, że warto jest pomagać.

Reportaż można obejrzeć TUTAJ.

TAGI:

Komentarze (8):

WGR 2; 26 listopada 2021, 08:28

Super inicjatywa płynąca z serca.

A co.; 26 listopada 2021, 17:01

A co przeznaczyliście dla uchodźców ?

biznes; 26 listopada 2021, 23:45

Jak za jabłko dobrze płacili to nikt nie dawał dla wojska i policji Ok honorowo Zadeklarujcie 100 ton jabłek dla państwowych instytucji co roku.

Człowiek; 27 listopada 2021, 11:27

Oby wasze dzieci nie musiały kiedyś błąkać się po ciemnym,zimnym lesie.

Sprawiedliwy; 27 listopada 2021, 19:56

Polacy wspierają Wszystkich co bronią naszych granic i Polski , a ci co są przeciwni i tylko krytykują niech wyjadą z Polski do tych krajów co popierają . Nie ma co się przejmować głupimi wpisami. BRAWO AKCJA TO NAS WSPIERA BRAWO POLACY.

Do Sprawiedliwy; ; 28 listopada 2021, 18:06

Za nim wyślesz innych niż ty do innych krajów może zobacz jak się żyje tam gdzie tych innych wysyłasz. Bardzo Ci współczuję , że nie wiesz . Pojedź rozejrzyj się . Polska to nie pępek świata.

Adam; 29 listopada 2021, 17:55

Brawo. Świetna akcja. Murem za mundurem. A jak ktoś chce pomagać uchodźcom, to niech jedzie na Białoruś i tam pomaga, bo tam są.
Może też wpłacić Ochojskiej. Prawdziwi Patrioci pomagają tym co bronią Naszej ojczyzny.

Do Adam; 30 listopada 2021, 08:38

Nie nazywaj nielegalnych przybyszów, łamiących prawo ludzi uchodźcami.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.