Grenlandia wyprawy - czyli wyjątkowa przygoda z biurem podróży

19 kwietnia 2019; 07:51

-

Grenlandia jak wiadomo jest terytorium leżącym na północnej części kuli ziemskiej. Miejsce to jest wyjątkowe poprzez swój arktyczny urok i zimowe obrazy, które panują tam przez cały rok. Oprócz tego Grenlandię wyszczególnia to, że jest największą wyspą na świecie. Zimno oraz panujące tam warunki mogą początkowo nie zachęcać turystów do zwiedzania tego miejsca. Jednak krótka lektura opisująca Grenlandię oraz jej zalety, zmieni zdanie niejednego człowieka i tym samym zachęci do podróży w tę malowniczą krainę.

Kopenhaga - Kangerlussuaq jako początkowy punkt podróży

Zaczynając podróż wylotem z Kopenhagi, udamy się do Kangerlussuaq. W tej miejscowości znajduje się największy port lotniczy na Grenlandii. W tym miejscu możemy doświadczyć takich atrakcji jak zwiedzenie czoła lądolodu grenlandzkiego, co zapewni podróżującym wiele niezapomnianych wrażeń. Następnie możemy się udać na spacer po lodowej pustyni poprzecinanej w okresie letnim lodowymi rzekami o zimnej, krystalicznej wodzie. Podczas wyprawy istnieje również szansa na zobaczenie olbrzymiego woła piżmowego. Lodowe krajobrazy dodadzą niezapomnianych wrażeń i będą idealnym rozpoczęciem każdej wycieczki.

Nuuk - stolica Grenlandii i nie tylko

Nuuk jako często zapominane miejsce przez mieszkańców Grenlandii, cechuje się wyjątkową atrakcyjnością. Miasto znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Grenlandii. Obecnie powstały tam kolorowe domki, które zastąpiły dawne ziemianki. Ciekawostką jest to, że jest to jedna z mniejszych stolic na świecie, ponieważ liczy zaledwie dwadzieścia tysięcy mieszkańców. W mieście znajdują się wszelkie potrzebne instytucje - urzędy, kina, Uniwersytet Grenlandzki, knajpki oraz słynne Muzeum Narodowe Grenlandii, które cieszy się dużą popularnością. Zwiedzić możemy w nim głównie ślady dawnego osadnictwa i poznać historię wyspy.

Tajemnicza osada Ilulissat

Ilulissat to osada położona 250 km za kołem podbiegunowym. Na wschodzie fiordu Ilulissat Icefjord znajduje się lodowiec Jakobshavn Isbræ, który każdego dnia przemieszcza się o 20 m, ponieważ jest najszybciej przesuwającym się lodowcem na świecie. Poprzez jej uchodzenie do morza, produkuje rocznie około 20 bilionów ton gór lodowych. Miasto Ilulissat zawiera w sobie szereg atrakcji takich jak:
- wizyta w muzeum Knuda Rasmussena,
- przelot samolotem nad fiordem Ilulissat Icefjord, który zapewni porcję adrenaliny,
- wizyta w hodowli psów, które wykorzystywane są w zaprzęgach po lodowcach - w Ilulissat liczba psów i ludzi jest podobna,
- wieczorny rejs szlakiem gór lodowych, które są doskonałą okazją na podziwianie lodowców - doskonała perspektywa,
- fakultatywne wycieczki, z których jedna z nich to rejs po Disko Bugt, podczas którego zwiedzający mają możliwość obserwacji wielorybów, żyjących pośród gór lodowych. Drugą wycieczką jest podróż kajakami morskimi w krainę gór lodowych i podziwianie krajobrazów z perspektywy wody.}

Każda z tych wypraw pozwala na indywidualne podejście do swoich oczekiwań. Grenlandia wyprawy - hasło idealnie podkreślające wyjątkowość przedstawionych atrakcji. W tej krainie każdy znajdzie coś dla siebie.

Rejs do lodowca Eqi

Jest to jeden z ważniejszych punktów wycieczki, którą powinien zawierać każdy program podróży. Przy odrobinie szczęścia to właśnie w tym miejscu możemy zaobserwować moment cielenia się lodowca - obraz, którego nie widzi się codziennie. Widok samego lodowca budzi podziw turystów, ponieważ ma on około 3.5 km szerokości i 150 - 200 metrów wysokości. Podczas rejsu zwiedzający mają możliwość podziwiania lodowców w przeróżnych kształtach aż do miejsca, gdzie czoło lodowca uchodzi do morza.

Jak można zauważyć, Grenlandia to miejsce, które ma swój charakter. Opis tych kilku miejsc sam w sobie zachęca do wyjazdu, poznania życia ówczesnych mieszkańców i uświadomienia sobie, że jednak Grenlandia nie jest taka "zimna" jakby się mogło wydawać. Podróż do tej części świata to z pewnością jedno z najbardziej niezapomnianych wrażeń, które powinien przeżyć każdy człowiek. Jest to niewątpliwie jedno z piękniejszych miejsc na świecie.

 

Najnowsze artykuły

Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 7 lipca O jednym nowym przypadku zakażenia koronawirusem...
Pobili, bo zwrócili im uwagę W nocy z niedzieli na poniedziałek czterej mężczyźni pobili...
WIEŚci z Mazowsza - odcinek 3 Można już oglądać drugi odcinek programu informacyjnego WIE...
Kolokacja serwerów czy własna serwerownia? Stworzenie własnej serwerowni jest trudne zarówno dla...
Odpocznij na Mazowszu. Nad wodą Samorząd Mazowsza zachęca do wypoczynku w regionie. W...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Wiązanie włoszczyzny praca od zaraz... Szukamy osób chętnych do wiązania włoszczyzny.
Oferujemy:
Projekt Elewacji na zdjęciach / Wizualizacje... Oferujemy profesjonalny projekt elewacji twojego domu!
www.elewacyjnie.pl
Pomiar, projekt i wizualizacja schodów... Rintal Polska, wiodący producent SCHODÓW zaprasza do skorzystania z...
... Praca online - promowanie e-sklepu.
Poprowadzę Cię krok po kroku. 
Pomiar, projekt i wizualizacja schodów... Rintal Polska, wiodący producent SCHODÓW zaprasza do skorzystania z...

Firmy z Grójca i okolic

Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.